Reklama:

Jaké bylo Mistrovství ČR dorostu
a juniorů 2014 očima závodníků?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR: propoziceinfo + II.startovkyvýsledkyfotozákulisízákulisí II.
zákulisí III.ATELIÉR absolutkyvideo I.video II.video III.
videorozhovoryv 1 minutěočima závodníkůofic. wwwFB
BFC Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
DĚTI, DOROST, JUNIOŘI
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí abs.video
videorozhovoryočima závodníků
DĚTI, JUNIOŘI, MUŽI, ŽENY
Mistrovství ČR ve fitness: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo

Letošním rokem zprostředkovaně oslovujeme opět všechny závodníky po mistrovství České republiky s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou soutěž, vyslovit své názory, ohlédnout se za ní, jak se jim líbila, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Děkuji všem, kteří si stejně jako loňská hrstka našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky všech, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží ve Frenštátu pod Radhoštěm, či přidali i pohled do svého života.


Radek Heincl

Rád řeknu pár slov o posledních týdnech mého závodění. Byla to pro mě velká zkušenost, mohl jsem si zazávodit, vidět moji konkurenci, známé lidi, rozhodčí a prostě tak celkově vidět trochu ze světa kulturistiky na vlastní oči a být jeho součástí. Je to pro mě velká čest, protože jsem vždycky chtěl dělat kulturistiku a vždycky chtít budu.

Teď už to pořádně rozjedu a budu makat, ať jsem příští rok první a můžu v tomhle sportu něco dokázat a později být jako moji idolové.

Co se týče přípravy, tak já jsem takový, že i když ostatní říkají, že je to super, tak pro mě to není ono. Vždycky můžu být lepší. Tahle příprava určitě nebyla na 100 %, ale beru to tak, že to teď byly první soutěže a do budoucna už budu vědět lépe, co dělat a podobně.

Jinak na mistrovství Moravy a Slezska jsem se dostal do finále a nakonec skončil na 5. místě, to jsem byl i trochu spokojený. Ale o týden později na mistrovství České republiky jsem skončil na sedmém místě, tedy jsem se do finále už nedostal. :( Soutěžil jsem v kategorii juniorů nad 77 kg.

Mějte se hezky
Radek Heincl


Štěpán Nesvadba

Byl jsem udiven už tím, že já jako naprostý zelenáč jsem postoupil na MČR. Byl jsem radostí bez sebe, i když se náš klub Fitness Ave Přerov specializuje pouze na fitness a kulturistika je jen jakýsi doplněk, i tak byla radost obrovská, ještě aby ne - po předsoutěžní dietě. Dorazili jsme chvíli před začátkem prezentace. Jediné, co mě zklamalo, bylo asi zázemí pro závodníky...

Před semifinále jsem nebyl vůbec nervózní, říkal jsem si "klid, jedny závody byly před týdnem a šlo to, ani jsem nevěděl jak". Ale jak mě trenérka Leňa mazala olejíčkem (tímto bych ji chtěl pozdravit), tak to vše naskočilo... Koktal jsem nesmysly, žaludek se mi scvrkl, to nebylo asi jediné, co se mi scvrklo, a už přišel organizátor a hlásil čísla. Jak řekl 45, šel jsem... Při rozcvičování tréma sílila, šli jsme na pódium, základní postoj a byl jsem vybrán hned 1. rozhodčím, tak to mě trochu povzbudilo. Ze semifinále jsem byl vcelku zklamaný, než jsem si stačil uvědomit chybu, bylo po všem... Vyvolávali pouze 3 rozhodčí, ostatní měli jasno, podle mě mladé, nezkušené kluky by měli vyvolávat od rozhodčího 1 až po pětku, abychom se otrkali, ale s tím nic nenadělám.

Vše uběhlo díky tomu hodně rychle. Následovala dlouhá pauza, dal jsem si svačinu v podobě rýžových chlebů a džemu, potom jsem narazil sluchátka a snažil se zabrat, ale vůbec se nedařilo.

Přeskočíme odpočinek a jsme u finále. Tam byly nervy obrovské, pořád jsem si v hlavě přejížděl sestavu. Najednou moje jméno, vstoupil jsem na pódium a až teprve teď jsem si uvědomil, kolik tam je lidí a že vlastně teď všichni sledují jen mě... Muzika začala, první 3 pózy v pohodě, ale při 4. jsem neudržel balanc a zavrávoral jsem, v ten okamžik "bum" a co mám dělat? Vše jsem v mžiku zapomněl, tak jsem odkroutil sestavu s 90% improvizací a šel jsem. Co se mi líbilo velmi, bylo to, že při tom mém špatném zabalancování lidé začali tleskat, chtěli mě povzbudit. Odimprovizoval jsem sestavu a neudělal jsem jediné děkovné gesto, to mě mrzelo celkem dost.

Pak opět pózovačky, tam jsem se snažil si chyby hlídat, a poté vyhlášení. Říkal jsem si, když jsem tedy zpackal sestavu, tak budu rád i za šestku, ale s údivem jsem skončil na pro mě skvělém bramborovém místě. :) Pro mě fitnessáka by to bylo super, i kdybych nezačínal. Chtěl bych poděkovat všem, co mě podporovali, rodině, mé skoro už druhé rodině Ave Fitness a i těm, kteří mi nevěřili, tím mě vždy posouvali dál.

S pozdravem
Štěpán Nesvadba


Zdeněk Holkovič

Jmenuji se Zdeněk a je mi 21 let. Letos jsem vybojoval zlato na mistrovství Moravy a Slezska v kategorii klasické kulturistiky juniorů a o týden později jsem získal titul mistra České republiky. Úvodem bych chtěl poděkovat hlavně mému trenérovi Janu Hubáčkovi, který mě celou přípravou perfektně vedl a měl se mnou trpělivost, rodičům (přece jenom trávíte většinu času v kuchyni, tak to pro ně někdy nebylo moc příjemné - pořád se tam motat), celé rodině a všem ostatním, co mi v přípravě jakkoliv pomáhali.

Cvičit jsem začal asi v 15 letech, abych nabral nějaké to kilo navíc. Od mala jsem byl hubený a hrával jsem fotbal, tudíž jsem většinu vyběhal. Postupem času šel fotbal stranou a já se naplno věnoval kulturistice. První závody jsem absolvoval na exhibiční soutěži Lednická Olympia u nás v Lednici. Té jsem se účastnil 3x a z toho loni jsem skončil na druhém místě v kategorii do 80 kg. Ještě předtím jsem se vloni, v sezóně 2013, účastnil mistrovství Moravy a Slezska v klasické kulturistice juniorů, kde jsem skončil na 7. místě.

Tohle umístění mě motivovalo do další přípravy, která začala hned po prázdninách. Do diety jsem šel asi 3 měsíce před závody. S trenérem jsme odvedli kus práce a nastalo velké zlepšení oproti minulému roku. Všechna tahle dřina a odříkání se nám vyplatily a letos jsem se stal mistrem ČR. Soutěž se mi velice líbila a moc jsem si to užil. Někdy byly sice dlouhé prodlevy mezi jednotlivými kategoriemi, ale to všem závodníkům alespoň umožňovalo odpočívat a soustředit se na nástup své kategorie. Dále budu směřovat přípravu na rok 2015, kde bude potřeba zlepšit jednotlivé svalové partie a posunout formu zase o kus dále, aby forma byla ještě lepší než tento rok, protože vždy se dá ještě něco zlepšovat. :)

S pozdravem
Zdeněk HolkovičLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 98 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie