Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Panatta FIBO
Contest 2023: jak si vedli naši?

8.289 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V Kolíně nad Rýnem ve dnech 15. až 16. dubna v rámci světoznámého sportovního veletrhu FIBO proběhla mezinárodní amatérská soutěž v kulturistice a fitness Panatta FIBO Contest, na které si to závodníci z organizace NPC Worldwide rozdali v soubojích o profesionální karty. Během prvního soutěžního dne se závodilo v classic physique, kulturistice mužů a bikiny fitness žen, na neděli potom byla vypsána kulturistika žen spolu s physique mužů, physique žen, figure žen a wellness žen.

Nepřehlédněte:
Dominik Vrátný - trénink nohou a ramen 14 dní před Panatta FIBO Contest 2023
Luboš Chládek do sezóny vstoupí už za 12 dnů!
Dominik Vrátný - trénink ramen a hamstringů
Luboš Chládek - trénink zad

Vůbec jako první na pódium nastoupili klasici z řad juniorů, mezi nimiž se se startovním číslem jedna do boje o přízeň rozhodčích zapojil také Jakub Franc, kterého si čeští fanoušci bodybuildingu možná budou pamatovat z účinkování na předloňských podzimních kondičních soutěžích. Náš závodník měl v kategorii dva soupeře, a když jej rozhodčí v semifinále po chvíli posunuli při porovnávání s nimi doprostřed řady, vypadalo to, že má Jakub nakročeno k vítězství! To také posléze vybojoval a pro české závodníky, kterých se do čtvrtého největšího německého města dostavilo poměrně dost, tak Panatta FIBO Contest začal skvěle!

Jakub Franc (uprostřed) na Panatta FIBO Contest 2023


Proč možná nenacházíte výsledek právě Vašeho oblíbeného závodníka?
Kompletní výsledky soutěže nejsou v tuto chvíli k dispozici, tzn. výsledky, které Vám přinášíme v tomto článku, se týkají pouze závodníků, o jejichž účasti se nám donesla zpráva. Pokud je sportovec, o jehož startu nepíšeme, je to z důvodu, že neexistuje způsob, jak informaci o jeho vystoupení na Panatta FIBO Contest 2023 zjistit.

Že se amatérské závody konaly jako součást obřího sportovního veletrhu, mělo své výhody i nevýhody. Na jednu stranu se to tu hemžilo osobnostmi bodybuildingu, když zde k vidění byli například Breon Ansley, Shaun Clarida, Blessing Awodibu, Mamdouh Elssbiay nebo Derek Lunsford, na stranu druhou ale obrovské množství lidí všude kolem do vlastního Panatta FIBO Contest vnášelo určitý chaos, když se závodníci v některých případech měli problém vůbec dostat do zákulisí. Mezi další české sportovce, kteří si všechno tohle vyzkoušeli na vlastní kůži, patřil Dominik Vrátný, který se představil v classic physique mužů do 178 cm. Do kategorie se mu zaregistrovalo deset soupeřů a při prejudgingu tak mělo dojít na více vyvolávání. Dominik se probojoval do toho prvního a podle rozestavení borců na pódiu to vypadalo, že reálně bude moci pomýšlet na třetí nebo čtvrté místo. Nakonec z toho pro něj při prvním vystoupení v nové federaci byla čtvrtá příčka. Cestu mezi profíky si z klasiků v dalším průběhu soutěže otevřel šampión kategorie do 183 cm Ron Bächtlin, jenž svou postavou zaujal už na letošním Arnold Classic Amateur, kde mu patřil bronz.

Dominik Vrátný na Panatta FIBO Contest 2023

Soutěž měla dobrou úroveň, a to i v kulturistice mužů, která přišla na řadu poté, kdy dozávodili klasici. Pozornost si zasloužili už borci z devadesátky, a to zejména Moritz Hannemann s Jordanem Gomesem, kteří sváděli souboj o vítězství. Oba byli výborní a ukázali zajímavý potenciál z pohledu svého případného budoucího účinkování mezi profíky v kategorii do 212 liber (96,2 kg). V kategorii do 102 kg byl nepřehlédnutelným členem startovního pole Nicola Leonetti, jenž se prezentoval opravdu obrovskou spoustou oblých svalů. Na své poměry závodil i ve slušné formě, ale ke stoprocentní fazóně mu ještě něco chybělo, a tak dlouho v prvním calloutu pózoval až na pozici číslo tři a čtyři. Doprostřed řady vedle Alessia Bertolina jej rozhodčí posunuli až později.

Luboš Chládek na Panatta FIBO Contest 2023

Následovalo vystoupení kulturistů ze supertěžké váhy a spolu s ním přišel na řadu i premiérový start Luboše Chládka v organizaci NPC. Na Lubošovi Vás musely zaujmout dvě věci. Byl podle očekávání nejlépe vyrýsovaným závodníkem na pódiu, ale na stage přinesl také možná až příliš světlou úpravu pokožky, což už nejednoho závodníka stálo nějakou tu příčku. Ve čtyřčlenném startovním poli začal při porovnávání se soupeři pózovat na jednom z obou míst uprostřed řady, posléze jej ale rozhodčí poslali na okraj a zdálo se, že tedy upřednostní jiné kulturisty. Lubošovi soupeři sice nebyli zdaleka tak vyrýsovaní jako on, ale přesto, že náš závodník na pódiu předvedl zlepšení ve svalovém rozvoji, byli stále o kus mohutnější a plnější. Nepochybně by bylo zajímavé vidět, jak by vedle nich Luboš vypadal s více naplněnými svaly (třeba trochu i na úkor jeho pověstného vyrýsování) a s další vrstvou soutěžní barvy. Možná by se v Kolíně nad Rýnem hrála jiná písnička, možná by to ale dopadlo stejně, když i sám Luboš uznává, že to stále chce více masa. Takto z toho pro něj byl bronz za druhým Dannym Lillgem a prvním Georgem Lukasem Behringerem. V absolutce následně i po bitvě s Behringeremem a šampiónem kategorie do 102 kg Bertolinem uspěl Brit Jordan Gomes, jenž tak míří mezi profíky.

Luboš Chládek na Panatta FIBO Contest 2023

Jako poslední na řadu během prvního soutěžního dne Panatta FIBO Contest 2023 přišly bikiny fitnessky a právě v bikiny fitness se našla naše nejúspěšnější účastnice sobotní části závodů. Martina Kůrková se totiž v Kolíně nad Rýnem probojovala k vítězství v bikiny fitness masters i v bikiny fitness žen do 168 cm a přemožitelku našla až v absolutce, kde rozhodčí nejvíce oslovila Italka Giulia Silvestri. Další naší bikiny fitnesskou na klání byla Tereza Jakubičková, která vybojovala bronz v kategorii juniorek a přidala i zlato v jedné z kategorií začátečnic.

Martina Kůrková na Panatta FIBO Contest 2023

Tereza Jakubičková na Panatta FIBO Contest 2023

V neděli soutěž pokračovala souboji ve physique mužů, physique žen, figure a žen a wellness žen. V ženském physique nastoupilo méně než pět závodnic, požadovaných pravidly pro udělení profi karty, a tak vstupenku do profesionální ligy IFBB Jima Maniona měli získat pouze sportovci ze zbývajících třech kategorií. V mužském physique uspěl slovenský závodník žijící ve Švýcarsku Ivo Harvan a v samotném závěru soutěže byla profi kartě na dosah i česká závodnice. Radka Kameníčková na Panatta FIBO Contest 2023 totiž zvítězila jak ve wellness začátečnic, tak i ve wellness žen do 168 cm. V trojčlenné absolutce o několik chvil později dlouho pózovala uprostřed řady, nakonec ji ale na pozici čísla jedna nahradila Italka Anna Ercolano, která pak byla vyhlášena i absolutní vítězkou. Jména všech nových profíků, kteří z německých amatérských závodů vzešli, najdete v připojené tabulce.

Radka Kameníčková na Panatta FIBO Contest 2023

Panatta FIBO Contest 2023 - noví profesionálové
jméno stát kategorie
Jordan Gomes Velká Británie kulturistika mužů
Ron Bächtlin Německo classic physique mužů
Giulia Silvestri Itálie bikiny fitness žen
Ivo Harvan Slovensko / Švýcarsko physique mužů
Leonie Friedel Německo figure žen
Anna Ercolano Itálie wellness žen
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie