Reklama:

IFBB President Santonja Cup 2018 očima Davida Ulbrichta

14.167 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


IFBB PRESIDENT SANTONJA CUP 2018 - 22. - 24. 3. 2018, Řecko
Češi před President Santonja Cup:
David Ulbricht (video) • Michal KomosnýJitka Vorlová • Luboš Kvasnička

Info z President Santonja Cup:
z místa dění - 3 medaile!kompletní výsledky s body

Z President Santonja Cup očima závodníků:
D. Ulbricht


Na soutěž IFBB President Santonja Cup 2018, která se konala 23. března 2018 v řeckém městě Nafplio, přijeli i čtyři čeští závodníci. Dva z nich si domů přivezli medaile. Michal Komosný získal druhé místo v kategorii physique mužů nad 180 cm, Luboš Kvasnička vybojoval hned dva cenné kovy, a to stříbro v kulturistice mužů do 100 kg a zlato v kulturistice juniorů. Davidu Ulbrichtovi, reprezentujícímu kategorii klasické kulturistiky nad 175 cm, utekl bronz jen o jeden jediný bod. O tom, co ho o medaili připravilo i jak si závody v Řecku užil, nám David osobně napsal.


[Text: David Ulbricht] Zrovna je 4:58 místního času, jsem ještě v Řecku a dnes v neděli 25. března se vracím zpět do Prahy. Nemůžu usnout, a protože mám "přemýšlivou", rozhodl jsem se, že na rozptýlenou napíšu něco k IFBB Santonja Cupu 2018 právě teď.

Do Řecka jsem odlétal, dá se říct, na poslední chvíli. Ve čtvrtek 22. března po zhruba tříhodinovém letu jsem přistál v Athénách. Let celkem dobrý. Jsem člověk, který je ve svém bližším okolí známý tím, že se čas od času rád rozmazluje, tak ani teď tomu nebylo jinak. Neponechal jsem nic náhodě a raději si rezervoval sedadlo u nouzového východu. Ne že bych počítal s tím, že "nouzák" budu potřebovat, ale právě tato sedadla mají větší místo pro nohy, což někdy bývá opravdu k nezaplacení.

Nádhera, vylezl jsem z letadla a teplejší jarní počasí s teplotou kolem 19 stupňů bylo příjemné. Praha měla v tu dobu tři stupně nad nulou a rozdíl byl hned znát. Na druhou stranu bych se mohl zmínit o tom, jak jsem se cítil po třetí sacharidové nule a šesti trénincích ve třech dnech, ale raději to nebudeme rozvádět, nerad bych někomu kazil iluzi o tom, jak je závodní bodybuilding lehká záležitost. :-)

Po přistání následovalo čekání na transport do autopůjčovny. Za necelých 20 minut jsme naskočili do mikrobusu a za dalších 10 minut jsme byli na firmě, která nám zajistila vypůjčení vozu. Vzhledem ke zkušenosti z Milána jsem nechtěl Fiat Tipo. Přece jen jsme to měli z Athén do Nafplia nějaké dvě hodiny, a proto jsem vůz rezervoval s předstihem, tzn. výběr lepšího auta. Na místě se ale rezervované auto nenacházelo! Miluji státy, kde lidé dokážou být tak "free", to nám Čechům fakt chybí. Ale dobře to dopadlo. Stačilo si pár minut stěžovat a přistál na stole klíč od Toyoty s hybridním pohonem v automatu a musím říct, že to byla super zkušenost. Po dvou hodinách do Nafpila a třech dnech popojíždění po městě si auto vzalo čtvrtinu nádrže.

Po cestě do Nafplia jsem jednou stavěl, abych si zkontroloval hmotnost a následně upravil jídlo podle toho, jak bylo zapotřebí. Bylo to vtipné. Osobní váhu jsem totiž vezl v kufru. Poněkud unavený týpek, vydietovaný a v teplákách, který si to míří s váhou pod paží na WC na jedné zapomenuté benzínové pumpě. Jak na mě asi koukali, si dokážete představit. :-D Výhodu mám tu, že jakmile jdu před závody energeticky nadoraz, tyhle faux pas situace mi jsou úplně jedno, a co si lidé myslí taktéž.

Ale abych se vrátil k tématu. Hmotnost byla OK a já jsem mohl s jídlem pokračovat dle plánu - hurá! Směřoval jsem to hned na hotel, kde jsme praštili kufry, ještě jednou jsem udělal kontrolu váhy a hned odjezd k registraci. Lepší asi jezdit na registračku večer. Žádné fronty, tlačenice atd., takže to bylo hned hotové a mohl jsem na hotel ladit fazónu. To se sice povedlo, ale co se nepovedlo, byl odstín, který jsem nevychytal, přidalo mi to pár trestných bodů, a tím pádem mi určitě utekla konečná třetí příčku, tu jsem prošvihl o jeden jediný bod - škoda. Ta noc byla hrozně náročná, nemohl jsem vůbec spát a zároveň jsem dojídal až do brzkých ranních hodin.

Dostávám se k samotným závodům. Do posledních chvil (do večera den před soutěží) se stále měnil časový harmonogram. Hrozný zmatek. Nejdříve timetable tak, pak zase onak. Nakonec to dopadlo tak, že jsem šel na řadu hned ráno, což je celkem výhoda, protože závodník nemusí čekat hodiny, než na něj přijde řada. Prostředí budovy nebylo nikterak nóbl, nic luxusního se nekonalo, ale musím říct, že celá soutěž probíhala dobře. Lidé byli obecně velmi vstřícní a na pohodu. Stage nakonec úctyhodná a fotky ze stage velmi povedené. Vedle pódia se nacházelo mini expo se značkou Gorilla Wear a na druhé straně haly probíhal prodej suplementů, kde nechyběl ani český výrobce doplňků stravy.

Druhý den následovala registrace závodníků Elite Pro. Osobně mě zajímalo, jak to právě v Elite Pro probíhá, a musím říct, že jim opravdu závidím. Je to více rodinný přístup. Registrace a vážení závodníka probíhaly na základě vyvolávání dotyčného závodníka jménem a ten se dostavil na patřičné místo. V praxi to znamená, že si sedíte, bavíte se s přáteli, a když slyšíte své jméno, jdete na řadu a hned se Vám věnují, tedy takhle to probíhalo na této soutěži. Nikde tedy nečekáte frontu a to je pro závodníky velmi pohodlné. Bylo cítit, že si pořadatelé Elite Pro závodníků váží, bylo to znát na jejich přístupu. Nemyslím si, že by si méně vážili amatérů, ale vzhledem k menšímu množství závodníků v Elite Pro je na toto prostě více prostoru. Na takový ten osobnější přístup - v mých očích super.

IFBB Santonja Cup 2018 vnímám z pohledu závodníka a následně diváka jako povedenou soutěž, na kterou bych se klidně vrátil znovu. Město Nafplio je, řekl bych, malé tradiční řecké město u pobřeží, kde najdete vše, na co si vzpomenete. Stojí jistě za jednodenní návštěvu, nicméně na dovolenou jako takovou to není.

Závěrem bych rád poděkoval Lídě Čížové za feedback, který mi dala po soutěži. Moc si toho vážím, protože si myslím, že mi to do dalších soutěží pomůže. Díky, Lído.


Fotografie ze soutěže IFBB President Santonja Cup z archivu Davida UlbrichtaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.04.07:20Johan - Dejve forma jak lusk*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Jarda 74 (05:57) • Díky za článek, jako mládě jsem to sledoval s opravdu velkým nadšením, hledal jsem jaký...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Tsunami (23:00) • Díky Michale za zpětnou vazbu. Co se týče přechod stehna v trup je pravda. Jen je to ta...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra