Reklama:

Jaké byly jarní mistrovské soutěže dorostu a juniorů 2022 očima závodníků?

5.425 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propozice infostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledky I.foto I.zákulisí I. zákulisí II.
abs. I.video I.výsledky II.foto II.zákulisí III.zákulisí IV.abs. II.
video II.očima závodníků
GP Velká Bíteš: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Extrifit pohár ČR Kutná Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Survival Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mr. Universe Prague: propoziceinfostartovkyprezentacevýsledkyfotozákulisíabs.video ženyvideo mužiElite Pro: výsledkyfotovideo
Diamond Cup Czechia: propoziceinfostartovkyprezentacevýsledkyfoto I.foto II.
zákulisí I.zákulisí II.abs.video

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2022
- výsledky
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2022
- fotogalerie
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2022 - výsledky
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2022 - fotogalerie

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Děkujeme opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho ceníme. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky juniorské bikiny fitnessky Zuzany Benešové, juniorského kulturisty Petra Kotana a dorostenecké bikiny fitnessky Šárky Šejnostové, kteří všichni dokázali na jarních soutěžích vybojovat medaile!


Zuzana Benešová

Jmenuji se Zuzana Benešová, je mi 21 let a soutěžení v bikiny fitness se věnuji od roku 2020. Přípravu na jarní sezónu jsem odstartovala s příchodem nového roku, neboť mé první závody se konaly již v polovině dubna (Mistrovství Čech mužů a žen), koncem dubna pak následovala mezinárodní soutěž Norway Grand Prix. V rámci jarní sezóny jsem se též zúčastnila Mistrovství Čech i České republiky dorostu a juniorů.

Obě juniorské soutěže byly dobře organizovány, a to i přes mé obavy z delší časové prodlevy, jak to obvykle na české scéně bývá, vše se řídilo přesně tak, jak bylo plánováno. Samotné zázemí pro závodníky bylo příjemné, dostatečně prostorné, a to na obou soutěžích. Pódiové osvětlení a úprava povrchu pódia byla též skvěle řešena.

Svou letošní sezónu, co do počtu již třetí, bych zhodnotila velmi kladně. Tato sezóna byla pro mne sezónou nejúspěšnější a nejvíce přínosnou jak co do zkušeností, tak i zážitků a poznání nových přátel. Na mistrovství Čech jsem získala prvenství ve své výškové kategorii a následně se stala i absolutní juniorskou mistryní Čech! O týden později jsem na mistrovství České republiky dosáhla na stříbrnou příčku, touto soutěží jsem též ukončila svou šestiměsíční přípravu.

Mé nynější plány jsou soustředěny na jarní sezónu 2023. Na jaké soutěže se podívám, se bude odvíjet od toho, jaký progres dokážu během off-season vytvořit.

Shrnutí sezóny:

  • Mistrovství Čech mužů a žen 2022 - 7. místo v bikiny fitness žen nad 170 cm
  • Norway Grand Prix 2022 - 3. místo v bikiny fitness juniorek + 2. místo v bikiny fitness žen nad 169 cm
  • Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2022 - 1. místo v bikiny fitness juniorek + absolutní vítězství
  • Mistrovství České republiky dorostu a juniorů 2022 - 2. místo v bikiny fitness juniorek


Petr Kotan

Ačkoliv byly závody ve Frenštátu pod Radhoštěm mými již třetími závody (druhými v tomto roce), dojem ve mně zanechaly zatím největší. Ne proto, že jsem ve své kategorii do 70 kg vyhrál, a tentokráte se ani nejednalo o těsný rozdíl, ale zejména svou atmosférou, která byla natolik jedinečná a nezapomenutelná, že si nejsem jist, zda v budoucnu ještě vůbec zažiji něco podobného.

Jmenuji se Petr Kotan, je mi 19 let a kulturistika je mojí životní vášní. Cvičím teprve 5 let, ale kam jsem se díky svému trenéru Peteru Tatarkovi za ta léta posunul, je až k nevíře. Stejně jako on, mistr světa, mám i já své velké cíle, jedním z nich je posunout celkový koncept kulturistiky na nový level tím, že stejně jako můj trenér i já ukážu, že vyhrávat lze i naturální cestou, pouze prostřednictvím disciplíny, pevné vůle, bezbřehým odhodláním, vytrvalostí a cílevědomostí. Kulturistika (koneckonců stejně jako každý sport) je totiž nejen o vzletech, ale častokrát i o pádech a umění se opět zvednout ze země a bojovat dál. Já sám svůj pád zažil již dvakrát, kdy jsem skončil druhý. Své soupeře respektuji a obdivuji, ale každý, kdo chce v tomto sportu uspět, by si měl věřit natolik, že tento respekt a obdiv by měl jít na moment stranou a měla by je vystřídat pouze zvířecí touha vyhrát.

A když nyní, ve Frenštátu, zaznělo mé jméno jako poslední - vítězné, stala se tato touha konečně skutečností.


Šárka Šejnostová

Jmenuji se Šárka Šejnostová a tento rok jsem se zúčastnila mistrovství Čech a mistrovství ČR v kategorii bikiny fitness. Závodím za Xfitness by Spartan Gym. Je mi 17 let, tedy teď za pár dní již 18, a tak jsem vyzkoušela dvě kategorie, dorostenky a juniorky do 167 cm. Miluji sport, gym a zdravou stravu. Studuji střední školu, třetí ročník ekologie v Praze. Tento rok to byla má první závodní příprava a musím říci, že jsem si ji moc užila a určitě chci v soutěžení pokračovat!

Na mistrovství Čech jsem se umístila v dorostenkách na prvním místě a v juniorkách druhá. Na mistrovství ČR jsem byla v dorostenkách na třetím místě a v juniorkách čtvrtá.

Všechny závody pro mě byly velkou motivací, inspirací a zkušeností do dalších let, ze kterých budu čerpat. Výhry i prohry nejsou vůbec důležité! Hlavni je dělat to, co vás baví, se správnými lidmi. Při přípravě na závody mi nejvíce pomohla rodina, Denis, Martin, Míša, Mara a Tess. Všem moc děkuji a vážím si vaší pomoci a trpělivosti. :-) A děkuji také SKFČR, porotcům a všem holkám, co přišly soutěžit!

Teď si chci dát od závodění chvilku pauzu. Nabrat kvalitní svalovou hmotu a přijít příští rok na mistrovství zase lepší. :-)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 67 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie