Reklama:

Olympia 212 Showdown
2019: výsledky a fotografie!

51.463 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Robina Changa na pozici lodivoda Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera letos vystřídali Dan Solomon a Tamer El Guindy, kteří do programu události vnesli určité změny. Vyšší finanční odměny zejména v ženských kategoriích, větší investice do produkce celého víkendu, ale také nejrůznější posuny v harmonogramu. To jsou úpravy, které účastníci Olympia Weekendu zaznamenají asi v první řadě. Pokud byla řeč o posunech v časovém pořadu, pak na ně došlo tak, aby závodníci ze všech kategorií (prozatím s výjimkou kulturistiky vozíčkářů) dostali alespoň v rámci finále prostor na hlavním pódiu Joea Weidera v Orleans Areně a celou soutěž neabsolvovali "pouze" v Las Vegas Convention Center, kde se koná Olympia Expo. Tyto změny v harmonogramu zároveň byly směřovány tak, aby ústředním bodem pátečního dění bylo vyhlášení vítěze Olympia 212 Showdown, vrcholné soutěže sezóny v kulturistice mužů do 212 liber. Spolu s finále borců nastupujících ve dvěstědvanáctce zároveň došlo i na finále Fitness Olympia, Figure Olympia i Olympia Women's Physique Showdown a my už víme, jak to na těchto soutěžích dopadlo!

Přejít k výsledkům:
Olympia 212 Showdown 2019 Fitness Olympia 2019
Figure Olympia 2019 Olympia Women's Physique Showdown 2019

Olympia 212 Showdown 2019


Semifinálová vyvolávání:
1.al Haddad, Ashkanani, Clarida, Elgargni, Lunsford, Yamagishi
2.al Haddad, Ashkanani, Correa, Jewett, Polites, Yamagishi
3.Benthin, Frias, Zaid, Henry, Watson
4.Adame, Kokeny, Benthin, Dollar, Zaid, Kryvyi, Tabačiar
5.Clarida, Elgargni, Lunsford

V lehčí váze se na Olympii v její novodobé historii závodí od roku 2008. Za tu dobu se šampióny stali pouze David Henry, Kevin English a James "Flex" Lewis, jenž soutěži vévodil v posledních sedmi letech. Jenomže "Flex" se po svém loňském triumfu rozhodl, že zkusí štěstí mezi těžkotonážníky z kategorie open, a tak letos na Olympia 212 Showdown bylo vše otevřené. I když podle papírových předpokladů a nejrůznějších předsoutěžních odhadů ne tak docela. Mnozí za favorita považovali pouze šestadvacetiletého Dereka Lunsforda, u nějž se v předchozích dvou letech zdálo, že jej rozhodčí mají za Lewisova nástupce.

Už během prvních okamžiků pátečního dopoledního semifinále se ovšem ukázalo, že Derek na roli krále dvěstědvanáctky ještě asi není připraven. Chyběla mu potřebná ostrost a kvůli tomu, že jeho tělo zadržovalo v podkoží příliš vody, nevyniklo takřka nic z jeho detailů. I přes Derekovu výbornou tělesnou stavbu, díky které působí v ramenou na pódiu neobyčejně široce, se zkrátka zdálo, že si prozatím na Olympii zvítězit nezaslouží. A to tím spíše, když proti němu stáli neskutečně nabitý mini-kulturista Shaun Clarida a spoustou detailů a svalovou vyzrálostí disponující Kamal Elgargni. Zbývalo pouze vyřešit otázku, zda rozhodčí seberou odvahu a posunou ve výsledkové listině Kamala, Shauna, anebo dokonce oba před Dereka.

První semifinálové vyvolávání účastníků Olympia 212 Showdown 2019

Sebrali! Vítězem byl vyhlášen sedmačtyřicetiletý Kamal, který se před Derekem umístil zcela zaslouženě. Libyjský kulturista se přitom kromě perfektní postavy muže chlubit i zajímavým příběhem. Pokud nebudeme počítat Elgargniho start na Night of Champions 2003, který pro něj znamenal jen krátkou epizodu předtím, než se nechal reamaterizovat, protože jako amatérský reprezentant Kataru si za své výsledky vydělal mnohem lepší peníze, tak mezi profesionály nastupuje teprve od loňska. Cesta do profesionální ligy IFBB Jima Maniona se mu otevřela až po rozchodu zmiňované organizace a mezinárodní federace IFBB. V té o získání profi karty jako majitel zlatých medailí snad ze všech velkých mezinárodních amatérských soutěží roky usiloval marně. Překážkou mu v tomto ohledu měl být negativní zápis u WADA, jenž mu ale podle jeho slov nikdo nebyl schopný písemně doložit.


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo10.000 $
4. místo6.000 $
5. místo4.000 $
celkově90.000 $

Samostatná Manionova profesionální liga ovšem členem WADA není, a tak nic nebránilo tomu, aby si Kamal na základě svých předchozích úspěchů o profi kartu zažádal, a také ji získal. Od té doby prožívá pohádkový závěr kariéry, když se v lehčí váze probojoval už jak k vítězství z Arnold Classic, tak i nyní k titulu z Olympie. Ačkoliv před svým letošním startem na Olympia 212 Showdown zvažoval, že po soutěži kariéru ukončí, deset minut po sestoupení z pódiu už mluvil trochu jinak a závodit jej velmi pravděpodobně ještě uvidíme. Jeho specialista na předsoutěžní přípravu Chris Aceto prý totiž Kamalovi řekl, že jeho postavu vidí ještě tak tři roky jako konkurenceschopnou. A Elgargni tak, asi i povzbuzen dnešním úspěchem, nevidí důvod proč do kulturistického důchodu odcházet.

Druhé místo tedy nakonec stejně jako vloni bral Derek Lunsford, který jistě prožívá zklamání. Třetí skončil pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida, jenž se letos výrazně zlepšil po stránce celkových objemů. Shaun profi kartu získal v roce 2012 po vítězství na NPC Nationals v kategorii do 65 kg. Že o sedm let později bude na Olympii bojovat o medaili, by si tehdy nemyslel asi ani ten největší optimista. A Clarida je i proto se svým dnešním výsledkem právem spokojen. Zajímavé jméno figuruje na čtvrté příčce. Ačkoliv John Jewett chyběl v první semifinálovém vyvolávání, rozhodčí zřejmě uznali, že v tomto ohledu udělali chybu, a později tohoto skvělého svěřence trenéra Andrewa Vua posunuli výše. Johnova nejsvalnatější póza s rukama na stehnech patřila k ozdobám soutěže. Jako poslední se do nejlepší pětice vešel Ahmad Ashkanani, který tentokrát byl nepatrně nedotažený. A při jeho problémech s nevyvážeností postavy je něco takového snad ještě patrnější než u borce, jehož postava je jinak bez chyb.

Přípravě Tomáše Tabačiara na letošní Olympii jsme se věnovali již v těchto článcích:
Tréninkový videolog: Tomáš Tabačiar (04/2019)
Foto: společné pózování Tomáše Tabačiara a Michala Križánka
Tomáš Tabačiar a Michal Križánek: společný trénink a pózování v Mozolani Fitness
Tomáš Tabačiar: cesta na Olympia 212 Showdown 2019 (IV.)
Tomáš Tabačiar: cesta na Olympia 212 Showdown 2019 (III.)
Tréninkový videolog: Tomáš Tabačiar (03/2019)
Tomáš Tabačiar: cesta na Olympia 212 Showdown 2019 (II.)
Tréninkový videolog: Tomáš Tabačiar (02/2019)
Tomáš Tabačiar: cesta na Olympia 212 Showdown 2019 (I.)
Tréninkový videolog: Tomáš Tabačiar (01/2019)

Svou první účast na Olympia 212 Showdown za sebou má slovenský profík Tomáš Tabačiar, kterému se jako neznámému závodníkovi z Evropy podařilo vyhnout nepopulárnímu dělenému šestnáctému místu, když skončil patnáctý. Tomáš závodil vyrýsováný, separovaný a jeho jediným problémem je, že se ve dvěstědvanáctce nemá kvůli hmotnostnímu limitu příliš kam posouvat. Na to, aby limit splnil, musel naopak extrémně tvrdě dřít, což jste s námi mimochodem mohli po celou jeho přípravu sledovat!


Výsledky Olympia 212 Showdown 2019:

  1. Kamal Elgargni*
  2. Derek Lunsford*
  3. Shaun Clarida*
  4. John Jewett*
  5. Ahmad Ashkanani*
  6. Sami al Haddad
  7. Eduardo Correa
  8. Hidetada Yamagishi
  9. Aaron Polites
  10. Angel Calderón Frias
  11. David Henry
  12. Zane Watson
  13. Oleh Kryvyi
  14. Fahad Zaid
  15. Tomáš Tabačiar
  16. Noel Adame
  16. Bela Kokeny
  16. Steve Benthin
  16. Lloyd Dollar

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2019


Vybraní účastníci Olympia 212 Showdown 2019

Rozsáhlou fotogalerii z Olympia 212 Showdown 2019 tvořenou
snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2020 k 13. září:

jméno stát soutěž um.*
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2019 1.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2019 2.
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown 2019 3.
John Jewett USA Olympia 212 Showdown 2019 4.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2019 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Fitness Olympia 2019


Semifinálová vyvolávání:
1.Boam, Farrell, Graber-Vasani, Jones
2.Aguiar, Borello, Taddeo, Vahn, Worth
3.Baker, Chandler, Kovach, Pajulahti, Somkina

Fitness Olympia je součástí Olympia Weekendu už od roku 1995, kdy na soutěži zvítězila dnes již dvaapadesátiletá Mia Finnegan. Favoritkou letošního ročníku klání samozřejmě byla zejména obhájkyně loňského vítězství Whitney Jones, která se tentokrát na rozdíl od minulé sezóny nemusela potýkat se zdravotními problémy. I to přispělo k tomu, že Whitney v Las Vegas v pátek triumf slavila už podruhé, a to navíc s dominantním bodovým náskokem na druhou Missy Farrell. Po soutěži se Jones netajila, že obhájit svůj loňský triumf opravdu toužila. Poté, kdy vloni okusila pocit vítězství, ho zkrátka chtěla prožít znovu. A tak minulý rok hned v sobotu po soutěži sedla ke stolu a začala dávat dohromady seznam toho, co by ještě chtěla vylepšit. Vyplatilo se jí to!


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo12.000 $
4. místo7.000 $
5. místo6.000 $
celkově95.000 $

Kromě Whitney a Missy se do první pětice probojovaly ještě RyalI Graber-Vasani, Jaclyn Baker a Tiffany Chandler, která měla ze své páté příčky neskrývanou radost a svůj výsledek prožívala snad ještě emotivněji než vítězka. Zajímavou postavou startovního pole byla dvaačtyřicetiletá Jennifer Worth, která si svůj první start na Fitness Olympia připsala před jednadvaceti lety! Ve výsledkové listině této veteránce patří tentokrát deváté místo, což s přihlédnutím k tomu, v jak náročné disciplíně nastupuje, vůbec není špatný výsledek!


Výsledky Fitness Olympia 2019:

  1. Whitney Jones*
  2. Missy Farrell*
  3. RyalI Graber-Vasani*
  4. Jaclyn Baker*
  5. Tiffany Chandler*
  6. Jeanine Taddeo
  7. Marta Aguiar
  8. Darrian Borello
  9. Jennifer Worth
  10. Sara Kovach
  11. Tamara Vahn
  12. Liudrnila Somkina
  13. Minna Pajulahti
  -. Jodi Boam

* kvalifikace na Fitness Olympia 2020


Vybrané účastnice Fitness Olympia 2019

Rozsáhlou fotogalerii z Fitness Olympia 2019 tvořenou
snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2020 k 13. září:

jméno stát soutěž um.*
Sally Kendall-Williams USA Europa Phoenix Pro 2019 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada Arizona Pro 2019 1.
Whitney Jones USA Fitness Olympia 2019 1.
Missy Farrell USA Fitness Olympia 2019 2.
Jaclyn Baker USA Fitness Olympia 2019 4.
Tiffany Chandler USA Fitness Olympia 2019 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Fitness žen - žebříček pro rok 2020 k 13. září 2019:

p. jméno stát body
1. Terra Plum Kanada 6
2. Jeanine Taddeo USA 4
3. Rene Brosch USA 3
3. Alison Burns USA 3
5. Alison Amos Velká Británie 2
6. Layla Mikayla USA 1
6. Shannon Siemer USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Figure Olympia 2019

Figure Olympia svou historii píše od roku 2003, kdy sérií svých třech vítězství odstartovala Portoričanka Davana Medina. Zejména v posledních čtyřech letech od dob Davaniných úspěchů kategorie figure zaznamenala velký posun dopředu, o což se kromě rozhodčích, kteří by měli udávat trend, zasloužily také Latorya Watts a Cydney Gillon. Jedná se shodně o dvojnásobné šampiónky soutěže, když Latorya zvítězila v letech 2015 a 2016 a Cydney svá vítězství brala v sezónách 2017 a 2018. Obě americké profesionálky disponují nejenom výbornou stavbou těla, ale také plnými, oblými svaly, a v jejich podání je to zkrátka trochu jiné figure, než ve kterém ještě před několika lety vítězily Nicole Wilkins a Erin Stern.

První semifinálové vyvolávání účastnic Figure Olympia 2019


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo12.000 $
4. místo7.000 $
5. místo6.000 $
celkově95.000 $

Letošní ročník soutěže byl právě o souboji Watts a Gillon, přičemž na vítězství po zásluze potřetí v kariéře dosáhla Cydney. Zdá se přitom, že o svém triumfu příliš nepochybovala, protože si prý doma na poličce pro další trofej už předem udělala místo. Další místa v nejlepší pětici si rozebraly vzpomínaná Latorya Watts a dále také Nadia Wyatt, Jessica Reyes Padilla a Carly Starling-Horrell. Jen těsně umístěni v top 5 uniklo Ivaně Ivusic, která i na Olympii potvrdila, že letos prožívá výbornou sezónu.


Výsledky Figure Olympia 2019:

  1. Cydney Gillon*
  2. Latorya Watts*
  3. Nadia Wyatt*
  4. Jessica Reyes Padilla*
  5. Carly Starling-Horrell*
  6. Ivana Ivusic
  7. Tarryn Garlington
  8. Ashley Soto
  9. Martina Yabekova
  10. Sandra Grajales
  11. Bojana Vasiljevic
  12. Karina Grau
  13. Rhea Gayle
  14. An Da Jeong
  15. Lola Montez
  16. Anna Banks
  16. Brittany Campbell
  16. Bruna Miyagui
  16. Chelsea Larson
  16. Laurelle Martineau
  16. Michelle Lindsay
  16. Natalia Soltero
  16. Nicole Zenobia Graham

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2020


Vybrané účastnice Figure Olympia 2019

Rozsáhlou fotogalerii z Figure Olympia 2019 tvořenou
snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2020 k 13. září:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Arizona Pro 2019 1.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2019 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2019 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2019 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2019 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - žebříček pro rok 2020 k 13. září 2019:

p. jméno stát body
1. Martina Yabekova Kanada 2
2. Chelsea Larson USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Olympia Women's Physique Showdown 2019


Semifinálová vyvolávání:
1.Coelho, Castilho, Chinchilla, Mishina, Villegas, Grant
2.Ameko, Ash, Grace, Rhein, Taylor, Zámolová
3.Bleck, Boswell, Feldman, Hays, Mohn, Rhein, Watts

Ačkoliv se to zdá jako nedávno, kdy se Dana Linn Bailey stala vůbec první vítězkou Olympia Women's Physique Showdown, tak se letos tato soutěž v rámci Olympia Weekendu odehrála už posedmé. Hlavní favoritkou na vítězství byla obhájkyně loňského triumfu Shanique Grant, která svým soupeřkám utíká někam jinam díky své výjimečné genetice. Shanique na pódium přinesla úzký pas, parádní kulatá ramena, fantastické tvary a podle jejího širokého zádového svalu zepředu byste mohli tvořit trofeje. A třeba se jednou podle její siluety opravdu i tvořit budou! Nebyla sice tak ostrá jako některé její soupeřky, ale těch předností má Shanique tolik, že ji ani tento jediný drobný nedostatek o další vítězství nepřipravil!

První semifinálové vyvolávání účastnic Olympia Women's Physique Showdown 2019


Finanční odměny:
1. místo40.000 $
2. místo18.000 $
3. místo12.000 $
4. místo6.000 $
5. místo4.000 $
celkově80.000 $

Druhé místo překvapivě, avšak asi zaslouženě vybojovala Sarah Villegas, která si tak na Olympii proti své loňské desáté příčce výrazně polepšila. Na třetí pozici odsunula vloni druhou Natalii Abraham Coelho, která možná i na Olympii, podobně jako před týdnem na soutěži v Arizoně, byla na vkus rozhodčích až příliš mohutná. Zapomeňme ale na okamžik na všechny tři medailistky. Na Olympii svou závodnici totiž potřetí v řadě měla i Česká republika, a to Margitu Zámolovou. Ta v sezóně 2017 na soutěži obsadila dělené šestnácté místo, vloni už byla jedenáctá a letos se probojovala do desetičlenného finále, v němž posléze vybojovala fantastické osmé místo! Jedná se přitom o jednoznačně zasloužený úspěch, když Margita k soutěži nastoupila skvěle připravená a předvedla i vynikající volnou sestavu. Na jejím dnešním vystoupení bylo znát, že za poslední roky odvedla po všech stránkách obrovský kus práce, a v Las Vegas dokázala, že je světová extratřída.


Výsledky Olympia Women's Physique Showdown 2019:

  1. Shanique Grant*
  2. Sarah Villegas*
  3. Natalia Abraham Coelho*
  4. Daniely Castilho*
  5. Laura Pintado Chinchilla*
  6. Valentina Mishina
  7. Jennifer Taylor
  8. Margita Zámolová
  9. Tomefafa Ameko
  10. Sheikha Nguyen
  11. MayLa Ash
  12. Heather Grace
  13. Brittany Watts
  14. Laura Hays
  15. Ivie Rhein
  16. Sheila Bleck
  16. Reshanna Boswell
  16. Jeannie Feldman
  16. Anne-Lorraine Mohn

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2020


Vybrané účastnice Olympia Women's Physique Showdown 2019

Rozsáhlou fotogalerii z Olympia Women's Physique Showdown 2019 tvořenou
snímky z objektivu Thomase Kocha naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown 2020 k 13. září:

jméno stát soutěž um.*
Penpraghai Tiangngok Thajsko Arizona Pro 2019 1.
Shanique Grant USA Olympia W. P. Showdown 2019 1.
Sarah Villegas USA Olympia W. P. Showdown 2019 2.
Natalia Abraham Coelho USA Olympia W. P. Showdown 2019 3.
Daniely Castilho Brazílie Olympia W. P. Showdown 2019 4.
Laura Pintado Chinchilla Španělsko Olympia W. P. Showdown 2019 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček pro rok 2020 k 13. září 2019:

p. jméno stát body
1. Jennifer Taylor USA 3
2. Trish Wood USA 2
3. Margita Zámolová Česká republika 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Foto:
Team-andro.com / Thomas Koch


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.09.20:54moab - Co to má Shanique Grant s těmi rameny??? *87*
14.09.16:01kepasa - Tak ja používam Operu...ale hlavne skus pred kliknutim na ..
14.09.12:56Ronnie - Taky mě to rozčiluje. *1* Jen jak je ten náš systém extra ..+2
14.09.12:17moab - Přesně, z toho jsem taky na prášky.Maximalizuju okno,načtu..+1
14.09.11:45ripped - co musim mit za prohlizec a monitor aby se mi objevila fot..+1
14.09.08:50ZdenekRazic - Tak prvni tipovacka v riti...*24* +1
14.09.08:03Zodiak411 - Tak to je bomba. I když mi tipovačka kvůli tomu ve 212 nev..+1
14.09.07:59Turabean - Lunsford byl hodně zavodněný *80* , Clarida životní forma ..+1
14.09.07:52md - Ale naprosto spravedlivého vítěze.*79* *79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
Majka (09:01) • Kategorie kondiční jsou tady již dlouho, jen byly vždy na kondičních soutěžích, které j...
magazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
fobo (22:51) • co je kondiční fyzik? Už máme kategorie skutečně pro každého?
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Neutralni typ (17:21) • Kde to je tocene ze tam porad prsi? Tady u nas prsi jednou za uhersky rok...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
maxpoint97 (16:21) • Díky moc, tohle nám asi ještě nikdo nepochválil!😁😊 Ono to je i tím, že jak jsme dva a z...
magazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
Qubevm (15:29) • Nechápu jak mohl dostat absolutku ve physique borec s gynem, za mě by neměl mít ani med...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie