Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

EVLS Prague Pro
2017: výsledky a fotografie

 VÍME PRVNÍ 
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2017 - 30. 9. 2017, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Lukáš Osladil • Tomáš Kašpar • Dalibor Hájek
Před EVLS Prague Pro:
programsoutěž o vstupenky semináře
Info z EVLS Prague Pro:
tiskovka a Meet & Greetz místa děnívýsledky a foto
semifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.zákulisí IV.zákulisí V.
videozáznam open a 212videozáznam bikiniod diváků

EVLS Prague Pro 2017: zprávy z místa dění!
EVLS Prague Pro 2017
- fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2017
- fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2017
- fotografie ze zákulisí (I.)
EVLS Prague Pro 2017
- fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2017
- fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2017
- fotografie ze zákulisí (IV.)
EVLS Prague Pro 2017
- fotografie ze zákulisí (V.)
EVLS Prague Pro 2017: Meet & Greet a tisková konference - fotogalerie
EVLS Prague Pro si v kalendáři soutěží profesionální ligy IFBB již našlo své neodmyslitelné místo v termínu krátce po Mr. Olympia. Letos den konání této vždy skvěle zorganizované soutěže připadl na sobotu 30. září, když celá akce byla součástí širšího sportovního festivalu EVLS Prague Showdown. Ten 6.000 návštěvníkům během dvou dnů nabídl takovou podívanou a tolik zážitků, kolik jen stěží na jakékoliv jiné akci zažijete. A platí to v celosvětovém měřítku!

Hlavní pódium a celá produkce EVLS Prague Pro, to zkrátka představovalo prvotřídní úroveň. Stejně tak pořadatelé nemohli pro hlavní stage vybrat lepšího moderátora. Michal Dusík představoval jednoho z největších profíků na pódiu a lze si jen těžko představit, že by programem EVLS Prague Pro a připojené amatérské soutěže EVLS Prague Amateur diváky někdo provedl lépe.

Sportovní veletrh Fitness Expo byl na EVLS Prague Showdown větší a lepší než kdykoliv předtím, vidět jste mohli působivá vystoupení strongmanů, zápasy v MMA, soutěž v bench-pressu, ukázky, exhibice či soutěže v brazilském jiu-jitsu, pole dance, armwrestlingu, mas-wrestlingu a mnoho dalšího. Zkušenosti jste mohli dojít načerpat na semináře Dennise Jamese (spolu s Michalem Dusíkem moderoval EVLS Prague Pro), Williama Bonaca i Neila Hilla a mohli jste zahlédnout legendy československé kulturistiky, včetně pana Ing. arch. Juraje Višného, který se v roce 1964 stal absolutním vítězem na první oficiální kulturistické soutěži v ČSSR. Pokud se věnujete jakémukoliv sportu a sport máte rádi, museli jste si jednoduše přijít na své!

Pořadatelé pro rok 2017 na EVLS Prague Pro, kterým celý sportovní festival vyvrcholil, vypsali hned tři kategorie, a to kulturistiku mužů open, kulturistiku mužů do 212 liber (96,2 kg) a bikiny fitness žen. A jako vždy toho ve hře na soutěži bylo mnoho. Kromě finančních odměn se ve všech kategoriích bojovalo také o přímou kvalifikaci na Olympia Weeekend 2018 určenou vítězi, závodníci, kteří se umístí na druhém až pátém místě, si pak měli připsat cenné body do kvalifikačního žebříčku, jenž představuje další cestu, jak se k účasti na Olympii nominovat.

A jaké výsledky klání nakonec přineslo? To se přehledně dozvíte z následujícího článku. Kromě něj Vám z EVLS Prague Pro nabízíme také on-line report, semifinálovou a finálovou fotogalerii i snímky ze zákulisí (I., II., III., IV. a V.). Těšit se brzy můžete také na videozáznamy z produkce naší redakce. Mimochodem, dříve než se už budeme věnovat samotné soutěži, ještě uveďme, že celkem pro Vás dění na EVLS Prague Showdown 2017 sledovalo a nejrůznější formou dokumentovalo jedenáct členů redakce Ronnie.cz!


EVLS Prague Pro 2017 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Jackson, Winklaar, De Asha, Osladil, Bonac
2.Hájek, Wyler, Klančir, Williams, Toth
3.Barzinskas, Kašpar, Zebald, Zaradez
4.Osladil, Jackson, De Asha
5.Winklaar, Bonac

V kulturistice mužů open rozhodčí posuzovali formy čtrnácti závodníků. Proti původním předpokladům mezi nimi chyběl francouzský profík Lionel Beyeke, ale jinak přicestovaly všechny očekávané hvězdy události, včetně vítěze Mr. Olympia z roku 2008 Dextera Jacksona, Lukáše Osladila, Williama Bonaca, Nathana De Ashy a Roellyho Winklaara. Právě tyto osobnosti rozhodčí v čele se Stevem Weinbergerem z USA vybrali do prvního vyvolávání dopoledního semifinále, což bylo jasnou známkou toho, že právě oni bojují o přední příčky. Další průběh prejudgingu naznačil, že na vítězství zřejmě mohou pomýšlet Roelly Winklaar, anebo William Bonac, a jakkoliv se to zdálo překvapivé, pokud by zvítězil právě Roelly, nikdo by v sobotu asi nemohl nic namítat. Ostatní zmínění borci bojovali o třetí až páté místo a večerní finále, kde byla ve hře druhá polovina bodů, v tomto ohledu už žádný zvrat nepřineslo.

Čtyřicetiletý Roelly Winklaar to nakonec opravdu dokázal. V Praze si před zraky 3.000 diváků, kteří se do haly s hlavním pódiem vešli, došel pro celkově osmé vítězství mezi profíky a nutno říci, že jistě pro to největší a nejdůležitější. Nejde jen o to, že si díky svému triumfu odnesl kvalifikaci na příští Olympii a šek na 40.000 dolarů. On totiž na soutěži dokázal porazit Williama Bonaca a Dextera Jacksona, tedy třetího a čtvrtého nejlepšího účastníka letošního ročníku Mr. Olympia. Znamená to, že v příštím roce na Olympii může pomýšlet na umístění v první trojici? Jeho vystoupení na EVLS Prague Pro ukázalo, že to není nemožné. Roelly po stránce svalového rozvoje nemá slabinu, v sobotu se mu navíc podařilo svaly ideálně naplnit. Jeho obří paže a ramena pak patří k tomu vůbec nejlepšímu a nejbrutálnějšímu, co na současné scéně můžete vidět, a navíc umí strhnout publikum na svou stranu. V prostorách letňanského PVA Expo Praha, kde se letošní ročník EVLS Prague Showdown konal, se mu to podařilo dokonale.

William Bonac a Roelly Winklaar čekají na vyhlášení vítěze EVLS Prague Pro 2017 (foto: Lucie Žemberyová, Ronnie.cz)

Druhé místo bral tedy William Bonac, jenž k soutěži nastupoval v roli obhájce loňského vítězství, třetí pak několik týdnů před svými osmačtyřicátými narozeninami skončil Dexter Jackson, který je ve svém věku stále tak dobrý, že se z toho doslova tají dech. V Praze si tento legendární kulturista připsal už svůj pětaosmdesátý start mezi profesionály, a jak se letos nechal několikrát slyšet, svou soutěžní kariéru ještě zdaleka nekončí. Souboj o čtvrté místo se odehrál mezi skvěle připraveným Lukášem Osladilem a britským profíkem Nathanem De Ashou. Český kulturista byl lepší v zadních postojích, De Asha se zase mohl chlubit silnějšími čelními pózami. Rozhodčí nakonec upřednostnili Brita, ale bylo to těsné. Oba borce ve výsledkové listině dělí pouze dva body. Lukáš Osladil byl přitom pouze jedním ze tří českých profíků v kategorii. Kromě něj mezi těžkotonážníky nastoupili mohutní Dalibor Hájek s Tomášem Kašparem, kteří si v uvedeném pořadí rozebrali desáté a jedenácté místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2017 - kulturistika mužů open:

  1. Roelly Winklaar*
  2. William Bonac
  3. Dexter Jackson
  4. Nathan De Asha
  5. Lukáš Osladil
  6. Petar Klančir
  7. Lukas Wyler
  8. Gerald Williams
  9. Daniel Toth
  10. Dalibor Hájek
  11. Tomáš Kašpar

  12. Sergey Zebald
  13. Dainius Barzinskas
  14. Maor Zaradez

* kvalifikace na Mr. Olympia 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)


Kulturistika mužů open na EVLS Prague Pro 2017

Stovky dalších snímků z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 30. září 2017*

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2017 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2017 2.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2017 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2017 4.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2017 5.
Roelly Winklaar Curaçao EVLS Prague Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika mužů open - žebříček k 30. září 2017

p. jméno stát body
1. Nathan De Asha Velká Británie 7
2. Lukáš Osladil Česká republika 3

* podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna


EVLS Prague Pro 2017 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Benthin, Chuckwu, Correia, Rockel, Kolevski
2.Canadillas, Irmak, Tabačiar, Slobodyanyuk, Gutierrez

Ve dvěstědvanáctce před rozhodčí předstoupilo deset kulturistů, včetně účastníků letošního ročníku Olympia 212 Showdown Ricarda Correiy a Ronnyho Rockela. Oba zmíněné profíky rozhodčí vybrali do prvního semifinálového vyvolávání, ve kterém je navíc doplnili Steve Benthin, Pascal Chuckwu a Zoran Kolevski.

Zdálo se přitom, že právě Rockel s Correiou zřejmě svádějí boj o vítězství. Do finále nenastoupil turecký profík Mahmut Irmak a už bez něj tak došlo na volné sestavy i další kolo vyvolávání, v němž byla ve hře druhá polovina bodů. První finálové vyvolávání kopírovalo to semifinálové, když si hlavní rozhodčí na pódium vyžádal Steva Benthina, Ronnyho Rockela, Ricarda Correiu, Zorana Kolevskiho i Pascala Chukwua. Ve druhém finálovém vyvolávání pózovali Tomáš Tabačiar, Toni Gutierrez, Manuel Canadillas a Oleksandr Slobodyanyuk, ve třetím pak již pouze Steve Benthin a Ronny Rockel. Jednalo se o souboj o druhé až třetí místo, anebo jen rozhodčí chtěli udělat radost silné německé části publika? Vyhlášení výsledků ukázalo, že asi obojí, ale nepředbíhejme.

Ricardo Correia v zákulisí EVLS Prague Pro 2017 (foto: Miroslav Lopatář, Ronnie.cz)

Vítězem byl vyhlášen britský profík Ricardo Correia, jehož při jeho objemech, plnosti, kulatosti a tvrdosti svalů první místo nestála ani poněkud problematická kontrola břišní stěny. Pro Correiu se jednalo už o jeho třetí vítězství v sezóně. Toto pražské mu zajistilo přímou kvalifikaci na Olympia 212 Showdown 2018. Druhé místo nakonec překvapivě, ale nikoliv nezaslouženě vybojoval 93 kg vážící německý profík Steve Benthin. Jeho cílem pro letošní EVLS Prague Pro bylo nastoupit na pódium tvrdší než v roce 2015 a připsat si umístění v první šestici. Obojí naplnil beze zbytku. K jeho úspěchu mu přitom pomohl i další posun ve svalové vyzrálosti a dopředu jej hnalo také publikum, v němž zasedla početná skupina jeho krajanů. Pětačtyřicetiletý Ronny Rockel tentokrát obsadil třetí místo, do první pětice se kromě něj v souladu s vývojem soutěže vešli také Pascal Chuckwu a Zoran Kolevski. Slovenský kulturista Tomáš Tabačiar si při svém druhém startu mezi profíky došel pro sedmé místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2017 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Ricardo Correia*
  2. Steve Benthin
  3. Ronny Rockel
  4. Pascal Chukwu
  5. Zoran Kolevski
  6. Manuel Canadillas
  7. Tomáš Tabačiar
  8. Oleksandr Slobodyanyuk
  9. Toni Gutierrez
  - Mahmut Irmak

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)


Kulturistika mužů do 212 liber na EVLS Prague Pro 2017

Stovky dalších snímků z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 30. září 2017*

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2017 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2017 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2017 3.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2017 4.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2017 5.
Ricardo Correia Velká Británie EVLS Prague Pro 2017 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček k 30. září 2017*

p. jméno stát body
1. Steve Benthin Německo 6
2. Ronny Rockel Německo 5
3. Pascal Chukwu Nizozemsko 4
4. Hadi Choopan Írán 4
5. Zoran Kolevski Makedonie 3
6. Mahmut Irmak Turecko 1

* podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna


EVLS Prague Pro 2017 - bikiny fitness žen

Bikiny fitness žen představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii letošního EVLS Prague Pro, když na pódiu pózovalo patnáct závodnic, včetně začínajících slovenských profesionálek Sabiny Plevákové a Olívie Pohánkové. O vítězství ale v Praze bojovaly jiné bikiny fitnessky, a to obhájkyně loňského prvenství Yana Kuznetsova a Islanďanka Margret Gnarr. S rozdílem dvou bodů se k triumfu nakonec dokázala probojovat druhá z uvedených závodnic a Yana Kuznetsova tak brala druhé místo. K dobré páté příčce se při svém profesionálním debutu probojovala zmiňovaná Olívia Pohánková, Sabina Pleváková brala dvanácté místo.

Margret Gnarr v zákulisí EVLS Prague Pro 2017 (foto: Miroslav Lopatář, Ronnie.cz)


Výsledky EVLS Prague Pro 2017 - bikiny fitness žen:

  1. Margret Gnarr*
  2. Yana Kuznetsova
  3. Breena Martinez
  4. Renata Benigno Wisskirchen
  5. Olívia Pohánková
  6. Yuliya Detusheva
  7. Vicky Kolehmainen
  8. Kristina Narbutaitytė
  9. Olga Korchaka
  10. Adriana Gonzalez
  11. Cristobalina Pajares Torres
  12. Sabina Pleváková
  13. Jessica Renee
  14. Tanja Canc
  15. Nikki Jenkins

* kvalifikace na Bikini Olympia 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)


Bikiny fitness žen na EVLS Prague Pro 2017

Stovky dalších snímků z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 30. září 2017*

jméno stát soutěž um.*
Ruth Wood USA Pacific USA Pro 2017 1.
Jennifer Ronzitti USA Arizona Pro 2017 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Romina Basualdo Argentina Bikini Olympia 2017 3.
Casey Samsel USA Bikini Olympia 2017 4.
Narmin Assria USA Bikini Olympia 2017 5.
Jennifer Caban USA Arkansas Pro 2017 1.
Margret Gnarr Island EVLS Prague Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček k 30. září 2017*

p. jméno stát body
1. Yana Kuznetsova Rusko 8
2. Breena Martinez USA 7
3. Renata Benigno Wisskirchen Německo 6
4. Olívia Pohánková Slovensko 5
5. Amber Callahan USA 4
5. Janet Layug USA 4
5. Elizabeth Yisrael USA 4
8. Sethia Daigle USA 3
8. Lauren Irick USA 3
8. Adriana Gonzalez Hongkong 3
8. Kerryne Henich USA 3
12. Maria Robles USA 2
12. Tiffany Servatius USA 2
12. Brittany Nguyen USA 2
15. Mikella Dragna Havaj 1
15. Alexa Berg USA 1
15. Miharu Kurachi Japonsko 1
15. Katherine Williams USA 1

* podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna

Na výsledky EVLS Prague Pro 2017 jste si mohli vsadit v naší tipovací soutěži,
ve které tentokrát byly ve hře ceny věnované společností Extrifit v hodnotě přes 2.400 Kč!
Jak jste si v tipovačce vedli, se na Ronnie.cz dozvíte v nejbližších dnech!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.10.16:13Ar66 - Hájek začíná vypadat jako parodie sebe samého. Proč ti kul..
01.10.15:11Arnold Strong - Osladil vypadá jak Arnold ten hrudník z boku
01.10.12:34Zodiak411 - Tipovačka je v háji :D Ale nicméně nedokážu pochopit, jak ..
01.10.00:29dzordn2 - Umístila se mimo top 10, a to na pódiu už nevyhlašovali. Z..
30.09.23:38H_aslam - Sakra, já dal Bonac, Dexter, Winklaar. Ctvrtý místo jsem t..+1
30.09.23:19Mar00nn - Sabina Pleváková ? jsem slepej, nebo tam není napsaná ? ....
30.09.23:11glycospeed - som nestihol tipovačku som chcel Bonac dexter asha winklar
30.09.23:05kome - Taky mu to přeji. Tento rok vypadá dobře a asi se dost nad..
30.09.23:05myom - Konečně to Winklaar dostal. Nejvíce podhodnoceny závodník ..
30.09.22:55mmichaelveliky - na youtubu sem videl video a rikal si ze to asi vyhraje Wi..
30.09.22:49ygg - Slušný flek pro Hájka a velmi pěkná forma!
30.09.22:38mr.kvadriceps - Tipovačka v pytli :-D ale Winklerovi to přeju, konečně se ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMartina Sletsjoee - trénink zad a noh...
Sárinka.S (15:44) • Fajn asi vám to Už říct musím, jsem jeden Hendykep ...Nj, proto chci bejt biki slečna,...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
deiw (14:46) • Pořád mi přijde, že má ty břišáky trochu zalité, nebo to v tom FDB neumí pózovat/zatnou...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
Zodiak411 (12:23) • Hlavně proč by měl Michal přecházet? Tady je hvězda, vydělává mu to a spekulace o jeho...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
amoresPE (12:17) • Adela a Tereza najlepsie formy... tu fakt zalezi, ako lu naladeni rozhodci, resp. ich z...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
Neutralni typ (12:00) • Cermak vypada jak bracha Koritenskeho XD
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie