Reklama:

MS juniorů 2018 očima mistryně světa Magdalény Fejfarové

5.655 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MS JUNIORŮ 2018 - 30. 11. - 3. 12. 2018, Ekvádor
Češi před MS juniorů:
nominace
Aneta Šmídlová (video)Magdaléna Fejfarová (video)Dominik Mašek
Info z MS juniorů:
z místa děníkompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
M. Fejfarová

Magdaléna Fejfarová - trénink nohou před MS juniorů 2018

Na Mistrovství světa juniorů 2018, které se letos konalo v ekvádorském městě Quitu, cestovali tři naši reprezentanti. Nejlépe si z nich vedla závodnice v bikiny fitness juniorek od 22 do 23 let nad 160 cm Magdaléna Fejfarová, která ve své kategorii získala zlato a v soutěži o absolutní vítězku se pak umístila na druhém místě. Zaslouženě jí tak patří titul juniorské mistryně světa! Pravdou je, že na její kvality a na šanci získat medaili ji před soutěží upozorňovali už zkušení trenéři Vjačeslav Vinogradov a Igor Kopček, jak se Majda svěřila během rozhovoru, který jsme s ní natáčeli před odletem na závody. Nezbývá než Magdaléně pogratulovat a popřát jí hodně úspěchů do budoucích závodů!

Výsledkové tabulky Vám sice řeknou hodně, ale není nad to, když se s Vámi může závodník podělit o své zážitky ze soutěže vlastními slovy. Obrátili jsme se proto na Majdu s prosbou, zda by nám mohla povyprávět, jaké to vlastně na mistrovství světa v Ekvádoru bylo. Přejeme příjemné čtení!


[Text: Magdaléna Fejfarová] Z Mistrovství světa juniorů v Ekvádoru jsem si odvezla tolik zážitků, že ani nechápu, jak se všechny vešly jen do šesti dnů. Všechno začalo ve čtvrtek 29. listopadu ve 2 ráno, kdy jsme s mou spolubojovnicí Anetou Šmídlovou vstávaly a vyrážely na letiště. Celkem nás do hlavního města Ekvádoru Quita čekalo 23 hodin cestování. Česká výprava čítala pět členů, ze závodníků jsme byly dvě bikinky a jeden physique Dominik Mašek, který ale letěl jiným letadlem a dorazil až několik hodin po nás, Lída Čížová a naše pečovatelka Alenka Neffová.

Na hotel jsme se dostaly v noci českého času a na mě dopadla ohromná únava podpořená tím, že jsem v letadle spala jen asi 3 hodiny. Nicméně těšily jsme se na pátek, kdy byla v plánu pouze registrace a odpočinek. Na pátek jsem si s sebou ještě vezla odvážené přesné množství vařeného lososa, kterého jsem potřebovala dát do lednice. Překvapilo mě, že ani v hotelové restauraci se anglicky nedomluvím. V průběhu dalších dnů jsme ale zjistili, že je to víceméně normální a budeme muset komunikovat "rukama-nohama". Lososa a Anetky kuře jsem po čtvrt hodině úspěšně ubytovala v restauraci a mohly jsme se uložit ke spánku.

Soutěž měla původně probíhat v sobotu a v neděli, ale vzhledem k přihlášenému počtu závodníků se konala pouze v sobotu a na neděli byly k naší ohromné radosti naplánované dva výlety. Čekaly jsme, že půjdeme na pódium kolem druhé odpoledne a měly jsme z toho velkou radost. V překrásném kulturním domě, kde se událost konala, jsme byly od 9 ráno, kdy měla Anetka objednaný nástřik. Nicméně soutěž se protahovala a protahovala, až jsme nakonec na pódium nastupovaly v půl sedmé večer. Kdyby v prostorách nebyla neuvěřitelná zima, nebylo by to tak hrozné vzhledem k tomu, že jsem mohla po troškách jíst a čekání nám zpříjemňovalo velké množství lidí, co se s námi chodili fotit. Co nás ale hodně naštvalo, bylo to, když jsme odsoutěžily a zjistily, že nám někdo ukradl velkou sklenici arašídového másla, marmeládu a brambůrky ze stolu v zákulisí. :D

Po soutěži následovala samozřejmě návštěva McDonaldu a čekal nás také banket v hotelu. Banket Ekvádorci pojali opravdu ve fitness stylu, připravili nám kuřecí a hovězí maso a rýži a bramborovou kaši. Dezerty nechyběly, nicméně každý si mohl vybrat pouze jeden. Následovalo předávání účastnických certifikátů národním týmům a dále diskotéka, kterou jsme si moc užili.

První nedělní výlet byl do středu světa - na rovník vzdálený 30 km od hotelu. Bylo nádherné slunečné počasí s teplotou kolem 25 °C, takže bylo z vyhlídky krásně vidět do širokého okolí. Byla s námi průvodkyně, která nám poutavě vyprávěla o místních zajímavostech. Prošli jsme místní etnografické muzeum a také čokoládovnu. Druhý výlet byl na dominantu centra Quita - kopeček El Panecillo ve výšce 3016 m. n. m. Bylo naplánováno ještě přejet na druhou stranu centra, ale jelikož jsme s autobusy nemohli vyjet kvůli dopravní zácpě, jeli jsme rovnou zpět do hotelu. Večer jsme si s Anetkou a Dominikem vzali taxíka a jeli jsme na nákup. Řízení v Ekvádoru také stojí za zmínku, popsala bych to slovem chaos. Z vedlejší silnice se na hlavní vjíždí ve chvíli, kdy je mezi auty mezera alespoň 20 cm a pro přecházení silnice musíte mezi auta vstoupit s nataženou rukou, aby řidiči zastavili. Autobusy otevřou dveře, ještě než zastaví, a lidé vystupují skoro za jízdy. Nestačili jsme zírat.

V pondělí po snídani jsme ještě vyrazili do posilovny, už se mi stýskalo po tréninku nohou. Posilovna byla skvěle vybavená a bylo to celkově parádní zakončení našeho pobytu. Cestou jsme měli ve stáncích možnost vidět grilovaná morčata, což je místní specialita. Také jsme několikrát narazili na boty pověšené na elektrickém vedení, což by mělo označovat místo pro setkávání s dealery drog. Let z Quita se mi také vryl do paměti, protože pilot při úvodní řeči závodníky z mistrovství světa přivítal zvlášť a pogratuloval nám, po čemž následoval potlesk od pasažérů.

A moje pocity z vítězství? Nepopsatelné. Tolikrát předtím jsem si představovala, jak pro mě hraje česká hymna, že na ten moment, kdy se mi to splnilo, nikdy nezapomenu. Užila jsem si to opravdu maximálně a cítila jsem ohromnou pýchu. Předtím, než jsem šla na pódium, jsem nebyla celý den vůbec nervózní. Když jsem byla v porovnávání, rozhodčí na mě pořád koukali a já věděla, že to je dobré znamení. A zůstat stát jako poslední při vyhlašování na mistrovství světa byl prostě sen. Když jsem se ještě druhý den dozvěděla, že v boji o absolutní vítězku jsem byla druhá, utvrdilo mě to v tom, že jsem tam byla správně. Celých šest dní s českou výpravou v tomto složení hodnotím rozhodně jako jedny z nejkrásnějších z mého života, protože to byli právě oni, díky nimž bylo vše tak dokonalé.


Fotografie z Mistrovství světa juniorů 2018 z archivu Magdalény FejfarovéLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Tabačiar a Michal Križánek: spo...
marek44 (19:08) • Fuu, Tomas vyzera pri cca 25kg tazsom mohutnom Krizovi super. Nestraca sa dokonca by so...
magazínVideo: Mamdouh Elssbiay zpět na pódiu...
Zodiak411 (17:31) • Vypadá skvěle dle těchto fotek. Snad lépe, než loni během semifinále na Olympii.
magazínVideo: Mamdouh Elssbiay zpět na pódiu...
ironfighter (13:29) • Tak kdyz mu to Allah zaridi :-D.
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
jari (10:18) • Milane, obrovský klobouk dolů před tebou. Nejenom za to, co jsi vše dokázal, ale zejmén...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
Turakam (09:28) • Heh, plánuje zakladať rodinu, ale šetrí na okruhovu motorku, holt, z dažďa pod okvap...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra