Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

EVLS Prague Pro 2022
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2022 - 29. 10. 2022, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Pavel BeranMilan ŠádekJan Turek • Pavel Červinka • Patrik Herčzík Sebastian Gunčík Jakub Kolínek • Miroslav Přibáň • Filip Šteflovič •• SR: Michal KrižánekTomáš Tabačiar • Andrej Varga
Před EVLS Prague Pro:
info startovkystream
tipovačkameet seminář
Info z EVLS Prague Pro:
registrace a Meet & Greet • online reportvýsledky a foto
semifinále fotofinále fotozákulisívideo seminář Farah
semifinále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo wellness
finále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo wellness

Od roku 2012, kdy se v Praze koná profesionální show v kulturistice a fitness EVLS Prague Pro, se pojem EVLS ve světě bodybuildingu zařadil k osvědčeným značkám. Klání dlouhodobě spadá do vyšší kvalifikační úrovně, což znamená, že na něm sportovci kromě přímého postupu na Olympia Weekend určeného vítězům bojují i o zvýšenou porci bodů do kvalifikačního žebříčku. Letos, kdy EVLS Prague Pro slaví deset let, událost vyšla na sobotu 29. října a stejně jako vloni ji hostily exkluzivní prostory pražského hotelu Hilton. Pořadatelé tentokrát vypsali šest kategorií. Samozřejmě, že nechyběla královská kulturistika mužů open, kromě ní se závodilo ale také v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique mužů, physique mužů, bikiny fitness žen a vůbec poprvé v historii EVLS Prague Pro také ve wellness žen.


EVLS Prague Pro 2022 - kulturistika mužů open

EVLS Prague Pro 2022
- online report
EVLS Prague Pro 2022
- fotogalerie finále

V kulturistice mužů open se sešlo čtrnáct borců, což je, přihlédnete-li k tomu, že v tomto kvalifikačním cyklu těžkotonážníci z kategorie open o kvalifikaci na Mr. Olympia mohli zabojovat na rekordních sedmatřiceti soutěžích, už slušně početné startovní pole! Nejenom čeští, ale třeba i zámořští fanoušci bodybuildingu klání s očekáváním vyhlíželi především s ohledem na to, že si jej pro svůj debut v profesionální lize IFBB Jima Maniona vybral čerstvý absolutní šampión Olympia Amateur Italy a dlouholetý nejlepší kulturista konkurenční mezinárodní federace IFBB Michal Križánek. Dvaatřicetiletý slovenský kolos byl před závody považován za jednoho z favoritů soutěže a v nejrůznějších předsoutěžních debatách se probíralo, že by v Praze třeba mohl svést souboj o vítězství se čtvrtým nejlepším účastníkem Tsunami Cupu Enricem Hoffmannem.

Souboj Milan Šádek vs. Michal Križánek ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Bodování
Pohled do výsledkové listiny ukazuje, že Michal Križánek byl u rozhodčích bez ztráty bodu nejlepší v obou kolech. Stejně tak byl jasně druhý Jan Turek. Milana Šádka od třetího místa dělil jediný bod a stejně tak blízko měl Pavel Beran k šesté příčce.

Hlavní rozhodčí Steve Weineberger si do důležitého prvního semifinálového vyvolávání vyžádal sedm borců, a protože v něm "Križo" pózoval uprostřed řady, zdálo se, že jej rozhodčí opravdu vidí jako horkého kandidáta na vítězství. Michal byl obrovský, předvedl brutální paže i ramena, a také v Praze ukázal, že proti loňsku zase o něco vylepšil stehna a záda, která už se u něj nedají považovat za slabinu. Přesto nechal svým soupeřům možná poněkud nečekaně dveře maličko pootevřené. Do první poloviny soutěže totiž nenastoupil ideálně ostrý, dojem z jeho postavy pak ale nejvíce ze všeho kazila nedostatečná úprava pokožky. Zajímavou zprávou pro českého diváka potom bylo, že nejvýrazněji na Michala ze soupeřů namísto spolufavorizovaného Enrica dotíral Jan Turek! Český profík závodil ve výborné formě, díky které vynikla drobná zlepšení, na kterých od minulé sezóny zapracoval, a po prejudgingu platilo, že rozdíl mezi Michalem Križánkem a jeho soupeři nebyl až tak dominantní, jak se čekalo.

Souboj Milan Šádek vs. Michal Križánek ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

EVLS Prague Pro 2022
- fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2022 - fotografie ze zákulisí

Jenomže tu mělo být ještě večerní finále, do kterého se dá řada věcí napravit. A Michalovi se povedlo za několik hodin udělat maximum. Musel zřejmě přidat nějakou tu vrstvu soutěžní barvy, závodil o něco ostřejší než při prejudgingu a začaly více vynikat jeho detaily. V tu chvíli bylo zřejmé, že pokud v semifinále nepoztrácel příliš bodů, jde si nyní už bez pochyby pro vítězství. Tohle už se totiž blížilo tomu, co od něj fanoušci čekali při dopolední části soutěže. Michal Križánek ve strhující atmosféře účast na EVLS Prague Pro 2022 posléze také dotáhl do vítězného konce, což z něj dělá už třicátého kulturistu, který má jistotu účasti na letošním ročníku Mr. Olympia! V rychlém posoutěžním rozhovoru s moderátorem večera Michal Dusíkem prohlásil, že když už se na Olympii kvalifikoval, nezbude mu než se na ni připravit, a tak se podle všeho můžeme těšit na jeho první souboj se zámořskými soupeři, se kterými se na dálku už nějakou tu dobu hecuje.

Souboj Jan Turek vs. Michal Križánek ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Druhé místo, které nakonec vybojoval Jan Turek, pro našeho profíka představuje senzační výsledek, na kterém na svých dalších soutěžích určitě může stavět. Byť samozřejmě na každých závodech záleží na aktuální formě, vždy je dobré mít před účastí na nich na kontě nějaká ta pěkná umístění. Souboj o třetí místo svedli vyvážený, plný a symetrický Milan Šádek s robustnějším Maďarem Belou Kokenym. Bela, který vypadl jako malý tank, svalovým rozvojem elegantnějšího soupeře nakonec udolal, ale lépe se určitě divá na kulturistiku v Milanově podání. Milan vypadal dobře v každé póze a platí, že předvedl výborné vystoupení, za které by si medaili asi zasloužil. Jako poslední se potom do top 5 na úkor Enrica Hoffmanna nebo Pavla Berana překvapivě probojoval Maik Ciesla. Výborně stavěný německý kulturista si EVLS Prague Pro vybral pro profesionální debut krátce po svém celkovém vítězství z Champions Golden Cup Pro Qualifier z minulého týdne. Rozhodčí při něm evidentně zaujal a naznačil zajímavý potenciál.

Souboj Jan Turek vs. Michal Križánek ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Enrico Hoffmann překvapivě bral až šesté místo, a to jej v boji o něj ještě pořádně proháněl Pavel Beran! Pro něj letošní EVLS Prague Pro bylo hlavně o tom napravit si reputaci po nevydařené loňské sezóně. Poté, kdy se musel zotavit z operace ramene i zranění kvadricepsu, nebylo namístě očekávat od něj nějaký dramatický progres, ale lepší než vloni v každém případě byl. Snad se mu i o maličko podařilo zlepšit záda, která představují jeho nejvýraznější slabinu. Sedmá příčka, která mu patří, pro něj představuje druhé nejlepší umístění mezi profíky a forma, jakou předvedl, je potom zajímavým příslibem toho, čeho bychom se od Pavla snad mohli dočkat v příštích letech. Je potřeba si totiž uvědomit, že i když profi kartu získal už v roce 2016 a k profíkům patří už nějaký ten pátek, je mu pořád jenom devětadvacet let. Devátý pak při profesionálním debutu skončil absolutní šampión letošního EVLS Prague Amateur Pavel Červinka, který ukázal, že objemy mezi profíky patří. Svůj první start v Manionově profesionální lize si v Praze připsal i slovenský kulturista žijící ve Velké Británii Marian Šramko. Bylo z toho pro něj třinácté místo.

Pavel Beran na EVLS Prague Pro 2022 (vlevo) a na stejné soutěži vloni (vpravo)

Protože souboj v kulturistice mužů open letošní EVLS Prague Pro uzavřel, sluší se na tomto místě i nějaké to obecnější ohlédnutí za závody. Pořadatelé znovu odvedli špičkovou práci. Výběr místa konání, moderátora, dýdžeje i komentátora přímého přenosu, kterým byl spolupracovník magazínu Muscular Development Giles Thomas, se povedl na jedničku. Samotný přímý přenos snesl ta nejpřísnější měřítka a díky vysokému rozlišení fanoušci měli šanci vidět i jaké detaily závodníci přinesli na pódium, což ani v dnešní době rozhodně není standardem. Za zmínku stojí i vydařená charitativní dražba v průběhu finále, do které si přihodili jak hlavní rozhodčí, tak moderátor. Příjemnou tradicí EVLS Prague Pro je také účast prvního československého mistra v kulturistice Ing. arch. Juraje Višného, který k publiku promluvil i letos. Nezbývá než se těšit na další ročník soutěže, který by se ve spojení se závody amatérů měl podle předběžných informací uskutečnit 18. a 19. listopadu 2023!


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - kulturistika mužů open

  1. Michal Križánek*
  2. Jan Turek
  3. Bela Kokeny
  4. Milan Šádek
  5. Maik Ciesla
  6. Enrico Hoffmann
  7. Pavel Beran
  8. Vladimir Yakovlev
  9. Pavel Červinka
  10. Lewis Breed
  11. Ahmad Mahmoud
  12. Chemsou Elbey
  13. Marian Šramko
  14. Adolf Burghardt

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022


Kulturistika mužů open na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Nick Walker USA Arnold Classic 2021 1.
Nathan De Asha Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2021 3.
Hunter Labrada USA Mr. Olympia 2021 4.
Shaun Clarida USA Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Regan Grimes** Kanada KO Pro 2021 1.
Samson Dauda Velká Británie EVLS Prague Pro 2021 1.
Rafael Brandao Brazílie Romania Muscle Fest Pro 2021 1.
Angel Calderón Frias Španělsko Bigman Weekend Pro 2021 1.
Joel Thomas USA Toronto Pro Supershow 2021 1.
William Bonac Nizozemsko Boston Pro 2022 1.
Blessing Awodibu Irsko Indy Pro 2022 1.
Charles Griffen USA California Pro 2022 1.
Mohamed Shaaban Egypt Toronto Pro Supershow 2022 1.
Hassan Mostafa Egypt Puerto Rico Pro 2022 1.
Mohammad Nsour Jordánsko Monsterzym Pro 2022 1.
Vitor Hugo Boff Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2022 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2022 1.
Iain Valliere Kanada Vancouver Pro 2022 1.
Antoine Vaillant Kanada Wings of Strength Chicago 2022 1.
Akim Williams USA Tampa Pro 2022 1.
Andrew Chinedu Nigérie Texas Pro 2022 1.
Vladislav Sukhoruchko Ukrajina Yamamoto Cup 2022 1.
Derek Lunsford USA speciální pozvání --
Patrick Johnson Dánsko Yamamoto France Pro 2022 1.
James Hollingshead Velká Británie Tsunami Cup 2022 1.
Tonio Burton USA Legion Sports Fest Pro 2022 1.
Michal Križánek Slovensko EVLS Prague Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Luis Rodriguez USA 32
2. Andrea Muzi Itálie 29
3. Theo Leguerrier Francie 28
4. Steve Kuclo USA 24
5. Quinton Eriya Kanada 19
6. Max Charles USA 16
7. Emir Omeragic Německo 13
7. Martin Fitzwater USA 13
9. Marc Hector Velká Británie 12
10. Tim Budesheim Německo 10
10. Jonas Giatras USA 10
10. Kamal Elgargni Libye 10
13. William Martins Brazílie 9
13. Stanislas DeLongeaux USA 9
15. Petar Klančir Chorvatsko 8
15. Phillip Clahar USA 8
15. Jamie Christian-Johal Velká Británie 8
18. Roelly Winklaar Curacao 7
18. Joe Seeman Kanada 7
18. Thiago Lins Brazílie 7
21. Eiren Gauley Kanada 6
21. Dorian Haywood USA 6
21. Joe Mackey USA 6
21. Mohamed El Emam Egypt 6
21. Jan Turek Česká republika 6
26. Krystian Wolski Polsko 5
26. Sergio Oliva Jr. USA 5
26. Behrooz Tabani Írán 5
26. Eric Salazar USA 5
26. Slavoj Bednář Česká republika 5
26. Tony Wilson USA 5
26. Rasheed Oldacre USA 5
26. Bela Kokeny Maďarsko 5
26. Milan Šádek Česká republika 5
35. Lee Seung Chul Jižní Korea 4
35. Wellington Fernando Brazílie 4
35. Alfred Chiriac Rumunsko 4
38. Dani Kaganovich Izrael 3
38. Sibusiso Kotelo Jihoafrická republika 3
38. Hossein Kalateh Kanada 3
38. Maik Ciesla Německo 3
42. Diogo Nunes Portugalsko 2
42. Bruno Oliveira Santos Brazílie 2
42. Sarhan Sarhan Palestina 2
42. Enrico Hoffmann Německo 2
46. Mohamed Foda Egypt 1
46. Eduardo Rodriguez Paraguay 1
46. Brent Swansen USA 1
46. Hwang Shin Jižní Korea 1
46. Douglas Silva Brazílie 1
46. Seth Engman USA 1
46. Roman Fritz Německo 1
46. Ossama Ashour Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2022 - kulturistika mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) se sešlo pouze osm borců, což samozřejmě není mnoho, a z dvěstědvanáctky to dělá nejméně početně obsazenou kategorii soutěže. Svou kvalitu ale startovní pole mělo, a pokud k tomu snad potřebujete důkaz místo slibů, pak by Vám mělo stačit, že se jedenáctý nejlepší účastník 212 Olympia 2021 Pasquale D'Angelo na letošním EVLS Prague Pro nevešel ani do první šestice! První semifinálové vyvolávání naznačilo, že si medaile rozdělí Tomáš Tabačiar, Peter Molnár a polský profesionální nováček Dawid Cnota. Dawid v dalším průběhu prejudgingu vypadl z boje o vítězství, o které velmi vyrovnanou bitvu sváděli Tomáš s Peterem.

Souboj Peter Molnár vs. Tomáš Tabačiar ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Peter Molnár byl možná o něco málo lepší v čelních postojích, v těch zadních ale startovnímu poli při návratu na scénu po operaci kolene dominoval Tomáš Tabačiar. Přesto to byl nakonec maďarský profík, který dosáhl na vítězství. Peter i na EVLS znovu ukázal, že mu dvěstědvanáctka svědčí více než classic physique, ve kterém mezi profíky také nastupuje. Na rozdíl od klasiky totiž pro splnění limitu kulturistiky mužů do 212 liber nemusí v přípravě tak strádat a snad dokonce i pálit svaly. Díky tomu následně na pódiu vypadá plněji, což platí hlavně o jeho stehnech. Po EVLS Prague Pro je Peter na Olympia Weekend 2022 kvalifikován jak v lehčí kulturistické váze, tak v classic physique, ve kterém vloni zvítězil na Kentucky Muscle Pro. Podle pravidel v obou kategoriích k Olympia Weekendu nastoupit nemůže, a tak si bude muset jednu vybrat. Proslýchá se, že by jeho volba měla padnout spíše na dvěstědvanáctku.

Daniel Sticco a Tomáš Tabačiar při posedownu na EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Nakonec druhý Tomáš Tabačiar musí mít po soutěži určitě trochu smíšené pocity. Na jedné straně jej musí těšit, že se po vleklých problémech s kolenem, které mohly jeho kariéru ukončit, na pódium vrátil v tak perfektní formě a do poslední chvíle bojoval o vítězství. Na straně druhé mu první místo znovu těsně uniklo a stříbro mezi profíky tak bral už počtvrté. To by i bezbřehého optimistu muselo už trochu štvát. Třetí příčku v Praze v souladu s vývojem soutěže vybojoval již vzpomínaný Dawid Cnota, který se po zisku profi karty na nedávném Battle of Champions Pro Qualifier sympaticky rozhodl s prvním startem mezi elitou neotálet. Zaujal tělesnou stavbou, výbornými stehny, brutálními lýtky i předvedenou formou a naznačil, že má potenciál být dobrým profíkem. Aby jej naplnil, potřebuje ještě přidat nějaké to kilo svalů na těch správných místech, a také si dávat na pódiu pozor, aby vždy držel břicho pod kontrolou. Čtvrté místo překvapivě na úkor nevysokého, avšak pořádné nabitého Itala Daniela Sticca vybojoval Španěl Jorge Zamorano, který se na EVLS Prague Pro vracel k závodění po čtyřleté odmlce.


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Peter Molnár*
  2. Tomáš Tabačiar
  3. Dawid Cnota
  4. Jorge Zamorano
  5. Daniel Sticco
  6. Steve Benthin
  7. Pasquale D'Angelo
  8. Jamal Changazi


Kulturistika mužů do 212 liber na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Derek Lunsford USA 212 Olympia 2021 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2019 1.
Mohamed Khaled Embaby Egypt KO Pro 2021 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt EVLS Prague Pro 2021 1.
Angel Calderón Frias Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2021 1.
Felipe Moraes Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2021 1.
Oleh Kryvyi Ukrajina Bigman Weekend Pro 2021 1.
Douglas Connor USA Toronto Pro Supershow 2021 1.
David Henry USA Olympia 202 Showdown 2008 1.
Anwar Albalushi Omán Kuwait Classic 2022 1.
Ping Yun Long Čína Thailand Pro 2022 1.
Bryan Balzano USA Indy Pro 2022 1.
Robert Taylor Velká Británie Musclecontest Ireland Pro 2022 1.
Lucas Coelho Brazílie Sao Paulo Pro 2022 1.
Noel Adame Mexiko New York Pro 2022 1.
Hossein Kalateh Kanada Toronto Pro Supershow 2022 1.
Oswaldo Gonzalez Venezuela Puerto Rico Pro 2022 1.
Ahmed Fawzi Irák Iraq Muscle Show 2022 1.
Jafar Ghaffar Nezhad Írán Musclecontest Brazil Pro 2022 1.
Ayat Bagheri Írán Empro Pro 2022 1.
Dean White Velká Británie Mr. Big Evolution Pro 2022 1.
Dectric Lewis USA Wings of Strength Chicago 2022 1.
Keone Pearson USA Tampa Pro 2022 1.
Kerrith Bajjo USA Texas Pro 2022 1.
Nasser Sayed Kuvajt Arnold Classic UK 2022 1.
Romain Ramassamy Kanada Vancity Showdown 2022 1.
Mazin Al Rahbi Omán Dubai Pro 2022 1.
Peter Molnár Maďarsko EVLS Prague Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Radoslav Angelov Bulharsko 22
2. Nathan Epler USA 18
3. Abdullah Al Saif Saúdská Arábie 17
3. Daniel Sticco Itálie 17
5. Cody Drobot Kanada 14
6. Murat Gönül Kanada 13
6. Enmanuel Rodriguez USA 13
8. Pasquale D'Angelo Itálie 12
9. Ahmed Wardany Eypt 11
10. Hameed Juma Bahrajn 10
10. Derik Oslan USA 10
10. Mohammed Alzahmi Spojené arabské emiráty 10
13. Steve Benthin Německo 9
13. Fabricio Moreira Brazílie 9
15. Adolph Quoida Kanada 8
15. Jang Sung Yeop Jižní Korea 8
17. Kentaro Kuramochi Japonsko 7
17. Rickey Moten USA 7
17. Andrey Melnikov Rusko 7
20. Stephen Didoshak Kanada 6
20. Abdulrahman Alkhashti Kuvajt 6
20. Kim Jun Ho Jižní Korea 6
20. Peter Castella USA 6
20. Tomáš Tabačiar Slovensko 6
25. Dennis Glover Kanada 5
25. Dawid Cnota Polsko 5
27. Peter Boncardo Kanada 4
27. Morteza Mashayekh Írán 4
27. Hamed Mahmoud Eini Írán 4
27. Vitor Lima Brazílie 4
27. Meysam Keshvari Írán 4
27. Muzi Maluleke Jihoafrická republika 4
27. DeVon Causey Kanada 4
27. Jorge Zamorano Španělsko 4
35. Mohamed Salah Egypt 3
35. Peter Kováč Slovensko 3
35. Felipe Fierro Chile 3
35. Lin Ching Chieh Tchaj-wan 3
35. Boás Henrique Brazílie 3
35. Andre Luz Dos Santos Brazílie 3
35. Ryan Walters USA 3
35. Aziz Al Marshedi Kuvajt 3
35. Andrei Pereira Brazílie 3
35. Jason Joseph USA 3
35. Jordan Janowitz USA 3
35. Mahmoud Al Durrah Egypt 3
47. Saleh Husain Kuvajt 2
47. Yumon Eaton USA 2
47. Giuseppe Zagarella Itálie 2
47. Raúl Sánchez Mexiko 2
47. Oscar Zaracho Paraguay 2
47. David Robinson USA 2
53. Wael Mohamed Amin Egypt 1
53. Christyan Gomez Honduras 1
53. Samir Troudi Spojené arabské emiráty 1
53. Mustafa Naseem Egypt 1
53. Richard Morilla Filipíny 1
53. Mahdi Heydari Írán 1
53. Carlos Pereira Brazílie 1
53. Marco Cardona Kolumbie 1
53. Martin Gomez USA 1
53. Kevin Johnson USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2022 - classic physique

EVLS Prague Amateur 2022 - výsledky
a fotografie

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se sešlo deset profíků. Bylo to vyrovnané a vyrovnaně vypadal i souboj o vítězství, který sváděli zkušený Brit Kelvin Hinde (mezi profíky nastupuje už pátou sezónu) a český profesionální nováček Patrik Herčzík! Patrik své možnosti naznačil už na letošním EVLS Prague Amateur, kde v pro něj nové federaci a nové kategorii (dříve nastupoval ve physique) díky dechberoucí formě jasným způsobem vybojoval profesionální kartu. Jeho připravenost mu v kombinaci s pěknými oblými kvadricepsy i dobrým pózingem nakonec k úspěchu pomohla i tentokrát. Profesionální debut, podobně jako Michal Križánek v kulturistice mužů open, totiž proměnil ve vítězství a ve kvalifikaci na Olympii!

Patrik Herčzík při souboji s Georgem Acheampongem ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Bodování
Skončil český profík Jakub Kolínek na letošním EVLS Prague Pro šestý, nebo pátý? To je otázka, která se nabízí při pohledu do výsledkové listiny. Jakub, u jehož jména figuruje šestá příčka, má ve výsledkové listině 16 bodů, zatímco pátý George Acheampong jich získal 19. Ve výsledkové listině classic physique jsou tedy buď body, nebo umístění uvedeny chybně.

Že se jedná o mimořádný výsledek a velkou věc, pak podtrhuje skutečnost, že se Patrik Herčzík stal historicky vůbec prvním českým závodníkem, který se na Classic Physique Olympia dokázal kvalifikovat. Po ve figure žen nastupující Tereze Linhartové je potom teprve druhým naším profíkem, který má v tuto chvíli jistotu účasti na Olympia Weekendu 2022. Vynikající třetí místo za nakonec druhým Kelvinem Hindem vybojoval Sebastian Gunčík, který dosaženým výsledkem i perfektní volnou sestavou ukázal, že by jej ve physique mužů, kde nastupoval v minulosti, byla škoda. Přestoupit mezi klasiky pro něj bylo správným rozhodnutím a ve chvíli, kdy má prostor pro to, aby se v classic physique mohl dále zlepšovat, jsme jej mezi profíky nemuseli vidět dosáhnout na medaili naposledy. Další český profík v kategorii Jakub Kolínek poněkud překvapivě nedostal šanci v prvním semifinálovém vyvolávání, když se nedá zbavit dojmu, že do něj patřil. Nakonec se Jakub, ve kterém se skrývá potenciál, aby se výsledkovými listinami profesionálních soutěží posouval brzy směrem výše, probojoval k šesté příčce.


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - classic physique

  1. Patrik Herčzík*
  2. Kelvin Hinde
  3. Sebastian Gunčík
  4. Petar Duper
  5. George Acheampong
  6. Jakub Kolínek
  7. Luca Corrado
  8. Thomas Baier
  9. Fatih Terzioglu
  10. Andrej Varga

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2022


Classic physique na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Brady Barnes USA Heart of Texas 2021 1.
Darren Farrell Irsko San Antonio Pro 2021 1.
Terrence Ruffin USA Arnold Classic 2021 1.
Birica Anghel Georgian Rumunsko Tsunami Cup 2021 1.
Robert Wichman USA Nashville Night of Ch. 2021 1.
Michael Daboul Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2021 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Peter Molnár Maďarsko Kentucky Muscle Pro 2021 1.
Alejandro Cambronero USA Hurricane Pro 2021 1.
Mike Sommerfeld Německo Poland Pro Supershow 2021 1.
Jorge Herrera Mexiko Legion Sports Fest Pro 2021 1.
José Maria Mete Bueriberi Španělsko KO Pro 2021 1.
Ruben Lopez Reyes Španělsko EVLS Prague Pro 2021 1.
Mehdi Larijani USA Texas State Pro 2021 1.
Lenny Wicks USA Ben Weider Natural Pro 2021 1.
Ahmed Elhalawani Egypt Atlantic Coast Pro 2021 1.
Logan Franklin USA S. R. Hawaiian Classic 2021 1.
Ramon Queiroz Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2021 1.
Anthony Casado Kanada Toronto Pro Supershow 2021 1.
Kirill Khudaiev Ukrajina Atlanta All States Pro 2021 1.
Mateo Vaihu Nový Zéland New Zealand Pro 2021 1.
Mohamed Amine Tunisko Saudi Classic 2022 1.
Urs Kalecinski Německo Boston Pro 2022 1.
Junior Javorski Brazílie Campinas Pro 2022 1.
Tony Duong USA San Diego Pro 2022 1.
Vahid Badpey Írán Thailand Pro 2022 1.
Darwin Uribe Kolumbie Houston T. of Champions 2022 1.
Lamar Shaw USA Warrior Classic 2022 1.
Alexander Westermeier Německo Pittsburgh Pro 2022 1.
Carlos Dommar USA Optimum Classic Pro 2022 1.
Neil Currey Velká Británie New York Pro 2022 1.
Camilo Diaz Kolumbie Mid USA Pro 2022 1.
Tyler Johnson Kanada Toronto Pro Supershow 2022 1.
Emanuele Ricotti Itálie Puerto Rico Pro 2022 1.
Jaehoon Park Jižní Korea Monsterzym Pro 2022 1.
Ali Poladvand Írán Musclecontest Brazil Pro 2022 1.
Marco Ruz Francie Sheru Classic Italian Pro 2022 1.
Fabian Mayr Rakousko Empro Pro 2022 1.
Jonathan Pelkey USA Lenda Murray Atlanta Pro 2022 1.
Song Jae Pil Jižní Korea Asia Grand Prix Pro 2022 (III.) 1.
Chen Kang Čína Vancouver Pro 2022 1.
Josh Eastham Velká Británie Finland Pro 2022 1.
Gabriel Zancanelli Brazílie Xtreme Bodybuilding Pro 2022 1.
Courage Opara USA Tampa Pro 2022 1.
Valentin Petrov Bulharsko Southwest Muscle Classic 2022 1.
Blake Course Kanada L. Murray Savannah Pro 2022 1.
Giuseppe Zagarella Itálie Yamamoto Cup 2022 1.
Denis Romanov Rusko Korea Pro 2022 1.
Fabio Junio Brazílie Musclecontest Ironberg 2022 1.
Chris Hunte USA San Antonio Pro 2022 1.
Wesley Vissers Nizozemsko Yamamoto France Pro 2022 1.
Grant Pieterse Nový Zéland New Zealand Pro 2022 1.
Jeff Hallenbeck USA Legion Sports Fest Pro 2022 1.
Julian Castano Kolumbie Sur Pro Cup Argentina 2022 1.
Jesus Rodriguez Španělsko Fitparade Pro 2022 1.
Marcus Perry USA Hurricane Pro 2022 1.
Patrik Herčzík Česká republika EVLS Prague Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Abdullah Al Rabiah Saúdská Arábie 19
1. Kelvin Hinde Velká Británie 19
3. Tommy Clark USA 18
4. Hyoung Joo Kwon Jižní Korea 15
4. Valeri Enchev Bulharsko 15
6. Abdullah Al Sairafi Kuvajt 14
7. Cody Amey Kanada 13
7. Shane Cullen Irsko 13
9. Ruben Stouth USA 12
10. John Le Kanada 11
10. Adely Annorat USA 11
10. Seong Hun Park Jižní Korea 11
13. Hubert Kulczynski Polsko 10
14. Dancovea Anderson Německo 9
14. Kim Santos USA 9
14. Phong Nguyen USA 9
17. Romain Ramassamy Kanada 8
18. Bryan Jones USA 7
18. Jack Connor Velká Británie 7
18. Jordan Plantiko USA 7
18. Justin Badurina USA 7
18. Ramone Haye Kanada 7
18. Damien Patrick USA 7
18. Brandon Kidd USA 7
18. Diego Galindo Kolumbie 7
18. Tywuan Williams USA 7
18. Craig Morton Velká Británie 7
18. Eric Wildberger Brazílie 7
18. Jorge Tabet Aleixandre Španělsko 7
30. Vincent Craine Irsko 6
30. Sabur Favors USA 6
30. Danny Costa USA 6
30. Kellen Wilson Kanada 6
30. Masoud Harouni Írán 6
30. Armando Aman USA 6
30. Zanyar Ghaderpour Írán 6
30. Bryant Smith USA 6
30. Filipe Marins Brazílie 6
30. Shicheng Jin Čína 6
40. Laszlo Kiraly Maďarsko 5
40. Roberto Martinez Pizana Španělsko 5
40. Duquann Hinton Kanada 5
40. Andrew Wilson USA 5
40. Eric Abelon USA 5
40. Mehmet Emin Baydilli Turecko 5
40. Ethan Gohari Austrálie 5
40. Will Sage USA 5
40. Mikhail Timoshin Rusko 5
40. Sebastian Gunčík Česká republika 5
40. Petar Duper Itálie 5
51. Jay Warren USA 4
51. Toto Djong USA 4
51. Brandon Williams USA 4
51. Artem Puchkov Rusko 4
51. Shavis Higa Havaj 4
51. Jinho Seok Nový Zéland 4
51. Jason Strayhand USA 4
51. Jeremy Dutra USA 4
51. Michael Johnson USA 4
51. Derek Duszynski USA 4
51. Tony Davis USA 4
51. Jorge Luis Guerrero Mexiko 4
51. Jared Keys USA 4
51. Siem Goossens Nizozemsko 4
51. Alirio Pardo Estrada USA 4
51. Chuck Mauceri USA 4
51. Maurice Burgess USA 4
51. Zack Romano USA 4
69. Tyler Tallent USA 3
69. Aaron Sparenberg USA 3
69. Andrea Mammoli Itálie 3
69. Hany Saeed Egypt 3
69. Roman Taijeron USA 3
69. Pavel Szotkowski Česká republika 3
69. Hassan Abdulreda Saúdská Arábie 3
69. Erik Alstrup Kanada 3
69. Luis Garcia Španělsko 3
69. Yousef Aldosary Saúdská Arábie 3
69. Julio Cesar Brazílie 3
69. Abdallah Al Bakri Saúdská Arábie 3
69. Mohammad Zolfaghari Írán 3
69. Ali Shamsghamar Írán 3
69. Woogyum Kim Jižní Korea 3
69. Edwin Underwood Itálie 3
69. Luan Souza Brazílie 3
69. Jared Thompson USA 3
69. Adam Beveridge Kanada 3
69. Wilfredo Victoria USA 3
69. Muneer Al Jassas Saúdská Arábie 3
69. Mateus Shiguearu Brazílie 3
69. Younis Mousa Spojené arabské emiráty 3
69. Kenny Moreira Brazílie 3
69. Caio Bonfim Brazílie 3
69. George Acheampong Dánsko 3
95. Domenick DiBenedetto USA 2
95. Harold Bright USA 2
95. Daniel Strong USA 2
95. Ulisses De Andrade USA 2
95. Paul Kanu USA 2
95. Vladimir Sizov Rusko 2
95. Paulo Henrique Brazílie 2
95. Ayham Alaws Německo 2
95. Ahmad Ahmad Irák 2
95. Michael Kingsnorth Nový Zéland 2
95. Ahmed Al Jar Saúdská Arábie 2
95. Abdelkarim Ammari Maroko 2
95. Kenneth Owens USA 2
95. Anthony Barbera USA 2
95. Inseong You Jižní Korea 2
95. Jihoon Bang Jižní Korea 2
95. Joe Brighty Velká Británie 2
95. Matt Maldonado USA 2
95. Bennett Streets USA 2
95. Jang Sung Yong Jižní Korea 2
95. Julio Balestrin Brazílie 2
95. Patrick Nah USA 2
95. Woilid Baatout Francie 2
95. Ashkan Bibak Nový Zéland 2
95. Adam Bomert Polsko 2
95. Samuel Paquin Kanada 2
121. Jason Theobald USA 1
121. Brandon Cooper USA 1
121. James Adams USA 1
121. Shin Kodama Japonsko 1
121. German Pastor Španělsko 1
121. Zoheb Razak Nový Zéland 1
121. Michael Bell USA 1
121. Maycon Viana Brazílie 1
121. Bartley Weaver USA 1
121. Omar Khaldi Maroko 1
121. Laconia Seymour USA 1
121. Daniil Famponte USA 1
121. Jordan Moore USA 1
121. Norbert Balogh Maďarsko 1
121. Shanti Mitchell Jihoafrická republika 1
121. Soomin Yoon Jižní Korea 1
121. Isaac Baier Kanada 1
121. Florian Poirson Francie 1
121. Richard Nagy Maďarsko 1
121. Yoo Jun Seok Jižní Korea 1
121. Justin Freeman USA 1
121. Adam Waite Austrálie 1
121. Julio Perez Uruguay 1
121. Mohamed Al Baghdadi Německo 1
121. Kiran Shrestha USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2022 - physique mužů

V patnáctičlenném startovním poli physique mužů souboj o vítězství sváděli Nizozemec Abisai Pietersz s Furkanem Erem z Turecka. Pietersz měl od začátku soutěže navrch a konečně se mu tak podařilo navázat na jeho první zlato mezi profíky, které bral na předloňském Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Furkan Er skončil druhý, když mu stříbro v tomto kvalifikačním cyklu patří už počtvrté. I díky tomu se po EVLS Prague Pro posunul do čela kvalifikačního žebříčku. Třetí příčku v Praze vybojoval Egypťan Mohamed Magdy, za kterým na čtvrté místo dosáhl náš aktuálně nejlepší závodník v kategorii Miroslav Juríček. Znamená to, že v žebříčku zdvojnásobil svůj dosavadní bodový zisk!

Miroslav Juríček a Furkan Er ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Ve physique k závodům nastoupil také Filip Šteflovič, jenž po loňské sezóně, ve které závodil v classic physique, sice ukončil kariéru, ale krátce před letošním EVLS Prague Pro se u něj ujala myšlenka trenéra Tomáše Bureše, aby si de facto z tréninku odskočil v Praze na závody. Bylo z toho pro něj s ohledem na to, že původně už závodit neplánoval, umístění ve druhé polovině výsledkové listiny. To bral i Miroslav Přibáň, jenž na borce ze špičky své kategorie, kteří jsou mohutnější, nějaká ta kila svalů ztrácí.


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - physique mužů

  1. Abisai Pietersz*
  2. Furkan Er
  3. Mohamed Magdy
  4. Miroslav Juríček
  5. Andrea Mosti
  6. Davide Mazzolari
  7. Omer Bahmed
  8. Rafal Zabawa
  9. Daniel Tulok
  10. Daniel Leone
  11. Oskar Tchorzewski
  12. Manuel Santalucia
  13. Filip Šteflovič
  14. Miroslav Přibáň

  15. Tamas Csernoch

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2022


Physique mužů na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Riccardo Croci Itálie Champions Classic 2021 1.
Jahvair Mullings USA San Antonio Pro 2021 1.
Bhuwan Chauhan Indie Tournament of Champions 2021 1.
Terrence Teo Malajsie Tsunami Cup 2021 1.
Yousef Al Shaban Kuvajt Daytona Pro 2021 1.
Ryan Terry Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2021 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2021 2.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2021 3.
Raymont Edmonds USA Men's Physique Olympia 2019 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Monterrey Pro 2021 1.
Daniel Ammons USA Hurricane Pro 2021 1.
Kyron Holden USA Border States Pro 2021 1.
Ahmed Shokry Egypt KO Pro 2021 1.
Bálint Németh Maďarsko EVLS Prague Pro 2021 1.
Alessandro Cavagnola Itálie Romania Muscle Fest Pro 2021 1.
Yukihiro Yuasa Japonsko Japan Pro 2021 1.
Zheyu Zhang Čína Ben Weider Natural Pro 2021 1.
Arya Saffaie USA Atlantic Coast Pro 2021 1.
Vinicius Mateus Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2021 1.
Davide Mazzolari Itálie Toronto Pro Supershow 2021 1.
Mahmood Almaghrabi Bahrajn Saudi Classic 2022 1.
Emanual Hunter USA Fit World Pro 2022 1.
Hossein Karimi Írán Libya Pro 2022 1.
Bong Seok Choi Jižní Korea Asia Grand Prix Pro 2022 1.
Imran Khan Katar Kuwait Classic 2022 1.
Ponpaisan Ruangsangpen Thajsko Thailand Pro 2022 1.
Jason Huynh USA Golden State Pro 2022 1.
Benquil Marigny USA Charlotte Pro 2022 1.
Myron Griffin USA Wasatch Warrior 2022 1.
Fabrizio Dos Santos Austrálie Australian Pro 2022 1.
Sadik Hadzovic USA Pittsburgh Pro 2022 1.
Alexander Toplyn USA Miami Muscle Beach Pro 2022 1.
Mehdi Kabbadj Maroko Toronto Pro Supershow 2022 1.
Vitor Chaves Brazílie DC Pro 2022 1.
Steven Cao USA Mile High Pro 2022 1.
He Juxian Čína Monsterzym Pro 2022 1.
Clarence McSpadden USA Puerto Rico Pro 2022 1.
Edvan Palmeira Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2022 1.
Ali Bilal Belgie Sheru Classic Italian Pro 2022 1.
Nicolas Koeu USA Republic of Texas Pro 2022 1.
Youcef Djoudi Francie Mr. Big Evolution Pro 2022 1.
Montae Bailey USA Lenda Murray Atlanta Pro 2022 1.
Charjo Grant USA Vancouver Pro 2022 1.
Elton Mota Portugalsko 1 BroPro Show 2022 1.
Corey Morris USA Colombia Pro Cup 2022 1.
Rodrigue Chesnier Francie Phoenix Pro 2022 1.
Felipe Franco Brazílie Musclecontest Goiania Pro 2022 1.
Shun Kaneko Japonsko Tokyo Pro 2022 1.
Antoine Weatherspoon USA Tournament of Champions 2022 1.
Jeffrey Darko Velká Británie Yamamoto Cup 2022 1.
Chevy Phillips Kanada San Antonio Pro 2022 1.
Long Wu Čína Ben Weider Natural Pro 2022 1.
Je Endrina Nový Zéland New Zealand Pro 2022 1.
Winston Sullivan USA Daytona Pro 2022 1.
Emile Walker Velká Británie Yamamoto France Pro 2022 1.
Joven Sagabain Filipíny Philippines Pro 2022 1.
Chao Peng Čína Tsunami Cup 2022 1.
Junho Lee Jižní Korea Korea Pro 2022 (IV.) 1.
George Brown USA Hurricane Pro 2022 1.
Sidy Pouye Španělsko Biowell Warsaw Pro 2022 1.
Tunahan Güler Turecko Dubai Pro 2022 1.
Abisai Pietersz Nizozemsko EVLS Prague Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Furkan Er Turecko 29
2. Reuben Glass USA 25
3. Jeremiah Maxey USA 19
4. Burak King USA 16
5. Joshua Guidry USA 13
6. Ramses Rams Španělsko 12
6. Daniel Leone Itálie 12
6. Andrea Mosti Itálie 12
9. Andre Ferguson USA 11
9. Mark Robinson USA 11
9. Christopher Barr USA 11
9. Dawid Wachelka Polsko 11
13. Wilfred Harris USA 10
14. Ikenna Amaliri USA 9
14. Andrei Lincan Rumunsko 9
14. Shogo Sato Japonsko 9
14. Franky Yan USA 9
14. Ali Jaffar Kuvajt 9
19. Ryan John-Baptiste Velká Británie 8
19. Fernando Chala Kolumbie 8
19. Xiao Long Hong Čína 8
19. Farouq Ishimoto Japonsko 8
19. Sharif Reid USA 8
19. Yoonsung Lee Jižní Korea 8
19. Ismael Dominguez Mexiko 8
19. Miroslav Juríček Česká republika 8
27. Anthony Gilkes USA 7
27. Chidube Anene USA 7
27. Cam Harris USA 7
27. Emmanuel Costa Brazílie 7
27. Frank Worley USA 7
27. Omar Suleiman Velká Británie 7
27. Mohamed Magdy Egypt 7
34. Andre Smith USA 6
34. Hirokawa Shoichi Japonsko 6
34. Evan Kanu USA 6
34. Omer Bahamed Katar 6
34. Lamar McNeal USA 6
34. Jeremy Potvin USA 6
34. Rafael Oliveira Brazílie 6
34. Abdullah Al Sharafi Omán 6
34. Yashar Anbari Írán 6
43. Romane Lanceford Velká Británie 5
43. Suraqah Shabazz USA 5
43. Steven Pettis USA 5
43. Charles Paquette Kanada 5
43. Francisco Alberto De La Cruz Kanada 5
43. Tony Chinakwe USA 5
43. Bryan Blackman USA 5
43. Deke Walker USA 5
43. Jeremy Coleman USA 5
43. Anderson Arruda Brazílie 5
43. Joaquim Camps Angel Španělsko 5
43. Eddie Lusk USA 5
43. Nur Irfan Singapur 5
43. Febo Gambacorta Itálie 5
43. Seung Ho Chae Jižní Korea 5
43. Stevelon Dennis USA 5
43. Khali Quartey USA 5
60. Joseph Lee USA 4
60. Alex Woodson USA 4
60. Reynel Chavez Pulido USA 4
60. Sanad Al-Sanad Kuvajt 4
60. Anton Antipov USA 4
60. Michael Williams USA 4
60. Bader Alsabri Kuvajt 4
60. Ashley Patillo USA 4
60. Antonio Smothers USA 4
60. Viet Doan Austrálie 4
60. Josh Bridgman Velká Británie 4
60. Tyler Smith Velká Británie 4
60. Anthony del Rosario Dominikánská republika 4
60. Edward Kato Japonsko 4
60. Stan Morrison USA 4
60. Victor Ramirez Venezuela 4
60. Chien Hsin Chen Tchaj-wan 4
60. Kurt Dell Austrálie 4
60. Tran Tuan Anh Vietnam 4
79. Micah Thomas USA 3
79. Marlon Sanchez Nizozemsko 3
79. Yujin Lee Jižní Korea 3
79. Juan Manuel Gomez Kolumbie 3
79. Joshua Eng Malajsie 3
79. Joseph Mencel USA 3
79. John Sarmiento USA 3
79. Rhyan Clark USA 3
79. Kim Min Su Jižní Korea 3
79. Joshua Dennison USA 3
79. Xezekiel Afanou Kanada 3
79. Shannon Davis Velká Británie 3
79. Pedro Lima Brazílie 3
79. Tomohito Koike Japonsko 3
79. Zach Savoie USA 3
79. Junpei Taguchi Japonsko 3
79. Luigi Oltean Nový Zéland 3
79. Lorenzo Giachetti Itálie 3
79. Harvey Devanadera Filipíny 3
79. Wei Yi Ming Čína 3
79. Edgar Daniel Valenica Palafox Mexiko 3
100. Alexis Gonzalez Španělsko 2
100. Hachemi Hemza Alžírsko 2
100. Godfrey Sironda USA 2
100. Denis Gusev Rusko 2
100. Hashem Alfotewi Saúdská Arábie 2
100. Bumsoo Park Jižní Korea 2
100. Karim Esmat Sadeq Kuvajt 2
100. Nishant Bansal Indie 2
100. Ali Raza Austrálie 2
100. Ajith Raja Indie 2
100. Fabian Feber Německo 2
100. Javiohn Seymore USA 2
100. Taylor Wilson USA 2
100. Leonardo Vecchiato Itálie 2
100. Saint Michael Moodie Jamajka 2
100. Torre Washington USA 2
100. Denis Milkin Nový Zéland 2
100. Carl Matthew Cruz Filipíny 2
118. Tyler James USA 1
118. Rodney Harvey USA 1
118. Youssef Hassan Egypt 1
118. Mu Ying Zhai Čína 1
118. Ammar Shlash Jordánsko 1
118. Abdulaziz Almohandes Saúdská Arábie 1
118. Wooyoung Seo Jižní Korea 1
118. Hamad Aldosari Bahrajn 1
118. Afroz Khan Indie 1
118. Brett Mario Jackson USA 1
118. Mohammed Al Kindy Jackson Omán 1
118. Gary Cooper USA 1
118. Junghyun Jo Jižní Korea 1
118. William Amorim Brazílie 1
118. Oussah Dith USA 1
118. Akbar Sarbaz Kanada 1
118. Andrea Antonelli Itálie 1
118. Toby Owen Velká Británie 1
118. Ash Mullen Nový Zéland 1
118. Tunde Hassan Irsko 1
118. Seungmu Lee Jižní Korea 1

Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2022 - wellness žen

K historicky první profesionální soutěži ve wellness žen pořádané v České republice nastoupilo čtrnáct závodnic. Ve slušně obsazeném startovním poli se při svém druhém startu v Manionově profesionální lize k prvnímu vítězství probojovala Brazilka Mariela Carvalho, které při profesionálním debutu nejvýraznější soupeřkou byla celková šampiónka loňského Season A Pro Qualifier Danai Theodoropoulou. Trio medailistek uzavírá Španělka Maria Paulette, za kterou se ke čtvrtému místu probojovala Anna Mroczkowska z Polska, která se na poměry kategorie wellness prezentovala nezvykle svalnatou horní polovinou těla.

Danai Theodoropoulou a Mariela Carvalho ve finále EVLS Prague Pro 2022 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Jako poslední se do první pětice při profesionálním debutu vešla Aline Machado Galvao Freitas, která profi kartu získala po svém vystoupení na nedávném Fitparade Pro Qualifier. Na zmíněné maďarské amatérské soutěži jí tehdy nastoupily pouze tři soupeřky, což znamenalo, že se profesionálkou nemohla stát rovnou. Pravidla jí ale v takovém případě umožňovala podat si o profi kartu individuální žádost. To Aline udělala a záhy jí bylo vyhověno!


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - wellness žen

  1. Mariela Carvalho*
  2. Danai Theodoropoulou
  3. Maria Paulette
  4. Anna Mroczkowska
  5. Aline Machado Galvao Freitas
  6. Leonida Ciobu
  7. Aysegul Besli
  8. Sabrina Urdaneta
  9. Lidia Melero
  10. Figen Sahin
  11. Michelle Vogelsgesang
  12. Lexy Oliver
  13. Lara Tasharofi
  14. Clara Sella

* kvalifikace na Wellness Olympia 2022


Wellness žen na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Casey DeLong USA San Antonio Pro 2021 1.
Francielle Mattos Brazílie Wellness Olympia 2021 1.
Angela Borges Brazílie Wellness Olympia 2021 2.
Isabelle Nunes Brazílie Wellness Olympia 2021 3.
Giselle Machado Brazílie Monterrey Pro 2021 1.
Anna Mroczkowska Polsko Fitparade Pro 2021 1.
Yarishna Ayala Portoriko Texas State Pro 2021 1.
Sunny Andrews USA Ben Weider Natural Pro 2021 1.
Juliana Esteso Francie Bigman Weekend Pro 2021 1.
Kassandra Gillis Kanada Toronto Pro Supershow 2021 1.
Barbara Cesar USA Caribbean GP Bermuda 2022 1.
Julia Chitarra Brazílie Musclecontest Rio Pro 2022 1.
Marissa Andrews USA St. Louis Pro 2022 1.
Devone Martin USA Warrior Classic 2022 1.
Daisha Johnson USA Clash Of The Titanz 2022 1.
Kelly Purcell USA Southern California Pro 2022 1.
Hannah Son Jižní Korea Monsterzym Pro 2022 1.
Rayane Fogal Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2022 1.
Synara Santana Brazílie Empro Pro 2022 1.
Isamara Santos Brazílie Republic of Texas Pro 2022 1.
Catarina Sousa Portugalsko Mr. Big Evolution Pro 2022 1.
Diana Verduzco Mexiko Tampa Pro 2022 1.
Devyn Cambre USA Texas Pro 2022 1.
Bruna Seredich USA Sin City Pro 2022 1.
Michelle Ibata Brazílie Heart of Texas 2022 1.
Mallory Myers USA Ben Weider Natural Pro 2022 1.
Andreia Gadelha Brazílie Musclecontest Recife Pro 2022 1.
Amanda Burnett USA Legion Sports Fest Pro 2022 1.
Nadia Moreira Brazílie Sur Pro Cup Argentina 2022 1.
Lisa Meiswinkel Německo Fitparade Pro 2022 1.
Jacqueline Huescas Rios Mexiko Sheru Classic Mexico 2022 1.
Mariela Carvalho Brazílie EVLS Prague Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Wellness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Jasmine Payne USA 29
2. Nerilde Garcia Španělsko 27
3. Leonida Ciobu Moldavsko 24
4. Judian Winston USA 18
4. Maria Paulette Španělsko 18
6. Emily Azzarello Gauley Kanada 15
7. Lorena Ragusa USA 10
7. Sheila Martins USA 10
7. Alexis Rosalia Mexiko 10
7. Lili Dong USA 10
7. Karen Brandao Brazílie 10
7. Frida Paulsen Stern Švédsko 10
13. Brooke Donnelly USA 9
14. Celeste Morales USA 8
14. Rafaelle Zen Brazílie 8
14. Carina Marques Švýcarsko 8
14. Priscilla Lynd USA 8
14. Leticia Allen Havaj 8
19. Aysegul Besli Turecko 7
19. Anne-Marie Gobeil Kanada 7
19. Alejandra La Fonseca Portoriko 7
19. Alexis Adams USA 7
19. Daniele Mendonca Emilio Brazílie 7
24. Daniela Deiana Itálie 6
24. Claire Cochet Francie 6
24. Renata Guaraciaba Brazílie 6
24. Danai Theodoropoulou Austrálie 6
28. Charline Mas Francie 5
28. Michelle Capponi Švýcarsko 5
28. Normarie Fonseca Portoriko 5
28. Kayla Rossi USA 5
28. Tarcila Moura Brazílie 5
28. Rachel Lee USA 5
34. Amanda Werner USA 4
34. Pamela Bonaccorso Itálie 4
34. Alisha Sturkie USA 4
34. Amanda Rezende Brazílie 4
34. Tracy Williams USA 4
34. Angela White USA 4
34. Tatum Schneidmiller USA 4
34. Yoon Min Ju Jižní Korea 4
34. Kat Williams USA 4
34. Marcela Mattos Brazílie 4
44. Zelma Santos USA 3
44. Carrie Goforth USA 3
44. Mia Samuels USA 3
44. Hyeyoon Kim Jižní Korea 3
44. Dalila Kindermann Brazílie 3
44. Karen Heredia Argentina 3
44. Joy Bey USA 3
44. Aline Machado Galvao Freitas Brazílie 3
52. Jenny Smith USA 2
52. Luz Rodriguez Mexiko 2
52. Martyna Staszewska Polsko 2
52. Melitza Guerrero USA 2
52. Dohee Kim Jižní Korea 2
52. Winglam Lee Čína 2
52. Carolina Santana Brazílie 2
52. Lara Tasharofi Rakousko 2
52. Marina Martins Kanada 2
60. Avis Evans USA 1
60. Taty Vaillant Brazílie 1
60. Laleska Bruschi Brazílie 1
60. Figen Sahin Velká Británie 1
60. Debora Pereira Brazílie 1
60. Amanda Weis USA 1
60. Jenna de Manincor USA 1
60. Jennifer Scarborough USA 1
60. Renee Harshey USA 1
60. Quintaysia Goodley USA 1
60. Amina Amelie Kanada 1
60. Fernanda Kivia Brazílie 1
60. Gabriela Tavares Brazílie 1
60. Houda Hmini Maroko 1
60. Esmeralda Ochoa Diaz Mexiko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2022 - bikiny fitness žen

V kvalitně obsazeném startovním poli bikiny fitness žen soutěži dominovala Valerya Fedorenko z Ukrajiny, která tak navázala na nedávné vítězství z Biowell Warsaw Pro. Další místa v první pětici si za ní rozebraly Zsofia Reka Molnar, Eszter Oczella, Allison Testu a Tatiana Lanovenko. Henrieta Skupekova, slovenská závodnice žijící ve Velké Británii, při profesionálním debutu obsadila dvanácté místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2022 - bikiny fitness žen

  1. Valerya Fedorenko*
  2. Zsofia Reka Molnar
  3. Eszter Oczella
  4. Allison Testu
  5. Tatiana Lanovenko
  6. Ottavia Mazza
  7. Aneta Szoltysek
  8. Anastazja Biedka
  9. Nora Arvay
  10. Klaudia Ignasiak
  11. Martyna Derlat
  12. Henrieta Skupekova
  13. Mie Kirstine Rommelhoff
  14. Andreea Cazaceanu

* kvalifikace na Bikini Olympia 2022


Bikiny fitness žen na EVLS Prague Pro 2022

Více snímků z EVLS Prague Pro 2022 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2022 k 29. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Roxana Marquez USA San Antonio Pro 2021 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini International 2021 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Ottavia Mazza Itálie Tsunami Cup 2021 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini Olympia 2021 2.
Francesca Stoico Itálie Fitparade Pro 2021 1.
Jourdanne Lee USA Hurricane Pro 2021 1.
Wiktoria Gasior Polsko Poland Pro Supershow 2021 1.
Ivanna Escandar Španělsko Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Allison Testu Francie EVLS Prague Pro 2021 1.
Sally-Anne Kato Japonsko Japan Pro 2021 1.
Shenese Case Kanada Ben Weider Natural Pro 2021 1.
Alessia Facchin Itálie Atlantic Coast Pro 2021 1.
Cristiane Silveira Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2021 1.
Jennifer Ronzitti USA Battle of Texas 2021 1.
Danielle Phelps USA Toronto Pro Supershow 2021 1.
Gao Yan Nový Zéland New Zealand Pro 2021 1.
Maureen Blanquisco Norsko Boston Pro 2022 1.
Eli Fernandez Mexiko Caribbean GP Bermuda 2022 1.
Jil Meret Schmitz Thajsko Thailand Pro 2022 1.
Ashlyn Little USA World Klash Pro 2022 1.
Kim Hayeun Jižní Korea Asia Grand Prix Pro 2022 (II.) 1.
Aleksandra Banda Austrálie Australian Pro 2022 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2020 1.
Lucia Malavaze USA Optimum Classic Pro 2022 1.
Sierra Swann USA Cali. Night of Champions 2022 1.
Gabriella Mohamed USA Puerto Rico Pro 2022 1.
Jibin Park Jižní Korea Monsterzym Pro 2022 1.
Jordan Fisher USA Dallas Pro 2022 1.
Kristina Brunauer Rakousko Sheru Classic Italian Pro 2022 1.
Erin Stern USA Republic of Texas Pro 2022 1.
Bola Seo Jižní Korea Korea Pro 2022 1.
Susana Aramayo Argentina Vancouver Pro 2022 1.
Jessica Wilson USA Wings of Strength Chicago 2022 1.
Laura Ziv Francie 1 BroPro Show 2022 1.
Aimee Velasquez USA Tampa Pro 2022 1.
Karen Yuen Hongkong Orchid Pro 2022 1.
Daraja Hill USA Texas Pro 2022 1.
Shelby Pierce USA Tahoe Pro 2022 1.
Vania Auguste USA Nashville FitShow 2022 1.
Jordan Brannon USA Carolina Excalibur Pro 2022 1.
Yurika Shigemoto Japonsko Tokyo Pro 2022 1.
Rukiye Solak Turecko Yamamoto Cup 2022 1.
India Paulino USA Battle of the Bodies 2022 1.
Brittany Hamilton USA San Antonio Pro 2022 1.
Maia Gordon Kanada Ben Weider Natural Pro 2022 1.
Marie-Ève Duchesneau Kanada Minneapolis Pro 2022 1.
Alexandria Ross USA San Antonio Classic 2022 1.
Valerya Fedorenko Ukrajina Biowell Warsaw Pro 2022 1.
Reyna Perez Mexiko Sheru Classic Mexico 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 29. říjnu:

p. jméno stát body
1. Jodie Yuncker USA 30
2. Stine Hansen Dánsko 27
3. Eszter Oczella Maďarsko 24
4. Lawna Dunbar USA 22
5. Gessica Brun Brazílie 19
6. Elizaveta Shmukler Japonsko 15
6. Liana Giannamore USA 15
8. Jasmine Gonzalez USA 14
9. Noora Mahonen Finsko 13
9. Jessica Dolias USA 13
9. Romina Basualdo Argentina 13
9. Anna Setlak Itálie 13
13. Adair Libbrecht Kanada 12
14. Tatiana Lanovenko Rusko 10
15. Ana Maria Vintu Itálie 8
15. Mahsa Akbarimehr Havaj 8
15. Shanae DiCicco Austrálie 8
15. Kaylin Long USA 8
15. Lizzie Martinez USA 8
15. Zsofia Reka Molnar Maďrsko 8
21. Anastasia Gonzalez Španělsko 7
21. Marie Isobe Japonsko 7
21. Diane Brunet Kanada 7
21. Lauren Dannenmiller USA 7
21. Sara Choi Jižní Korea 7
21. Karen Wall Kanada 7
21. Yume Kurokawa Japonsko 7
28. Hye Kyeong Hwang Jižní Korea 6
28. Marcia Goncalves USA 6
28. Liana Martinez USA 6
28. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 6
28. Malu Duarte Brazílie 6
28. Adrianna Kaczmarek Polsko 6
28. Liliana Sakhanova Švédsko 6
35. Melissa Carver Austrálie 5
35. Miho Shibutani Japonsko 5
35. Carla Garthwaite USA 5
35. Alice Cocco Itálie 5
35. Chloe Margraitner Švýcarsko 5
35. Nittaya Kongthun Thajsko 5
35. Ariel Barley USA 5
35. Maria Julia Lemos Brazílie 4
43. Hope Harper USA 4
43. Adrianne Onofrei USA 4
43. Matilde Biagini Itálie 4
43. Calysta Cornell USA 4
43. Kate Mickleson Nový Zéland 4
43. Song A Reum Jižní Korea 4
43. Jessica Jones USA 4
43. Peyton Hunton USA 4
43. Jessica Miller USA 4
43. Eunjung Kim Jižní Korea 4
43. Hyojung Kim Jižní Korea 4
43. Jessica Dexter USA 4
43. Ann Marie Lawrence USA 4
43. Lesley Billups USA 4
43. Alice Rocha USA 4
58. Erin Dennis USA 4
58. Eliana Guzman Reyes Španělsko 3
58. Evita Breide Španělsko 3
58. Halanna Jully Brazílie 3
58. Elisabet Vang Faerské ostrovy 3
58. Rachel Linares USA 3
58. Marisa Woo USA 3
58. Chloe Hunter Nový Zéland 3
58. Yeoni Lee Jižní Korea 3
58. Calista McKenzie Austrálie 3
58. Bridget Bailey Austrálie 3
58. Kim Taerin Jižní Korea 3
58. Tara Grier USA 3
58. Mina Kim Jižní Korea 3
58. Shaina Garcia Austrálie 3
58. Asaka Kimura Japonsko 3
58. Kerry Sexton Velká Británie 3
58. Samantha Beauvais USA 3
58. Abbi Gaetano USA 3
58. Marissa Willmott USA 3
78. Cassie Hunter Itálie 2
78. Denetra Blackshear USA 2
78. Mirian Barbosa Brazílie 2
78. Aimee Jacobs Nový Zéland 2
78. Elisangela Angell Brazílie 2
78. Nicole Tan Austrálie 2
78. Janine Herrera USA 2
78. Jessica Teles Machado Brazílie 2
78. Amanda Marques Brazílie 2
78. Yuna Kang Jižní Korea 2
78. Tessa Barresi Kanada 2
78. Lucy Edwards Velká Británie 2
78. Heather Kam Hongkong 2
78. Hope Castelli USA 2
78. Minhee Baek Jižní Korea 2
78. Jessica Kavanagh Irsko 2
78. Kiki McClellan USA 2
78. Deanna Dang USA 2
96. Theresa Miller USA 1
96. Aneta Szołtysek Polsko 1
96. Melanie Cyr Kanada 1
96. Danielle Combs USA 1
96. Herlayne Braga Brazílie 1
96. Catherine Daniel Nový Zéland 1
96. Marissa Rivero USA 1
96. Uchral Byambatseren Mongolsko 1
96. Rachael Oberst USA 1
96. Karene Gonzalez USA 1
96. Na Young Choi Jižní Korea 1
96. Mary Newton USA 1
96. Lilian Lopez Mexiko 1
96. Debora Boff Brazílie 1
96. Valentina Cuevas Argentina 1
96. Samantha Kwan Hongkong 1
96. Niccole Guggia USA 1
96. Savannah Watchman USA 1
96. Flora Wang Čína 1
96. Maria Acosta USA 1
96. Giuditta Taccani Itálie 1
96. Mariana Garner Mexiko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2022 najdete zde.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.15:51Zodiak411 - Chápu, děkuji za info 😊+1
08.11.11:35dzordn2 - Jsou v pořadí, těch soutěží a výsledků je teď tolik, že se..
08.11.09:20Zodiak411 - Kdy budou prosím výsledky tipovačky? 🙂
07.11.09:03LaFontaine - Nevím, jak v Praze, ale v souvislosti s Itálií mluvil o to..
05.11.13:23LOPO - 212 Molnár úplne zaslúžene 👏. Táto kategória mu sv..
04.11.20:03Humanic145 - LaFontaine: no a v cem je problem? Otazka spis je,zda tohl..
04.11.16:16Zodiak411 - Ahorn: Coleman a měkký v roce 2003? Nepleteš si pojem měkk..+1
04.11.14:54Mikuc - Tak ono je kulturistika o všem dohromady, někdy rozhodčí u..+1
04.11.14:37Ahorn - Pripravenost je precenena, Coleman 2003 byl mekky ale jasn..-1
04.11.13:24Mikuc - Nu, nezbývá než si počkat na prosinec, s čím Michal nás př..
04.11.12:24LaFontaine - Podle tebe by byl rozumnější přístup, kdyby se snažil Križ..
04.11.11:39Humanic145 - on fakt někdo chodí na soutěž s tím, že 90% stačí? Zvlášt ..
04.11.11:05Zodiak411 - Reálně se pořád řeší připravenost. Michal věděl, kdo bude ..
04.11.10:19petr m. - z těch fotek co jsem viděl a co jsem viděl i jeho tréninko..-1
03.11.18:44Ahorn - tak sorry ale musim se zastat Krizanka, ja zas vidim o lev..
02.11.21:10Paulie02 - Velka pochvala pro organizatory EVLS! Mame v CR 2. nejleps..+3
30.10.16:14torturer - Pro mě překvapení minimálně v tom, že Križo vůbec nebyl o ..-1
30.10.08:49Jan Tesárek - Jj, zlepšil si reputaci od minule a porazil sám sebe z min..+1
30.10.08:47LeToucan - Protože kdybys seděl pod pódiem, tak bys pochopil, že o žá..
30.10.01:57shot-putter - Neviete niekto prosím prečo si tie wellnessky a bikiny pri..
29.10.23:50Arnold Strong - A co Beran bylo nějaké zlepšení pod Farahem?+1
29.10.23:07Paulie02 - Jsem zvědav co je příčinou té špatné barvy Křižánka a troc..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie