Reklama:

Závodnice v bikiny fitness před Jan Tana Classic 2019

10.581 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB NORDIC CUP a JAN TANA CLASSIC 2019 - 5. - 6. 10. 2019, Finsko
Češi před Nordic Cup:
Petr Šulc • Karel SlavíkVěnek OtevřelMichal Selmeczi • Denis Štěrba (video) • Alexandr Polyakov
Natálie DanielováJana BrašničkováJana ŠtěpánkováKristýna FlídrováKristýna Seidlová

Info z Nordic Cup:
den 1 - 1 medaile! den 2 - 1 medaile!kompletní výsledky s body

Z Nordic Cup očima závodníků:


V sobotu a neděli 5. a 6. října se ve finském městě Lahti, nacházejícím se asi 100 km od Helsinek, uskuteční soutěž mezinárodní federace IFBB Rafaela Santonji nazvaná Jan Tana Classic. V rámci této soutěže se utkají dívky a ženy v kategoriích bikiny fitness, wellness fitness a bodyfitness a chybět zde nebude ani 5 českých závodnic. Souběžně bude probíhat také Nordic Cup, kde se utká pánská část soutěžících, a to v kategoriích kulturistiky, physique mužů a classic physique.

V jednotlivých kategoriích bikin se na finské pódium postaví Jana Štěpánková a Kristýna Flídrová, svěřenkyně Elite Pro závodnice Veroniky Zemanové. Ta bude ve Finsku také bojovat o cenný kov, a to v rámci IFBB Nocco Nordic Pro. Všechny tři kamarádky společně strhly i Janu Brašničkovou, která tak po závodní pauze rovněž poprvé okusí mezinárodní pódium. Jak se našim amatérským závodnicím dařilo v přípravě, se můžete dočíst níže.

Děvčatům děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí na nadcházejících soutěžích!

jménokategorie
Jana Brašničková bikiny fitness do 160 cm
Jana Štěpánková bikiny fitness do 169 cm
Kristýna Flídrová bikiny fitness nad 172 cm

Jana Brašničková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - 4. místo v bikiny fitness do 160 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2018 - 2. místo v bikiny fitness do 160 cm
GP Zbýšov 2017 - 3. místo v bikiny fitness do 164 cm

Jani, mohla by ses krátce představit čtenářům, kteří Tě neznají?

Moje jméno je Jana Brašničková a závodím v kategorii bikiny fitness. Je mi 28 let, pocházím z jižních Čech, ale už přes 3 roky žiji v Praze. Jsem nadšenec do fitness a zdravého životního stylu, díky kterým se mi podařilo splnit si nejeden velký životní sen. Krom toho také velmi ráda čtu, vařím, zkouším nové recepty do svého jídelníčku a cestuji.

Od Tvé poslední soutěže jsi měla rok a půl pauzu. Mělo to nějaký konkrétní důvod?

Ano, tato odmlka měla pár konkrétních důvodů. Mezi hlavní patřily především některé pracovní a rodinné záležitosti. V loňském roce jsem dokončila studium vysoké školy a chtěla jsem se více zaměřit na svůj kariérní posun. Jako prioritu jsem si stanovila modernizaci a zajištění plynulého chodu dámské sportovní značky Bikinifit, kterou v současné době provozuji a vlastním. Spolu s tím jsem se také průběžně snažila a stále snažím rozvíjet a pracovat na své poradenské a lektorské činnosti v oblasti výživy a sportu. Před touto pauzou jsem závodila dlouhou dobu v kuse, spolu s tím se točilo mnoho povinností ve škole i v zaměstnání a už bohužel nezbývalo příliš času na to věnovat se svému příteli, rodině ani kamarádům a právě i to jsem se snažila alespoň trochu napravit. Mimo jiné jsem díky této závodní pauze získala možnost a čas na sobě více zapracovat, vyzkoušet nové metody tréninku i stravování a celkově se tak posunout opět o kus dál.

Co tě nakonec přimělo k rozhodnutí postavit se na závodní prkna znovu?

Co mě přimělo? Na tu chvilku si vzpomínám naprosto přesně. (smích) Bylo to jedno nevinné letní setkání na kávu s mojí kamarádkou Jančou Štěpánkovou. Od posledních závodů už to přeci jen nějaký pátek je a vzhledem k aktuálnímu trendu většího osvalení závodnic už jsem nepomýšlela, že se se svojí konstitucí na závodní prkna znovu vrátím. Ale jak jsme tak mluvily, vzpomínaly a říkaly si o svých plánech, Janča zmínila, že s pár dalšími závodníky chtějí na podzim letět do Finska na soutěž a jestli bych nechtěla s nimi. Zprvu jsem sice váhala a pochybovala o sobě, ale představa letět se skvělou partou lidí do nádherné země užít si mnoho krásných zážitků na soutěži i mimo ni najedou zahnala všechny mé pochybnosti stranou a rozhodla jsem se, že si takovou příležitost a zkušenost nechci nechat ujít.

Víme o Tobě, že se udržuješ ve formě i mimo soutěžní období. Prozraď nám, kdy jsi s letošní přípravou začala a v čem se liší od tvého běžného režimu.

Právě díky tomu, že se snažím udržovat v dobré kondici a fit celoročně, nebylo třeba dělat v tréninku ani stravě nějaké drastické změny a omezení. Přípravu jsem začala zhruba před 5 týdny. Ve cvičení jsem pouze zintenzivnila počet tréninků z 4 - 5 na 6 dní v týdnu a závěrečné kardio jsem vyměnila za nácvik pózingu. Právě díky němu dokážu nejen lépe procítit a zapojit potřebné svaly, ale zároveň věřím, že mi důkladná připravenost pódiové prezentace dodá potřebnou jistotu a sebevědomí, které jsou na pódiu velmi důležité. Skladbu jídelníčku držím také vesměs podobnou jako v průběhu roku, pouze mírně upravuji poměry jednotlivých makroživin a velikosti porcí. Postupně pak s blížícími se závody vyřazuji i mléčné produkty a umělá sladidla.

Zbývá pár dní do Tvého odletu do Finska, jak bude těchto posledních pár dní probíhat?

Poslední dny budou probíhat velmi podobně jako každý všední den. Čekají mě běžné pracovní plány a povinnosti, ale spolu s tím budu pravděpodobně zběsile shánět, nakupovat a balit věci na cestu. Až do čtvrtka budu zařazovat lehčí pumpovací tréninky a v pátek už jen formu dopiluji nácvikem pózování. Jídelníček je naplánovaný a sestavený na základě některých prvků sacharidové superkompenzace, ale celkově individualizovaný tak, aby vyhovoval mým aktuálním potřebám a dopomohl mi tak k žádané závodní formě.

Uvidíme Tě letos i na jiných soutěžích?

Na většině podzimních soutěžích mě určitě uvidíte, ale nemohu slíbit, že to bude v roli závodnice, o tom začnu přemýšlet a uvažovat až po návratu z Finska. Mnohem více než na sebe mě v poslední době naplňuje zaměřovat se na druhé, podporovat je a pomáhat jim plnit jejich cíle a sny a právě tímto směrem bych se i nadále chtěla ubírat především.

Na závěr mi řekni, co bys poradila závodnicím, které čeká jejich první start? Je něco, co bývá často podceňováno?

Tipů a rad by bylo tolik, že bych na to mohla sepsat celý článek, ale pokusím se to vzít zkrátka. (smích) Závodění je úžasná věc a může vám do života přinést mnoho krásných zážitků a cenných zkušeností, ale není to pro každého. Je třeba si uvědomit, že to není jen o třpytivých plavkách, špercích a zářích reflektorů. Být bikiny fitness by měl být především životní styl a v určitých směrech i řehole, kvůli které se budete muset vzdát spousty věcí. Důležité je věnovat se cvičení a správné stravě především pro radost a s vědomím, že to děláte pro své zdraví, a ne proto, že je to právě v tuto chvíli moderní a trendy. A pokud vás už zanedlouho první start přeci jen čeká, mějte neustále na mysli, že celá soutěž by pro vás měla být hlavně zábava, takže odhoďte všechny stresy a strachy, uvolněte se a snažte si "váš" den maximálně užít, protože už jen to, že jste došly až sem, je obrovský úspěch, na který můžete být právem pyšné.

Zpět na přehled


Jana Štěpánková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2017 - 2. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 - 2. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
FFF Cup 2017 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm
GP Zbýšov 2017 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm

Jani, vítej na Ronnie.cz. Prozraď nám něco o svých fitness začátcích. Pamatuješ si, co Tě poprvé přivedlo do posilovny?

Moc děkuji. Posilovnu jsem navštěvovala už od nějakých 15 let, ale nebyl v tom žádný systém ani řád. Největší zlom nastal po maturitě, kdy jsem přibrala nějaké to kilo a rozhodla se s tím něco dělat. Oslovila jsem Evču Havelkovou a začala s tréninky a jídelníčkem pod jejím vedením. Po prvních výsledcích jsem se do fitness totálně zamilovala, v posilovně trávila víc času a začala jsem se v tomto směru i vzdělávat.

Jestli se nepletu, poslední závody jsi měla v roce 2017 v Praze. Proč sis naordinovala pauzu od závodění a co Tě přimělo se na prkna zase vrátit?

V roce 2018 mě čekaly magisterské státnice a to pro mě byla tehdy priorita. Po státnicích jsem se soustředila na rozjezd pracovního života a zařizování nového bydlení. Nicméně na jaře 2019 jsem sledovala mistrovské soutěže v ČR a najednou jsem pocítila chuť si ještě někdy stoupnout na pódium.

Když srovnáš svou formu tenkrát a nyní, na čem se ti podařilo nejvíce zamakat?

Doufám, že se mi podařilo trochu zlepšit spodní polovinu těla, která byla vždy mojí velkou slabinou. Proto jsem se na ni tuto přípravu více zaměřila.

Myslím, že můžu říct, že tvou silnou partií jsou nejspíše ramena, pro která by většina fitnessek udělala cokoliv. Máš je vydřená, nebo spíše přirozeně dominantní? Co bys poradila holkám, které by je rády zlepšily?

Trénink ramen a zad mě bavil nejvíce a jezdila jsem ho nejraději už od začátku. Většinou se snažím v tréninku nechat 2 - 3 těžší cviky a pak dojíždím cviky s lehčími váhami o více opakováních. Nicméně lhala bych, kdybych řekla, že je mám jen vydřená, jelikož ramena mi začala reagovat hned po pár měsících cvičení. Celkově mám vršek těla přirozeně dominantní oproti spodní části, která je naopak, jak už jsem psala, moje slabina.

Můžeš nám nastínit, v čem spočívá tvoje dieta? Jaké potraviny a jídla najdeme u Tebe v jídelníčku před soutěží?

Dlouho jsem měla konstantní příjem a poté jsme zařadily sacharidové vlny, které jedu doteď. Jídelníček se skládá z pár základních potravin: vločky, vajíčka, rýže, kuřecí, krůtí, hovězí, tilápie, losos, tuňák, brambory, batáty, ořechy, avokádo a zelenina. Jo a skořice, tu sypu všude. (smích) S jídly si moc nepohrávám, hlavně ať to splní účel a příprava nezabere moc času.

Bez jakých suplementů si přípravu nedovedeš představit?

Mezi mé nejčastější suplementy patří před tréninkem spalovač v podobě Fat Direct Shotu a synephrinu, při tréninku pak instantní BCAA a po tréninku moje nejoblíbenější Hydro od Nutrendu s jahodovou příchutí. Samozřejmě nesmím zapomenout na komplex vitamínů, minerálů a omega 3.

Proč právě Nordic Cup? Vím, že ráda cestuješ. Máš v plánu si užít kromě soutěže i finskou přírodu?

Mezinárodní závody nebyly nejdříve vůbec v plánu. Věděla jsem, že se do Finska chystá Verča Zemanová, se kterou se tuto sezónu připravuji, a mnoho dalších známých závodníků. Nakonec mě zlákala právě představa navštívení Finska, získání nové zkušenosti z mezinárodních závodů a to vše po boku party skvělých lidí. Moc se těším, jak si to tam společně užijeme. Pokud bude čas, rozhodně bych chtěla vidět něco z Helsinek, které jsou poblíž od místa konání závodů.

Chtěla bys na závěr někomu poděkovat či vzkázat něco čtenářům?

Chtěla bych moc poděkovat svým blízkým, rodině a kamarádům za podporu, kterou mi dávají. Obrovský dík patří Verče Zemanové, která mě touto přípravou provází a je mi neskutečnou motivací. Dále společnosti Nutrend za skvělé doplňky a za možnost být součástí Nutrend týmu a svému domovskému Fitness DrFit za podporu a nejlepší kolektiv. (úsměv)

Zpět na přehled


Kristýna Flídrová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2019 - 3. místo v bikiny fitness juniorek nad 168 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2019 - 3. místo v bikiny fitness juniorek nad 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 1. místo v bikiny fitness nad 170 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2019 - 3. místo v bikiny fitness nad 170 cm

Týnko, tohle je Tvůj první rozhovor pro Ronnie.cz, mohla by ses nám krátce představit?

Jmenuji Kristýna Flídrová, je mi 22 let a závodím v kategorii bikiny fitness. Vystudovala jsem taneční konzervatoř a nyní působím jako osobní trenérka ve Form Factory na Harfě.

Od tvého prvního startu jsi nevynechala jedinou sezónu. Čím tě bikiny fitness tak uchvátilo?

Ano, je to tak. Moje první závody jsem absolvovala na podzim loňského roku - Fitness Mania Kladno. Od té doby jsem se zamilovala do tohoto sportu. Bikiny fitness pro mě znamená spojení dřiny a krásy. Navíc už od dětských let miluji vystupování na pódiu.

Když se ohlédneš zpět na své začátky, kde vidíš největší pokrok a v čem máš naopak stále mezery?

Největší pokrok vidím samozřejmě jak z fyzického hlediska (mám více kvalitní hmoty, větší sílu), tak z psychického. Člověk se naučí disciplíně, je k sám k sobě upřímnější a taky už umí lépe poslouchat své tělo. Chtěla bych zapracovat na tom, abych uměla více odpočívat, protože regenerace je stejně důležitá jako trénink, ale když má člověk cíl, tak je to někdy ten nejtěžší úkol.

Jednou z klíčových partií bikin je vypracovaný zadek. Máš nějaký trik, jak na něj, či oblíbený cvik, který ti zabírá?

U mě je zadek jedna z mých problémových partií, co se týče vyrýsovanosti, ale s každou soutěží je vidět posun. Trik je v tom nepřestat na něm pracovat, je to jen otázka času. Moje nejoblíbenější cviky jsou výpady nebo hip thrusty.

Jak vypadá tvůj jídelníček těsně před soutěží? Přibližuje se spíše kulturistické klasice "kuře - rýže", nebo je méně striktní, jak je u bikin nyní docela časté?

Můj jídelníček se většinou skládá z více druhů potravin, ale striktní bezesporu je. Kuřecí maso téměř nejím, raději volím hovězí, krůtí nebo lososa, dále jím vejce (i se žloutkem), spoustu zeleniny a z příloh klasicky rýže, vločky, brambory a pohanka.

Jestli se nepletu, Nordic Cup bude Tvou první zahraniční soutěží. Jaké umístění budeš považovat za úspěch? Těšíš se, nebo převládá spíš nervozita?

Přesně tak! Bude to pro mě určitě nová zkušenost. S formou jsem spokojená a ráda bych se dostala do finále a chtěla bych zabojovat o medaili, ale pokud to nevyjde, na podzim mě čekají ještě další soutěže.

Na jakých závodech se na Tebe ještě můžeme letos těšit? Nemáš třeba ambice se nominovat na mistrovství světa, které proběhne na Slovensku?

Ano, plánuji nominaci na Mistrovství světa žen na Slovensku i na Mistrovství světa juniorů v Maďarsku a možná i nějakou českou pohárovou soutěž.

Chtěla bys na závěr někomu poděkovat či vzkázat něco čtenářům?

Určitě bych chtěla poděkovat rodině, která mě neskutečně podporuje, a také své trenérce Veronice Zemanová za všechno, co mě naučila.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 30 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie