Reklama:

Jaký byl Golem Classic 2013
očima Lukáše Kaňky?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideo
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
HI-TEC Nutrition GP: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideo
KONDIČNÍ SOUTĚŽE
GP Ostrava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideoSport 5
GP Jalex Krnov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideoSport 5
Smartlabs Cup Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideoSport 5
Golem Classic K. Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideoSport 5videoreport
GP Ronnie.cz Březnice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotovideoSport 5videoreport
PO SOUTĚŽÍCH
Po kondičních: očima závodníkůočima L. Kaňky očima D. Ulbrichta

[Text: Lukáš Kaňka] Zdravím čtenáře Ronnie.cz a nadšence do posilování. Mé jméno je Lukáš Kaňka a v diskusním fóru vystupuji pod nickem karlkanas. Posilování se věnuji přes 3 roky, jsem 21letý, 173 cm vysoký junior. Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti a zážitky z prvních závodů v kondiční kulturistice - Golem Classic a GP Ronnie.cz 2013.

Celou mou přípravu a následující dění můžete sledovat na diskusním fóru v osobním logu - Karlkanas NEBBIA TEAM. Tak, jdeme na to! :)

Lukáš Kaňka s trenérem Petrem Vanišem
Sobota: 0:05 budík... Vstávám na první dávku sacharidů v podobě rýže s džemem a hrozny, je obrovská úleva po tvrdé dietě konečně cukrovat a takto to vypadalo každé 2 hodiny až do odjezdu. Vypil sem opravdu zabijácké kafe, natřel 2. nátěr barvy a vyrazili jsme společně se sparingem a kamarádem Vojtou Veselým v 8:30 směr Kutná Hora.

Nohy nahoru, ať se ještě odlévají, a ano, mám díru na palci. :) Cesta byla dlouhá, ale utekla a my dorazili úspěšně na místo konání, což bylo moc pěkné a prostorné Tylovo divadlo. Hned u vchodu jsem viděl Ing. Martina Jebase, tak bylo jasné, že jsme tu správně. Místa na parkování bylo dost a zaujala mě ta krásná Audinka, celá polepená do černých barev Extrifitu.

Naše kroky tedy následovaly do šatny, hned u vchodu byly všude vyvěšené šipky ukazující, kde jsou šatny, záchody apod., takže se člověk prostě nemohl ztratit. Organizátoři to měli skvěle připravené. V šatně jsem si lehl na zem, nohy dal nahoru a čekal jsem na příjezd mého trenéra Petra Vaniše a týmového kolegy z PeVan Gymu v Sedlčanech Petra Pražáka, se kterým jsem byl v kategorii. Jakmile Petr dorazil, šlo se na prezentaci, která byla svižná, a mohli jsme natírat poslední vrstvu barvy, kterou mohu mimochodem jenom doporučit! Byla to Universum Top Tan.

Barva byla v pořádku, tak jsem se mohl soustředit na hodinu H. Pořád dokola jsem si projížděl hudbu na volnou sestavu a hlavně jsem se snažil soustředit a nebýt nervózní, což kupodivu vyšlo. Řekl sem si, že si musím jednoduše užít první závody, a povedlo se, nasál sem atmosféru a vychutnával si to. Zejména se mi moc líbil vstřícný přístup organizátorů. Cokoliv jsme potřebovali, hned nám vyšli vstříc, informovali nás, kdy nastoupíme, jak přesně bude všechno probíhat, a plno dalších věcí. To hodně pomůže, nemusíte se totiž o nic starat a můžete v klidu vychutnávat průběh soutěže.

13:00 - jde se na to. Scházíme ze šatny do rozcvičovny, která byla hned za oponou. Už sem začal cítit, jak se mi svírá žaludek, a vtom mi došlo: Tak a je to tu... Celá cesta, která trvala skoro 4 roky, se chýlí ke svému vrcholu... V rozcvičovně byly dobré podmínky, bylo teplo, podlaha nebyla studená, ale zároveň byl i čerstvý vzduch, takže jsme se mohli pomalu začít rozcvičovat a pumpovat. Organizátoři nám oznámili, že za 10 minut nastupujeme, tak jsem rychle udělal pár kliků, pořádně to prokrvil, zkusil dohnat slabá záda s gumou :) a mohlo se jít na pódium.

Petr odvedl skvělou trenérskou práci jak v průběhu přípravy svým vedením, tak i nanesením barvy a její úpravou, takže jsem mohl v klidu nastoupit a "prodat to". Vykročením pravou nohou jsem vešel na pódium, které bylo dle mého skvěle osvíceno, a všichni jsme se postavili v řadě vedle sebe. Petr věřil, že to "cinkne", já si to pořád nechtěl připustit, že by se to vůbec mohlo stát. A náhle jsem se objevil v prvním vyvolávání a při reakci publika na číslo 5 mi přeběhl mráz po zádech. Tak začal boj.

Bál jsem se nervozity, o která jsem věděl, že mi často dělá problémy, ale na té čáře na pódiu jsem si přišel jako doma. A v tu chvíli mi došlo, co tohle znamená, co tímhle prvním krokem začalo. A tak jsem se do toho pustil, až ze mě začal lít pot. :) Když porovnávali ostatní kluky, tak jsem šel k Petrovi rychle se otřít a on říkal, že je to mezi mnou a číslem 6, které když jsem viděl v rozcvičovně, tak jsem si řekl: "Hm, ty jo, ta kategorie mužů je nabitá, tam bych nechtěl stát vedle něj." No a můj výraz, když si ten borec stoupl za mě, že nastupuje se mnou na pódium, si nedovedete představit. :) Ale hodil jsem to za hlavu a soustředil se na sebe. U užíval si to, zejména skvělé publikum. Závodění probíhalo plynule a já si to doslova zamiloval.

Po finále přišlo na řadu vyhlášení a já byl plný očekávání, jestli se mi povede dosáhnout na tu vysněnou top 3. Konkurence byla opravdu skvělá, Marek Jelínek ve 100% formě a ostatní borci taky moc nezaostávali, tak sem pouze mohl doufat. Nastoupili jsme na vyhlašování a postupně borci odcházeli ke gratulacím a cenám, až jsme tam zůstali s Davidem Šindlerem sami dva. Už v tu chvíli jsem měl splněný sen, že jsem vůbec na tom pódiu stál, a toto byl takový bonbonek. Šel sem si pro krásnou stříbrnou medaili, která mi svou vahou připomněla, jak ta cesta byla těžká, ale že to opravdu stálo za to. Dostal jsem také moc pěkné ceny a diplom.

16:30 - a je dobojováno. V zákulisí se přiznám, že se nám s Petrem trošku zastesklo po tom zlatě, které tam mohlo být, ale spokojenost rozhodně byla i tak. Křest se povedl, závody byly opravdu bez chybičky ve všech ohledech a opravdu jsem si první zkušenost nemohl přát lepší. Organizace skvělá, lidé příjemní a atmosféra taky na výbornou! Celkové dojmy ze závodění jsou spokojenost, a i když to bylo peklo - v puse od nepití a Racio chlebíků krvavé sucho, totální vyčerpanost, pumpování těžké jak tvrdý trénink, žízeň také šílená - tak už teď se nemůžu dočkat, až se na soutěžní pódium znovu postavím.

Závěrem bych chtěl Vám všem poděkovat za pozornost, sledujte můj log, za pár dní začínám s Petrem Vanišem přípravu na jarní mistrovské soutěže.

Pokud máte svůj sen, ať je jakýkoliv, splňte si ho, jděte si za tím! Já si šel, ale nemohlo by se to uskutečnit bez pomoci lidí, které mám rád, kteří do Vás vloží svou důvěru a naději. A těm chci velmi poděkovat. Zejména rodině, co mě velmi podporovala a fandila mi, a Petrovi Vanišovi za jeho profesionální přístup. Moc se těším, co naše spolupráce přinese do budoucna! A také jedno veliké díky patří Martinu Peckovi, firmě NEBBIA a projektu NEBBIA BODYBUILDING TEAM, kterého jsem hrdě součástí a snažím se plnit jeho cíle, a to zejména motivovat ostatní ke cvičení, zdravému životnímu stylu a hlavně k tomu, splnit si svoje sny! Mockrát děkuji kamarádům, kteří mi pomohli a fandili mi! Také patří velké díky organizátorům a všem, kteří se podíleli na soutěži, protože vytvořili ideální podmínky k tomu, aby si to každý závodník patřičně užil a nikdy na to nezapomněl! :)


Lukáš Kaňka na pódiu Golem Classic 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie