Reklama:
Zbývá už jen 46 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Jana Paulátová: rozhovor
a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2011

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Před Arnold Classic Europe:
kdy závodí našiodlet české výpravy
Češi před Arnold Classic Europe:
Petr VanišPetr BřeznaMartin DajčMartin Rezek
Jana PaulátováVěra Mikulcová • Kateřina Kyptová

Info z Arnold Classic Europe:
prezentacevýsledky a foto (I.) - máme stříbro!výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - máme bronz!
kompletní výsledky s body fotografie


Jano, chystáte se zúčastnit soutěže Arnold Classic Europe. Máte za sebou již nějakou podobně velkou a prestižní soutěž?

Ano, startovala jsem na Arnold Classic v USA v kategorii bikiny.

Proč jste si vybrala právě Arnold Classic Europe?

Americká verze Arnold Classic mi učarovala. U té evropské jde o první ročník, a tak jsem velmi zvědavá, jak se pořadatelům vydaří a jak kvalitní závodnice se na ní sejdou ve srovnání s americkou verzí. Samozřejmě je pro mě velkou ctí se takto významné soutěže účastnit, protože již jen účast na takové soutěži je pro závodníka neskutečným zážitkem.

Chystáte se startovat v kategorii bikiny, což je kategorie, kterou jste pomáhala v Čechách zavést. Můžete tedy popsat rozdíly mezi kategoriemi bikiny a bodyfitness?

Kategorie bikiny je v Čechách zatím velmi krátkou dobu, v USA se ale těší velké oblibě jak ze strany závodnic, tak i publika. Myslím, že bikiny kategorie je přístupnější většímu množství dívek, které chtějí zhubnout, vytvarovat tělo, zpevnit problémové partie a mít ze sebe dobrý pocit, ale neláká je přitom kategorie bodyfitness kvůli větším svalovým objemům, které ony nechtějí.

Co vše se v kategorii bikiny hodnotí?

Hodnotí se zpevněné, žensky tvarované tělo. Důraz je kladen na malé procento podkožního tuku, ovšem výrazné vyrýsování a větší svalové objemy nejsou u těchto závodnic vhodné. Není tajemstvím, že oproti jiným kategoriím se více přihlíží ke kultuře projevu a sympatickému vzhledu závodnice.

Závodila jste také jako bodyfitnesska, takže můžete srovnat. Jak se liší příprava závodnice v bodyfitness a závodnice kategorie bikiny?

Nemyslím, že by se kategorie v přípravě nějak zásadně lišily. Co se týče mě, tak sebe i ostatní svěřenkyně připravuji stejně tvrdě jako pro kategorii bodyfitness, co se cvičení i diety týče.

Jak jste sama říkala, v zahraničí se tato kategorie těší velké oblibě, ale v Čechách je prozatím v plenkách. Myslíte, že kategorie bikiny má potenciál získat si i českého fanouška?

Myslím, že u nás bude potřeba ještě trochu času, Češi si zvykají na nové věci poněkud déle. Ale obliba této kategorie u závodnic i diváků v zahraničí mě fascinovala a kdyby přilákala více lidí i u nás, velmi by to soutěžím v Čechách prospělo.

Tak uvidíme, jak se u nás bude této kategorii dařit, ale nyní již opět zpátky k Vám. Kdy jste zahájila přípravu pro Arnold Classic Europe a jak příprava probíhala?

Pro mě osobně se tato příprava nijak nelišila od mých předchozích. Cvičím stále 3x týdně v posilovně a 14x týdně mám aerobní trénink, jelikož také předcvičuji jako instruktorka. V závěrečné fázi ještě přidávám třikrát v týdnu 40 minut běhu na páse. Co se týče diety, kterou jsem začala před 4 měsíci, byla složením i náročností stejná jako v přípravě na bodyfitness.

Jste nyní, krátce před soutěží, spokojená se svou formou?

Spokojená se svou formou samozřejmě na 100 % nejsem. Můj názor, který vštěpuji i svým svěřenkyním, je: „Nikdy se sebou nebuďte spokojené, vždy je co zlepšovat!“

Co je při přípravě na závody vaší silnou stránkou a co naopak slabostí?

Mojí slabostí je vytrvalost a pevná vůle, někdy tedy až tvrdohlavost. A moje slabina? I v posledních dnech diety stále myslím na druhé a nevěnuji se sobě. Dokud mohu, trénuji s klienty, předcvičuji hodiny a připravuji závodnice často na úkor své vlastní přípravy. To je mi často vyčítáno, ale já si nemohu pomoci.

Jak se obyčejně cítíte bezprostředně před závody? Bojujete s trémou?

Trémistka jsem již odmala a obrovská, i když mi to nikdo nevěří. Nervozita samozřejmě bude už i proto, že cítím obrovskou zodpovědnost dobře reprezentovat.

Srovnáváte se na soutěžích s ostatními závodnicemi?

S ostatními závodnicemi se nesrovnávám. Hodnocení kategorie bikiny je velmi subjektivní, nikdy netušíte, co se bude rozhodčím líbit, a tak nevíte, podle čeho srovnávat. Na druhou stranu se často přistihnu, že závodnice sleduji z pozice rozhodčí, a říkám si, jak by asi mohly dopadnout. Sebe z toho hodnocení ale vynechávám.

Byl někdo, kdo Vám pomohl s přípravou, ať již prakticky, nebo duševní podporou?

Ano. Ráda bych poděkovala firmě Reflex Nutrition za doplňky výživy, kulturistce Věře Mikulcové za cenné rady a všem holkám, které připravuji na podzimní závody. Práce s nimi mě nabíjí pozitivní energií a nutí mě, abych šla příkladem a vše zvládla až do konce.

S jakými ambicemi na závody odjíždíte?

Nejsem ambiciózní a nemám ráda soupeření za každou cenu, ale budu se snažit co nejlépe reprezentovat. Pro mě je výhrou už jen moci se takovéhle soutěže zúčastnit, protože mi to přinese další zkušenosti ať už z pohledu závodníka, trenéra, rozhodčího, či pořadatele soutěže.

Tak přejeme, ať se vám ve Španělsku daří!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.10.16:54reveira - Lucie,prosím vás kdy bude poslední díl rozhovoru s Pavlem..
07.10.09:17RANDO - ...`...Dokud mohu, trénuji s klienty, předcvičuji hodiny a..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Peter Ustinov (18:58) • Dobry den, nechci se Radka /ani nikoho jineho) dotknout, ale co je to za soutez, kdyz c...
magazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra