Reklama:

David Ulbricht: "Že jsem nastoupil
k Olympia Amateur Spain, nelituji."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


OLYMPIA AMATEUR SPAIN 2015 - 12. - 14. 6. 2015, Španělsko
Češi před Olympia Amateur Spain:
Radek ČejkaPetr Března (trén.) • Patrik JablonskiMilan ObořilMarek VomáčkaLuboš Chmelenský
David UlbrichtPavel ČermákLucie KoumarováMargita Zámolová • Daniela Bečková
Info z Olympia Amateur Spain:
odlet prezentace II.výsledky a fotografie (den 1)
výsledky a fotografie (den 2) - medaile! kompletní výsledky s body
Rozhovory:
David Ulbricht
Daniela Bečková

Olympia Amateur Spain 2015: kompletní výsledky
s body
Olympia Amateur Spain 2015: výsledky a fotografie (den 2.)

140 fotografií

Olympia Amateur Spain 2015: výsledky a fotografie (den 1.)

338 fotografií

Osmadvacetiletý David Ulbricht se během uplynulého víkendu stal jedním z jedenácti českých závodníků, kteří v přímořském letovisku Torremolinos nastoupili k tamní amatérské mezinárodní soutěži v kulturistice a fitness Olympia Amateur Spain. Na klání se představil v klasické kulturistické mužů nad 180 cm, v níž nakonec dosáhl na čtvrté místo.

Jaká byla soutěž jeho očima i jak je spokojený s dosaženým výsledkem, se dočtete v následujícím rozhovoru, který doplňujeme o fotografie i o video, jež ve zkratce zachycuje ty nejdůležitější momenty z Davidova pobytu ve Španělsku.


Davide, máte za sebou start na Olympia Amateur Spain, která se spolu s Arnold Classic Amateur nebo mistrovstvím Evropy řadí k vrcholným akcím letošního jara. Na soutěži jste po souboji s úřadujícím evropským šampiónem Jackem Overbergem a několika domácími borci obsadil čtvrté místo. Jak jste s výsledkem i formou spokojený?

S výsledkem spokojený být nemůžu. Na Olympii v mé kategorii nedorazilo moc závodníků a šance získat alespoň bronz byla reálná. To bych ovšem musel nastoupit s formou, která by více zaujala. Proti Dánsku vzniklo obrovské zhoršení.

Forma Davida Ulbrichta
na Loaded Cupu a na Olympia Amateur Spain

Změnil jsem závěrečnou fázi odvodnění, která mi vůbec nesedla, a zároveň jsem zvolil příjem většího množství sacharidů, což, jak se ukázalo, také nebyl vhodný krok. Na formě se mohla podepsat i délka celé přípravy, kterou jsem začínal v lednu. Psychiku už jsem měl otupělou a mám za to, že jsem v sobě už neměl takový "drive" jako na začátku roku. Od příletu do Malagy se mi stupňovala bolest v bedrech a od pátku už jsem nemohl fungovat bohužel jinak než na brufenu. Snažil jsem se být pozitivní a jsem rád, že jsem to do neděle vydržel. V sobotu večer se přidala malátnost, bylo to pro mě něco nového a musím se přiznat, že jsem začal mít strach. Začal jsem se raději lehce dopíjet. Došlo mi, že místo zad se asi hlásí ledviny. V neděli ráno jsem se cítil celkem dobře, ale i tak jsem si neodpustil pár doušků vody.

Zpětně jsem rád, že se mi podařilo to dotáhnout přes všechny trable na pódium a splnit si úkol. Porovnal jsem se s úřadujícím evropským šampiónem Overbergem a také nynějším amatérským Mr. Olympia v klasické kulturistice nad 180 cm Fredericem Nadalem Carmonou.

Olympia Amateur 2015 mi otevřela oči a dala mi jasně najevo, kde jsou mé rezervy. Teď přesně vím, na čem pracovat a na co se více nebo méně v dalších přípravách zaměřit. Že jsem nastoupil k Olympia Amateur Spain, nelituji. Byla to pro mě velká škola.

Zlato vybojoval domácí Frederic Nadal Carmona, který sice nedisponuje zcela ideálními tvary, ale na pódium přinesl zřejmě největší tvrdost z celé kategorie. Jaký dojem na vás udělal? A vybrali jej podle vás rozhodčí za vítěze správně?

Mistr Evropy Overberg i Španěl Carmona jsou "vyzrálí kulturisté". Tvrdostí a připraveností se oběma závodníkům zdaleka nevyrovnám. Z mého pohledu byl ale Carmona více "na plech". Myslím si, že Overberg na Carmonu tolik neztrácel, ale měl jsem z něj dojem, že soupeře podcenil. Dlouho polehával v soupravě na lehátku a začal se hýbat až v době, kdy si nás pořadatel začal řadit k vstupu do backstage. Úpravu pokožky proti Carmonovi také neměl ideální. Nicméně Španěl byla doma a vypadal skvěle. Je logické, že Olympii také ve své kategorii vyhrál.

Pohár Davida Ulbrichta za čtvrté místo

Start na každé soutěži parametrů amatérské Olympie jistě musí přinést obrovské množství zkušeností. Jaké jsou ty vaše a v čem musí být vaše forma příště jiná, abyste mohl pomýšlet třeba i na vítězství?

Ano, jak už jsem říkal, byla to pro mě velká škola. Start ve Španělsku mě posunul dopředu. Získal jsem porovnání s evropskou špičkou a teď přesně vím, kde jsou mé rezervy, a vím, že jich je mnoho. Je zapotřebí, abych se nadále zaměřil na celkový svalový rozvoj. Pokud by se mi v budoucnu podařilo vystoupit na Olympii s formou, v jaké jsem se prezentoval v Dánsku, a podařilo by se mi být na váze například o dva až tři kilogramy těžší, myslím si, že bych mohl rozhodčí více zaujmout a dosáhnout i na medailové pozice.

Jaká soutěž byla po organizační stránce, a to například i ve srovnání s dánským Loaded Cupem, na kterém jste vstupoval do letošní sezóny?

Všiml jsem si, ze Španělé jsou spíše zmatkáři a organizovat práci jim moc nejde, a to se potvrdilo i na soutěži, jakou je Olympie. Expo mdlé, bez výrazné nabídky sortimentu. Dokonce se mi stalo, že jsem chtěl zakoupit na zkoušku několik výrobků, byl to nějaký proteinový puding, ale prý to bylo jen na výstavu. (smích) V sobotu jsem navštívil kongresové centrum jako divák a neměl jsem z toho dobrý pocit a myslím, že i závodníci startující v sobotu museli byt někdy opravdu trpěliví. Každý závodník, který nastoupil na volnou sestavu, stál i půl minuty na pódiu, než mu zapnuli muziku. Dokonce se stávalo, že začala hrát hudba, která nepříslušela danému závodníkovi. Celý sál nechali rozsvícený, a tak nevznikla ta pravá atmosféra, na kterou jsme zvyklí třeba z pražské Olympia Amateur Europe. Ukecané Španělky s jejich dětmi v publiku ani nebudu komentovat. (smích)

Startovní číslo Davida Ulbrichta
na Olympia Amateur Spain 2015

V neděli jsem si vyzvedával své číslo na plavky, ale neměli ho vyrobené. Takže vzali fixu a nakreslili mi číslo takovým způsobem, že by ho ani rozhodčí na takovou dálku nepřečetli. (smích) Fixu jsem si tedy vypůjčil a číslo si více zvýraznil. Je to ostuda pořadatelů a jejich přístup se mi nelíbil. Spíše jsem se tomu smál. Pán, který na první pohled o dietě slyšel jen to, že existuje, a nedokázal se vůbec vžít do situace závodníka. Hodil jsem to za hlavu, ale nebyl jsem z toho nadšený, přeci jen jsem platil dohromady 260 euro startovného.

Kongresové centrum bylo rozděleno na dvě patra, v přízemní části bylo expo a malá restaurace s občerstvením. Vstup do sálu pro diváky byl také v přízemí. Ve vrchní části se nacházelo zázemí pro soutěžící a Team Pro Tan, který se staral o nátěry a nástřiky závodníků. Holky byly profesionální a spolehlivé. Nebyl problém se domluvit na přesných termínech nátěrů a nástřiků barvy, a pokud bylo potřeba, nebyl problém se vrátit na doupravení pokožky. Šatny nebyly, ale patro bylo celé pro nás a bylo to příjemné, žádné dusno ani vydýchané místnosti, to mi vyhovovalo.

Co se týká samotného závodění, tak jsme si jednou zapózovali, odjeli volné sestavy a byl konec. Finálové porovnávání se nekonalo, škoda. Vše to bylo asi vzhledem k nízkému počtu přihlášených závodníků v kategorii klasické kulturistiky. Z mého pohledu by se pořadatelé ve Španělsku měli chytnout za nos a pro příště se trochu polepšit. Myslím, že to k nim ale vzhledem k jejich povaze prostě patří a člověk s tím musí počítat.

Velmi zajímavá se zdá být Olympia Amateur v Liverpoolu. Tam si myslím, že se bude jednat o velkou kulturistickou událost.

Závodil jste až v neděli, a tak jste z hlediště mohl přihlížet sobotním soubojům českých i zahraničních závodníků. Kteří sportovci vás jako diváka zaujali nejvíce? Zvolili rozhodčí podle vás absolutního vítěze v kulturistice mužů správně, anebo byste na místě Davida Hoffmanna raději viděl jiného borce?

David Hoffmann byl výborný. Měl vše, co kulturista má mít, a proto si vítězství ve své kategorii zasloužil. Co se týká udělení profi karty, tak si myslím, že to od rozhodčích nebylo příliš šťastné rozhodnutí. Do profi bych se spíše přiklonil k mladému Nicolasi Vullioudovi. Řekl bych, že by se svými tvary a talentem do profi hodil nejvíce z celého pole závodníků, které bylo možné v absolutce sledovat. Do budoucna by se nemusel mezi profíky tolik ztrácet. Často se to ale stává, tak snad se s tím David Hoffman dobře vypořádá. Sám jistě ví, kde jsou jeho další možnosti.

David Ulbricht před Buffet Asiel

V předsoutěžní dietě jste s ohledem na vaši předcházející účast na zmíněném Loaded Cupu byl velmi dlouho. Jak moc jste si po soutěži užil, že se můžete bez jakýchkoliv omezení najíst, a co všechno tam "padlo"?

Hm, příjemný dotaz. (smích) Už před odletem jsem si vyhledal vhodnou restauraci, kde si budu moci ochutnat vše, na co jen pomyslím. Navštívili jsme v Malaze luxusní Buffet Asiel. Byl to zážitek. Jídlo od zákusků přes těstoviny, mořské plody, sushi a netradičně upravenou zeleninu až po zmrzliny, čokoládovou fontánu atd. Opravdu zážitek a doporučuji navštívit. Pokud je někdo v okolí, ať neváhá. Vše čerstvé a cena 12 eur je za takový sortiment skvělá. Myslím si, že to ještě jednou asi stihneme navštívit. (smích)

Jak dlouho se ve Španělsku ještě zdržíte a jak se vám líbí přímořské letovisko Torremolinos, v němž se závody konaly?

Zůstáváme tu ještě týden. Jsme tu celkem na dvanáct dní. Torremolinos je fajn. Máme v plánu navštívit centrum Malagy, takže se těšíme.

Kdo vám byl ve Španělsku největší oporou a komu patří vaše poděkování?

Oporou pro mě byla hlavně moje polovička, která mě nespustila z očí, když mi bylo nejhůř. Moc jí děkuji, je to "držák" a zasloužila by metál za ten celý půlrok. Dík patří i všem, co mi psali a podporovali mě na Facebooku. Jsem s vámi rád v kontaktu a jsem rád, že vás baví sledovat dění okolo mě a mého sportu.


Olympia Amateur Spain 2015 očima Davida Ulbrichta (video)

nakonec jsem rád => #video #HD---Olympia Amateur Spain 2015---#Full #Time #Trener#Praha#Ulbricht2015---WWW.DAVIDULBRICHT.CZ

Posted by David Ulbricht - Instructor Fitness/ Personal Trainer / Athlete on 15. červen 2015

Sportovní kariéru Davida Ulbrichta můžete
kromě informací z Ronnie.cz sledovat také prostřednictvím jeho facebookových stránek.


Video:
www.facebook.com/trainerulbricht

Foto:
www.team-andro.com
www.eastlabs.sk
archiv Davida Ulbrichta


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.06.21:47fismaistr - nezodpovědná jižanská povaha
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTohle není vtip - Jiří Tkadlčík bude...
havlic (14:50) • já myslím,že to bude v klídku a kartu dostane :)a příště třeba Filip Trojovský? :)
magazínMistrovství Evropy 2020 - fotogalerie
Sawyer113 (14:45) • Video z Mistrovství Evropy 2020 https://www.youtube.com/watch?v=-VRLZ2BBAWg
magazínTohle není vtip - Jiří Tkadlčík bude...
Arnold Strong (14:38) • Tak nohy jsou jeho nejvetsi slabina po vsech tech zraněných co mel
magazínTohle není vtip - Jiří Tkadlčík bude...
Mikuc (11:58) • No tě péro, já čumím! Ještě trošku zastřihnout bradku a bude to v pohodě! A příští ro...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
1boris111 (10:50) • Nic ve zlém,ale tohle už nemá s kulturistikou nic společného.Nevidím žádného kulturistu...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra