Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

EVLS Prague Pro 2021
- výsledky a fotografie

83.353 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2021 - 6. 11. 2021, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Pavel BeranSlavoj Bednář Jan TurekPavel Szotkowski • Miroslav Přibáň • Martin MesterMiroslav Juríček • Gabriela Linhartová • Tereza Linhartová • Petra Voldánová
Před EVLS Prague Pro:
tipovačka info stream
Info z EVLS Prague Pro:
tiskovka a Meet & Greetonline reportvýsledky a foto
semifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.
semifinále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo figure
finále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo figure

Profesionální bodybuilding se vrátil do České republiky! Po dvouleté odmlce se v našem hlavním městě znovu odehrálo EVLS Prague Pro, které v sobotu 6. listopadu hostily atraktivní prostory hotelu Hilton Prague. Pořadatelé se toho po pauze nikterak nebáli a příležitost dali závodníkům hned z šesti různých kategorií. Kromě královské kulturistiky mužů open, ve které se sešlo dobře poskládané startovní pole, se v Hiltonu závodilo také v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique mužů, figure žen a bikiny fitness žen. V každé z kategorií bylo ve hře jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend 2022 určené vítězi, další členové prvních pětic si potom měli připsat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Ten představuje další způsob, jakým se dá na Olympii nominovat. S ohledem na to, že událost byla krátce před konáním zařazena do vyšší kvalifikační úrovně, byla sportovcům k dispozici slušná porce bodů! Ani to ale nebylo vše. Bojovalo se samozřejmě také o finanční odměny a o opravdu pěkné ručně dělané trofeje z dílny Vlastimila Kalaše, kterého můžete znát také ze soutěžních pódií. Sošky váží 5 kg a jsou zhotovené z bronzu.

Na výsledky EVLS Prague Pro 2021 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži,
ve které se hrálo o ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě téměř 18.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

EVLS Prague Pro 2021 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Brandao, Dauda, De Asha, Grimes, Turek, Winklaar
2.Alkazem, Bednář, Beran, Bondi, Gebhardt, Hernandez, Olejniczak, Omeragic
3.Alkazem, Bednář, Bondi, Gebhardt, Olejniczak
4.Brandao, Dauda, De Asha, Grimes

V kulturistice mužů open k soutěži nastoupilo čtrnáct borců. Na pódiu se neobjevil ve startovní listině původně zapsaný Jamie Christian-Johal, naopak krátce před závody do soupisky přibyla jména Regana Grimese a Jamese Bondiho. Za favority se s ohledem na své letošní výsledky dali považovat Nathan De Asha, Samson Dauda, Roelly Winklaar, právě Regan a také Rafael Brandao, který se na EVLS Prague Pro ovšem do aktuálního soutěžního ročníku chystal teprve vstoupit. První semifinálové vyvolávání tyto předpoklady potvrdilo. Všech pět zmíněných těžkotonážníků se v něm objevilo a k radosti domácího publika je v něm navíc doplnil Jan Turek! Ten tak měl nakročeno nejenom ke svému dosud nejlepšímu výsledku v Manionově profesionální lize, ale také k tomu, že se stane naším nejúspěšnějším kulturistou na soutěži. Další dva čeští profíci Pavel Beran se Slavojem Bednářem totiž dostali od rozhodčích vedených zkušeným Stevem Weinbergerem šanci až ve druhém calloutu.

Fotogalerie ze soutěže a online report:
EVLS Prague Pro 2021 - online report
EVLS Prague Pro 2021 - fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2021 - fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2021 - fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2021 - fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2021 - fotografie ze zákulisí (I.)
EVLS Prague Pro 2021: Meet & Greet a tisková konference - fotogalerie


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Nathan letos zvítězil už třikrát a do Prahy si přijel pro své celkově desáté vítězství mezi profíky. S ohledem na to, že letos dokázal Samsona i Roellyho už porazit, byl právě on tím hlavním kandidátem na vítězství. Ve finále mu navíc pěkně došla forma, ale na druhou stranu platilo, že rozhodčí nejsilnější čtveřicí, kterou kromě De Ashy tvořili ještě Samsom, Rafael a Regan, na pódiu hodně míchali. Nebylo tak snadné odhadnout, jak mezi tyto borce první čtyři místa rozdělí! Bitvu o poslední volné místo v top 5 sváděli Jan Turek s Roellym Winklaarem. I když Roelly je sice stále větší freak, český profík se po jeho boku nikterak neztrácel a navíc závodil v podstatně lepší formě. Zdálo se, že by slavnějšího soupeře snad i mohl porazit, a ačkoliv nakonec skončil poněkud sporně šestý, nebyl tomu daleko. V semifinále před Winklaarem o dva body vedl a až finále určilo, že mu umístění v první pětici o jediný bod unikne! Jan Turek na soutěži v každém případě naznačil svůj potenciál, a kdo ví, třeba v profesionální lize na první bodované příčky dosáhne už příští týden na profesionální show v Rumunsku!

Videozáznamy ze soutěže:
EVLS Prague Pro 2021: kulturistika mužů open - finále
EVLS Prague Pro 2021: kulturistika mužů do 212 liber - finále
EVLS Prague Pro 2021: classic physique mužů - finále
EVLS Prague Pro 2021: physique mužů - finále
EVLS Prague Pro 2021: figure žen - finále
EVLS Prague Pro 2021: bikiny fitness -finále
EVLS Prague Pro 2021: kulturistika mužů open - semifinále
EVLS Prague Pro 2021: kulturistika mužů do 212 liber - semifinále
EVLS Prague Pro 2021: classic physique mužů - semifinále
EVLS Prague Pro 2021: physique mužů - semifinále
EVLS Prague Pro 2021: figure žen - semifinále
EVLS Prague Pro 2021: bikiny fitness - semifinále


Vítězové EVLS Prague Pro:
2012Dennis Wolf
2013Kai Greene
2014Dennis Wolf
2015Dexter Jackson
2016William Bonac
2017Roelly Winklaar
2018Roelly Winklaar
2021Samson Dauda

Roelly během podzimu předvádí proti letním soutěžím podstatně vylepšené objemy. Problémem pro něj ale je forma, kdy jeho hamstringy a hýždě působí vyloženě měkce, a navíc se u něj vrátily někdejší potíže s kontrolou břišních svalů. Když posléze došlo na vyhlášení čtvrtého místa, jednalo se o největší překvapení soutěže. Bral jej spoustou plných oblých svalů disponující a slušně připravený Nathan De Asha, což je pro něj s ohledem na to, co předvedl, celkem kruté. Na druhou stranu konkurence na nejvyšších příčkách byla opravdu kvalitní a vyrovnaná, a tak o nějakém vyloženém zářezu nemohla být řeč. Třetí místo bral šampión nedávného KO Pro Regan Grimes, kterému s průběhem soutěže odcházela forma. Od začátku října toho nacestoval a odzávodil opravdu hodně a přeci jenom už toho asi musí mít plné brýle. Přesto i v Praze ukázal, že se v něm skrývá slušný potenciál, a pokud do svého příštího startu na Olympii dokáže pod vedením trenéra Miloše Šarčeva přidat nějaké to kilo svalů na těch správných místech, mohl by si zde proti svému letošnímu patnáctému místu zase o něco polepšit.

Medailisté EVLS Prague Pro 2021 v kulturistice mužů open (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)

Na pódiu tak zůstávali stát dva nejestetičtější členové startovního pole Samson Dauda s Rafaelem Brandaem a jeden z nich měl v Praze dosáhnout na své první profesionální vítězství. Tím šťastnějším byl nakonec Samson, který to u rozhodčích senzačně vyhrál v obou kolech! Borci s pěknými tvary, perfektní kontrolou břišních svalů a možná tím nejlíbivějším dvojitým bicepsem zepředu na současné scéně jeho úspěch nejde nepřát. Usiloval o něj s bezmeznou vytrvalostí, o čemž svědčí například i jeho loňská cesta do Jižní Koreje. Zde poslední dva týdny před účastí na Monsterzym Pro musel strávit v karanténě na hotelovém pokoji, aniž by jej směl opustit. Na EVLS Prague Pro navíc už vůbec neplatilo, že jsou záda jeho výraznou slabinou. Pod vedením Miloše Šarčeva, s nímž letos navázal spolupráci, na nich odvedl kus práce a zřejmě také vylepšil provedení některých póz. Svůj triumf prožíval celkem pochopitelně velmi emotivně, a když bylo zřejmé, že právě on bere první místo, padl na kolena. Rafaelu Brandaovi tedy patří druhá příčka, a asi by dávalo smysl, aby využil toho, že je v Evropě, a zkusil svou formu zužitkovat příští týden na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Uvidíme, jak se rozhodne. Pavel Beran obsadil deváté a Slavoj Bednář dvanácté místo. Zajímavou postavou startovního pole byl při svém profesionálním debutu Emir Omeragic z Německa, který se ve dvaadvaceti letech blýskl sedmou příčkou. Zmíněný svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta byl vyvážený, symetrický, na pódium přinesl na prach vysekaný zadek a ukázal, že se v něm skrývá opravodvý talent!


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Samson Dauda*
  2. Rafael Brandao
  3. Regan Grimes
  4. Nathan De Asha
  5. Roelly Winklaar
  6. Jan Turek
  7. Emir Omeragic
  8. Jesus Martin Hernandez
  9. Pavel Beran
  10. Kevin Gebhardt
  11. Marek Olejniczak
  12. Slavoj Bednář
  13. James Bondi
  14. Khaled Alkazem

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022


Kulturistika mužů open na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Nick Walker USA Arnold Classic 2021 1.
Nathan De Asha Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2021 3.
Hunter Labrada USA Mr. Olympia 2021 4.
Shaun Clarida USA Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Regan Grimes Kanada KO Pro 2021 1.
Samson Dauda Velká Británie EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Iain Valliere Kanada 10
2. Steve Kuclo USA 9
3. Luis Rodriguez USA 8
3. Theo Leguerrier Francie 8
5. Akim Williams USA 7
5. Roelly Winklaar Curacao 7
7. Patrick Johnson Dánsko 6
7. Rafael Brandao Brazílie 6
9. Krystian Wolski Polsko 5
9. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 5
9. Sergio Oliva Jr. USA 5
12. Tonio Burton USA 4
12. Mohamed Shaaban Egypt 4
14. Martin Fitzwater USA 3
15. Andrea Presti Itálie 2
15. Mohamed El Emam Egypt 2
17. Mohamed Foda Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Kováč, Ashkanani, Alkhashti, Kryvyi, Angelov
2.Benthin, Troudi, Dokhy, Berek
3.Kováč, Benthin, Alkhashti, Troudi, Angelov
4.Ashkanani, Kryvyi,

V kulturistice mužů do 212 liber před rozhodčí předstoupilo devět borců. Za favority a největší hvězdy kategorie mohli být považováni Ahmad Ashkanani a Oleh Kryvyi, kteří si do Prahy nepřijeli pro nic jiného než pro kvalifikaci na příští Olympia Weekend. Získat ji ale mohl jenom jeden. Oba profíci pózovali podle očekávání v prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém je doplnili Radoslav Angelov z Bulharska a profesionální nováčci Abdulrahman Alkhashti a Peter Kováč. V dalším průběhu soutěže se tato pětice rozdělila do dvou skupin. Zatímco Radoslav, Abdulrahman a Peter bojovali o to, jak si rozdělí třetí až páté místo, mezi Ahmadem a Olehem se strhla pravá bitva o vítězství!


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově7.000 $

Zdálo se, že k němu má lépe nakročeno kompletnější Ukrajinec, který na pódium v porovnání se svým největším dnešním soupeřem přinesl také více detailů. Přesto to byl nakonec Ahmad Ashkanani, který se radoval z vítězství. Oleh Kryvyi přitom očividně věřil, že Ahmada porazí, a že se tak nestalo, jej viditelně zklamalo. Z boje o třetí místo nejlépe vyšel Angelov, který se proti loňsku prezentoval vylepšenými objemy, před pátého Petera Kováče se pak dokázal vmáčknout ještě čtvrtý Abdulrahman Alkhashti. Abdulrahman, jenž stejně jako vítěz přiletěl z Kuvajtu, je trochu záhadou, protože u něj není úplně jasné, jak získal profesionální kartu. Na kontě by měl mít vítězství z Kuwait Classic, Olympia Amateur Italy i Lebanon Pro Qualifier, na žádném z těchto klání ovšem nedosáhl výsledku, který by mu přestup do profi tábora umožňoval.

Medailisté EVLS Prague Pro 2021 v kulturistice mužů do 212 liber (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)

Tak jako tak ale v Praze ukázal, že mezi profíky patří. Uvedl se mezi nimi jako dobrý pózér, nabídl úzký pas, dobré vakuum i pěknou tělesnou stavbu. Jediné, co mu chybělo, byla lepší forma. Peter Kováč naproti tomu závodil výborně připravený, a pokud Vám z celé soutěže v hlavě zůstane nějaká svalová partie některého závodníka, budou to jeho perfektní stehna! Z dalších členů startovního pole stojí za zmínku za Norsko závodící Ahmad Adel Dokhy. Ten se s tím příliš nepáral a z physique, ve kterém závodil ještě vloni na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, si to namířil rovnou do dvěstědvanáctky. V kulturistice přitom nikdy nenastoupil ani mezi amatéry. S ohledem na to tento svěřenec bývalého profíka Tommiho Thorvildsena předvedl dobré vystoupení a nic na tom nemění ani to, že skončil poslední. Na soutěži vážil 93 kg, do limitu jeho nové kategorie mu tak něco málo přes tři kila zbývá.


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Ahmad Ashkanani*
  2. Oleh Kryvyi
  3. Radoslav Angelov
  4. Abdulrahman Alkhashti
  5. Peter Kováč
  6. Steve Benthin
  7. Samir Troudi
  8. Gábor Berek
  9. Ahmad Adel Dokhy

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022


Kulturistika mužů do 212 liber na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Derek Lunsford USA 212 Olympia 2021 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2019 1.
Mohamed Khaled Embaby Egypt KO Pro 2021 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Angel Calderón Frias Španělsko 12
2. Nathan Epler USA 11
3. Oleh Kryvyi Ukrajina 6
4. Radoslav Angelov Bulharsko 5
5. Ahmed Wardany Eypt 4
5. Abdulrahman Alkhashti Kuvajt 4
7. Mohamed Salah Eypt 3
7. Peter Kováč Slovensko 3
9. Pasquale D'Angelo Itálie 2
10. Wael Mohamed Amin Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2021 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Alijagic, Pizana, Rodriguez, Reyes, Kulczynski, Puchkov
2.Alijagic, Pizana, Szotkowski, Garcia, Timoshin, Puchkov
3.Beňo, Arnold, Al Sairafi
4.Pizana, Rodriguez, Reyes, Kulczynski
5.Pizana, Szotkowski, Timoshin

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se na pódiu představil tucet závodníků. Někteří z nich přitom závodili tak výrýsovaní a vysušení, že si o tom jejich kolegové z kulturistiky mužů open mohli nechat jenom zdát. V brutální formě nastoupil například Španěl Jesus Rodriguez, který měl sice ke klasické postavě daleko, ale svou formou si zkrátka říkal o dobrý výsledek. Spolu s krajany Robertem Martinezem Pizanou a Rubenem Lopezem Reyesem a ještě Polákem Huberterm Kulczynským bojoval o první až čtvrté místo. Čeští fanoušci bodybuildingu potom s napětím sledovali, zda se před domácím publikem do první pětice dokáže vmáčknout 199 cm vysoký Pavel Szotkowski. Průběh soutěže napovídal, že by to pro Pavla mohlo dopadnout!

Medailisté EVLS Prague Pro 2021 v classic physique (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.500 $
3. místo1.000 $
celkově4.500 $

Ve physique mužů, figure žen a bikiny fitness žen se finanční odměny rozdělovaly shodně.

Po vyhlášení výsledků jako poslední na pódiu zůstal stát kompletní postavou disponující Ruben Lopez Reyes, jenž se tak probojoval ke svému prvnímu profesionálnímu vítězství. Pomohlo mu k tomu i pěkné vakuum. Další medailové příčky si rozebrali Kulczynski s Rodriguezem a za čtvrtým Pizanou páté místo bral Pavel Szotkowski! Český profík závodil ve výborné formě, zdálo se, že se mu svaly podařilo pěkně naplnit, a zaujal tím, že jako velmi vysoký závodník má opravdu dobrá stehna, což u borců, kteří dorostli přes 190 cm, určitě není obvyklé. Profesionální debut si na soutěži připsal slovenský závodník Ján Beňo, který obsadil jedenáctou příčku.


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - classic physique

  1. Ruben Lopez Reyes*
  2. Hubert Kulczynski
  3. Jesus Rodriguez
  4. Roberto Martinez Pizana
  5. Pavel Szotkowski
  6. Mikhail Timoshin
  7. Luis Garcia
  8. Artem Puchkov
  9. Aldin Alijagic
  10. Abdullah Al Sairafi
  11. Ján Beňo
  12. Gergely Arnold

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2022


Classic physique na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Brady Barnes USA Heart of Texas 2021 1.
Darren Farrell Irsko San Antonio Pro 2021 1.
Terrence Ruffin USA Arnold Classic 2021 1.
Birica Anghel Georgian Rumunsko Tsunami Cup 2021 1.
Michael Daboul Sýrie Arnold Classic UK 2021 1.
Robert Wichman USA Nashville Night of Ch. 2021 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2021 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Peter Molnár Maďarsko Kentucky Muscle Pro 2021 1.
Alejandro Cambronero USA Hurricane Pro 2021 1.
Mike Sommerfeld Německo Poland Pro Supershow 2021 1.
Jorge Herrera Mexiko Legion Sports Fest Pro 2021 1.
José Maria Mete Bueriberi Španělsko KO Pro 2021 1.
Ruben Lopez Reyes Španělsko EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Urs Kalecinski Německo 12
2. Ramon Queiroz Brazílie 11
3. Hubert Kulczynski Polsko 10
4. Logan Franklin USA 9
5. Courage Opara USA 8
5. Shane Cullen Irsko 8
5. Jeff Hallenbeck USA 8
8. Bryan Jones USA 7
8. Jack Connor Velká Británie 7
8. Valentin Petrov Bulharsko 7
8. Jordan Plantiko USA 7
12. Vincent Craine Irsko 6
12. Sabur Favors USA 6
14. Laszlo Kiraly Maďarsko 5
14. Neil Currey Velká Británie 5
14. Jesus Rodriguez Španělsko 5
14. Roberto Martinez Pizana Španělsko 5
18. Jay Warren USA 4
18. Toto Djong USA 4
18. Kim Santos USA 4
18. Brandon Williams USA 4
18. Tommy Clark USA 4
18. Jorge Tabet Aleixandre Španělsko 4
18. Artem Puchkov Rusko 4
25. Tyler Tallent USA 3
25. Aaron Sparenberg USA 3
25. Andrea Mammoli Itálie 3
25. Ruben Stouth USA 3
25. Hany Saeed Egypt 3
25. Roman Taijeron USA 3
25. Pavel Szotkowski Česká republika 3
32. Domenick DiBenedetto USA 2
32. Tyler Johnson Kanada 2
32. Abdullah Al Sairafi Kuvajt 2
32. Derek Duczynski USA 1
32. Jason Theobald USA 1
32. Petar Duper Itálie 1
32. Brandon Cooper USA 1
32. Paul Kanu USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2021 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Juríček, Németh, Sousa, Darko, Sanad, Walker, Antipov
2.Juríček, Wachelka, Sousa, Suleiman, Santalucia, Sanad
3.Mosti, Amato, Parisi, Přibáň, Mester, Scarpa, Cavagnola
4.Juríček, Wachelka, Sousa, Suleiman, Santalucia, Scarpa, Sanad
5.Németh, Darko, Walker, Antipov

Physique mužů se stalo nejpočetněji obsazenou kategorií soutěže, když v něm nastoupilo sedmnáct závodníků. Průběh závodů ukázal, že o své první profesionální vítězství vzájemný souboj svádějí Brit Emile Walker a Bálint Németh z Maďarska. Nakonec byl šťastnější druhý zmíněný profík, který tak slaví svůj první postup na Men's Physique Olympia! V první pětici Bálinta s Emilem doplnili Jeffrey Darko, zkušený Anton Antipov a na kost vysekaný Dawid Wachelka. Ze třech našich želízek v ohni v této kategorii letošní EVLS Prague Pro nejlépe vyšlo Miroslavu Juríčkovi, kterému ve výsledkové listině patří desáté místo. Pokud má některý z našich závodníků po Ondřejovi Kmošťákovi mít v této kategorii šanci bojovat o kvalifikaci na Olympii, je to zřejmě právě on. Potřebuje k tomu jenom, aby se pro něj správně sešly všechny okolnosti, jeho vlastní formou počínaje a konkurencí konče.

Medailisté EVLS Prague Pro 2021 ve physique mužů (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)

Miroslav Přibáň skončil na své první soutěži po dvouleté odmlce patnáctý, Martin Mester, který se na soutěžní pódia vracel dokonce po více než pět let dlouhé soutěžní přestávce, se umístil mimo top 15. Kdykoliv závodník po čtyřicítce tak dlouho nezávodí, musí se to vždy na jeho formě nějakým způsobem podepsat a to byl i Martinův případ. Přesto bylo pěkné jej na pódiu opět vidět. Patří k našim průkopníkům kategorie, závodil v ní době, kdy někteří jeho dnešní soupeři seděli ještě ve školní lavici na základce, a pro popularitu men's physique u nás toho udělal opravdu hodně.


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - physique mužů

  1. Bálint Németh*
  2. Emile Walker
  3. Jeffrey Darko
  4. Anton Antipov
  5. Dawid Wachelka
  6. Omar Suleiman
  7. Abel Sousa
  8. Manuel Santalucia
  9. Nicola Scarpa
  10. Miroslav Juríček
  11. Sanad Al-Sanad
  12. Andrea Mosti
  13. Andrea Amato
  14. Alessandro Cavagnola
  15. Miroslav Přibáň
  16. Maxime Parisi
  17. Martin Mester

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2022


Physique mužů na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Riccardo Croci Itálie Champions Classic 2021 1.
Jahvair Mullings USA San Antonio Pro 2021 1.
Bhuwan Chauhan Indie Tournament of Champions 2021 1.
Terrence Teo Malajsie Tsunami Cup 2021 1.
Yousef Al Shaban Kuvajt Daytona Pro 2021 1.
Ryan Terry Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2021 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2021 2.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2021 3.
Raymont Edmonds USA Men's Physique Olympia 2019 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Monterrey Pro 2021 1.
Daniel Ammons USA Hurricane Pro 2021 1.
Kyron Holden USA Border States Pro 2021 1.
Ahmed Shokry Egypt KO Pro 2021 1.
Bálint Németh Maďarsko EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Emile Walker Velká Británie 17
2. Jeffrey Darko Velká Británie 10
3. Ryan John-Baptiste Velká Británie 8
3. Fernando Chala Kolumbie 8
3. Xiao Long Hong Čína 8
6. Andre Smith USA 6
6. Arya Saffaie USA 6
8. Romane Lanceford Velká Británie 5
8. Youcef Djoudi Francie 5
8. Felipe Franco Brazílie 5
8. Suraqah Shabazz USA 5
12. Joseph Lee USA 4
12. Yashar Anbari Írán 4
12. Alex Woodson USA 4
12. Reynel Chavez Pulido USA 4
12. Corey Morris USA 4
12. Vinicius Mateus Brazílie 4
12. Sanad Al-Sanad Kuvajt 4
12. Anton Antipov USA 4
20. Andrea Mosti Itálie 3
20. Miroslav Juríček Česká republika 3
20. Micah Thomas USA 3
20. Marlon Sanchez Nizozemsko 3
20. Shun Kaneko Japonsko 3
20. Ismael Dominguez Mexiko 3
20. Rodrigue Chesnier USA 3
20. Vitor Chaves Brazílie 3
20. Dawid Wachelka Polsko 3
29. Alexis Gonzalez Španělsko 2
29. Jason Huynh USA 2
29. Tony Chinakwe USA 2
29. Joaquim Camps Angel Španělsko 2
29. Hachemi Hemza Alžírsko 2
29. Benquil Marigny USA 2
29. Godfrey Sironda USA 2
29. Edvan Palmeira Brazílie 2
29. Denis Gusev Rusko 2
38. Tyler James USA 1
38. Febo Gambacorta Itálie 1
38. Saint Michael Moodie Jamajka 1
38. Rodney Harvey USA 1
38. Anderson Arruda Brazílie 1
38. Youssef Hassan Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2021 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.T. Linhartová, Gasior, G. Linhartová, Gallego, Zienert
2.Zakurina, Wojcik, Kochura, Kirshchina

V devítičlenném startovním poli figure žen ke druhé společné profesionální soutěži nastoupily také sestry Tereza a Gabriela Linhartovy. O vítězství bojovaly Němka Jennifer Zienert s Terezou, v prvním pětičlenném vyvolávání dopoledního semifinále kromě nich ale pózovala také Gabriela, která tak rovněž měla nakročeno k umístění v top 5! Bylo vidět, že Jennifer si na vítězství hodně věřila, ale Tereza Linhartová ji při svém teprve druhém vystoupení v Manionově profesionální lize dokázala porazit. Díky vítězství se tak pouhé tři týdny po zisku profi karty kvalifikovala na Figure Olympia!

Medailisté EVLS Prague Pro 2021 ve fogure žen (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)

Závodnice, která v minulosti úspěšně nastupovala mezi IFBB Elite profesionálkami v konkurenční sportovní federaci, se stala vůbec první českou sportovkyní kvalifikovanou na Olympia Weekend 2022. Zároveň se v prosinci příštího roku bude moci stát první českou účastnicí Figure Olympia. V minulosti k této soutěži nastoupily Slovenky Natália Lenártová-Révajová a Adela Ondrejovičová, žádná profesionálka z České republiky však tuto šanci dosud neměla. Třetí místo na EVLS Prague Pro brala vítězka zářijového Champions Classic Anna Gasior, před pátou Gabrielu Linhartovou se ve výsledkové listině dokázala vmáčknout ještě čtvrtá Veronica Gallego ze Španělska.


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - figure žen

  1. Tereza Linhartová*
  2. Jennifer Zienert
  3. Anna Gasior
  4. Veronica Gallego
  5. Gabriela Linhartová
  6. Karolina Wojcik
  7. Elena Kirshchina
  8. Yadviga Zakurina
  9. Olesya Kochura

* kvalifikace na Figure Olympia 2022


Figure žen na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Anna Gasior Polsko Champions Classic 2021 1.
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2021 1.
Natalia Soltero Mexiko Figure Olympia 2021 2.
Stephanie Gibson USA Figure Olympia 2021 3.
Bojana Vasiljevic USA Titans Grand Prix 2021 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Kentucky Muscle Pro 2021 1.
Aksana Yukhno Bělorusko Fitparade Pro 2021 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA Hurricane Pro 2021 1.
Tereza Linhartová Česká republika EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Nicole Zenobia Graham USA 11
2. Jennifer Zienert Německo 10
3. Veronica Gallego Španělsko 7
4. Martina Yabekova Kanada 6
4. Autumn Cleveland USA 6
6. Anna Banks Graham Polsko 5
7. An Da Jeong Jižní Korea 4
7. Sandra Grajales Mexiko 4
9. Wendy Fortino USA 3
9. Gabriela Linhartová Česká republika 3
11. Oyku Basar Turecko 2
11. Michele Silva Brazílie 2
11. Alissa Carpio USA 2
11. Paula Ranta Finsko 2
15. Olesya Kochura Rusko 1
15. Mandy Urner Kanada 1
15. Stephanie Koerber USA 1
15. Maryam Bamdad Kanada 1

Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2022 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2021 - bikiny fitness žen

Ve třináctičlenném startovním poli bikiny fitness žen ke svému druhému vítězství mezi profesionálkami od začátku soutěže směřovala Francouzka Allison Testu. V první pětici ji doplnily Stine Hansen, Wiktoria Gasior, Ana Maria Vintu a Evita Breide. V kategorii nastoupila také Petra Voldánová, která v minulosti závodila za Velkou Británii, tentokrát ale ve startovní listině u jejího jména figurovala Česká republika. Dosáhla na deváté místo.

Medailistky EVLS Prague Pro 2021 v bikiny fitness žen (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)


Výsledky EVLS Prague Pro 2021 - bikiny fitness žen

  1. Allison Testu*
  2. Stine Hansen
  3. Wiktoria Gasior
  4. Ana Maria Vintu
  5. Evita Breide
  6. Priscila Rodrigues
  7. Noora Mahonen
  8. Matilde Biagini
  9. Petra Voldánová
  10. Klaudia Ignasiak
  11. Sara Fratella
  12. Eliana Guzman Reyes
  13. Gessica Brun

* kvalifikace na Bikini Olympia 2022


Bikiny fitness žen na EVLS Prague Pro 2021

Více fotografií z objektivu fotografa Ronnie.cz Jakuba Homolky najdete zde.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2022 k 6. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Roxana Marquez USA San Antonio Pro 2021 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini International 2021 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Ottavia Mazza Itálie Tsunami Cup 2021 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini Olympia 2021 2.
Francesca Stoico Itálie Fitparade Pro 2021 1.
Jourdanne Lee USA Hurricane Pro 2021 1.
Wiktoria Gasior Polsko Poland Pro Supershow 2021 1.
Ivanna Escandar Španělsko Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Allison Testu Francie EVLS Prague Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikini fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 6. listopadu:

p. jméno stát body
1. Noora Mahonen Finsko 13
2. Maureen Blanquisco Norsko 12
3. Ana Maria Vintu Itálie 8
4. Romina Basualdo Argentina 7
4. Anastasia Gonzalez Španělsko 7
4. Alessia Facchin Itálie 7
7. Stine Hansen Dánsko 6
8. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 5
8. Melissa Carver Austrálie 5
8. Adrianna Kaczmarek Polsko 5
11. Rukiye Solak Turecko 4
11. Maria Julia Lemos Brazílie 4
11. Hope Harper USA 4
14. Carla Garthwaite USA 3
14. Eliana Guzman Reyes Španělsko 3
14. Eli Fernandez Mexiko 3
14. Lauren Dannenmiller USA 3
14. Adrianne Onofrei USA 3
14. Evita Breide Španělsko 3
20. Karen Yuen Hongkong 2
20. Sierra Swann USA 2
20. Cassie Hunter Itálie 2
20. Jessica Dolias USA 2
24. Matilde Biagini Itálie 1
24. Theresa Miller USA 1
24. Aneta Szołtysek Polsko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2022 najdete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.11.14:26Zodiak411 - Záměrně jsem se dopouštěl větší hereze, jen abych někoho n..
10.11.14:18ygg - ` ... kdy mi přijde třeba směšné, že bych začal nepřímo na..
10.11.07:44DAVID.KOVACIK96 - Turek úplně skvělý, řekl bych kulturista, který je na svém..+1
09.11.22:15Mikuc - Čech, co šáhl někdy na činku, to trenér!!! Na rozdíl od tě..
09.11.18:25Zodiak411 - Nevím proč by mě to nemělo potěšit :) Normálně diskutujeme..
09.11.09:13ygg - Zodiak ... já vím, že tě to nepotěší, ale máš dvě varianty..
09.11.08:58Dejf111 - Aha tak proto. Díky za reakci
09.11.08:26Mikuc - Nikde, ale oproti poslední soutěži mu pravé stehno hodně o..+1
09.11.06:13Dejf111 - Kde, se Pavel zmiňuje o zranění?
09.11.00:39Mikuc - Chtěl jsem ti tady dát palec nahoru, upsal jsem se k sobě ..
08.11.23:56Zodiak411 - Jsem rád, že jsme našli společnou řeč :) To slovíčko jsem ..+1
08.11.23:11Mikuc - fuj, oprava - ...rozhodčí...odsunuli...
08.11.23:09Mikuc - Já na tyhle cizí výrazy nějak nejsem, tak jsem si to musel..+2
08.11.22:16Zodiak411 - Mikuc cením si tvého menšího lingvistického okénka a snahy..
08.11.20:37Mikuc - hejt – vyjádření nenávisti, odporu k něčemu; z anglického ..+1
08.11.19:56Zodiak411 - Upřímně se nestačím divit tomu, kolik hejtu se tu snáší na..-1
07.11.17:57Kamilos - Při pohledu na Evls, docela zklamání. Čeští závodníci nepř..
07.11.17:30Neutralni typ - sem nevedel ze tam zavodil i Jezis XD+1
07.11.13:05torturer - Tak to bych v podstatě podepsal. Já byl vždy nejsymetričtě..
07.11.11:59LOPO - Predovšetkým klobúk dolu pred ,každým pretekárom , ktorý ..
07.11.11:46Pet 79 - Pokud jde o rozvoj nohou a zad, tak za mě nejlepší technik..+1
07.11.11:07torturer - Nezavrhoval bych opakování s delší kontrolovanou negativní..
07.11.10:34Pet 79 - Pavel potřebuje prostě dělat jenom to, co pred ním dělali ..
07.11.10:12R_K - Turek super, úžasný výsledek, jen nechápu proč nebyl 5tý. ..
07.11.09:33deiw - Taky jsem byl Pavlem trochu zklamaný. Na druhou stranu, ta..
07.11.09:15beliar - Paulue02: tak masakr, Pavel Beran fakt vypadal líp v roce ..+1
07.11.08:28MartinG - U Pavla by som to nevidel až tak tragicky, keby sa porovna..
07.11.07:52Humanic145 - já bych k tomu dodal jen toto Na Pavlovi se podepsalo z..
07.11.07:42ALKAPONE - To porovnání Berana.. musí u něho přijít změna protože toh..+1
07.11.01:48Paulie02 - Já bych to shrnul takto: Pavel Beran - o něm jsem se ro..+4
06.11.23:08Neutralni typ - presne tak, tak to ma byt, ma rozhodovat jen a ciste forma..
06.11.23:07fibi87 - Shrnul bych to takto: zvítězila estetika a to mě těší :) ..
06.11.23:06Neutralni typ - tak to cumim, Brandao pred Grimesem, prvni Dauda... cekal ..
06.11.22:51Zodiak411 - Soutěž to byla opravdu moc pěkná. Jen teda, co mi hlava ne..
06.11.22:43Muriel - Z môjho pohľadu mohol Honza Turek byť na mieste WInklaara ..+1
06.11.22:28deiw - Tipovačka totálně v háji. Kdyby si aspoň Oleg a Ahmad proh..+2
06.11.22:08LOPO - Pozeral som celý prenos ,ale taketo poradie by ma ani nena..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie