Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Lukáš Topinka - rozhovor
a aktuální forma před MS
v klasické kulturistice 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS V KLASICKÉ KULTURISTICE MUŽŮ 2013 - 15. - 18. 11. 2013, Rakousko
Češi před MS v klasické kulturistice mužů:
Boris Orava (videolog) • Tomáš Horák (11 t.) • Lukáš Topinka
nominace

Info z MS v klasické kulturistice mužů:
prezentacesemifinále + foto semifinále video
finále fotovýsledkykompletní výsledky s body

Z MS očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravy


Dvojnásobný juniorský mistr světa v klasické kulturistice Lukáš Topinka se po čtyřleté odmlce vrací na soutěžní pódia. Již o nadcházejícím víkendu poprvé v kariéře nastoupí ke světovému šampionátu v kategorii mužů.

V souvislosti s jeho blížícím se startem na Mistrovství světa v klasické kulturistice mužů pro rok 2013 jsme Lukáše vyzpovídali v následujícím rozhovoru. Připomínáme, že závody tentokrát bude hostit rakouský St. Pölten a kromě Lukáše Topinky na nich z českých závodníků budou startovat i Boris Orava a Tomáš Horák.


Lukáši, na soutěžní pódium se vracíte po čtyřleté odmlce. Kdy jste se rozhodl, že znovu navléknete soutěžní plavky a proč jste si k návratu zvolil právě mistrovství světa?

Lukáš Topinka 2 týdny před Mistrovstvím světa
v klasické kulturistice 2013

Ano, je to tak. Jak už jsem několikrát říkal, strašně moc mě "nakopla" neúspěšná nominace Jindry Musila na juniorské mistrovství světa a další důvod byl dokázat sám sobě, že mám stále velkou vůli něco dokázat. Mám rád velké cíle, proto mistrovství světa. (smích)

Když jste se rozhodoval k návratu na pódium, byl jste si od začátku jistý, že to bude opět klasická kulturistika, ve které jste jako junior závodil naposledy, nebo jste zvažoval i start v některé z hmotnostních kategorií sportovní kulturistiky? A připadá pro vás sportovní kulturistika v úvahu třeba do budoucna?

Ano, na devadesát procent jsem věděl, že půjdu do klasické kulturistiky. Sledoval jsem, co bude dělat váha, kdyby to nešlo dolů, tak bych musel jít do sportovní, ale tam bych vypadal jako dítě.

Jste o čtyři roky starší a vaše postava jistě prošla určitými změnami. Na čem se vám od vašich juniorských let podařilo nejvíce zapracovat?

Výsledná váha bude 78 - 79 kg v lepší kvalitě, než jste byli zvyklí, takže se mi podařilo za čtyři roky na sebe naplácnout cca 4 kg svalové hmoty. Myslím si, že to bude vidět. Jsem spokojený se zády, která jsem trochu zlepšil, jinak je vše pořád špatné (lýtka, břicho, bicepsy, prsa).

Nadcházející šampionát bude vlastně představovat vaši první velkou soutěž mezi muži. S jakými ambicemi na závody jedete a co budete považovat za úspěch?

Koukal jsem na fotky z loňského mistrovství světa, tak vím, co rozhodčí požadují - stoprocentní připravenost. Udělal jsem pro to maximum. To, jak mi svaly narostly, neovlivním a víc svalů na svoji výšku už mít nemůžu, takže jsem spokojen se svojí prací a doufám, že to i rozhodčí ocení. Vždy jsem si věřil, věřím si i teď, ale stojím nohama na zemi.

Jak to v současnosti vypadá s vaší hmotností? Budete muset o to, abyste splnil hmotnostní limit klasické kulturistiky, bojovat do poslední chvíle, nebo už teď víte, že to bude v pořádku?

Aktuálně mám 81 kg. Budu bojovat do poslední chvíle, abych se vešel do limitu, ale jsem stoprocentně přesvědčen, že se vejdu. (smích)

Vím, že sám působíte jako trenér, pomáhá ale někdo s přípravou vám? Máte někoho, kdo vám radí ať už s tréninkem, nebo i s dietou?

Ano, občas někomu poradím. Já trenéra nemám, ale občas jsem konzultoval přípravu s Martinem Novotným (bývalý státní trenér), kterého považuji za studnu informací a dokáže vždy dobře poradit.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat firmě MadMax za perfektní oblečení, společnosti Fitnessworld za doplňky výživy, fitku Fitpeople za tréninkové zázemí, celé mé rodině, přítelkyni a přátelům, kteří museli snášet mé výkyvy nálad. A hlavně díky za podporu. Díky i vám za rozhovor.

Za rozhovor Lukášovi touto cestou děkujeme i my a přejeme hodně štěstí na nadcházejícím šampionátu!


Lukáš Topinka 2 týdny před Mistrovstvím světa v klasické kulturistice 2013


Foto:
Filip Ťoupalík / www.ft-photo.cz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.11.18:01Pan cinka - Divim se ze chce zavodit za CR IFBB. Za to co mu udelali p..-2
14.11.21:52LUC - ..Lukášovi na MS, ale i ostatním.*79* +1
14.11.21:36tunerking - neuvěřitelné ! krása*1*
14.11.21:35helplesk - Forma vítěze ... +4
14.11.20:25Filip Vaško - Na fotce Side-Triceps , vypadá líp než Lee Priest v jeho l..+1
14.11.19:44Korny - trošku asi hamstring...
14.11.18:52mysH - to je velka parada *79* +1
14.11.18:19The.FleX - Neříkal tady ten náhodou že už nikdy nebude soutěžit???-2
14.11.18:19Filip Vaško - VÍŽEZ MS !2013+5
14.11.16:49jari - Wow, ta poslední fotka*79* +3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie