Reklama:

Martin Dajč: rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2011

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní


Před Arnold Classic Europe:
kdy závodí našiodlet české výpravy
Češi před Arnold Classic Europe:
Petr VanišPetr BřeznaMartin DajčMartin Rezek
Jana PaulátováVěra Mikulcová • Kateřina Kyptová

Info z Arnold Classic Europe:
prezentacevýsledky a foto (I.) - máme stříbro!výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - máme bronz!
kompletní výsledky s body fotografie


Doufám, že se nepletu, ale pokud jsem kulturistickou scénu pozorně sledoval, neviděli jsme tě na soutěžních pódiích několik let. Proč ta pauza a čemu ses mezitím věnoval? Tuším, že provozuješ vlastní fitko, takže tvá energie směřovala tam...

Před startem na mistrovství světa v Ostravě v roce 2006 jsem si poškodil nerv v zádech a ochabla mi pravá horní polovina těla, takže jsem nemohl moc trénovat. Pravá strana byla asi o polovinu menší než levá a příliš nefungovala. Poslední rok a půl už je to docela dobré, tak jsem zase začal přemýšlet nad soutěžením. V roce 2007 jsme otevřeli fitko v Lanškrouně, tak jsem se věnoval především chodu fitka. V loňském roce jsme otevřeli fitko v Brně - Incorefitness.

Chyběla ti předsoutěžní příprava a soutěžní pódium?

Chtěl jsem jít na závody už loni, ale nějak jsem nemohl přestat "žrát". Přes léto je vždycky méně práce v posilovně, tak jsem si udělal trochu čas na sebe, ale dietu jsem odstartoval pozdě - asi 9 týdnů před závody. Závodění mi během té pauzy strašně chybělo, ale díky tomu zdravotnímu problému, se kterým nešlo trénovat horní polovinu těla, to zkrátka nebylo možné.

Jak probíhala příprava? Viděl jsem tě v roce 2010, když jsi pořádal mistrovství Moravy a Slezska juniorů a staršího dorostu, a vypadalo to, že svalů máš na sobě i přes ty dlouhodobé zdravotní problémy pořád dost.

No, já jsem normálně trénoval, ale žádný objem, nic takového, prostě jsem cvičil, jedl úplně normální jídlo, sem tam nějaký protein, no a z toho jsem hned začal držet dietu. Mám tu výhodu, že když jsem tlustý, vypadá to, že mám svaly - to k tomu mistrovství Moravy a Slezska juniorů 2010. Manželka mi říkala, že už jsem opravdu nechutně tlustý, tak jsem se přihlásil na závody, které byly nejdřív po létě; potom nebudu mít tolik času. Jsem poměrně čerstvým otcem, malý Marťas má 6 měsíců a manželce jsem slíbil, že bude mít odtučněného tatínka už při porodu, takže mám 6 měsíců zpoždění.

Prozradil bys něco o tvém stylu přípravy a tréninku?

Nemám žádný pevný tréninkový režim, cvičím, když mám čas. Dělám hlavně těžké základní cviky, hodně sérií, hodně cviků. Moc dnů bez tréninku taky nemám, takhle mi to vyhovuje. Za 19 let cvičení mám nejdelší tréninkový výpadek tři týdny. Jsem zvyklý to pořád "drtit". Teď v dietě jsem měl snad jeden den volna za celou dobu, protože mám co dohánět. Odpočívat budu trochu až po závodech. Nemám rád lenochy. V dietě jsem se snažil dávat kardio 2x denně po 1 hodině nalačno a večer před spaním, k tomu mám tak 4 - 5x týdně alespoň 2 hodiny vyjížďku s kočárem. V tréninku toho prostě jedu hodně a těžké váhy - poslední dvě série v každém cviku jsou lehčí na doražení. Tělo mám rozdělené do tří dnů: první den - prsa a paže, druhý den - kopýtka, třetí den - záda a ramena.

Proč právě Arnold Classic Europe? Lákají tě mezinárodní soutěže víc než domácí pódia?

Ty závody mi vyhovovaly termínem konání a chtěl jsem taky vystrčit nos z ČR. Závodům u nás se nebráním, ale chci vidět něco nového.

Máš představu o konkurenci? Jak moc jsi sledoval kulturistickou scénu během soutěžní pauzy?

Konkurenci neřeším, dělám to pro sebe. Kulturistiku samozřejmě sleduji pořád, už od 14 let, tomu nebude nikdy jinak. Jako oddíl TJ Lanškroun máme taky slušné výsledky, takže jsem pořád trochu v obraze.

S konkurencí si tedy hlavu nelámeš, takže jaké máš ambice? Máš v hlavě nějaký cíl?

Na tyhle závody nejedu s žádnými ambicemi, chci závodit, to je celé. Vím, že nebudu na 100 % připravený, ale chci závodit a od něčeho se musím odpíchnout. Spíš teď spřádám plány na jaro, kde bych chtěl určitě závodit a ukázat se ve formě, kterou jsem ještě nikdy neměl. Nechci skončit u jednoho závodu. Kdyby mě nezbrzdilo to zranění, soutěžil bych pořád, ale díky tomu už na všechno koukám trochu s odstupem.

Letos mám největší radost z narození našeho prvního syna Martina, z toho jsem opravdu šťastný a ten zbytek je už jedno, hlavně aby byla celá moje rodina v pořádku, to je hlavní. Podnikání je na druhém místě, no a pak jsem já a ty moje činky. :-)

Děkuji ti za rozhovor a přeji hodně rodinné pohody a samozřejmě také i nějaké ty úspěchy na závodech! :-)


Martin Dajč krátce před odletem na Arnold Classic Europe 2011Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.10.17:29Marinus - luxusni forma!!*79* *79* *79*
07.10.11:14Noremorsedan - hodně štěstí, jak na pódiu tak i v osobním životě :)+1
07.10.10:01pipinka - `odtučněný tatínku` *79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínArnold Schwarzenegger: velký narozeni...
Jarda 74 (07:08) • Kdysi jsem četl o AS vše co bylo dostupné. Když jsem v knihkupectví objevil nějakou kni...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
Zodiak411 (22:05) • To dlouhodobě nic neřeší :) Opět se začnou vyskytovat závodníci, co budou trend posunov...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
LeToucan (21:10) • Zavést novou kategorii, jako je u nás physique a muscular physique :)
magazínArnold Schwarzenegger: velký narozeni...
JirH (20:43) • Super článek ,děkuji Vám pane Švube!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
Zodiak411 (20:28) • Sorry, ale co s tím chceš dělat? Chceš tlačit do popředí hůř nachystané závodníky na úk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie