Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Mr. Olympia 2021:
výsledky a fotografie

100.244 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V roce 1965 se v československých obchodech začal prodávat alobal, došlo k prvnímu velkému střetnutí Američanů a Severovietnamců ve Vietnamské válce, členové skupiny Beatles převzali Řád britského impéria a počítačový vědec Ted Nelson poprvé použil slovo hypertext. Z rádií, jukeboxů a gramofonových desek kromě Beatles hráli také Rolling Stones, Elvis Presley, Beach Boys nebo The Byrds se svým Mr. Tambourine Man. V téhle šedesátkové atmosféře se v sobotu 19. září v prostorách brooklynské hudební akademie odehrály soutěže IFBB Miss Americana, IFBB Mr. America, IFBB Mr. Univese a vůbec poprvé také Mr. Olympia.

Nepřehlédněte:
Wellness Olympia 2021 - výsledky a fotografie
Fitness, Figure a Women´s Physique Olympia 2021: výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2021: jaké bylo semifinále?
Ms. Olympia 2021: výsledky a fotografie
212 Olympia 2021: výsledky a fotografie
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2021
Olympia Weekend 2021 očima Margity Zámolové


V článku dále najdete:
 • Výsledky Classic Physique Olympia 2021
 • Výsledky Men's Physique Olympia 2021
 • Výsledky Bikini Olympia 2021

 • Na prvním ročníku Olympie, nové vrcholné události určené těm nejlepším kulturistům napoprvé závodili pouze tři borci. Soutěž ale přetrvala až do dnešních dnů, a i když se s ní už dávno nekonají Miss Americana, Mr. America ani Mr. Universe, rozrostla se v ještě něco mnohem většího. Dnešní Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera představuje už celotýdenní akci, která zahrnuje amatérskou Olympii, na které závodníci mohou bojovat o profesionální karty, sportovní veletrh i jedenáct soutěží profesionálů od nové Wellness Olympia po už zmiňovanou královskou Mr. Olympia. Na té se letos ve floridském Orange County Convention Center závodilo ve dnech 8. a 9. října, kdy zde šestnáct špičkových kulturistů z profesionální ligy IFBB Jima Maniona změřilo síly v souboji o sošku Sandowa, která po léta představuje tu vůbec nejcennější trofej ve světě profesionálního bodybuildingu.


  Na výsledky Mr. Olympia 2021 jste mohli sázet v tipovací soutěži,
  ve které byly ve hře ceny od Extrifitu v celkové hodnotě přes 29.000 Kč!
  Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

  Mr. Olympia 2021

  Finálová vyvolávání:
  1.Curry, Elssbiay, Choopan
  2.Labrada, Valliere, Bonac, Walker
  3.Shaaban, Winklaar, Rodriguez, Williams
  4.Hollingshead, Mostafa, Grimes, Moore, Presti
  5.Labrada, Elssbiay, Choopan, Curry
  6.Walker, Williams, Rodriguez, Shaaban, Valliere, Bonac
  7.Labrada, Elssbiay, Choopan, Curry
  Jak šla na Mr. Olympia 2021 semifinálová vyvolávání, popisujeme zde.

  V pořadí sedmapadesátý ročník Mr. Olympia sliboval znovu nabídnout špičkovou podívanou, a to přesto, že k soutěži z kvalifikovaných borců nenastoupili Nathan De Asha, Vladislav Sukhoruchko ani sedminásobný šampión soutěže Phil Heath.

  Nathan vyměnil start na Olympii za účast na prvním ročníku Arnold Classic UK a za možnost být s rodinou, ve Vladislavových silách nebylo se v době přetrvávající pandemie COVID-19 a nejrůznějších restrikcí do zámoří dostat. Phil pak jednoduše pro další účast na Super Bowlu profesionálního bodybuildingu neviděl důvod, když zde při svých dvou posledních vystoupeních akorát vždy zaznamenal ústup z vydobytých pozic. Na pódiu chyběl také legendární Dexter Jackson, který se vloni během své jednadvacáté účasti na Mr. Olympia rozloučil se soutěžní kariérou.

  Souboj o první místo mezi Mamdouhem Elssbiayem a Brandonem Currym v semifinále Mr. Olympia 2021
  (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Finanční odměny:
  1. místo400.000 $
  2. místo150.000 $
  3. místo100.000 $
  4. místo40.000 $
  5. místo35.000 $
  další místa93.000 $
  celkově818.000 $

  I za těchto okolností jste ve startovním poli dva borce, kteří už doma jednu sošku Sandowa mají, ale našli. Další vzájemný souboj se chystali svést šampión Mr. Olympia 2019 Brandon Curry a jeho loňský následovník a pokořitel Mamdouh Elssbiay. Oba hvězdní profíci se ale museli mít na pozoru. O vyzyvatele totiž neměli nouzi a na nejvyšší příčky kromě nich pomýšleli ještě minimálně Nick Walker, William Bonac a Hadi Choopan. Průběh prejudgingu, jemuž jsme se podrobně věnovali v tomto článku, napověděl, že o první až druhé místo pravděpodobně stejně jako vloni bojují Currry s Elssbiayem. Na záda jim ale znovu dýchal Hadi Choopan a k vysokému umístění nakročily také mladé pušky. Nick, ale i Hunter Labrada totiž evidentně měli na to, aby pořádně potrápili a možná nakonec také překonali zkušenějšího Williama Bonaca! Vše ale definitivně mělo rozhodnout až finále, ve kterém byla ve hře druhá polovina bodů. Od prejudgingu jej dělilo čtyřiadvacet hodin a za tu dobu kulturisté s plností svalů či odvodněním dokážou mnohdy čarovat.

  Mr. Olympia 2021 - umístění závodníků v semifinále vs. ve finále
  (v žádném sloupci tabulky není konečné pořadí závodníků, to najdete až v další části článku)
  um. semifinále jméno body um. finále jméno body
  1. Mamdouh Elssbiay 7 1. Mamdouh Elssbiay 5
  2. Brandon Curry 8 2. Brandon Curry 11
  3. Hadi Choopan 15 3. Hadi Choopan 14
  4. Hunter Labrada 20 4. Hunter Labrada 20
  5. Nick Walker 24 5. Nick Walker 25
  6. William Bonac 30 6. William Bonac 30
  7. Iain Valliere 35 7. Iain Valliere 35
  8. Luis Rodriguez 40 8. Luis Rodriguez 42
  9. Akim Williams 49 9. Mohamed Shaaban 47
  10. Roelly Winklaar 51 10. Akim Williams 48
  11. Mohamed Shaaban 53 11. Roelly Winklaar 55
  12. James Hollingshead 60 12. Hassan Mostafa 62
  13. Hassan Mostafa 65 13. James Hollingshead 65
  14. Patrick Moore 70 14. Patrick Moore 68
  15. Regan Grimes 75 15. Regan Grimes 75
  16. Andrea Presti 80 16. Andrea Presti 80

  Finále Mr. Olympia má vždy slavnostní ráz, který podtrhuje jakousi až mýtickou mimořádnost soutěže. I letos zazněla nejprve ze všeho hymna Spojených států amerických Hvězdami posetý prapor, a poté se na pódiu vystřídalo několik řečníků. K publiku v sále i k divákům u placeného přímého přenosu promluvil jako první prezident Olympia Weekendu a Chief Olympia Officer Dan Solomon. Upozornil na to, že hlavní pódium letošního ročníku události je tím největším v její historii, že rekordní jsou i finanční odměny, jejichž celková výše se blíží k 1,6 miliónu dolarů, že Olympia Weekend podpořilo letos nejvíce sponzorů a že vyprodáno pro sobotní finále bylo už dlouho dopředu. Celkově se tak z tohoto úhlu pohledu jednalo o největší Olympia Weekend všech dob a bodybuilding jako sport podle něj nikdy nebyl silnější! Krátce hovořil také současný majitel Olympia Weekendu Jake Wood, který v Orlandu při jednom z rozhovorů v předchozích dnech zmínil, že by se akce v budoucnosti mohla stát ještě exkluzivnější. Pořadatelský tým s vedením Manionovy profesionální ligy, jejíž sportovci na Olympii závodí, v současnosti totiž jedná o tom, že by se i s ohledem na rostoucí počet kategorií snížil počet závodníků, kteří se na Olympia Weekend kvalifikují. Byť v tomto ohledu ještě nebylo rozhodnuto, může se tedy stát, že profesionály bude čekat nějaká změna pravidel, která jim šance na postup na Olympii ztíží.

  Bronzový medailista Mr. Olympia 2021 Hadi Choopan se svým trenérem Hanym Rambodem.
  Hany má v rukou Hadiho pás pro vítěze ankety, v níž si svého šampióna volili fanoušci (foto: Instagram.com/hanyrambod)

  Ambasadorem Olympia Weekendu 2021 se stal osminásobný šampión Mr. Olympia z let 1984 až 1991 Lee Haney, který stále působí svěže a který se na akci viditelně výborně bavil. Také on se krátce objevil na hlavní stagi vybavené nejmodernějšími vychytávkami. Pěkným řešením bylo propojení části rozcvičovny s pódiem obřím videopanelem, který vyjížděl nahoru a divákům v hledišti umožňoval unikátní pohled do zákulisí. Nasvícení pódia a množství efektů vysílaných na obrazovkách za pózujícími závodníky naopak mnohdy bylo až příliš rušivé. Pro Mr. Olympia to platilo zejména v semifinále. Ve finále si na to divák buď už trochu zvykl, anebo se režie přeci jenom poněkud krotila. Možná šlo o kombinaci obojího. Kteří borci na Mr. Olympia 2021 mohou pomýšlet na medailové příčky, s definitivní platností stvrdilo první ze sedmi finálových vyvolávání. Pózovali v něm Brandon Curry, Mamdouh Elssbiay a Hadi Choopan a šlo o to, kdo se pro druhou polovinu soutěže o kousek zlepšil,a zda někdo z této trojice naopak nezačal odpadat. "Big Ramy", jak se přezdívá egyptskému kolosu, do finále nastoupil o několik liber lehčí a s jeho průběhem získával zřejmě trochu na ostrosti. Svaly Hadiho Choopana působily plněji a dalo se tušit, že se bodové hodnocení těchto třech borců v sobotu proti tomu pátečnímu asi o maličko změní.

  Šanci ukázat se divákům během sobotního finálového večera dostali na okamžik také sportovci, kteří si své odzávodili už v předchozím průběhu Olympia Weekendu. Na pódiu zapózoval Harold Kelley, který i letos zvítězil na Wheelchair Olympia, stejně tak se divákům představila také historicky první šampiónka Wellness Olympia Francielle Mattos. Po posedownu všech účastnic Ms. Olympia, který se s ohledem na to, že pro ně soutěž proběhla už v pátek, odehrával už napůl v civilu, zde byl konečně ten okamžik, ke kterému všechno směřovalo. Vyhlášení výsledků letošního ročníku Mr. Olympia! Na pódiu podle předpokladů jako poslední dva nedekorovaní borci zůstali stát "Ramy" s Brandonem a bylo zřejmé, že jeden z nich se na nejdůležitější soutěži planety bude radovat ze svého druhého titulu. Tím šťastnějším se nakonec stal Mamdouh Elssbiay! Sedmatřicetiletý svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chada Nichollse a trenéra Dennise Jamese je tak prvním vícenásobným šampiónem Olympie od dob kralování Phila Heatha. Shawnu Rhodenovi ani Brandonu Currymu se triumf obhájit nepodařilo, byť je potřeba jedním dechem dodat, že první jmenovaný k tomu ani nedostal příležitost. Elssbiay zejména v sobotu závodil o kousek lepší než vloni, a i když se jeho dnešní největší soupeř zlepšil ještě více než on, na první místo to Mamdouhovi nakonec stačilo. Při prejudgingu nad Currym vedl o jediný bod, ve druhé části soutěže to už bylo těsné méně.

  Egyptský účastník letošního ročníku 212 Olympia Ahmed Wardany
  se šampiónem Mr. Olympia 2021 Mamdouhem Elssbiayem (foto: Facebook.com/ahmedwardany.wardany)

  Už před soutěží "Big Ramy" mluvil o tom, že svůj případný letošní úspěch chce věnovat před několika dny už přímo v dějišti Olympia Weekendu zesnulému Georgi Petersonovi a jakkoliv musel být bezprostředně po vyhlášení výsledků plný emocí, tak na George nezapomněl a ve svém prvním projevu šampióna jej vzpomenul. Vyjádřil také naději, že když Alláh dá, bude na Olympii vítězit ještě mnoho let. Pokud Elssbiay zůstane zdravý, není důvod tomu, že by bodybuildingu mohl ještě nějakou dobu kralovat, nevěřit. Úřadujícího šampióna Mr. Olympia totiž musíte z pódia smést, abyste jej porazili. A dokud bude Mamdouh závodit třeba alespoň v podobné formě jako letos ve finále, nebudou to mít jeho vyzyvatelé při jeho gargantuovských objemech vůbec snadné. To, jak moc je Elssbiay ve své kariéře profesionálního kulturisty úspěšný, má už pár let pozitivní dopad na rozvoj bodybuildingu nejenom v Egyptě, ale i na celém Předním východě, což například přiznal i další egyptský účastník letošního ročníku Mr. Olympia Mohamed Shaaban. Zdání, že "Ramy" není tak dobrým ambasadorem sportu, jakým je třeba právě Brandon Curry, jež někteří nabývají, je tak podle všeho mylné. Pro rozvoj sportu i v jiném regionu, než je zrovna Severní Amerika, se totiž asi nic lepšího, než jsou Mamdouhovy úspěchy, nemohlo stát. Navíc je potřeba brát v úvahu, že letos mu jeho úlohu podstatně ztížila pandemie COVID-19. Nebýt jí, byl by Elssbiay pravděpodobně nějakých čtyři až pět měsíců strávil v USA a roli kulturistické celebrity by mohl naplňovat i tam.

  Dosavadní vítězové Mr. Olympia po letech:
  Mamdouh Elssbiay 2020, 2021
  Brandon Curry 2019
  Shawn Rhoden 2018
  Phil Heath 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
  Dexter Jackson 2008
  Jay Cutler 2006, 2007, 2009, 2010
  Ronnie Coleman 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005
  Dorian Yates 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997
  Lee Haney 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991
  Samir Bannout 1983
  Chris Dickerson 1982
  Frank Zane 1977, 1978, 1979
  Franco Columbu 1976, 1981
  Arnold Schwarzenegger 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1980
  Sergio Oliva 1967, 1968, 1969
  Larry Scott 1965, 1966

  Brandon Curry ze druhého místa asi bude zklamaný. Nemohl toho pro vítězství udělat o mnoho více. Ze všech tří medailistů disponoval nejlepší tělesnou stavbou, na pódium přinesl parádní paže i ramena, byl vyváženější než vloni a na jeho vystoupení se určitě dobře dívalo. Třetí Hadi Choopan může být právem považován za nejlépe připraveného člena startovního pole, a i když v koutku duše jistě také pomýšlí na sošku Sandowa, tak může své letošní vystoupení na Olympii hodnotit opět jako velmi úspěšné. A popravdě si mezi profíky vede lépe, než by v době, kdy k nim přestupoval, asi kdokoliv čekal. Vždyť ze svých tří dosavadních startů na Mr. Olympia vytěžil dvě bronzové medaile a to je už opravdu fenomenální úspěch! Zmíněného svěřence trenéra Hanyho Ramboda navíc může těšit, že se i letos stal vítězem ankety, v níž si svého šampióna volili fanoušci. Aby se mohl výsledkovou listinou Olympie posunout ještě výše, bude muset nějaké to kilo svalů při tom, jak jsou v současnosti rozdané karty, přidat.

  Jedním z nejpozitivnějších překvapení soutěže je, jak vysoko se na ní dokázal probojovat teprve devětadvacetiletý Hunter Labrada. Syn estéta přelomu osmdesátých a devadesátých let Leeho Labrady se díky kompletní postavě a vynikajícím objemům propracoval až ke čtvrtému místu, což pro něj při teprve druhém vystoupení na Olympii samozřejmě představuje senzační úspěch. Zejména v posledním finálovém vyvolávání ale zároveň vyniklo, že na trio nejlepších toho ještě dost ztrácí. Hunter nezávodil úplně ostrý, a pak měl proti svým soupeřům celkem problémy dlouhé vyvolávání udýchat a optimálně se prezentovat. Zde se zřejmě projevil jeho prozatímní nedostatek zkušeností, který ovšem s ohledem na to, jak málo má odzávoděno, není příliš překvapivý. Sebevědomý Nick Walker se při svém debutu na Mr. Olympia probojoval k pátému místu, což pro něj představuje samozřejmě vynikající výsledek, jakkoliv tento mladý kulturista pomýšlel podle všeho ještě na vyšší příčky. Hunter s Nickem v pětici nejlepších kulturistů světa vystřídali Williama Bonaca i Roellyho Winklaara, jenž tentokrát po zásluze skončil až jedenáctý. Zdá se, že jsme v Orlandu byli svědky dalšího střídaní generací!


  Výsledky Mr. Olympia 2021:

   1. Mamdouh Elssbiay
   2. Brandon Curry
   3. Hadi Choopan
   4. Hunter Labrada
   5. Nick Walker
   6. William Bonac
   7. Iain Valliere
   8. Luis Rodriguez
   9. Akim Williams
   10. Mohamed Shaaban
   11. Roelly Winklaar
   12. James Hollingshead
   13. Hassan Mostafa
   14. Patrick Moore
   15. Regan Grimes
   16. Andrea Presti


  Hvězdy profesionální kulturistiky na Mr. Olympia 2021

  Více fotografií z Mr. Olympia 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

  Zpět na začátek článku


  Classic Physique Olympia 2021

  Semifinálová vyvolávání:
  1.Ansley, Cambronero, Kalecinski, Mayr, Queiroz, Ruffin, Sommerfeld, Bumstead
  2.Jones, Molnár, Opara, Timms, Vissers, Wilson, Younan
  3.Pastor, Favors, Zancanelli, Taveras, Uribe
  4.Clark, Kawalawu, Kim, King, Shekarabi, You
  5.Ansley, Cambronero, Kalecinski, Queiroz, Ruffin, Bumstead
  6.Jones, Mayr, Sommerfeld, Timms
  7.Ansley, Cambronero, Kalecinski, Queiroz, Ruffin, Bumstead

  V classic physique se představilo sedmadvacet profesionálů, a pokud Jake Wood chce usilovat o snížení počtu účastníků Olympia Weekendu, je právě takováto početnost startovního pole tím, co jej k tomu vede. Den má jenom čtyřiadvacet hodin, mají-li všichni závodníci dostat férový prostor na pódiu, pak to nějaký čas zabere. A rozšiřovat soutěže profesionálů ze dvou na tři dny nemůže pořadatelům události dávat příliš smysl. K soutěži nastoupili všichni její loňští medailisté, a protože Breon Ansley, Terrence Ruffin a Chis Bumstead představují opravdu výjimečné závodníky, sázkou na to, že o cenné kovy budou bojovat opět oni, byste příliš neriskovali. Všichni tři dostali prostor v nejdůležitějším prvním semifinálovém vyvolávání, kde je doplnili ještě Alejandro Cambronero, Urs Kalecinski, Fabian Mayr, Ramon Queiroz a Mike Sommerfeld. Poslední čtyři zmínění borci přitom ke Classic Physique Olympia nastoupili vůbec poprvé a nakročili k tomu, že po soutěži jejich akcie vzrostou. Nově minimálně totiž některé z nich bude možné považovat za opravdové hvězdy jejich kategorie! Uprostřed osmičlenné řady pózovali Terrence s Chrisem, kteří tak stejně jako vloni sváděli souboj o vítězství. Zajímavé je, že ačkoliv se oba tito profíci dají považovat za estéty, disponují zároveň velmi odlišnými postavami, a tak rozhodčí zase jednou porovnávali hrušky s jablky.

  Pětice nejlepších účastníků Classic Physique Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Finanční odměny:
  1. místo50.000 $
  2. místo15.000 $
  3. místo10.000 $
  4. místo5.000 $
  5. místo2.000 $
  celkově82.000 $

  Pro třetí vítězství na Olympii borců, jejichž hmotnost je omezena limitem ve vztahu k jejich výšce, si nakonec došel Chris. Zdálo se ale, že se rozdíl mezi ním a Terrencem proti loňsku o něco snížil. Chris nezávodil podle všeho tak ostrý jako vloni a tři kila svalů, která měl od loňska vybudovat, na jeho postavě popravdě příliš vidět nebyla. Možná to všechno bylo dáno tím, že se čtyři týdny před závody musel potýkat s nepříjemnými rodinnými problémy, když jeho sestra Melissa byla na Floridě na okamžik zadržena policií v souvislosti s nedovoleným nakládáním se zakázanými látkami. Mělo jít o to, že jí poštou byl z Kanady odeslán balíček, který obsahoval šest typů zakázaných látek. Ten ale neunikl celní správě. Tyto nepříjemnosti, po kterých měl kanadský profík chuť přípravu v jednu chvíli vzdát, se na jeho formě mohly jistým způsobem negativně projevit. Chris má ale naštěstí i jiné zbraně a k úspěchu mu tak tentokrát pomohla jeho výška, tělesná stavba a schopnost předvést parádní vakuum. Terrence Rufiin, jehož někteří občas přirovnávají k franzouzskému estétovi Thierrymu Pastelovi, se tak i letos musel spokojit se druhým místem. Na soutěži znovu ale zanechal vynikající dojem a zase jednou prokázal, že patří k nejlépe pózujícím závodníkům současnosti. Jeho volná sestava znovu byla mistrovským kouskem! Za třetím Breonem Ansleym, jenž to s tím, aby na Olympii získal někdy svůj titul z let 2017 a 2018 zpět, asi bude mít hodně těžké, se na dalších příčkách v top 5 srovnali Urs Kalecinski z Německa a Ramon Queiroz z Brazílie. Oba se svým výsledkem postarali o senzaci, a že se umístili tak vysoko, si viditelně užívali. Po vyhlášení výsledků bylo v jejich tvářích vidět, že jsou šťastní jako blechy!


  Výsledky Classic Physique Olympia 2021:

   1. Chris Bumstead
   2. Terrence Ruffin
   3. Breon Ansley
   4. Urs Kalecinski
   5. Ramon Queiroz
   6. Alejandro Cambronero
   7. Mike Sommerfeld
   8. Fabian Mayr
   9. Bryan Jones
   10. Robert Timms
   11. Wesley Vissers
   12. Divine Wilson
   13. Dani Younan
   14. Peter Molnár
   15. Courage Opara
   16. Zeek Andrews
   16. Tommy Clark
   16. German Pastor
   16. Sabur Favors
   16. George Kawalawu
   16. Seonghwan Kim
   16. Brady King
   16. Gabriel Zancanelli
   16. Abtin Shekarabi
   16. Tony Taveras
   16. Darwin Uribe
   16. Inseong You


  Hvězdy classic physique na Classic Physique Olympia 2021

  Více fotografií z Classic Physique Olympia 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

  Zpět na začátek článku


  Men's Physique Olympia 2021

  Semifinálová vyvolávání:
  1.Banks, DeOliveira, Edmonds, Ferguson, Holden, Lincan, Montenegro, Hendrickson
  2.Chesnier, Croci, Grant, Lee, Morris, Saffaie, Shabazz
  3.Ammons, Brown, Choi, Dominguez, Koeu, McNeill, Mullings
  4.Huynh, McSpadden, Sarmiento, Thomas, Yuasa
  5.Biolo, Lee, Pietersz, Quartey, Rams, Vecchiato
  6.Ferguson, Lee, Lincan, Saffaie
  7.Banks, DeOliveira, Edmonds, Holden, Lincan, Montenegro, Hendrickson

  V pořadí devátý ročník Men's Physique Olympia se stal nejpočetněji obsazenou mužskou profesionální soutěží na letošním Olympia Weekendu, když před rozhodčími své formy prezentovalo třiatřicet borců! Během prejudgingu se protočili v sedmi vyvoláváních, hned to první ukázalo, že na přední příčky tentokrát mohou pomýšlet Erin Banks, Carlos DeOliveira Raymont Edmonds, Andre Ferguson, Kyron Holden, Andrei Lincan, Diogo Montenegro a Brandon Hendrickson, který v Orlandu obhajoval loňské prvenství. Čtyřiatřicetiletý Hendrickson k soutěži nastupoval s tím, že se mu na ní lépe daří v sudých letech, když zde titul vybojoval i v roce 2018 (předloni jej přenechal Raymontu Edmondsovi). Rozumí se samo sebou, že to chtěl letos zlomit. Rodáku z Chicaga, který letos na Olympii závodil už posedmé, se to nakonec podařilo. Potřetí v kariéře na Men's Physique Olympia nenašel přemožitele a příští rok se na klání bude moci pokusit vyrovnat rekord Jeremyho Buendii, který soutěži kraloval v soutěžních ročnících 2014 až 2017.

  Pětice nejlepších účastníků Men's Physique Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Finanční odměny:
  1. místo50.000 $
  2. místo20.000 $
  3. místo10.000 $
  celkově80.000 $
  Zda se nějaké peníze rozdělovaly i závodníkům na dalších místech, nevíme.

  Za svůj sobotní triumf si Brandon odnesl nejenom 50.000 dolarů od pořadatelů Olympia Weekendu, ale také speciální desetitisícovou prémii od jednoho ze svých sponzorů. Vydělat si za den v přepočtu přes 1.300.000 Kč na borce nastupujícího v mužském physique určitě nepřestavuje špatný počin. Rozhodčí se na letošním Olympia Weekendu nebáli nechat uspět nové tváře, samozřejmě za předpokladu, že na to měli. Viděli jsme to jak v kulturistice mužů open, tak v classic physique a výjimkou v tomto ohledu nebylo ani physique mužů. Ke druhému místu se hned při svém prvním startu na soutěži totiž probojoval Erin Banks, který tak dosáhl jednak parádního úspěchu a jednak pořádně rozvířil stojaté vody své kategorie. Třetí příčku a svůj dosud nejlepší výsledek na Olympii vybojoval Diogo Montenegro z Brazílie, do první pětice se kromě něj dostali ještě Kyron Holden a Raymont Edmonds.


  Výsledky Men's Physique Olympia 2021:

   1. Brandon Hendrickson
   2. Erin Banks
   3. Diogo Montenegro
   4. Kyron Holden
   5. Raymont Edmonds
   6. Carlos DeOliveira
   7. Andrei Lincan
   8. Arya Saffaie
   9. Andre Ferguson
   10. Joseph Lee
   11. Suraqah Shabazz
   12. Charjo Grant
   13. Rodrigue Chesnier
   14. Riccardo Croci
   15. Corey Morris
   16. Daniel Ammons
   16. Luca Biolo
   16. George Brown
   16. Bong Seok Choi
   16. Ismael Martinez Dominguez
   16. Jason Huynh
   16. Nicolas Koeu
   16. Junho Lee
   16. Antoine McNeill
   16. Clarence McSpadden
   16. Jahvair Mullings
   16. Abisai Pietersz
   16. Khali Quartey
   16. Ramses Rams
   16. John Sarmiento
   16. Micah Thomas
   16. Leonardo Vecchiato
   16. Yukihiro Yuasa


  Hvězdy physique mužů na Men's Physique Olympia 2021

  Více fotografií z Men's Physique Olympia 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

  Zpět na začátek článku


  Bikini Olympia 2021

  Semifinálová vyvolávání:
  1.Basualdo, Blanquisco, Chapados, Dorie, Hill, Kaltwasser, Pecini, Ronzitti
  2.Basualdo, Blanquisco, Hill, Pecini, Ronzitti
  3.Dannenmiller, Facchin, Lee, Malavaze, Testu, Wilson
  4.Auguste, Barley, Little, Liu, Marley, Stern, Stoico
  5.Choi, Fernandez, Escandar, Gonzalez, Messias, Swann
  6.Brunauer, Collazos, Hansen, Harley, Kaczmarek, Lemos, Park, Plajer
  7.Basualdo, Dannenmiller, Malavaze, Ronzitti
  8.Blanquisco, Hill, Pecini
  9.Chapados, Dorie, Kaltwasser

  Na Bikini Olympia se letos na Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera závodilo už podvanácté a kategorie se od dob, kdy jí kralovala první šampiónka Sonia Gonzalez, zásadním způsobem proměnila. Úroveň profesionálek, to, kolik svalů mají, jak jsou vyrýsované a jakým způsobem se prezentují, jsou úplně někde jinde. Jde mnohdy až o propastné srovnání, když tehdy závodnice měly blíže spíše k modelkám než ke svým nástupnicím v dnešní době. Těch k Olympia Weekendu 2021 nastoupilo pětatřicet. Loňská vítězka Janet Layug na pódiu chyběla, a tak byly ve hře jenom dvě varianty. Buď někdejší šampiónky soutěže Elisa Pecini nebo Ashley Kaltwasser získají ztracený titul zpět, anebo Bikini Olympia získá v pořadí devátou vítězku v historii. Rozhodčí si dávali na čas, nic neuspěchali, a tak jsme mohli vidět dokonce devět semifinálových vyvolávání. V tom prvním Elisu a Ashley doplnily Jennifer Ronzitti, Daraja Hill, Jennifer Dorie, Lauralie Chapados, Maureen Blanquisco a Romina Basualdo a bylo zřejmé, že někde mezi těmito osmi bikiny fitnesskami se skrývá letošní vítězka.

  Pětice nejlepších účastnic Bikini Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Finanční odměny:
  1. místo50.000 $
  2. místo20.000 $
  3. místo10.000 $
  4. místo5.000 $
  5. místo4.000 $
  celkově89.000 $

  Tou nakonec byla vyhlášena čerstvá šampiónka Bikini International Jennifer Dorie, která tak na Olympii vybojovala svůj první titul! Druhé místo brala její krajanka z Kanady Lauralie Chapados, Ashley Kaltwasser, vítězce devětadvaceti profesionálních soutěží, patří tentokrát třetí příčka. Pro zmíněnou dvaatřicetiletou Američanku se jedná o výborný výsledek, který je dalším důkazem, že Ashley dokáže s měnícím se trendem kategorie stále držet krok. Žádné jiné profesionálce se to nedaří tolik jako právě této šampiónce Bikini Olympia z let 2013 až 2015. Zbývající volná místa v první pětici si rozebraly Maureen Blanquisco a Elisa Pecini, zajímavou postavou startovního pole se kromě nich stala také Erin Stern. Někdejší vítězka Figure Olympia z let 2010 a 2012 se na Olympia Weekendu poprvé představila ve své nové kategorii. V jednačtyřiceti letech z toho pro ni bylo patnácté místo.


  Výsledky Bikini Olympia 2021:

   1. Jennifer Dorie
   2. Lauralie Chapados
   3. Ashley Kaltwasser
   4. Maureen Blanquisco
   5. Elisa Pecini
   6. Daraja Hill
   7. Jennifer Ronzitti
   8. Romina Basualdo
   9. Lauren Dannenmiller
   10. Lucia Malavaze
   11. Jessica Wilson
   12. Allison Testu
   13. Jourdanne Lee
   14. Alessia Facchin
   15. Erin Stern
   16. Vania Auguste
   16. Ariel Barley
   16. Kristina Brunauer
   16. Sara Choi
   16. Carolina Collazos
   16. Eli Fernandez
   16. Ivanna Escandar
   16. Jasmine Gonzalez
   16. Stine Hansen
   16. Reijuana Harley
   16. Adrianna Kaczmarek
   16. Maria Julia Lemos
   16. Ashlyn Little
   16. Chen Qi Liu
   16. Jimi Marley
   16. Gabrielle Messias
   16. Jibin Park
   16. Emily Plajer
   16. Francesca Stoico
   16. Sierra Swann


  Hvězdy bikiny fitness žen na Bikini Olympia 2021

  Více fotografií z Bikini Olympia 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

  Zpět na začátek článku


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Jeff Binns  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  19.10.12:54Sárinka.S - :LaFontaine Děkuji, ámen teď vážně nevím jestli se mám s..-1
  19.10.12:45Sárinka.S - Nešlo ňáko přidat new. psaní jde to ;D** -1
  19.10.12:43Sárinka.S - d
  14.10.11:12LaFontaine - Anonymně tu není, asi jako jedna z mála tady má na profilu..
  14.10.11:05Tutanchameleon - ** [admin] Tak jak chceš, ban. Ale hlavně že sis ulevil..
  14.10.09:42Tutanchameleon - ** -- [admin] Odstraněno. Ber to jako poslední varování.-2
  14.10.08:58LaFontaine - Buď tak hodnej a svoje oblíbený sexuální praktiky si řeš v..-1
  13.10.22:05Tutanchameleon - ***
  13.10.21:07Sárinka.S - Aspoň že si řekne, na koho to bylo a sám?!! *36* *32* 1. ..-2
  13.10.18:56Zodiak411 - Napiš mu to. Jistě ti mile odpoví a dá na tvou radu :D +1
  13.10.11:04ShDW - Spíš by měl Krizanek přestoupit. Furt plná huba keců jak b..+1
  13.10.11:02ShDW - Mě právě Ramy přijde o dost menší než býval před lety. Cur..
  11.10.19:26Zodiak411 - Nejvíc mě zaujalo to, jak při vší té hmotě má Ramy krásnou..+2
  11.10.19:13Zodiak411 - squatinho98: Buď realista. Co bude, když Classic Physique ..
  11.10.14:21LOPO - A ten posun tam asi možno už ani nebude . Má 39-40 rokov.
  11.10.14:19Diegito - počkejte na podcast, tam určitě bude nějaký komentář. Jina..
  11.10.13:33Tutanchameleon - Vzdyt o to jde... Spickova stavba, krasne svaly, a ani zmi..
  11.10.11:05Chandler2 - Ja osobne, keď som si pozeral fotky tak som sa pri Moorovi..
  10.10.21:37ygg - Mikuc ... no, asi jo, ale když uvážím, že se o kulturistik..
  10.10.21:35ygg - To T. ... marně přemýšlím co znamená nevděčný sport. Sport..+1
  10.10.21:35Mikuc - Už nyní se těším na komenty avizovaného podkástu o Mr.O.20..+2
  10.10.21:33Mikuc - ygg: to bylo na mě! Certifikát o očkování musím mít nyní p..+1
  10.10.21:24ygg - To Sárinka ... ten výkřik do tmy byl jako na koho??? O jeh..
  10.10.18:54torturer - Třeba já proč jsem se tu na to více méně vymrcasil. Hodil ..+1
  10.10.17:57Sárinka.S - A hejtři, tady jsou, a budou No není Lepší házet to do m..-3
  10.10.17:51Zodiak411 - Rozhodně měl být před Labradou. Upřímně moc nechápu, co dě..
  10.10.17:41Sárinka.S - Prosím?!! sám si mlč, reagujeme tady, jako všichni ;p Bože..-3
  10.10.17:09LOPO - No a prišlo mi ,že on tam bol za najväčšiu hviezdu celej O..+1
  10.10.17:07LOPO - Keď som sledoval celkovo podujatie Mr. Olympia tak aspoň m..+1
  10.10.17:03Mikuc - Proč by měl tady někdo na něco reagovat, když nám to tady ..+2
  10.10.16:46squatinho98 - možná proto, že Moderní Kulturistika je OHAVNOST a od 212 ..
  10.10.16:26Tutanchameleon - Nejlepsi na tom je, ze tady ani nepadne zminka o Mooreovi,..
  10.10.16:22Tutanchameleon - tvl, neeee....... Kam se podel smysl alespon pro jako-tako..-1
  10.10.15:17Tutanchameleon - maxpoint97 : Zjevne me povazujes za Tommyho. Mas moc zuzen..-1
  10.10.15:07Tutanchameleon - Kdyby se Winklaar prestehoval do Evropy a prestoupil do El..+1
  10.10.15:04Tutanchameleon - Tim padem `fanousci kulturistiky` jsou poserove, kdyz jim ..-1
  10.10.14:32Mikuc - Až to vezmou Jarda s Honzou pózu po póze, zjistí se, že mě..-2
  10.10.14:25Mikuc - Tak možná sem fanoušci kulturistiky už nedávají žádné přís..+1
  10.10.14:23tomášekp - Asi je to o všeobecné úrovni Olympie a soutěžících. +1
  10.10.13:39maxpoint97 - Tommy: ještě jednou pro nás použij přezdívku `guru` a asi ..+2
  10.10.13:29Tutanchameleon - LOPO : zajem o kulturistiku jako soutezni sport a zajem o ..
  10.10.13:28LOPO - Ja som sa vyjadril k Olympii v komentoch ešte ráno 8:09 mi..
  10.10.13:26Tutanchameleon - LOPO : to je jakoze co za argument? To neumis reagovat na ..
  10.10.12:45LOPO - Ja myslím ,že o kulturistiku je stále veľký záujem veď keď..
  10.10.12:41LOPO - Pochopil , ale dnes nemáš len ronnie.cz je veľa iných strá..+1
  10.10.12:39tunerking - Od kdy je zájem o sport měřen počty komentářů? +3
  10.10.12:36Bob123 - LOPO, tys to nepochopil. On nemluví o hodnocení od fanoušk..
  10.10.11:59LOPO - Veď bude budúci týždeň natočený Podcast k Olympii kde Jari..
  10.10.11:54Tutanchameleon - Temer poledne, konec nejvetsi kulturisticke souteze roku, ..-2
  10.10.11:14Paulie02 - Tak neuvažuj.
  10.10.09:17Tutanchameleon - Kdyz tak uvazuji, Curry ani nemuze mit lepsi stehna, proto..-1
  10.10.09:05ondra6 - Big Ramy asi zaslouženě, jedinou změnu bych prohodil druhé..-2
  10.10.08:13dre.mc - Bonac a Winklaar touhle Olympií započali svůj konec +1
  10.10.08:09LOPO - Ja som s víťazstvom Ramyho spokojný . Len dúfam ,že tu váh..
  10.10.07:52amoresPE - U Ramyho sa mi zda, ze vo finale siel s formou dole. Brand..
  10.10.07:23Arnold Strong - Winklaar uz by mel skoncit ,jinak Big Ramy zaslouzene vyhral+1
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
  Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
  magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
  torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
  magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
  Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
  magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
  KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
  magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
  LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
  MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie