Reklama:

Michal Komosný - rozhovor a forma před IFBB President Santonja Cup 2018

13.569 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB PRESIDENT SANTONJA CUP 2018 - 22. - 24. 3. 2018, Řecko
Češi před President Santonja Cup:
David Ulbricht (video) • Michal KomosnýJitka Vorlová • Luboš Kvasnička

Info z President Santonja Cup:
z místa dění - 3 medaile!kompletní výsledky s body

Z President Santonja Cup očima závodníků:
D. Ulbricht


Na soutěž IFBB President Santonja Cup 2018, která se uskuteční v termínu 22. - 24. března 2018, ladí formu i český závodník Michal Komosný, který se představí v kategorii physique mužů do 182 cm. Michal na sobě od svých posledních závodů hodně zapracoval a letos to vypadá, že se ukáže na pódiu připravenější než kdykoli jindy. Co za tím stojí?

Michale, pokud se nemýlím, naposledy jste soutěžil loni v létě na Olympia Amateur Spain, což byla Vaše druhá mezinárodní soutěž. Jak se Vám líbila, jak jste byl spokojený se svým výsledkem a na čem jste si řekl, že musíte nejvíc zapracovat, když jste viděl ty nejlepší ze svých soupeřů.

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Zázemí soutěže Olympia Amateur Spain bylo pěkné, stejně jako lokace v Marbelle, ale byly tam organizační zmatky, které mě docela zklamaly. S umístěním jsem spokojený nebyl, ale odpovídalo mé formě, která bohužel nebyla podle mých představ. Ve Španělsku jsem také viděl, že připravenost závodníků na evropských soutěžích je o dost lepší než jinde, takže jsem se snažil zaměřit na tento faktor.

Jak dlouhou jste si dal po soutěžní sezóně pauzu a kdy jste naskočil do nové přípravy?

Pauza byla asi nějakého půl roku, do objemové přípravy jsem naskočil na přelomu listopadu a prosince.

Na co jste se během své zimní přípravy nejvíce zaměřil? A zkoušel jste v tréninku něco nového, nebo jste trénoval podle navyklých postupů?

Zaměřil jsem se hlavně na objemy ramen a prsou, což jsou moje slabiny, a také jsme se snažil dosáhnout hlubších břišních svalů. Trénink kromě častějšího procvičení zmíněných partií moc odlišný nebyl.

Trénujete raději sám, nebo se sparingem? Co Vás nejvíc nakopne do tréninku, když se Vám nechce nebo jste unavený?

Se správným sparingem, který Vám dopomůže jít za hranice, je to určitě vždy lepší, ale zvládám kvalitně odtrénovat i sám, když nikdo není po ruce. A co když se mi do tréninku nechce? V objemu jsem žádné takové stavy nepociťoval. Momentálně ke konci přípravy zařazuji nakopáváče, které vždy dokonale splní svůj účel.

Máte nějaký svůj sportovní vzor?

Sportovních vzorů mám spoustu, největší oblíbenec je asi Steve Cook.

Vývoj své formy si hlídáte sám, nebo spolupracujete s nějakým trenérem?

Soutěžím už asi 5 let, za které jsem svoje tělo skvěle poznal, vím, jak na co reaguje. Každopádně jsem v této přípravě navázal spolupráci se Slávkem Vinogradovem, který mi jako mezinárodní rozhodčí dokáže skvěle poradit s tím, co rozhodčí na soutěžích budou chtít. Na společných trénincích mě dokáže pěkně zničit a je to i skvělý člověk, takže za tuhle spolupráci jsem moc vděčný.

Jak nejraději relaxujete, když máte třeba den volna?

Nejvíc si odpočinu, když jedu za rodinou na jižní Moravu, co si budeme vykládat, doma je doma. Jinak pravidelně zařazuji saunu, tam dokážu vždy dokonale vypnout.

Nyní Vás čeká závod Santonja Cup v Řecku a poté Diamond Cup na Maltě. Který ze závodů berete jako důležitější a jak jste spokojený s formou krátce před Vaším prvním startem v letošním roce?

Obě soutěže jsou pro mě stejně důležité a chtěl bych se na nich ukázat ve stoprocentní formě. Forma stále graduje a je to už úplně jinde než předešlé roky. Už se nemůžu dočkat, jak to bude vypadat na pódiu.

Jaké další soutěže plánujete pro rok 2018?

To samozřejmě bude záviset na výsledcích z těchto soutěží, ale pohrávám si s myšlenkou závodit na podzim na EVLS před domácím publikem.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra