Reklama:

212 Olympia 2021:
výsledky a fotografie

31.983 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Od roku 2008 profesionální kulturisté na Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera nepřetržitě závodí také v lehčí hmotnostní kategorii. Dnes jejich soutěž na zmíněné vrcholné události profesionálního bodybuildingu nese název 212 Olympia, když se v něm odráží limit kategorie, který je stanoven na 212 liber, což představuje asi 96,2 kg. K účasti na klání, které hostilo v pátek 8. října floridské Orange County Convention Center, se letos kvalifikovalo dvacet závodníků a přes současné dění ve světě, kdy kvůli pandemii COVID-19 není vždy úplně snadné do zámoří vycestovat, na místo konání dorazili úplně všichni.

Nepřehlédněte:
Mr. Olympia 2021: výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2021: jaké bylo semifinále?
Wellness Olympia 2021 - výsledky a fotografie
Ms. Olympia 2021: výsledky a fotografie
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2021
Olympia Weekend 2021 očima Margity Zámolové


Semifinálová vyvolávání:
1.Ashkanani, Elgargni, Lunsford, Clarida
2.Ashkanani, Bajjo, Epler, Frias, Jewett, Sayed
3.Adame, Burton, Coelho, D'Angelo
4.Benthin, Borecki, Wardany, Ho, Pearson, Yakovlev
5.Ashkanani, Epler, Frias, Sayed
6.Elgargni, Lunsford, Clarida

Až tragédie z poloviny tohoto týdne určila, že rozhodčí budou posuzovat formy pouze devatenácti sportovců. Už přímo v hostitelském Orlandu byl na hotelovém pokoji nalezen mrtev americký profesionál George Peterson, který právem mohl být považován za jednoho z kandidátů na přední příčky. Nešťastná událost světem bodybuildingu samozřejmě otřásla, ale pořadatelům ani dalším účastníkům soutěže nezbylo než dál pokračovat v tom, pro co v posledních deseti měsících tvrdě pracovali. Ve chvíli, kdy se letošní ročník 212 Olympia bohužel už musel odehrát bez účasti George Petersona, se za favority dali pokládat poslední dva šampióni soutěže Kamal Elgargni a Shaun Clarida, jejich tradiční mladý vyzyvatel Derek Lunsford, výjimečnou siluetou disponující Keone Pearson anebo vždy nabitý Kuvajťan Ahmad Ashkanani.

Vzájemný souboj Shauna Claridy a Dereka Lunsforda na 212 Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Keone ovšem k nejdůležitější akci roku nastoupil z formy. Závěr přípravy se pro něj neodvíjel tak, jak si představoval, a tak na to, aby v prvním semifinálovém vyvolávání dostal prostor po boku Ahmada, Kamala, Dereka a Shauna, neměl sebemenší nárok. V nakonec pouze čtyřčlenném calloutu uprostřed řady pózovali poslední dva zmínění borci, přičemž jste ale asi nemohli porovnávat dva odlišnější kulturisty. Lunsford na pódium přinesl parádní tělesnou stavu, neměl žádnou slabinu ve svalovém rozvoji a proti předchozím rokům si dokázal poradit s tím, aby ve snaze splnit limit kategorie neztratil až příliš z plnosti svých svalů. Byl opravdu dobře připravený. Na jeho postavě ale je stále znát, že mu je jenom osmadvacet let, a tak se svalovou vyzrálostí Shaunovi nemohl rovnat. Ten jako jenom 157 cm vysoký kulturista na svého vyššího soupeře naopak ztrácel vzpomínanou tělesnou stavbou, což v kombinaci s jeho nízkým vzrůstem ve výsledku znamenalo, že Derek jednoduše působil jako mohutnější chlap. Ani to ovšem zároveň nic neměnilo na tom, že Clarida je opravdu fenomenální kulturista, a zdálo se, že to mezi oběma borci může být těsné. Příliš světla do toho, jak si borci rozdělí medailové příčky, nevneslo ani poslední semifinálové vyvolávání, ve kterém se Shaun, Derek, ale i Kamal všichni vystřídali uprostřed řady!

Vzájemný souboj Shauna Claridy a Dereka Lunsforda na 212 Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo10.000 $
4. místo5.000 $
5. místo3.000 $
celkově88.000 $

Ve finále si závodnici střihli ještě nějaké to vyvolávání, odpózovali volné sestavy a čekalo se na to, jaké výsledky oznámí moderátor večera Bob Cicherillo. Když už na pódiu v souladu s vývojem soutěže čekali na to, jak dopadli, pouze Lunsfrod s Claridou, Bob je pořádně napínal. Tyhle chvíle nejistoty evidentně lépe nesl Shaun. Přeci jenom titul z 212 Olympia už získal vloni a u Dereka šlo o to, že takto blízko vítězství z Olympie reálně ještě nikdy nebyl a cítil, že letos by to konečně mohlo dopadnout v jeho prospěch. Po zdánlivě nekonečném čekání na to, až z moderátorových úst vyjde jméno šampióna, si Derek mohl oddechnout. Dokázal to a při svém teprve šestém startu mezi profesionály (z toho pátém na Olympii) se ve své kategorii probojoval k nejcennějšímu titulu! Netají se, že na tom má významný podíl jeho nový trenér Hany Rambod, který mu pomohl stát se lepším profesionálním kulturistou duševně i fyzicky. Zdá se přitom, že Hany bude upřednostňovat, aby jeho mladý svěřenec ve dvěstědvanáctce ještě nějakou dobu zůstal. A to jakkoliv to Dereka už dlouho táhne do kategorie open. Podle Ramboda má totiž čerstvý šampión 212 Olympia stále na čem pracovat, když je potřeba, aby se posunul hlavně po stránce svalové vyzrálosti.

Vzájemný souboj Shauna Claridy a Dereka Lunsforda na 212 Olympia 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

I když druhé místo pro Shauna Claridu není tím výsledkem, pro který si šel, pořád to pro kapesního kulturistu, jakým je, představuje fenomenální výsledek. A i pokud by Clarida už nikdy žádnou medaili z Olympie získat neměl, již teď to dotáhl dál, než od něj kdokoliv čekal. Bronz vybojoval zanedlouho padesátiletý Kamal Elgargni, a také pro něj se obzvlášť ještě s přihlédnutím k jeho věku jedná o parádní výsledek. Kamal možná neměl tak oblé kvadricepsy jako jeho soupeři, ale rozhodčím na stehnech nabídl spoustu detailů. Podobně tomu bylo i v případě jeho zad a medaile z 212 Olympia 2021 mu patří právem. Čtvrtý skončil masivní horní polovinou těla disponující Španěl Angel Calderón Frias, který se tak znovu výsledkovou listinou soutěže dokázal probojovat o kus výše. Jeho postup z desátého místa v roce 2019 na loňské sedmé a letošní čtvrté mu může většina sportovců napříč všemi kategoriemi jenom závidět. Do top 5 na úkor mohutnějšího Ahmada Ashkananiho nakonec senzačně proklouzl podstatně subtilnější, avšak parádně připravený Nathan Epler. Ahmada umístění v nejlepší pětici stálo to, že závodil nedotažený, což je pro něj škoda. Protože jinak byl asi nejvyváženější v kariéře, když viditelně zaoblil své kvadricepsy, kterým teď chybí už jenom lepší separace.


Výsledky 212 Olympia 2021:

  1. Derek Lunsford
  2. Shaun Clarida
  3. Kamal Elgargni
  4. Angel Calderón Frias
  5. Nathan Epler
  6. Ahmad Ashkanani
  7. Nasser Sayed
  8. Kerrith Bajjo
  9. John Jewett
  10. Tonio Burton
  11. Pasquale D'Angelo
  12. Lucas Coelho
  13. Noel Adame
  14. Keone Pearson
  15. Ahmed Wardany
  16. Steve Benthin
  16. Piotr Borecki
  16. Kim Jun Ho
  16. Vladimir Yakovlev


Hvězdy profesionální kulturistiky na 212 Olympia 2021

Více fotografií z 212 Olympia 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff BinnsSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.20:19Turakam - .. a nevie zavriež tie bicáky, pre mňa dosť iritujúce, Cla..
09.10.11:42LOPO - To nie . Ale čakal som viacej . V open tam mám v prvej šes..+1
09.10.11:08deiw - No vzpomínám si na 212, na které byl Milan. Navážil snad o..
09.10.08:42Turabean - Zklamal ťa kvůli temu že ti zkazil tipovačku :D
09.10.07:55amoresPE - Olympia open, prve vyvolavanie: Elssbiay, Curry, Choopan, ..
09.10.07:52LOPO - Mne sa to zdalo dosť vyrovnané v prvej trojke . Najviac so..
09.10.07:22amoresPE - Vázenie Dereka muselo prebiehat, ako jedna scenka z filmu ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie