Jaké byly jarní mistrovské soutěže juniorů 2017 očima závodníků?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfo I.info II.startovkyočima závodníků
výsledky I.foto I.zákulisí I.abs. I.video I.
výsledky II.foto II.zákulisí II.abs. II.video II.

MČR dorostu a juniorů 2017 - videozáznamy

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Informace o možnosti prezentovat sebe a svůj pohled na uplynulé jarní soutěže juniorů a dorostu putovala na 280 e-mailů závodníků, kteří se zapojili do bojů na pódiu všech mistrovství. Děkuji opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky všech závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Čelákovicích, Bohumíně nebo Orlové, či přidali i pohled do svého života. Bonusem budiž krátké ohlédnutí diváka za soutěží IFBB Diamond Cup.

Anželika Kiričenková

Moje závodní sezóna začala startem na mistrovství Čech žen, kde jsem skončila z dvaceti závodnic sedmá. Musím říct, že jsem byla zklamaná, takže jsem motivaci musela tahat snad i z ponožky. :-) Před mistrovstvím proběhla ještě nominace na mistrovství Evropy, kam jsem se nominovala do kategorie bikiny fitness juniorek, a začátkem května jsem odletěla s českou výpravou do Španělska. Španělsko bylo jedním slovem nádherné. Byl to opravdu nejkrásnější zážitek v mém závodním životě. Opět jsem z dvaceti závodnic skončila na sedmém místě, ale to pro mě bylo neuvěřitelně cenné. Všechny závodnice byly nádherné, byly to ty nejlepší z Evropy, a proto si svého umístění na mistrovství Evropy moc vážím. Právě odtud jsem odjížděla neskutečně namotivovaná na další soutěže.

Týden po návratu ze Španělska jsem se zúčastnila mistrovství Čech juniorek, kde jsem obhájila loňský titul a stala jsem se absolutní mistryní Čech juniorek. Čekalo mě tedy mistrovství České republiky, kam jsem se velmi těšila, ale zároveň mi bylo líto, že sezóna tímto závodem končí.

Mistrovství České republiky se konalo v krásných prostorách a musím vyzdvihnout také skvělou organizaci. Závody jsem si moc užila a završila sezónu absolutním vítězstvím na mistrovství České republiky juniorů.

Ten pocit, kdy Vám dávají medaili na krk a pohár za absolutní vítězství, je nepopsatelný. Opravdu se Vám promítne všechno, co jste pro to udělali - ty hodiny tréninků, příprava jídla pozdě večer, brzké vstávání, disciplína, únava, střídání nálad - a pak tam stojíte a jste šťastní, protože víte, že to za to všechno stálo.

Chtěla bych moc poděkovat své trenérce Lídě Čížové, a to nejen za celou přípravu, ale za to, jaký je to skvělý člověk. Velký dík patří i mé rodině, která je se mnou na všech závodech, je to ta nejlepší podpora, jakou bych si mohla přát. Nakonec také děkuji svému příteli a kamarádům.

Brzy se uvidíme.

S pozdravem

Matěj Weissgráb

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz.

Jmenuji se Matěj Weissgráb, je mi 17 let a letos jsem absolvoval své první závody v kulturistice v dorostenecké kategorii do 72 kg, kde jsem se umístil na pro mě úžasném třetím místě.

S "kulturistikou" (v té době pro mě bezduché a bezmyšlenkovité zvedání činek, jelikož jsem popravdě ani nevěděl, co to kulturistika přesně je) jsem začal v 15 letech. Největším impulsem začít cvičit byly posměšky od okolí, které zapříčinila moje obezita a život totálně bez smyslu (videohry a fastfoody). Postupem času, jak jsem získával zkušenosti s tréninkem a stravou, jsem čím dál tím více začal upadat do světa kulturistiky. Rozhodl jsem se tak kontaktovat mého trenéra Petera Tatarku, aby mi pomohl s přípravou na moji první soutěž.

Tak teď už k samotné soutěži. Jelikož mistrovství Čech bylo pořádáno v mém rodném městě Čelákovicích, tak pro mě byla neskutečná radost, že jsem mohl na prezentaci vyjít doslova 10 minut před začátkem a nemusel se stresovat s dopravou apod. Dalším obrovským plusem byla veliká podpora od přátel, za což jim tu ještě jednou děkuji, jelikož mi dala obrovskou šťávu a chuť stoupnout si na to pódium a pózovat přede všemi.

Co se týče organizace a samotných organizátorů (především pana Tichého), tak si myslím, že ani není co vytknout, bylo to naprosto špičkové a působilo to celé hrozně přátelsky a mile. V samotném zákulisí se bohužel přes velký počet závodníků a trenérů nedalo skoro vůbec dýchat, míst na natření a pumpování bylo velice pomálu. Ale co... to jsou jen malinké neduhy toho pro mě fantastického dne. :-)

Co se týče závodníků, v mé kategorii mě až překvapila nulová rivalita a přátelský přístup v zákulisí od všech. Nakonec bych chtěl všem borcům pogratulovat k umístění a poděkovat za neskutečný zážitek.

Abych celkově shrnul mé první závody v kulturistice, jedním slovem dokonalé. Forma vyšla tak, jak měla (samozřejmě dost věcí šlo ještě zlepšit), ale to půjde do příštího jara, kdy se budu připravovat zřejmě na více závodů už v juniorské kategorii.

S pozdravem

Michaela Hemmerová

Moje jarní sezóna začala přípravou na rakouskou soutěž International Austrian Championship, která byla mou vůbec první soutěží za hranicemi. Nastoupila jsem jak v kategorii juniorské, tak i ženské, a přivezla jsem si druhé místo mezi juniorkami a čtvrté mezi ženami. Soutěž byla velice dobře zorganizovaná, závodníci měli spoustu prostoru a s formou a výsledkem jsem byla moc spokojená.

Týden nato jsem startovala na mistrovství Evropy. Jsem moc ráda, že jsem dostala tu možnost do Santa Susanny s českou reprezentací odletět a vyzkoušet si tak stát na obrovském pódiu mezi evropskou špičkou. Vysněné finále bohužel nevyšlo, ale za tuto zkušenost jsem moc vděčná.

Následovalo mistrovství Čech, kde jsem obsadila třetí místo. Závod to byl skvělý, dobrá organizace, hodně prostoru pro závodníky. Týden nato se konalo mistrovství České republiky v Orlové, kam jsem jela s medailovými ambicemi. Umístila jsem se na nepopulárním čtvrtém místě a bylo mi rozhodčími vytknuto, že jsem už moc vyrýsovaná a vysušená. Brala jsem to jako další cennou zkušenost, závod jsem si moc užila a tímto jsem chtěla ukončit jarní sezónu.

Nedalo mi to a den po republice jsem se přihlásila na Diamond Cup v Ostravě, což měla být moje pátá soutěž během pěti týdnů, ale moc mě lákalo postavit se na pódium s mezinárodní konkurencí ještě jednou. Tento týden mi moc pomohla Lída Čížová, která se snažila mou formu zjemnit a lehce zaoblit, a jsem jí strašně moc vděčná za všechny rady, které mi poskytla. Díky tomu jsem získala druhé místo, kterého si opravdu neskutečně vážím a rozhodně ho beru jako nejlepší výsledek celé jarní sezóny.

Závěrem bych chtěla poděkovat týmu Dream Body Fitness v Kladně, mému příteli Davidu Fechtnerovi, který mi s celou přípravou pomáhal a hlavně psychicky podporoval, a celé rodině, která mě moc podporuje na dálku.

S pozdravem

David Zábranský

Předpověď na sobotu 27. května 2017 zněla jasno, stupeň zátěže mírný, seismická aktivita v normále. Od osmé hodiny ranní se však v Moravskoslezském kraji začaly odehrávat věci nevídané. Vítkovická oblast vykazuje silné otřesy, kardiakům vynechávají strojky a z nebe začínají padat za doprovodu masivního burácení hvězdy. Laická veřejnost zažívá hrůzné stavy. V ulicích se střetávají s obrovskými lidmi v těsném oblečení, stahujícími se na jedno místo. Zasvěcení již vědí, začíná svátek vůle, píle a neskonalého odhodlání - IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 s přidruženou Czechia Pro 2017. Přítomný divák je ohromen děním v aréně od první do poslední minuty. Vzduchem se line ze všech prostor přátelská atmosféra, pódium se prohýbá pod krásou ženských těl a skálopevné mužské masy. Velmi vkusná moderace zážitky jen dokresluje. Menší expo a fitness jídlo celou událost již pouze korunují. Na závěr je dobré zmínit, že přát si budeme další sourozence, více lidí z ulice a detailnější propozice. Děkujeme za úsilí a možnost trávit s Vámi krásnou chvíli.