Reklama:

Wheelchair Olympia 2023
- výsledky a fotografie

4.428 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kulturistika vozíčkářů v profesionální lize IFBB Jima Maniona představuje plnohodnotnou kategorii, když v ní sportovci závodí na stejných soutěžích a podle stejných pravidel jako jejich kolegové bez hendikepu. Od roku 2018 je wheelchair bodybuilding také součástí programu prestižního Olympia Weekendu, který letos ve dnech 2. až 5. listopadu hostilo americké Orlando, kde událost našla zázemí v prostorách Orange County Convention Center. To je po chicagském McCormick Place druhým největším kongresovým centrem ve Spojených státech.

Nepřehlédněte:
Mr. Olympia 2023 - výsledky a fotografie
Ms. Olympia 2023: výsledky a fotografie
Figure a Fitness Olympia 2023 - výsledky a fotografie
Classic Physique Olympia 2023 - výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2023: jaké bylo semifinále?
212 Olympia 2023: výsledky a fotografie

Na výsledky Olympia Weekendu 2023 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Amix v celkové hodnotě přes 10.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.


Semifinálová vyvolávání:
1.Andriulli, Brey, Milewski, Fabiano, Nouri, Kelley
2.Belfort, Betts, Caldwell, Jones, Khadraoui, Metcalf
3.Milewski, Kelley

Kulturistika vozíčkářů díky úsilí Nicka Scotta, zakladatele organizace Wheelchair Bodybuilding, Inc., která sehrála v tom, že profesionální kulturistika vozíčkářů vůbec existuje, klíčovou roli, v poslední letech rychle roste. Zvyšuje se počet profíků i množství soutěží, na kterých mohou během sezóny závodit, a tak už tomu v současnosti není jako v případě prvních ročníků Wheelchair Olympia, kterých se závodníci mohli účastnit jednoduše na základě pozvání pořadatele. Dnes se na akci musejí stejně jako sportovci z dalších kategorií kvalifikovat. Letos se to podařilo dvanácti borcům, kteří všichni dotáhli přípravu zdárně do konce, což je s ohledem na množství nástrah, se kterými se v přípravě i v každodenním životě musejí vyrovnávat, obdivuhodné.

Karol Milewski a Harold Kelley při souboji o vítězství na Wheelchair Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Už jak v průběhu kvalifikačního období postupně do rodící se startovní listiny přibývala jednotlivá jména, bylo zřejmé, že nás letos čeká dosud vůbec nejnabitější Olympie vozíčkářů v historii. Nové tváře na profesionální scéně Karol Milewski, Josue Fabiano a MohamadReza Tabrizi Nouri totiž už když se před několika měsíci na svou první Olympii kvalifikovali, budili zaslouženou pozornost objemy, vyvážeností i kvalitou. Pětinásobný šampión Wheelchair Olympia Harold Kelley sice stále mohl být před soutěží považován za favorita, ale ruku do ohně za to, že letos na klání triumfuje pošesté, byste asi nedali. Harold, Karol, Josue a MohamadReza v Orlandu posléze potvrdili svou extratřídu, když si je hlavní rozhodčí Steve Weinberger ještě spolu se zkušeným Gabrielem Andriullim a Tylerem Breyem vyžádal do důležitého prvního semifinálového vyvolávání. V něm se na nejvýhodnější pozice uprostřed řady posunuli Kelley s Milewským a nedalo se zbavit dojmu, že Karol je proti svému slavnějšímu soupeři o něco tvrdší a mohutnější!

Karol Milewski a Harold Kelley při souboji o vítězství na Wheelchair Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Zda dojde k senzaci a dvaapadesátiletý Američan se tentokrát bude muset sklonit před šestatřicetiletým soupeřem z Polska, mělo ale definitivně rozkrýt až vyhlášení výsledků. To ukázalo, že to Karol Milewski nakonec opravdu dokázal, přerušil úctyhodnou šňůru vítězství Harolda Kelleyho a sám tak vybojoval titul šampióna Wheelchair Olympia! Milewski se stal vůbec prvním polským profíkem, který na Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera dovedl v jakékoliv kategorii zvítězit, a polská média tak právem píší o jeho historickém úspěchu. Karol je jedním z těch závodníků, kteří angličtinou téměř nevládnou, a tak toho o něm mnoho nevíme. Úraz, po kterém zůstal odkázán na pomoc invalidního vozíku, utrpěl v roce 2010 při autonehodě, ze které si odnesl mnohočetné zlomeniny páteře. Jednalo se pravděpodobně o poranění někde v dolní oblasti beder, o čemž napovídají Karolovy dobré břišáky, které by při výše umístěním postižení v žádném případě nevybudoval.

Karol Milewski a Harold Kelley při souboji o vítězství na Wheelchair Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Bronz za letos tedy druhým Kelleym vybojoval brazilský profík Josue Fabiano, jenž se prezentoval obrovskou spoustou svalů. Z boje o ještě vyšší příčky ho vyřadilo jenom to, že závodil o něco hůře připravený než jeho dva úspěšnější soupeři. Těsně medaile unikla íránskému profíkovi závodícímu v barvách Kanady MohamadRezovi Tabrizimu Nourimu. MohamadRezu v Orlandu doprovázel trojnásobný amatérský absolutní mistr světa v kulturistice mužů z let 2006, 2008 a 2009 Ali Tabrizi, přičemž to vypadá, že oba kulturisty pojí příbuzenský vztah. Zřejmě se jedná o bratry. Tabrizi při svém debutu na Wheelchair Olympia zaujal svalovou hustotou i schopností předvést solidní vakuum. Top 5 uzavírá Gabriele Andriulli, jenž se tak po třech stříbrech, která na Olympii vybojoval v letech 2019, 2021 a 2022, musel v konkurenci několika nových soupeřů spokojit s o něco horším umístěním. Kompletní výsledky události najdete níže.


Výsledky Wheelchair Olympia 2023

  1. Karol Milewski*
  2. Harold Kelley*
  3. Josue Fabiano*
  4. MohamadReza Tabrizi Nouri
  5. Gabriele Andriulli
  6. Tyler Brey
  7. Antoni Khadraoui
  8. Tory Jones
  9. Bradley Betts
  10. Tim Caldwell
  11. Woody Belfort
  12. Jason Metcalf

* kvalifikace na Wheelchair Olympia 2024


Kulturistika vozíčkářů Wheelchair Olympia 2023

Více fotografií z Wheelchair Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Wheelchair Olympia 2024 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Karol Milewski Polsko Wheelchair Olympia 2023 1.
Harold Kelley USA Wheelchair Olympia 2018 1.
Josue Fabiano Brazílie Wheelchair Olympia 2023 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika vozíčkářů - kvalifikační žebříček pro rok 2024 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. MohamadReza Tabrizi Nouri Kanada 8
2. Gabriele Andriulli Itálie 7

Pravidla pro kvalifikaci na Wheelchair Olympia 2024 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff BinnsSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...
magazínMarek Neumann a Jan Kojecký - trénink...
DAVID.KOVACIK96 (12:47) • Obdivuju, že někdo dokáže odcvičit trénink v takovém stylu 1. série taková 2. maková 3....
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
TomášZl (22:41) • Pepovi moc fandím. Ale vzhledem ke všem problémům v přípravě, si myslím, že by bylo lep...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie