Reklama:

Ohlédnutí za čtvrtečním
děním na Mr. Olympia 2021

13.087 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Navzdory tomu, že sportovních sdružení, ve kterých se závodí v kulturistice a fitness, v posledních letech přibylo, když je tu organice PCA anebo třeba koncept IFBB Elite profesionálních soutěží v mezinárodní federaci IFBB, tou nejdůležitější akcí ve světě bodybuildingu nadále zůstává Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera. Jedná se o stále rostoucí akci, na které dostávají příležitost ti nejlepší závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, a nutno říci, že označení "Weekend" pro ni už ani tak úplně nesedí. Její program se v Orange County Convention Center či přilehlých prostorách v Orlandu na Floridě totiž tentokrát roztáhl už na celý týden. Profíci, kteří letos na Olympia Weekendu poprvé budou závodit hned v jedenácti kategoriích, když nově byla zavedena soutěž Wellness Olympia, si první a pořádnou porci povinností v místě konání závodů odbyli včera. Došlo totiž na prezentaci, setkání závodníků s fanoušky i na tradiční tiskovou konferenci, která pro letošek dostala nový kabát. Pojďme se za ní i za celým čtvrtečním děním na Olympia Weekendu 2021 ohlédnout!

Záznam tiskové konference účastníků Olympia Weekendu 2021

Prezident Olympia Weekendu a Chief Olympia Officer Dan Solomon v rozhovorech z poslední doby opakovaně přiznal, že z toho, jaký průběh měla tiskovka vloni, byl pořádně rozmrzelý. Třicet nudících se závodníků sedících u stolků čekajíce, až na ně přijde slovo, pro něj nepředstavovalo ten způsob, jakým by si představoval, že se má konference ubírat. Pro letošek proto pořadatelé přišli s novým formátem. Na pódiu pro tiskový meeting nebyly připravené žádné židle ani stolky a u nachystaných mikrofonů se závodníci scházeli po skupinkách. Většinou podle toho, jak se mezi nimi v pátek a sobotu během obou soutěžních dnů čekají vzájemné souboje. Na to, aby se někdo nudil, tedy ani nebyl čas. Tisková konference měla díky tomu opravdu svižnější tempo, odehrávala se zčásti jistě podle předem daného scénáře a měla připravenou dramaturgii. Mezi své vyzyvatele, kteří už chvilku mluvili o tom, jak úřadujícího šampióna letos sestřelí z trůnu, mnohdy přišel právě loňský vítěz, aby všechny nažhavené soupeře zase trochu zchladil. Jednalo se na jednu stranu o větší show, než tomu bylo zvykem v posledních patnácti letech, ale na druhou stranu to možná bylo na úkor množství informací, které divák získal.

Vzpomínka Dana Solomona na George Petersona
na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: František Zámola)

Krátce před Olympií náhle zemřel George Peterson

Tiskovku svým projevem začal právě Dan Solomon. Vzpomněl na na přelomu loňského a letošního roku zesnulého novináře Petera McGougha, který po léta zprostředkovával dění na Olympia Weekendu fanouškům. Připomenul George Petersona, který zemřel na hotelovém pokoji jen několik desítek hodin před nástupem na pódium letošního ročníku 212 Olympia, i na trenéra a bývalého profesionálního závodníka Johna Meadowse, jenž nás navždy opustil před několika týdny. Vyjádřil naději, že odkaz, který zde tito zesnulí zanechali, bude inspirovat ostatní, aby dělali svůj sport správným způsobem, a chovali se k sobě hezky. Kulturistiku podle svých slov vnímá jako něco většího než pouhý sport. Je to životní styl, který všichni v sále i diváci u přenosu sdílí, a osobnostem, které nás tento rok navždy opustily, je potřeba vzdát potřebnou úctu a respekt. Tento ročník Olympia Weekendu by jim proto chtěl věnovat. Poté se na pódiu objevil už moderátor meetingu Bob Cicherillo, který nejprve přivítal Neila Hilla. Úspěšný trenér zde tentokrát figuroval v roli zástupce společnosti Yamamoto Nutrition, která tiskovou konferenci sponzorovala. Neil ale příležitosti u mikrofonu využil, aby prozradil, že se jeho nejznámější a nejúspěšnější svěřenec James "Flex" Lewis příští rok po několika vynechaných sezónách chystá opět závodit, když by na Mr. Olympia rád zabojoval o nejcennější kulturistickou trofej! Poté už se na pódiu objevili samotní závodníci, které na Olympia Weekendu 2021 v nadcházejících hodinách čekají nějaké ty soutěžní povinnosti.

Chris Bumstead, Terrence Ruffin a Breon Ansley

Mezi prvními přišla řada na borce nastupující v classic physique, kategorii, ve které závodníci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. Šampión Classic Physique Olympia z let 2017 a 2018 Breon Ansley mluvil o tom, že i když si to ostatní možná nemyslí, tak vloni skončil až třetí zkrátka proto, že byl z formy. Stříbrný Terrence Ruffin, jenž mimochodem před dvěma týdny zvítězil na Arnold Classic, to ale vidí jinak. Breon nijak z formy nebyl a on jej zkrátka porazil, protože je lepším závodníkem. Ansley podle něj sice zažil dobré časy, ale ty už jsou pryč. Zatímco se oba dohadovali, doplnil je na scéně úřadující vítěz Olympie v jejich kategorii Chris Bumstead. Oba své příští předpokládané největší soupeře usadil, když řekl, že Breon podle něj skončil a svůj ztracený titul nikdy zpátky nezíská. Terrence potom dostane šanci jedině v případě, až on sám odejde do sportovního důchodu. Breon se během svých minut na stagi nechal jednak zčásti asi vyhecovat a jednak zčásti naplnil apel Dana Solomona, aby se toho závodníci nebáli, a odložil košili, aby předvedl několik póz. Další profíci na pódiu se k němu nepřidali a Chris, přes jehož rameno Ansley trochu provokativně svlečený svršek přehodil, jenom suše poznamenal, že Breon vypadá stejně jako vloni.

Breon Ansley, Chris Bumstead a Terrence Ruffin
na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: František Zámola)

Bumstead dále mluvil o tom, že jako šampión má samozřejmě terč na zádech, ale je mladý, má stále prostor se zlepšovat, a tak i letos přijde zase o kus lepší než vloni. Ačkoliv je na něj okolím vyvíjeno hodně tlaku, nejvíc ho na sebe klade on sám. Očekává od sebe hodně, když chce být nejlepší a nastolovat standard své kategorie. Je to zodpovědnost, za kterou je vděčný. Vloni před soutěží navážil asi 4,5 kilogramu do limitu, a tak v posledních měsících mohl s klidem dál pracovat na objemech. Zatímco vloni mu v Orlandu displej váhy ukázal 104,8 kg tentokrát to bylo 107,7 kg. Věří přitom, že bude ve své dosud nejlepší formě!

Derek Lunsford, Shaun Clarida, Kamal Elgargni, Ahmad Ashkanani a Lucas Coelho

Další skupinkou závodníků, kterou Bob zpovídal, tvořili účastníci 212 Olympia. Organizátoři překvapivě mezi sportovce, kteří dostanou na tiskovce prostor, vybrali také jednoho z nováčků ve startovním poli soutěže Lucase Coelha. Kdo ví, možná bylo jeho místo původně rezervováno pro George Petersona a po vzpomínané nešťastné události se narychlo hledal někdo, kdo by jej zastoupil. Derek Lunsford, který je už několik let považován za korunního prince dvěstědvanáctky, mluvil o tom, že po letech, kdy se o něm hovořilo jako o kandidátovi na vítězství, a on očekávání nenaplňoval, tentokrát cítí, že přišel jeho čas. Hany Ramod, s nímž letos spolupracuje, mu pomohl stát se lepším profesionálním kulturistou duševně i fyzicky. Když prý srovná svou postavu z předchozích sezón s tou současnou, je to jako noc a den!

Shaun Clarida na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: Instagram.com/mrolympiallc)

Jenomže na cestě za vytouženým vítězstvím to Derek nebude mít vůbec snadné. V cestě mu budou stát také Shaun Clarida s Kamalem Elgargnim, kteří na rozdíl od něj titul z 212 Olympia už získali. Kamal připomněl, že vloni vítěznému Claridovi podlehl o jediný bod, a řekl, že letos očekává, že se skóre obrátí v jeho prospěch. A to tak, že to zdaleka tolik těsné nebude. Na své postavě totiž vidí linie a detaily, které tam nikdy dříve nebyly a o kterých by si ani nepomyslel, že jich je schopen dosáhnout. To, co přinese na pódium, bude podobné tomu, co fanoušci mohli možná vídat u kulturistů v osmdesátých a devadesátých letech, ale co zároveň v dnešní době už k vidění není. Shaun samozřejmě věří, že mu titul z 212 Olympia po soutěži zůstane. Celou kariéru slýchal, že na profesionální bodybuilding nemá, a vloni všem ukázal, že se mýlili. Zatímco vloni závodil s hmotnostní kolem 80 kg, letos s trenérem Mattem Jansenem očekávají, že před rozhodčí předstoupí s 82,5 až 83 kilogramy. Další zkušený závodník z lehčí váhy Ahmad Ashkanani s Bobem příliš mnoho slov neztratil. Prozradil pouze, že odvedl nejlepší možnou práci, jakou od poslední Olympie mohl, a že věří, že letos bude lepší než vloni. Ještě stručnější byl Lucas Coelho. Na angličtinu se zjevně příliš necítil, a tak raději svlékl svršky a předvedl několik póz.

Nick Walker, Hunter Labrada

Sami ve dvojici dostali na tiskovce své místo mladé pušky Nick Walker s Hunterem Labradou. Nick připomněl, že letos zvítězil na New York Pro i Arnold Classic, a nechal se slyšet, že teď je před ním ještě jedna soutěž, kterou by měl vyhrát. Hunter se pak vyjádřil v tom smyslu, že se na vzájemný souboj s Walkerem těší, ale že to bude porovnáváním jablek s hruškami. Jejich postavy se totiž celkem liší. Jako vždy sebevědomý Walker během tiskové konference odložil nátělník a divákům naservíroval menší ochutnávku toho, na co se od něj na soutěži mohou těšit. Hunter se k něčemu podobnému přesvědčit nenechal. Svému příštímu soupeři ale složil kompliment, když řekl, že Nicka vidí jako opravdu mohutného kluka, a v podobném duchu o něm mluvil i dál. Na otázku, co podle něj Nickovi chybí, odpověděl, že nic. Vždyť právě vyhrál Arnold Classic! Walker při dalších čtvrtečních rozhovorech, podobně jako na tiskovce, prohlašoval, že od své první účasti na Olympii očekává vítězství. Spíše než o nějakou aroganci ale u něj jde zkrátka o zdravé sebevědomí a nastavení mysli. Věří tomu, že pokud někdo nastupuje k soutěži s tím, že by byl rád druhý nebo třetí, nemusí to ani dělat. Každý by měl usilovat o vítězství. Dále uvedl, že proti vystoupení na Arnold Classic bude dotaženější, jeho svaly budou plnější a na pódium přinese lepší pózing.

Nick Walker na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: Instagram.com/mrolympiallc)

Mamdouh Elssbiay, Hadi Choopan, Brandon Curry a William Bonac

K vrcholům tiskové konference patřily okamžiky, kdy Bob Cicherillo zpovídal nejprve Brandona Curryho s Williamem Bonacem, které později na scéně postupně doplnili Hadi Choopan s Mamdouhem Elssbiayem. Zajímavé je, že příležitost od pořadatelů nedostal Roelly Winklaar, který ale je na místě a odprezentoval se. Brandon, vítěz Mr. Olympia z roku 2019, se vyjádřil v tom smyslu, že ví, koho má letos porazit, a přizpůsobil tomu svojí strategii. Monstrózního Mamdouha Elssbiaye chce udolat svými tvary, plností a separací. William připomněl, že prožil pár náročných dnů, kdy se dostal do situace, že nebylo v jeho silách přicestovat včas do zámoří a nastoupit tam k Arnold Classic. Ale přesto, že pro něj tuhle hořkou pilulku nebylo snadné spolknout, pokračoval v přípravě a udělal všechno, co bylo potřeba, aby byl na Mr. Olympia připraven. Na místě je, aby si odvezl sošku Sandowa určenou vítězi. Lidé na něj možná trochu zapomněli, ale on se do Orlanda nepřijel bavit. Když vloni dokázal zvítězit "Big Ramy", jak se Mamdouhovi přezdívá, myslí si, že to v tomto roce může dokázat i on sám. Po nějaké době, kdy to nešlo, konečně prý mohl v přípravě naplno trénovat stehna a věří, že to na jeho postavě bude znát!

Mamdouh Elssbiay na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: Instagram.com/mrolympiallc)

Hadi se netajil, že je šťastný, že letos na Olympii opět může být, a hlavně, že mohl letos do zámoří přicestovat dříve než v minulosti. To by mu mělo pomoci představit se na pódiu kompletnější a připravenější. Samotný úřadující král profesionálního bodybuildingu Mamdouh Elssbiay na tiskovou konferenci přišel v pěkně padnoucím obleku, s vylepšenou angličtinou a sebevědomím hodným šampióna Mr. Olympia. Uvedl, že respektuje všechny své soupeře, protože ví, jak tvrdě pracují. Ale on sám dřel, aby byl schopný překonat své loňské já, a to splnil. S jistotou prý uvidíme lepšího "Ramyho" než vloni. Na pódiu v obleku a botách navážil pár deka přes 137 kilogramů, což je opravdu neuvěřitelné číslo. William na hodnotu, která se Mamdouhovi objevila na váze, reagoval tak, že je sice hezké, že "Ramy" váží tolik, ale že se ukáže až zítra na pódiu. Protože objemy nejsou všechno. Elssbiay na to s úsměvem odvětil, že už se nemůže dočkat. Podobně jako Bonac poté hovořili také Hadi i Brandon. Oba věří, že i přes veškerou masivnost egyptského šampióna může být v jejich silách uzmout nejcennější kulturistickou trofej pro sebe.

Mamdouh Elssbiay a viceprezident profesionální ligy IFBB Tyler Manion
na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Elssbiay v dalším průběhu čtvrtečního dění v Orlandu mluvil o tom, že je šťastný, protože svým loňským vítězstvím sen mnoha lidí ze Předního východu proměnil ve skutečnost. Začátkem loňského roku, když nezvítězil na Arnold Classic, první soutěži, na kterou se připravoval pod vedením Chada Nichollse, mu Chad řekl, že možná na této soutěži prohrál, ale že už se to víckrát nestane. Mají údajně plán, aby to dále naplňovali. Chada "Ramy" vnímá jako inteligentního chlapa, který ví, co dělá. Podle svých slov se krátce před závody cítí dobře a nechybí mu sebejistota. Má totiž oporu dobrého týmu, pod jehož vedením pracuje velmi tvrdě. Kromě Nichollse jej opět tvoří také Dennis James. Celkově by se rád prezentoval lepší postavou než vloni, užším pasem a lepší separací. Minulá příprava pod novými trenéry pro něj prý byla těžší než ta letošní, protože na něco takového nebyl připravený. Teď už si na tvrdý dril, který mu ordinují, ale zvykl. Jeho silnou zbraní vloni kromě jiného bylo pózování a jeho nácviku tentokrát věnoval ještě více času než naposledy. Možná poněkud překvapivé bylo Mamdouhovo vyjádření, že by v budoucnosti chtěl částečně žít v zámoří, kde by mohl strávit vždy čtyři až pět měsíců v roce. V době pandemie COVID-19 a mnoha restrikcí to pro něj ale zatím nebylo možné. Rád by také byl, aby se soutěž stala vzpomínkou na zesnulého George Petersona.


Fotografie z prezentace účastníků Mr. Olympia 2021

Foto: Npcnewsonline.com / J. M. ManionLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.21:14Arnold Strong - Pral bych to Hadi Chopan neskutečna genetika a vypada jak ..
09.10.10:06Tutanchameleon - To by byl nejmene esteticky vitez Mr. Olympia za celou jej..-1
09.10.08:23squatinho98 - Přál bych vítězství Nicku Walkerovi. Připomíná mi Jaye Cu..-1
08.10.18:30Neutralni typ - ...no kdyz se tak divam na ostatni tak vypadaji vsichni XD
08.10.18:28Neutralni typ - Iain Valliere vypada jak nakoply
08.10.18:28Neutralni typ - Myslite ze Allah znovu prinese Ramymu vitezstvi?+1
08.10.17:24LOPO - Perfektné 👏. Malo to úroveň 👌💯%. +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 93 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Neutralni typ (12:05) • Kde je tipovacka na Legion sports fest this weekend?
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (07:06) • SARM ale nejsou ilegální až od roku 2022, už dávno nelegální byly.
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (07:05) • Právě kdyby o tom všichni tak moc nemluvili a nezlehčovali, mohli si ve svém polostínu...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
deiw (01:21) • Opět moc hezký díl. Líbí se mi, jak dovedete mluvit více-méně zpatra hodinu v kuse (ted...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
m1ro (23:09) • Jo tak, to jsem vubec netusil. Asi jak o tom vsichni vsude mluvili jak o doplncich, pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie