Reklama:

Jaké byly jarní mistrovské soutěže 2017 očima závodníků?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfo I.info II.startovkyočima závodníků
výsledky I.foto I.zákulisí I.abs. I.video I.
výsledky II.foto II.zákulisí II.abs. II.video II.
GP Zbýšov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
RCO Fitness Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí video
BFC Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - výsledky (I.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - video (I.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - výsledky (II.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - výsledky (II.)

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství České republiky s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou soutěž, vyslovit své názory, ohlédnout se za ní, jak se jim líbila, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Počet e-mailových adres všech, kteří se zapojili do bojů na pódiu oblastních mistrovských soutěží i MČR mužů, žen, párů a masters v kulturistice a v části žen a physique mužů, přesahoval číslo 310, nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět všem, kteří si stejně jako loňská hrstka našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky osmi závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Kutné Hoře, Rosicích nebo Lysé nad Labem, či přidali i pohled do svého života.


Jaromír Tykal

Ahoj, milí čtenáři Ronnie.cz,

jmenuji se Jaromír Tykal a fitness se věnuji již třináctým rokem. Za ta léta jsem nasbíral mnoho trenérských a výživových licencí z ČR, pár let jsem působil jako manažer pro sportovní výživu a zakladatel fitness center značky Nautilus, Stairmaster aj. Rád sbírám zkušenosti od zkušených lidí a závodníků a snažím se od nich co nejvíce naučit a zlepšit se. Vzhledem k tomu, že jsem dlouhou řadu let předtím cvičil na symetrii těla a estetiku, kategorie physique mužů byla mou jasnou volbou a za vznik této kategorie jsem byl rád.

Vzhledem k tomu, že rád dělám věci naplno a na závody bych nešel s formou, se kterou bych nebyl spokojen, moje závodní sezóna začala teprve před 3 lety, kdy jsem úspěšně odstartoval kondičními soutěžemi a vybojoval nějaké medaile. S Kutnou Horou mám však bohužel většinou špatné zkušenosti, neboť závody v tomto městě nikdy nedopadly dle mých představ. Na loňských mistrovských soutěžích jsem se ani nenominoval na mistrovství ČR, přestože forma byla, což jsem potvrdil vítězstvím nad stejnými závodníky na BFC Cupu.

V mé kategorii physique totiž nikdy nevíte, jaké budou preference rozhodčích. Zdali budou preferovat plnější, či vysekanější tvary. Takže zatímco na některých závodech skončíte první, na dalších závodech se naopak ani neprobojujete do finále. Na druhou stranu je mou velkou slabinou pózing, který téměř netrénuji a nechávám jej náhodě. A pak to podle toho vypadá.

Na letošních mistrovských soutěžích jsem se však již probojoval do finále a tím se i nominoval na mistrovství ČR, což bylo hlavním cílem mé přípravy. Bohužel jsem na této vrcholné soutěži začal experimentovat s barvou a olejem a výsledek byla patlanice, kdy na pódiu nebyla vidět žádná definice. A protože rád riskuji, tak jsem letošní rok zkoušel i změny v superkompenzaci, která je obvykle mou silnou stránkou, ale na mistrovských soutěžích se v mé kategorii ukazuje nadměrná staženost a žilnatost jako kontraproduktivní. A proto jsem si hrál s vodou, cukry a solí, abych přišel plnější. Zda se to povedlo, sám nevím. Spíše jsem byl široký v pase.

Mistrovství Čech se mi však líbí, neboť na těchto závodech je hojná účast, tím je zaručena i skvělá atmosféra. Ačkoliv mnoho lidí nadávalo, že si lidé neměli kam sednout a bylo prodáno více lístků než míst, mně to vyhovovalo a myslím si, že to k našemu sportu patří. O to víc mě zklamalo, jak byla nízká návštěvnost na mistrovství ČR, které bylo skvěle zorganizované panem Tichým a působilo prestižnějším dojmem.

Každé závody jsou pro mě jakousi slavností, neboť zde potkáte hodně zajímavých lidí, pokecáte a seznámíte se se závodníky. Dále můžete ochutnat mnoho zajímavých produktů od fitness společností, k nimž běžně nemáte přístup.

Ačkoliv jsem tuto sezónu plánoval pouze mistrovské závody, nakonec jsem se rozhodl jít i na pohárovky FFF Cup a možná i BFC Cup. Na těchto závodech to již nebudu tolik hrotit a chci to jít zkusit jen tak na pohodu. Nic neočekávám, neboť v minulosti se mi osvědčilo, že čím míň to člověk řeší, tím je to i lepší. :-)

S pozdravem
Jaromír Tykal


Dominika Pobudová

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz.

Jmenuji se Dominika Pobudová, je mi 25 let a soutěžím druhým rokem v kategorii bikiny fitness nad 168 cm.

Od ledna jsem se připravovala na jarní soutěže 2017 s hlavním cílem nominovat se na MČR 23. dubna. Začalo to na mistrovství Čech, kde jsem získala 2. místo v kategorii bikiny fitness nad 168 cm. Už to, že jsem se dostala do finále, mě neskutečně potěšilo, protože cíl číslo jedna byl tímto splněn. :-)

Co se týká mistrovství Čech 16. dubna, trošku mě už loni mrzelo, že se pořádá opět na stejném místě, a to v kulturním domě Lorec v Kutné Hoře, když zájem o tuto soutěž je jak z pozice závodníků, tak diváků větší a větší. Celkově se mi závody moc líbily, ale ty prostory jsou stísněné, nejspíš to ale jinak nejde a zvládnout se to samozřejmě dá.

Zato na mistrovství ČR v Lysé nad Labem byly prostory perfektní. Organizace a celková atmosféra také. A odvezla jsem si odtud opět stříbrnou medaili, pohár a krásné ceny, což pro mě bylo nejhezčí třešničkou celého dne.

Myslím, že moc velké díky patří celé společnosti Pro Tan, která se nejen o mě dokonale starala. V Kutné Hoře to měli hodně těžké právě kvůli prostorům a velké obsazenosti závodníků, ale poprali se profesionálně. V Lysé nad Labem jsem byla z jejich práce opět nadšená.

Pohárové soutěže, které nyní probíhají, jdou bohužel z důvodu pracovních a studijních povinností mimo mě, chystám se ale 7. května do České Lípy na BFC Cup a pevně věřím, že pořadatelům se vše povede jako v loňském roce a závodníci si soutěž užijí, protože to je nejdůležitější.

Zatím jsem tedy z letošní sezóny plná skvělých dojmů a pořád nějak nevěřím umístěním, kterých jsem dosáhla. Budu se moc snažit dovézt domů i nějakou medaili z BFC Cupu jako v loňském roce.

Za pomoc v přípravě moc děkuji společnosti Survival, posilovně Mega Fitness, všem těm důležitým lidem kolem mě a Ronnie.cz za fotky, videozáznamy a on-line přenosy! :-)

S pozdravem
Dominika Pobudová


Miroslav Dopirák

Jmenuji se Miroslav Dopirák a rád bych se s příznivci "železné hry" podělil o své zážitky ze své letošní závodní sezóny. Mé první zkušenosti s kulturistikou se datují do roku 2009, nicméně teprve rok 2011 byl tím zlomovým a definitivně mě nasměroval do posilovny. Přitom impulzem byly paradoxně zdravotní potíže, které způsobily nejen dva měsíce bez sportovních aktivit, ale také drastický úbytek tělesné váhy (naštěstí většinou tukových zásob). Pak stačilo jen vyhecování od kamarádů, abych si zkusil přípravu na kulturistickou soutěž. Cílem měly být kondiční podzimní pohárové soutěže, ale především dokázat překonat sám sebe a přípravu absolvovat na 100 %. To je ostatně mé motto v celém životě - dokázat překonat sám sebe a dosáhnout cíle přes všechny překážky.

Hned první závod v Krnově skončil pro mne překvapivým úspěchem, když jsem získal první místo, následované prvním místem na SmartLabs Cupu v Brně a dvěma druhými místy na zbylých pohárových soutěžích. Po této sérii soutěží jsem byl nesmírně vyčerpaný, ale stejnou měrou šťastný. Věděl jsem, že jsem našel ten pravý sport. V následujících letech jsem se ještě několikrát zúčastnil podzimních soutěží pro kondiční soutěžící s proměnlivými úspěchy.

Společně s kamarády Lukášem Bečičkou a Mirkem Kalichem jsem se rozhodl, že zařadím rok pauzy v soutěžení a zkusím se připravit na vyšší metu, tou bylo mistrovství Moravy a Slezska v roce 2015. První vystoupení na mistrovských soutěžích skončilo pěkným 3. místem v kategorii do 90 kg. Na MČR již forma odcházela a bylo z toho 6. místo. Zároveň jsem získal cenné ponaučení - byl jsem oproti ostatním závodníkům příliš subtilní vzhledem ke své výšce. Jak je mým zvykem, pustil jsem se do ještě tvrdšího tréninku s touhou přijít na soutěžní pódium znovu a v lepší formě. Přípravu jsme rozfázovali na dva roky se zaměřením na letošní jarní mistrovské soutěže.

Na mistrovství Moravy a Slezska v Rosicích u Brna jsem se ještě umístil mimo stupně vítězů, nicméně 4. místo znamenalo postup na MČR v Lysé nad Labem. Ač byly Velikonoce, všichni okolo slavili a hodovali, já dřel za podpory své přítelkyně ve fitku. Podařilo se mi dotáhnout formu a odvodnění na úroveň, se kterou jsem byl vnitřně spokojený, a odjížděl s kamarádem Jakubem směr Lysá nad Labem v bojovné náladě. Výsledek předčil veškeré mé představy - 1. místo v klasické kulturistice masters a 2. místo v klasické kulturistice nad 180 cm. Všechna ta dřina, odříkání se vyplatily. Ač nesmírně unavený, odjížděl jsem s pocitem uspokojení nad zvládnutím další osobní výzvy. Jistě je namístě zmínit, že zejména MČR bylo po organizační stránce perfektně zvládnuté. Velké prostory v zázemí se zrcadly a svižný průběh soutěže dle harmonogramu zajisté ocení každý soutěžní kulturista. Jistě je prostor k vylepšení (např. on-line webová aplikace pro přehled harmonogramu kategorií a výsledků, která by nahradila vylepování tištěných informací v prostorách závodiště), každopádně patří organizátorům, rozhodčím a svazu velký dík za pěkné závody s úžasnou atmosférou.

Závěrem bych chtěl poděkovat svým kamarádům Lukáši Bečičkovi, Mirku Kalichovi za podporu a odborné vedení při trénování a pózingu, přítelkyni Věrce a mým dětem za trpělivost a podporu v celé přípravě a obsluze ve Fitness Abácie za povzbuzení, když má nálada na trénink byla na bodu mrazu. Vy všichni máte velký podíl na tom, že jsem se dostal v kulturistice tam, kde jsem dnes.

S přáním všem přátelům fitness a kulturistiky "nikdy nic nevzdávejte"
Miroslav Dopirák


Andrea Jančíková

Soutěž mýma očima. Pro mě to je se 42 lety na krku famózní zážitek. S trenérem Peterem Tatarkou stále pilujeme formu. Na první soutěži v Kutné Hoře plynula má nervozita z nezkušenosti, ale dala jsem do toho vše, co jsem v tu chvíli mohla.

V Lysé nad Labem byly skvělé podmínky, pódium atd., organizace opět na úrovni. Fotograf Josef Adlt dělal famózní fotografie. Na další závody se velmi těším, získala jsem díky tomuto sportu smysl života a nové přátele. Velký respekt všem organizátorům, trenérům a závodníkům.

Velice děkuji za podporu ve snažení trenérovi, přátelům, zaměstnavateli a kolegům. Bez nich bych to nedokázala.

S pozdravem
Andrea Jančíková


Ida Tvarůžková

S potěšením reaguji na Vaši výzvu k osobní sebereflexi z jarních mistrovských soutěží. Letos je to má "mistrovská" premiéra. Doposud jsem se účastnila podzimních pohárových soutěží v letech 2015 a 2016. Oba víkendy pro mě byly skvělým zážitkem. "Klima" v zákulisí bylo velmi příjemné. Žádné napětí, nervozita.

V Rosicích mi velmi pomohl pan Vrábel z Fitness Factory Olomouc, když mi na poslední chvíli vypadl doprovod a já jela na soutěž sama. Skvěle mi vyladil barvu a bylo z toho krásné první místo v kategorii bodyfitness nad 164 cm.

V Lysé bylo pro soutěžící skvělé zázemí. I teplota v hale byla ideální. :-) Skvělí lidé ze strany soutěžících kolem mě a opět skvělé umístění. Stříbrná medaile.

S přípravou mi úžasně pomáhala paní Jana Bendová. Největší díky patří mým dvěma malým dcerkám a manželovi.

S pozdravem
Ida Tvarůžková


Margaryta Říčařová

Ahoj, závodím už třetí sezónu, takže letos se s Vámi podělím o atmosféru v zákulisí. Je to takový Facebook naživo. :-) Všichni jsme sportovci, kteří prošli různými etapami diety, sáhli si na dno, investovali do toho obrovské úsilí a žádný z nás tuto cestu nevzdal, protože máme tento sport v srdci.

V zákulisí si různě všichni vzájemně pomáhají, fotí se a dávají si sladkosti. Největší zážitky mám z dámské toalety na mistrovství Čech, to byl parádní babinec. :-) Šla jsem se nalíčit, upravit účes a také plavky a vlastně z toho nakonec vznikl skvělý sraz, kde jsem potkala opravdu hodně známých a krásných sportovkyň, každá z nich mi s něčím pomohla, pokaždé jsme si pokecaly a zasmály se.

Naopak to bylo na MČR, kde holky na mě neměly moc čas, já jsem byla dost nachlazená a k tomu jsem měla s sebou v zákulisí ještě synáčka, kterému je 4 a půl roku, takže jsem si to moc neužila, ale tak to prostě chodí. O to je to těžší na prknech, kdy na sobě nesmíte nic z toho negativního nechat znát a musíte být tak trochu herečka.

Cíl je splněn, výsledky jsou suprové, jsem spokojená, trenér je pyšný, medaile zlatá. Fanděte mi na mistrovství Evropy, a pokud byste někdo chtěl sledovat moji sportovní kariéru, dejte mi palec nahoru na FB stránce, Instagramu nebo zavítejte na můj web Fitrit.cz. Kromě závodění také trénuji. Ráda Vás uvítám a společně splníme Váš cíl!

Všem krásný den
Margaryta Říčařová


Iva Sarauerová

Jmenuji se Iva Sarauerová, je mi 34 let, mám dvě děti (osmiletého Kvida a šestiletého Huga) a živím se výrobou dortů, což je na tom asi nejvtipnější. Sport miluji odmalička. Než jsem se začala věnovat fitness, tak jsem byla závislá na běhání. Bohužel jsem měla velké problémy s koleny a musela jsem na operaci. Ta se bohužel nepovedla a pár měsíců nato jsem šla s kolenem na reoperaci. Koleno je v horším stavu než před operacemi a já už nebudu moct nikdy běhat. Kvůli tomuto problému jsem se dostala k fitness a našla si novou závislost. Jelikož mé životní krédo je "když už, tak už!", tak hned ze začátku jsem věděla, že bych si moc přála splnit si sen a jednou se postavit na závodní prkna. Má cesta k vysněnému cíli však trvala několik let a byla dost trnitá, operací bylo víc, neměla jsem moc štěstí na trenéry, ztrácela motivaci a přestala absolutně věřit v ten svůj sen. Můj sen byl zakopán a já jsem hlavně nevěřila sama sobě. Jelikož mé koleno se při každém propnutí blokuje, tak jsem vše dávala za vinu i koleni, že to nejde, že nemůžu atd. A že se přeci nemůžu připravovat na závody a u toho denně vyrábět dorty. V hlavě jsem jen měla, že mám ty nejhorší podmínky, které jsou vůbec možné pro přípravu.

Asi by to takto pokračovalo dále a já bych byla stále na negativní vlně a dále bych se nikam neposouvala, ale měla jsem to největší štěstí a potkala toho nejlepšího trenéra - Michala Sittera, který mé sny vzkřísil, dal jim naději a nastavil mě na pozitivní vlnu. Díky Míšovi jsem začala věřit v sebe sama a najednou jsem viděla, že vše jde s takovou lehkostí a krásou. Začala jsem žít svůj sen. Fitness pro mě bylo najednou povýšeno na jinou úroveň a vše dávalo smyl. Moje "příprava" (skočila jsem rovnou do diety) trvala od ledna a stanovili jsme si jasný cíl, tedy mistrovství Čech. Za normálních okolností bych tomu nikdy nevěřila, že to je za tak krátkou dobu možné zvládnout, ale díky Míšovi jsem tomu věřila. Celé tři měsíce jsem si maximálně užívala každý, každičký den, každý tvrdý trénink, stravu, vše okolo... Viděla jsem, jak se mi tělo mění doslova před očima. Do toho jsem měla tolik práce, že když jsem nebyla ve fitku nebo s dětmi, tak jsem trávila veškerý volný čas v kuchyni u dortů. Poslední měsíc a půl jsem trénovala pózing s Timeou, za kterou jsem také moc vděčná, jelikož mi byla velkou oporou a motivací, stejně jako Míša. Oba mi věřili a za to jim chci také moc poděkovat.

Ani jsem se nenadála a najednou tady byla má první soutěž, můj obrovský životní sen. Byla jsem natěšená jako malá holka, nervózní zároveň. Byla jsem až v šoku, kolik lidí tam bylo. Po registraci jsem byla mírně rozhozená, protože mi bylo řečeno, že spodní i horní díl plavek jsou moc malé a že mi to spíš uškodí. Ale snažila jsem se na to nemyslet a celé si to užívat. Atmosféra byla úžasná a já se pomalu chystala na pódium. V mé kategorii bikiny fitness nad 168 cm bylo 19 holek. Bylo nás tolik, že jsme se tam měly problém všechny vejít. Když jsem tam stála, tak jsem byla hodně nervózní a určitě jsem kvůli nervozitě udělala spousty chyb, ale byla jsem šťastná. Měla jsem takovou radost, že jsem to dokázala, že jsem si konečně splnila svůj největší životní sen. Nemohla jsem tomu věřit. Ani nevím jak, ale najednou hop a já jsem tam mezi těmi všemi mladými krásnými holčinami. Věděla jsem, že pro sebe jsem už dávno vítěz.

Když jsem viděla, jaká je konkurence a kolik nás je, tak by mě ani nenapadlo, že můžu jít do finálové šestky. Ta radost a štěstí, když jsme to zjistili, byla neskutečná. Ufffff... Cožéééé? Mé první závody a já jdu do finále? Musím říct, že v tu chvíli mi bylo vše jedno, jelikož to bylo víc, než jsem čekala. Skončila jsem nakonec na krásném pátém místě.

Pro mě to byl určitě jeden z nejkrásnějších dní, splněný sen, neuvěřitelný zážitek, který už nic nepřekoná. Mám tolik krásných fotek, videí, momentů a zážitků. A co je nejdůležitější, mám obrovskou zkušenost, ze které budu nadále čerpat. Vím, co zlepšit (to vím tedy celou dobu), na co si dát pozor, čeho se vyvarovat. Dokázala jsem to! Dokázala jsem, že nemožné neexistuje. Vše skutečně začíná v naší hlavě. Ale bez těch správných lidí bych to nikdy nedokázala. Obrovské díky patří mému trenérovi. Nikdy bych nebyla tam, kde jsem právě teď. Díky němu jsem se našla. Děkuji, Míšo!

Týden nato jsem šla ještě na MČR, kam se mi tedy moc nechtělo, jelikož jsem věděla, že nemám takových kvalit jako ostatní holky, které tam se mnou budou stát. Ale brala jsem to jako další cennou zkušenost. Komu se poštěstí stát na republice? Další krásný den, skvělá atmosféra. Zázemí bylo parádní.

Do finálové šestky jsem se neprobojovala, ale opravdu jsem v to ani nedoufala. Mojí největší slabinou jsou právě nohy, zadky stehen a zadek vůbec. Za tak krátkou dobu jsme to ani vybudovat nemohli. O to větší motivaci teď mám. Vím, na čem budeme makat a na co se zaměřit, to je na tom krásné. Je to nikdy nekončící cesta a já to miluji. Budu po ní kráčet, jak nejdéle to půjde, když zdraví dovolí.

S pozdravem
Iva Sarauerová


Karel Šnajdr

Vše začalo na podzim roku 2016, kdy jsem se po kratší úvaze rozhodl začít přípravu na jaro 2017. Můj cíl byl mistrovství Moravy a Slezska a následně mistrovství České republiky v kategorii klasická kulturistika nad 180 cm. Naposledy jsem absolvoval kondiční soutěže na podzim roku 2013 ještě jako junior. Klasicky jsem započal objemovou přípravu, kdy se mi podařilo na sebe nalepit nějaká ta kila. Po ukončení objemové fáze se ručička váhy zastavila na zhruba 108 kg, řekl bych, že celkem kvalitních, nechtěl jsem to až tak hrotit, aby tuku nebylo pak až moc. Objemovou fázi provázely občas problémy jako nemoc atd., ale to už zkrátka tak někdy bývá. Níže přikládám foto na konci objemové fáze.

Fázi diety jsem naplánoval na 14 týdnů s tím, že v posledním týdnu se už prakticky nic extra nestane, od začátku jsem do toho šel celkem naplno, abych pak nemusel ke konci moc tlačit na pilu. Nutno říct, že již od začátku jsem kolem sebe měl tým lidí, bez kterých by to nebylo zdaleka až tak... nechci říct v pohodě, protože jak už většina z Vás ví, je to velká dřina a odhodlání, ale spousta věcí byla jednodušších, nemusel jsem na ně myslet a hlídat všechno okolo. Můj tým je hlavně Lukáš, který je můj sparing partner, stará se mi o PR na naší fanpage, stříhá a zpracovává videa na našem YouTube kanálu, jelikož celou přípravu jsme natáčeli, objednává suplementy, stravu a stará se o mě na závodech na postu trenéra. Dále pak Pavel, náš kameraman a fotograf, a Lucka, další sparing, podpora a v neposlední řadě moje partnerka. Mohl jsem se tak stoprocentně soustředit jen na sebe. 14 týdnů uteklo až nečekaně rychle a den před mistrovstvím Moravy a Slezska jsme se sešli u sparinga Lukáše na kontrolu formy. Níže opět přikládám foto po čtrnáctitýdenní práci. Váha 92 kg.

Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2017

Na tuto akci jsem vyjížděl v 6 ráno s Lukášem a Pavlem. Již večer jsem toho moc nenaspal, nervozita, očekávání i celková únava si vybraly svou daň, ale pořád jsem se celkem těšil. Akce se konala v kulturním domě v Rosicích u Brna. Na místo jsme dorazili kolem půl osmé jako jedni z prvních. Náš plán byl co nejdříve odprezentovat a jít odpočívat, což se nám taky docela podařilo, měli jsme to rychle za sebou. Výška 188 cm, váha 91,7 kg, no, čekali jsme trochu více kilo, limit v naší kategorii byl 96 kg, takže rezerva tam ještě byla dost velká. Po prezentaci jsem se šel konečně trochu najíst. O barvu jsme měli postaráno, objednali jsme nástřik od firmy Pro Tan, která jako již tradičně nechybí na těchto akcích. Byla to naše první zkušenost s nástřikem a za mě super. Co se týče prostředí, tak musím říct, že jsem zažil už i lepší prostory, ale co se dá dělat. Místa nahoře nebylo mnoho a pro toho, kdo přišel pozdě, zbylo místo na chodbě. My svoje místečko obsadili hned ráno, takže jsem měl relativně klid, nechtěl jsem totiž ležet na chodbě, kde by mě překračovali lidé.

Po asi hodině a půl jsme šli konečně na řadu. Konkurence velmi slušná, bylo nás asi dvanáct, takže parádní boj o postupujících šest míst. Cítil jsem se skvěle, celkem jsem si i věřil. Nějaké drastické odvodňování jsme ani nepraktikovali, celé závody jsme odjeli, řekněme, normálně, dělal jsem věci dost podobně jako těch celých 14 dní v dietě. Semifinále bylo za mnou, nezbývalo než si počkat na výsledky, které oznámili kolem 14. hodiny odpoledne. Naše číslo tam nechybělo, takže postup do finále. Volnou sestavu jsem měl připravenou takovou netradiční, prostě jinou než ostatní. Po volné sestavě mi pódiový rozhodčí pochválil sestavu, což člověka zahřeje u srdce. Trošku jsem ji sice pokazil, protože jsem ji neměl nacvičenou úplně až do detailů, chtěl jsem tomu nechat volnější průběh, abych se tím zbytečně nestresoval. Od začátku jsme si řekli, že celé závody chceme odjet na pohodu. Finálové porovnávání jsem si velmi užíval a nakonec z toho bylo pro nás krásné 3. místo a kvalifikace na mistrovství České republiky. Níže přikládám opět pár našich fotek z backstage.

Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters 2017

Je to tady, pátek 17 hodin odpoledne a my vyjíždíme den předem na hotel do Lysé nad Labem v sestavě já a můj tým - Lukáš, Pavel a Lucka. Cesta nám trvala asi 3 hodiny, moc jsem si neodpočinul, to cestování je v dietě vysilující. Snažil jsem se relaxovat vzadu, něco i pospat. Na místo jsme dojeli lehce po osmé hodině. Benátky nad Jizerou, hotel Bílý páv, za mě super ubytování. O vše se dopředu postaral Lukáš. Máme rádi, když jdeme najisto. Druhý den ráno jsme vyjeli do Lysé nad Labem. Celá akce se konala na místním výstavišti, což je už dopředu záruka kvality hlavně, co se týče místa, volnosti pohybu, velkého pódia a stánku různých fitness firem. Není to až tak limitované prostorem, jelikož je to obrovská hala. Na prezentaci jsme dorazili kolem 9. hodiny, lehčí řada nás nemohla odradit, bylo to celkem rychle za námi. Váha 93 kg, takže jsem byl o 1,7 kg těžší, což jsem i na sobě cítil, že jsem plnější, tvrdší. Po prezentaci samozřejmě jídlo a pak jsme valili na nástřik, jelikož byla soutěž rozdělená na sobotu, kdy šli kulturisté, a na neděli, kdy šli chlapci v kraťasech a bikiny fitness, tak jsme šli na řadu celkem rychle.

V mojí kategorii bylo opět 12 borců, takže zase boj o umístění, což mám rád. Velmi mě to motivuje, když se s tím musí člověk porvat a není to zadarmo. Konkurence byla ostřejší než na Moravě, to bylo vidět na první pohled. V semifinále jsem nebyl v prvním vyvolávání, jako tomu bylo na Moravě. Odpózovali jsme a následovalo opět čekání na výsledky. Pochodili jsme stánky, hlavně jsme šli i za rodinou a kamarády, kteří nás dojeli i na takovou dálku podpořit. Ti, co nemohli, sledovali samozřejmě on-line přenos, přišla mi spousta zpráv na telefon a na sociální sítě, za což všem mnohokrát děkuji. Lukáš sázel fotky na naši facebookovou fanpage, fotky z backstage a krátké komentáře. V 15 hodin jsme se dočkali výsledků - postoupili jsme do finále, takže velká radost. Volnou sestavu jsem šel zase jinak než na Moravě, připravil jsem si něco jiného, nechtěl jsem se opakovat.

Finálové porovnávání jsem odjel, jak nejlépe umím, ale věděl jsem, že to asi na bednu stačit nebude, kluci přede mnou byli lépe připraveni. Nakonec jsem k mému překvapení skončil na 4. místě. Když se k tomu vracím zpětně, tak jsem velice spokojený s tímto umístěním. Je to pro mě velká motivace přijít další rok v lepší formě a pokusit se obsadit lepší umístění. Přece jenom 4. místo na MČR je lepší než 3. místo na Moravě. :-) Za mě super akce, prostory, palec nahoru pro pořadatele a hlavně pro tým Ronnie.cz, kteří zprostředkovávají on-line přenosy, díky nimž mohla být spousta našich kamarádů a známých na obou akcích s námi aspoň na dálku.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za podporu. Fanouškům, rodině a hlavně svému týmu za skvěle odvedenou práci. Šlapali jsme suprově, nezbývá než se těšit na poslední závod, kterým pro nás bude RCO Fitness Cup v Olomouci, kde zakončíme letošní závodní sezónu 2017. Dále taky pořadatelům těchto akcí a především týmu Ronnie.cz za marketing, on-line přenosy a fotky ze závodů.

Pokud byste měli zájem podívat se na celou moji přípravu, tréninky a hlavně videozáznamy ze všech letošních závodů, kde máte možnost vidět závody z pohledu závodníka, zákulisní dění a mnoho dalšího, podívejte se na náš kanál na YouTube, kde jsme se snažili zachytit ty nejzajímavější momenty. Dále Vás taky chci pozvat na naši fanpage na Facebooku, kde pravidelně zveřejňujeme články, fotky a spoustu dalších informací. Děkujeme.

Za BuraKarlosTV tým
Karel ŠnajdrLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie