Reklama:

Věra Mikulcová: rozhovor
a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2011

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Před Arnold Classic Europe:
kdy závodí našiodlet české výpravy
Češi před Arnold Classic Europe:
Petr VanišPetr BřeznaMartin DajčMartin Rezek
Jana PaulátováVěra Mikulcová • Kateřina Kyptová

Info z Arnold Classic Europe:
prezentacevýsledky a foto (I.) - máme stříbro!výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - máme bronz!
kompletní výsledky s body fotografie


Ve dnech 7. - 9. října se bude ve španělském Madridu konat 1. ročník soutěže v kulturistice Arnold Classic Europe, na kterou dnes odletěla početná česká výprava. Oslovili jsme všechny závodníky, kteří se na toto klání připravovali. Kateřina Kyptová se omluvila a rozhodla se informace ze své přípravy oficiálně nezveřejnit, takže se můžete těšit na rozhovory a fotografie aktuálních forem zbylých šesti reprezentantů, tedy Petra Vaniše, Petra Březny, Martina Dajče, Martina Rezka, Jany Paulátové a Věry Mikulcové. Jako první Vám dnes představíme právě Věru (bude bojovat v kategorii kulturistika ženy), která startovala již na loňské soutěži Arnold Classic Amateur a jak se sama svěřila, na mezinárodních soutěžích by se ráda pokusila získat profesionální kartu.


Naposledy jsme vás na soutěžním pódiu mohli vidět v roce 2010 na Arnold Amateur Classic, říkám to správně? Ještě než se vás zeptám na současnou přípravu, rád bych se vrátil na chvilku k této soutěži. Zajímalo by mě, jaký jste z ní měla pocit, jak se vám soutěžilo na pódiu s dalšími profesionálkami a jak vzpomínáte na celý výlet do USA.

Je to tak, naposledy jsem startovala na Arnoldu v USA. Pocity ze soutěže jsem měla smíšené, protože vše probíhalo velice rychle. Konkurence ostatních závodnic byla velmi vyrovnaná. Výjezd na Arnold Amateur Classic pro mě byl krokem do neznáma, protože jsme byli vlastně první skupina z České republiky, která se takové soutěže zúčastnila. Co mě velmi mile překvapilo, byla reakce diváků a fanoušků kulturistiky v USA. Lidé tam mají k tomuto sportu jiný vztah a váží si ho mnohem více než u nás.

Proč jste si vybrala tentokrát Arnold Classic Europe? Lákají vás tyto soutěže víc než třeba start na mistrovství světa nebo Evropy?

Chtěla jsem svou přípravu směřovat na jaro a opět startovat na Arnold Amateur Classic v březnu tohoto roku, ale jelikož se mi v Jihlavě, kde již osmým rokem provozuji fitcentrum, naskytla možnost přestěhovat se do větších prostor zrovna v tomto období, nebylo možné to časově skloubit. Soutěže, jako je Arnold Amateur Classic nebo nyní Arnold Classic Europe preferuji z toho důvodu, že je mým snem získat profesionální kartu.

Jak probíhala příprava? Předpokládám, že ani v období soutěžní pauzy v tréninku příliš nepolevujete, nebo ano? Zkuste popsat, jak vypadá v přípravě na soutěž váš trénink, na co se nejvíce zaměřujete, jestli přípravu s někým konzultujete, nebo spoléháte spíš na vlastní zkušenosti.

Příprava na tuto soutěž se ničím nelišila a probíhala prakticky stejně jako všechny předchozí. Po skončení jedné předsoutěžní přípravy si dám vždy dva týdny pauzu a pak už se zase vše rozjíždí znovu od začátku. V objemové fázi přípravy trénuji 4x týdně a v rýsovací fázi, která trvá 4 měsíce, je to pak 7 tréninků týdně. Aerobní aktivity dělám celoročně - předcvičuji 6x týdně cycling, alpining, bosu atd. Po deseti letech, co se kulturistice věnuji, už se snažím spoléhat v první řadě na své zkušenosti, a pokud si nejsem jistá, konzultuji přípravu s kulturistou Janem Kubíkem a výživovou poradkyní Janou Paulátovou.

Na chvilku odbočím k pracovní stránce. Věnujete se ve svém fitku i individuálním klientům jako osobní trenérka? Jaká je vaše klientela? Převažují spíš muži, nebo ženy?

Ano, ve fitku jsem každý den a mimo práce instruktora skupinových cvičení se věnuji lidem i jako osobní trenérka. Klientela je pestrá a jsou v ní muži i ženy.

Jaké jsou vaše očekávání a ambice na nadcházející soutěži?

Mé očekávání a ambice? Vypadat co nejlépe a být připravena na 200 %. Ráda bych na tomto místě také poděkovala firmě Reflex Nutrition, která mi celoročně poskytuje doplňky výživy. Dále Janě Paulátové za podporu a pomoc a také Stanislavu Pešátovi, bez kterého bychom my všichni, kteří chceme něčeho dosáhnout, nebyli zase o krok blíže.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na Arnold Classic Europe!


Věra Mikulcová týden před Arnold Classic Europe 2011Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.10.20:17bogo - tak to je škoda:-)
07.10.17:07reveira - Věro pokud nezlepšíš lýtka na profi zapomeň.Ne že bych ti ..+1
06.10.19:31ygg - Když se podíváš na web Svazu, jakou pakárnu musí podstupov..-1
06.10.14:46TIGR - ***
06.10.11:59Petey - ani ja ani ygg tu nie sme proti,len ciste zo zvedavosti ak..
06.10.10:44prochm - To je blbá otázka.
06.10.09:18Petey - to je dobra otazka *1* -1
06.10.09:05ygg - AC Europe je také netestovanou soutěží, jako `normální` AC? -1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra