Reklama:

Michal Soukup - rozhovor před Arnold Classic Europe 2022

3.387 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2022 - 16. - 18. 09. 2022, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Aneta Ernest (video)physique: Maxim Shvetsov (video) • Tibor Helmeczi • kulturistika: Michal Soukup klasika: Michal Kropáček (video)David Černýwellness: Eva Budina (video)fitness: Nikoleta Hricová
Před Arnold Classic Europe:
kdo závodí
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
kompletní výsledky s body
Výsledky profesionálové:
Elite Pro

Na letošní Arnold Classic Europe, které se koná ve dnech 16. - 18. září ve španělské Seville, míří také sedm českých závodníků, jejichž přípravy a předsoutěžní formy se pro Vás snažíme sledovat. Už jsme pro Vás vyzpovídali fitnessku Nikoletu Hricovou, zatímco kulturistu Michala Kropáčka, závodníka physique Maxima Shvetsova a bikiny fitnessku Anetu Ernest a wellnessku Evu Budinu jsme navštívili s kamerou na jejich trénincích. Dnes se formou rozhovoru společně podíváme za kulturistou Michalem Soukupem, který španělskou soutěží otevře svoji letošní závodní sezónu.

Jak Arnold Classic vnímá, jakou konkurenci očekává a jakou formu si chystá? Je ve své přípravě 100% striktní, nebo si občas dovolí nějakou tu odbočku v tréninku či dietě? Uvidíme ho letos také na českých pódiích? To vše už se dozvíte přímo od Michala.

Michal Soukup

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2021 - 4. místo v kulturistice mužů nad 80 kg
IFBB Bellux Cup Luxembourg 2021 - 6. místo v kulturistice mužů do 90 kg
IFBB Diamond Cup Prague 2022 - 5. místo v kulturistice mužů do 90 kg
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 2. místo v kulturistice juniorů do 77 kg
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018 - 5. místo v kulturistice juniorů do 77 kg

Michale, zanedlouho Vás čeká start na slavném kulturistickém závodě Arnold Classic Europe, který se bude konat tradičně v malebné španělské Seville. Jak se Vy osobně v letošní přípravě na tyto velké závody cítíte?

Ano, je tomu skutečně tak a pro letošní sezónu jsem se rozhodl startovat na největší amatérské soutěži federace IFBB na světě. Cítím se opravdu skvěle, když samozřejmě nepočítám finální únavu z diety, která musela samo sebou přijít. (úsměv) Je to pro mě svým způsobem i tak trochu splněný sen, vystoupit na pódiu soutěže se jménem Arnold Classic.

Šlo vše v letošní přípravě dle předem stanovených plánů?

Zatím doposud šlo vše podle plánu, co se týče samotné přípravy na soutěž. I když v každé přípravě se najdou nějaké komplikace, nebylo to nic, co by se nedalo vyřešit nebo řešit operativně, tak aby mi to stálo v cestě na Arnold Classic. Teď už jen dotáhnout formu do nejlepší podoby, a hlavně v pořádku odcestovat.

Máte nějaké cíle, co se umístění na Arnoldu týče?

Hmm, nad tímto jsem doposud zatím nepřemýšlel. Chci přijít co nejlepší, přinést co nejlepší formu, kterou v daný okamžik budu moci prezentovat. Všichni víme, že jsou to obrovské závody s velkým věhlasem. Bude tam spousta skvělých závodníků z celého světa a to je pro mě obrovská motivace. Minulý rok bylo v každé kategorii kulturistiky více než 8 lidí a to byla víceméně ještě sezóna ovlivněná covidem. Letos očekávám ještě větší účast, a tedy velký boj. Těším se na to. Vím, že jsem do toho dal maximum, tak uvidíme, na jaký výsledek to bude stačit.

Když byste měl porovnat svou letošní přípravu na celou závodní sezónu s loňskou, udělal jste ve stylu přípravy nějaké razantní změny?

Samotná příprava se od té loňské zase o tolik neliší. Samozřejmě jsou tam nějaké úpravy v jídelníčku a tréninkovém plánu. Snažím se více zapracovat na slabinách, o kterých jsem se právě dozvěděl minulý rok, protože jsem závodil po třech a půl letech a byla to první sezóna mezi muži.

Všichni víme, že každý závodník se chce stále posouvat dál. Mnoho závodníků je k sobě často velmi skeptických, ale z jedné strany je to asi v pořádku, alespoň je stále na čem pracovat. Jak to máte v daném ohledu nastavené Vy? Býváte k sobě tvrdý? Máte rád výzvy a jasně stanovené cíle na jednotlivá období?

V přípravě neexistuje krok stranou. Alespoň já to tak mám nastavené. Na určité ústupky a přešlapy mám odpočinkové období, ale jakmile nastane čas přípravy na závody, tak tomu dávám doopravdy 100 % sebe. Důležité pro mě je to, že mé okolí to toleruje a plně chápe. Mám rád výzvy a důkaz toho je, že jsem si vybral závody, jaké jsem si vybral.

S tím mne napadá ještě jedna otázka, kde bychom se lehce mohli poohlédnout nazpět do uplynulé sezóny roku 2021, kdy jste se také rozhodl postavit na stage několika významnějších závodů. Bylo loni něco, s čím jste nebyl v rámci finální formy naplno spokojen a co jste si dal jako cíl do letošní sezóny zlepšit či zkvalitnit?

Samozřejmě, každý závodník má nějakou slabinu a něco, s čím není spokojený. To by bylo něco špatně. (smích) U mě jsou to záda. Peru se s nimi již od juniorů. I když posun tam v minulé sezóně byl, tak oproti klukům v kategorii byla má záda poněkud slabší. To mi potvrdila i Lída Čížová, že pokud zlepším záda a zachovám si svůj úzký pas, tak to bude úplně něco jiného.

Jako další to byla samotná prezentace na závodech. Konkrétně myslím volnou sestavu, na které jsem vždy ztrácel body. Ať už se jednalo o výše zmíněný Diamond Cup, nebo Partner Cup. Co jsem vypozoroval z bodových tabulek, tak v samotném porovnávání jsem byl v očích rozhodčích lépe postavený než někteří moji soupeři, ale ztratil jsem zbytečně body na sestavě a to mě stálo pořadí v celkovém umístění. To už letos nehodlám dopustit.

Po Arnoldu byste měl dle našich informací startovat také na domácí půdě, konkrétně na pražském Diamond Cupu v prostředí hotelu Hilton, a dva týdny nato také na Diamondu v Severní Makedonii. Je tomu tak? A jaké jsou Vaše další plány? Zvažujete ještě nějaké starty do konce roku 2022?

Ano, Diamond v Praze jsou nádherné závody s krásnou atmosférou a organizací. Minulý rok jsem si tyto závody neskutečně užil. Je vidět, že pan Roman Hajabáč je člověk na svém místě. A proto jsem si řekl, že tam ani letos nesmím chybět, když je to pouhé dva týdny po Arnoldu. Start v Makedonii stále zvažuji. Pořád nejsem na sto procent rozhodnutý, zda to bude Makedonie, nebo Rakousko, kde je také Diamond Cup. To se ještě uvidí. Tímto bych nejspíše sezónu 2022 ukončil.

Na závěr, povíte našim čtenářům, co Vás osobně k samotné kulturistice přivedlo? Co je Vaším hnacím motorem a co Vás v daném sportu nejvíce naplňuje?

Ke kulturistice mě poprvé přivedl kamarád. Byl jsem strašně hubený a začali jsme spolu pravidelně cvičit. Po nějaké době jsem si řekl, že bych mohl zkusit nějaké závody, a od té doby mi to neskutečně baví. Baví mě ta celková cesta a vidět ty změny na postavě. Vidět každé zlepšení rok po roce. To je to, co mě žene kupředu.

P.S.: Přiložené fotky jsem vyfotil na posledním tréninku ramen před závěrečným týdnem v superkompenzaci. Myslím, že po tomto týdnu, kdy jsem nešel vlny výše než 100 g sacharidů, to nemůže být "prázdnější" a "hubenější". Tak uvidíme, co se z toho vyklube, až stáhneme vodu a naplníme svaly. Děkuji všem za pozornost a přeji hezký den.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.20:12tunerking - super forma. Plzeň jede *73*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie