Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Petr Šulc • Karel SlavíkVěnek OtevřelMichal Selmeczi • Denis Štěrba (video) • Alexandr Polyakov
Natálie DanielováJana BrašničkováJana ŠtěpánkováKristýna FlídrováKristýna Seidlová

Info z Nordic Cup:
den 1 - 1 medaile! den 2 - 1 medaile!kompletní výsledky s body

Z Nordic Cup očima závodníků:

Ve finském Lahti se v sobotu 5. října odehrála historicky čtyřicátá IFBB Elite profesionální soutěž, když zde na programu bylo IFBB Nocco Nordic Pro. Na klání se do boje o kvalifikaci na blížící se mistrovství světa profesionálů určenou vítězům zapojili závodníci nastupující v kulturistice mužů open, bikiny fitness žen, wellness fitness žen, fitness žen a physique mužů, přičemž ve hře byly také podíly z finanční odměny o celkové výši 15.000 dolarů. To při aktuálním kurzu představuje kolem 350.000 Kč.

celkově3.000 $

V dalších kategoriích se finanční odměny na IFBB Nocco Nordic Pro 2019 distribuovaly shodně

V kulturistice mužů open závodilo osm borců. Za kandidáta na vítězství se před soutěží dal považovat zejména domácí Mika Sihvonen, jenž je nejenom úřadujícím mistrem světa profesionálů v kategorii do 90 kg, ale také stříbrným medailistou nedávného Arnold Classic Europe, kde mezi těžkotonážníky nestačil pouze na Michala Križánka. Mika od prvních okamžiků na pódiu svou úlohu favorita naplňoval, když se prezentoval svými tradičními přednostmi, a to úzkým pasem, celkově elegantní postavou, brutálním svalovým rozvojem stehen a hýždí, vyrýsováním, separací a svalovou tvrdostí. Právě jeho svalová tvrdost a finální dotaženost byla zřejmě tím rozhodujícím faktorem, který rozhodl o tom, že Sihvonen na klání porazil i mezi profesionály debutujícího Romana Vavrečana. Pro slovenského kulturistu IFBB Nocco Nordic Pro představovalo jeho první soutěž po více než dvouleté odmlce a po tak dlouhé době bez závodění pro kulturisty mnohdy není snadné závodit v té nejlepší možné formě. Roman jí však nebyl vyloženě daleko, což mu v kombinaci s jeho fantastickými oblými tvary, ideální kontrolou břišních svalů a výborným pózingem na druhou příčku za vítězem bezpečně stačilo.

S ohledem na to, že měl Mika už před závody kvalifikaci na letošní mistrovství světa profesionálů jistou, na vrcholnou událost sezóny by se z finské profesionální show měl kvalifikovat právě Roman Vavrečan. Třetí příčku při svém druhém startu mezi IFBB Elite profesionály vybojoval český profík Pavel Koukal, jenž tak ke svému nedávnému vítězství z IFBB Elite Pro Nafplio Classic přidal další skvělý výsledek. Na soutěži znovu závodil ve výborné formě a od ještě lepšího umístění jej tentokrát dělilo především to, že oba jeho soupeři na pódiu působili zkrátka mohutněji. Čtvrté místo bral Polák Mariusz Żaba, jenž dosud mezi profíky nastupoval v kategorii classic physique. K umístění mu pomohla zejména špičková připravenost, díky které předstihl i masivnějšího Řeka Thanasise Attilakose, jenž si ve Finsku připsal svůj profesionální debut. Další místa ve výsledkové listině si za tímto svěřencem trenéra Fakhriho Mubaraka rozebrali Mattia Vecchi, Spely Laventure a Petr Šidlo.

IFBB Nocco Nordic Pro 2019 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.

Rozsáhlou fotogalerii z IFBB Nocco Nordic Pro 2019 naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

IFBB Nocco Nordic Pro 2019 - bikiny fitness žen

IFBB Nordic Cup a Jan Tana Classic 2019: výsledky
a fotografie (den 1.)

V bikiny fitness žen se k vítězství probojovala úřadující mistryně světa profesionálek Melina Keltaniemi, která předstihla druhou Oksanu Brygidyr a třetí Yanu Kuznetsovu. Všechny tři medailistky měly už před soutěží kvalifikaci na letošní světový šampionát jistou a došlo tak k situaci, kdy se z IFBB Nocco Nordic Pro na vrcholnou událost sezóny v bikiny fitness žen přímo nenominovala žádná závodnice. Profesionálky, které se umístily na čtvrtém až šestém místě, si pouze připsaly po několika bodech do kvalifikačního žebříčku, jenž představuje druhý způsob, jakým se lze k účasti na soutěži probojovat.

Čtvrtá při svém profesionálním debutu skončila Ruska Galina Maslovskaia, která absolutně zvítězila na připojeném klání amatérek Jan Tana Classic. Výborné páté místo pak vybojovala česká profesionálka Veronika Zemanová, která letos dosáhla už na své třetí umístění v top 5! Poslední bodovanou příčku obsadila Španělka Ivanna Escandar, která si ovšem postup na letošní mistrovství profesionálů zajistila už v minulosti přímo.