Reklama:

Závodníci v kulturistice - rozhovory před mistrovstvím Evropy 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2017 - 3. - 7. 5. 2017, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Anželika Kiričenková • Lucie Varmužová • Michaela HemmerováLucie NovákováMarcela Blechtová
Veronika SvobodováNaďa KellnerováVeronika ZemanováAdéla Storzerová bodyfitness: Michaela Kohutová
Margaryta ŘíčařováArleta Krausováphysique: Lenka Jandová • Lenka FerenčukováLucie PoživilováIvana DvořákováMarek KavinaPatrik Herčzíkkulturistika: František Ševčík • Petr Havlík • Milan BodlákVladimír SemerádVladimír DvořákPetr Klíma klasika: Petr SvobodaLukáš TopinkaTomáš HlavaPavel Brožek
Zbyněk Bulavafitness: Ondřej Daňa
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 a 4 + foto - 1 medaile!
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
L. Topinka P. Klíma

Petr Klíma: "Když můžu já, proč ne
i ostatní!"
Vrcholem jarní části sezóny v amatérské divizi federace IFBB jsou každoročně kontinentální šampionáty, z nichž se v našich končinách té nejvýraznější pozornosti samozřejmě těší mistrovství Evropy. Soutěže, která se bude konat ve dnech 3. až 8. května ve španělské Santa Susanně, se stejně jako v předchozích letech i tentokrát zúčastní početná reprezentační výprava, jejíž další členy Vám dnes představujeme prostřednictvím předsoutěžních rozhovorů. Držte jim spolu s námi palce!

jménokategorie
František Ševčík kulturistika juniorů do 75 kg
Petr Klíma kulturistika vozíčkářů
Petr Havlík kulturistika mužů masters od 45 do 49 let do 70 kg
Milan Bodlák kulturistika mužů masters nad 55 let nad 75 kg
Vladimír Semerád kulturistika mužů masters nad 55 let nad 75 kg
Vladimír Dvořák kulturistika mužů masters nad 55 let nad 75 kg

František Ševčík

Vybrané úspěchy:

Jedná se o jeho první soutěžní start.

Františku, na české kulturistické scéně patříte mezi nové tváře. Představte se prosím trochu našim čtenářům. Kolik je vám let a co vás ke kulturistice přivedlo?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz! V první řadě bych chtěl poděkovat za tuto příležitost k rozhovoru. Jmenuji se František Ševčík, měřím 165 cm a aktuálně vážím 72 kg. Bydlím nedaleko Českých Budějovic a cvičení se věnuji zhruba pět let. Všechno to začalo již na základní škole, kdy jsem dost jezdil na BMX. Byl jsem hrozně hubený, vážil jsem 51 kg a neměl jsem na skákání ani pořádně sílu, a tak jsem začal chodit do posilovny. Vždy po škole 1x týdně. (smích) Ze začátku jsem vůbec nic neřešil, stravu nebo cviky, a o doplňcích jsem ani nevěděl, že existují. (úsměv)

František Ševčík 9 dnů před mistrovstvím Evropy 2017

Časem jsem si začal všímat nějakých svalových pokroků a chtěl jsem se o cvičení dozvědět víc a víc informací. Zhruba po třech a půl letech cvičení jsem si řekl, že prodám kolo a začnu se naplno věnovat posilování. Stále jsem sledoval videa Milana Šádka, který je můj veliký vzor dodnes, a právě z videí jsem narazil na Vladimíra Pajiče. Rozhodl jsem se, že bych se chtěl také někdy v budoucnu postavit na soutěžní prkna a zkusit závodit. Kontaktoval jsem tedy právě Vláďu, zda by bylo možné sestavení jídelníčku a tréninkového plánu, jelikož jsem nemohl stále nějak více přibrat a potřeboval jsem s tím vším pomoct. V té době se vše zlomilo a po měsíční spolupráci jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci, která trvá již přes rok a jsem za to neuvěřitelně vděčný.

Pokud se nemýlím, mistrovství Evropy bude představovat váš vůbec první soutěžní start. Je to tak? Pociťujete před ním nějakou nervozitu, nebo se naopak spíše těšíte?

Ano, mistrovství Evropy bude můj první soutěžní start. Nervozitu rozhodně pociťuji, jak bylo zmíněno, jsou to mé první závody a zároveň takhle veliké. K závodům přistupuji s respektem a jsem rád, že se právě této soutěže můžu letos zúčastnit. Zároveň se těším na veliké množství nových zkušeností a všechno dění okolo.

S jakým cílem se mistrovství Evropy zúčastníte?

Můj cíl je předvést se v co nejlepší formě, ale umístění si netroufám odhadnout, jelikož je to má závodní premiéra a navíc mistrovství Evropy, kde bude konkurence obrovská. Na druhou stranu jsem odhodlaný bojovat a udělat vše, aby výsledek byl co nejlepší! (úsměv)

Jaké svalové partie považujete za své největší přednosti a kde naopak vidíte své slabiny?

Mojí největší slabinou jsou rozhodně stehna, s nimi bojuji po celou dobu, co cvičím. Jako přednost bych označil asi paže.

Komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

V první řadě bych chtěl poděkovat svému trenérovi Vláďovi Pajičovi, který mě vede po celou dobu přípravy a bez něhož bych si ani přípravu na letošní mistrovství Evropy nedovedl představit. Maximálně mi pomohl a pomáhá, za což mu patří obrovské díky! Dále pak děkuji rodině a mému velmi dobrému kamarádovi, zároveň sparingovi Michalovi Traplovi. Za finanční podporu v závěru patří vděk panu Prachařovi. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří mi věří a celkově podporují v tom, co dělám. Moc si toho vážím, ale díky i těm, co mi to nepřejí, protože to mě také žene dál. Vděk patří také vám, Ronnie.cz, za to, že jsem mohl poskytnout tento rozhovor. (úsměv) Ve zkratce děkuji všem!


František Ševčík 9 dnů před mistrovstvím Evropy 2017

Zpět na přehled


Milan Bodlák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2017 - 1. místo v kult. mužů masters nad 65 let
Mistrovství Evropy 2014 - 3. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 65 let
Mistrovství České republiky 2014 - 3. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg
Mistrovství Evropy 2013 - 1. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 64 let
Mistrovství Evropy 2012 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let

Milane, letos jste si na mistrovství Evropy poprvé mohl vyzkoušet start v kategorii masters nad 65 let. Sotva jste potřebnou věkovou hranici překonal, IFBB tuto kategorii na mezinárodní scéně ale zrušila a nahradila dvěma hmotnostními kategoriemi nad 55 let. Máte zprávy, co IFBB k této změně vedlo? Předpokládám, že vám to příliš nevyhovuje, je to tak?

Když jsem poprvé soutěžil v masters, před čtyřiadvaceti lety, byly kategorie dvě. Účastnilo se 25 i více závodníků v kategorii. Byly to ale soutěže v kulturistice mužů a žen. S přibývajícími lety narůstal i počet soutěžících, jak závodníci dorůstali do let. Proto se přikročilo k vytváření nových kategorií, aby bylo závodění korektní. Byla to doba, kdy kulturistika byl ještě sport. Se soutěžením a vysilujícími porovnáváními.

Milan Bodlák na mistrovství České republiky 2017

Dnes se s přibývajícími kategoriemi nagelovaných modelů a silikonových děvčat stávají soutěže zdlouhavé a pro rozhodčí jistě vysilující. Upřednostňován je hezký a příjemný vzhled před opravdovou připraveností. Můj dojem je ten, že muselo dojít k odbourání některých kategorií. Chápu, že pohled na staré tělo nemusí být právě vábný. Otázka je, jestli je sport pro soutěžící, nebo pro diváky. Rozhodnutím, nevím koho, byla narušena motivace generace lidí 70. a 80. let, kteří tehdy začínali a stále tím žijí. Věřím, že toto rozhodnutí není konečné a bude přehodnoceno.

S jakým cílem i s přihlédnutím k úpravě věkových limitů jednotlivých kategorií na mistrovství Evropy pojedete?

Ve věku nad 55 let je již každý rok znát. Bohužel, příroda se nedá porazit ani sebevětší vůlí. Letos se zúčastním mistrovství Evropy s cílem užít si závody, nadýchat se atmosféry velké akce. Nemusím se stresovat obavou špatného umístění, protože jsem si vědom, že jakékoli dobré umístění by bylo překvapením i pro mne. Znám borce, se kterými budu soutěžit.

Nastoupíte v těžší z obou kategorií, nebo to zkusíte stáhnout do lehčí kategorie?

Vážím 80 kg a jsem hubený! Jak bych vypadal o 5 kg lehčí a se stejnou šancí na umístění? Určitě se budu snažit nějaké kilo přibrat.

Odzávoděno byste měl mít už ve čtvrtek. Zůstanete ve Španělsku až do konce šampionátu?

Atmosféra v Santa Susanně je vždy perfektní, kolektiv bude určitě opět vynikající. Neuvažuji o dřívějším odjezdu. Budu fandit a bude-li třeba, pomáhat ostatním.

Zaujalo mě, že se vám stále daří držet dostatek svalové hmoty i separaci v oblasti stehen. Na jaké cviky v tréninku nohou sázíte?

Můj trénink je klasický. Činky doplňuji stroji. Nohy samozřejmě potřebují dřepy. To je základ. Blbé je akorát to, že s přibývajícím věkem už se více než s váhou bojuje s bolestí kloubů!

Pokud se nemýlím, podílíte se na provozu plzeňského Fitness Aura. Jak náročné je pro vás spojit přípravu na závody s pracovními povinnostmi?

Fitness Aura jsem provozoval 8 let. Nikdy mi to přípravu nenarušovalo. Dnes fitko provozuje Honza Tomášek, který kulturistikou žije. Má výborné úspěchy jako závodník i jako trenér. Brigádničím u něj jako penzista a mám vynikající podmínky pro tréninky.

I když se stále opakuji, chtěl bych poděkovat všem blízkým přátelům a celé rodině, že to se mnou vydrží. Někdy to mají těžké. Zvláště své partnerce Ireně a její dceři Ireně, mému sparingovi.


Milan Bodlák na mistrovství České republiky 2017

Zpět na přehled


Vladimír Semerád

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2017 - 1. místo v kult. mužů masters od 60 do 64 let
Mistrovství ČSSR 1989 - 3. místo v kulturistice mužů do 179 cm
Mistrovství ČSSR 1988 - 2. místo v kulturistice mužů do 179 cm
Kulturistická soutěž o Putovní pohár časopisu Tréner 1987 - 2. místo v kulturistice mužů do 174 cm

Vladimíre, pokud se nemýlím, vy jste se letos vrátil na soutěžní pódia po patnáctileté odmlce. Co se pro vás stalo impulsem k tomu, že jste se po tak dlouhé době opět rozhodl navléknout soutěžní plavky?

Zdravím všechny čtenáře na Ronnie.cz. Patnáct let je v kulturistice velmi dlouhá doba. Ano, před patnácti roky jsem startoval na mistrovství světa masters v Portugalsku. Dříve než odpovím, co bylo impulsem, je třeba říci, že jsem nikdy nepřestal posilovat. Sport jako takový a bodybuilding zvláště je má záliba. Není žádné tajemství, že pracuji jako řidič linkového autobusu. A s tím je spojena i ta patnáctiletá odmlka. Být za volantem autobusu někdy i 15 až 17 hodin denně a pak jít ještě na trénink je náročné. Trénoval jsem i v pozdních večerních hodinách. A také stravování byl problém (klasické "krabičky" mnohdy nevyšly). Ale dal jsem to! Naprosto pravidelně a cíleně jsem začal trénovat od prosince 2011. A v té době ve mně začala uzrávat myšlenka na návrat - dnes je moderní říkat "comeback". Během těch šesti let jsem se cítil velmi dobře. Měl jsem kolem sebe dobré tréninkové partnery (např. Viktora Ujčíka, bývalého reprezentanta v hokeji, nebo Petra Svobodu, ligového házenkáře, a další). Také musím říci, že v době, kdy jsem začal přemýšlet o návratu a začal trénovat v malém fitku ve Velkých Popovicích, byla má hmotnost okolo 110 kg. Byla tam obrovská síla na velké váhy. Vzpomínám si na slova Viktora Ujčíka v posilovně v Říčanech u Prahy: "Ty jsi jak ruská mašina, zkus se tam ještě postavit." A to rozhodlo. To byl ten impuls od chlapa, který vyhrál 3x titul mistra světa a v českém hokeji byl pojmem.

Vladimír Semerád na mistrovství ČSSR 1988

Jak náročná pro vás příprava byla a jak rozdílná byla proti těm, které jste absolvoval před lety?

Na to je jednoduchá odpověď. Baví mne trénovat. V posilovně si vyčistím hlavu. Naladím se pozitivně. Jsem tam mezi mladými lidmi se stejným zájmem a to je úžasná motivace. Já se na tréninky vyloženě těším, a to i na trénink nohou, který není vůbec lehký (stává se, že je mi i nevolno). Ale kdo trénuje tvrdě nohy, ví, o čem mluvím. Od roku 2011 jsem trénoval vždy 3x - 5x v týdnu. Po celou tu dobu jsem získával opět ty staré návyky z posilovny. Hlavně na sílu a objemy. V určitou dobu této fáze jsem měl až 115 kg. Víte, jsem ze staré kulturistické školy. Pamatuji si, že na soutěžích v 70. letech byl součástí i "bicepsový zdvih na počet opakování" a také klasický bench-press. Poslední dva roky (2015 - 2017) jsem již byl pevně rozhodnutý se vrátit a zažít opět ten pocit nastoupit na pódium. Myslím si, že se trénuje stále stejně, jen vybavení posiloven se změnilo. To, co je dnes v posilovnách (já trénuji v Olympii na Opatově v Praze u Tomáše Bureše), je neskutečný "nářez" proti tomu, co bylo v těch 70., 80. a i 90. letech k dispozici. Těžko uvěřit, že jsem trénoval ve sklepích nebo naopak na půdách. Ale pamětníci mi dají za pravdu. Ve sklepě byla taková zima, že se trénovalo v kuliších, zimních bundách a rukavicích, a naopak v létě na půdách bylo i 50 °C. Příprava na letošní mistrovství České republiky v Lysé nad Labem (kterému předcházela nominace na mistrovství Evropy masters do Santa Susanny) již probíhala v konzultaci s Láďou Kurčíkem, za jehož LaKu bodybuilding team soutěžím. Přípravu jsem "ladil" prakticky ze dne na den. Trénoval jsem 6 + 1 (šest dní trénink + den volna), a pokud bylo třeba, dal jsem i dvě fáze (ráno i večer). Mohl jsem si to dovolit. Od zaměstnavatele jsem si vyptal od ledna dovolenou a následně neplacené volno.

Jak se za dobu, kdy jste nezávodil, proměnilo samotné mistrovství České republiky, na kterém jste vstoupil do letošní sezóny?

Nejprve si dovolím říci jednu důležitou věc. Sice jsem patnáct let nesoutěžil, ale jakmile jsem vstoupil do zázemí pro závodníky, ucítil tu vůni barev a oleje, tak mi to přišlo jako bych závodil minulý rok. Takovou má tělo paměť. Soutěže jsou stále stejné. Jediné, co se změnilo, je počet kategorií. Pro závodníky, pořadatele a rozhodčí je to maratón. Ale taková je doba, vše se vyvíjí. Jak jsem uvedl, v letech, kdy byla jen kulturistika, byly postupové soutěže. Začínalo se okresním přeborem, pak krajským přeborem a následně mistrovstvím Čech, Moravy a Slezska a nakonec federální mistrovství Československa. Vzpomínám, že jsem měl tu vzácnou možnost být v přítomnosti legend československé kulturistiky, jakými jsou Dr. Libor Minařík, Petr Tlapák, Alois Pek, Robert Dantlinger, Jan Černý, Miroslav Jastrzebski, Tono Holič, Jan Kus, bratři Grolmusové, Peter Uríček a nastupující mládí Pavol Jablonický, Miloš Pavlů, Jaroslav Sukup a také jeho žena Eva Sukupová a další (pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se). S Pavolem Jablonickým jsem měl i tu možnost stát v jedné lajně na mistrovství Československa v Uherském Hradišti. Pamětníci si určitě pamatují to úžasné finále v kategorii do 174 cm (1. P. Jablonický, 2. J. Kus, 3. M. Jastrzebski, 4. A. Holič, 5. V. Semerád, 6. Š. Halász). Co jméno, to legenda.

Vladimír Semerád na mistrovství České republiky 2017
Ještě jedna věc. Letošní mistrovství České republiky bylo skvěle organizované. Fantastické prostory pro závodníky. Soutěž odsýpala. Výborné pódium, dobře nasvícené, úžasná divácká kulisa. Dík patří pořadatelům (Mirek Tichý a jeho tým). Dále patří dík rozhodčím. A musím napsat "velký respekt a pokora" před kluky na vozíčkách. Chlapi, máte můj velký obdiv! Dovolte mi ještě zmínit jedno jméno - Petr Stach (v určité době můj trenér). Ne vždy jsme měli na věc stejný názor, ale nakonec jsme našli společnou řeč. Dnes již Petr sleduje soutěže z kulturistické nebeské brány. A nesmím zapomenout ani na mé první kulturistické soutěžní začátky v Baníku Most. Tehdy byla posilovna Baníku ve starém Mostě, který se boural ohledně těžby uhlí. Vzpomínám, jak jsme převáželi jednoruční činky, velké osy a kotouče prostředky MHD do nových prostor na tehdejším fotbalovém stadiónu. Pamětníci si určitě vzpomenou.

Nyní je před Vámi účast na mistrovství Evropy. S jakým cílem se na šampionát vydáte?

Těžká otázka. A to tak, že velmi. IFBB změnila pravidla. Letošní mistrovství Evropy masters bude jiné. Kategorie 60 - 64 let byla zrušena. Je nová kategorie nad 55 let nad 75 kg. Co z toho plyne? Bude tam více závodníků v jedné kategorii (loni byli tuším jen tři nebo možná pět, ale stále to bylo na finále). Letos to bude o mnoho těžší. Ale o to větší je to pro mne výzva. Jdu bojovat, jdu se "porvat" o co nejlepší výsledek. Finále je můj sen. Ale jak říkám, když to nevyjde, nic se nestane, je to jen sport.

Vloni si v juniorské kategorii kulturistické závody vyzkoušel i váš syn. Přivedl jste ho ke kulturistice právě vy? Trénujete občas spolu?

Vladimír Semerád junior. Vladimír hrál velmi dlouho fotbal na pozici gólmana (dokonce na ligové úrovni v Bohemians 1905). Ale jak to chodí v těchto klubech, na tomto postu nastal přetlak, a tak nastalo hostování (Viktoria Žižkov, Beroun, Horní Měcholupy). Pamatuji si, že již v té době chodil do posilovny v rámci fotbalové zimní přípravy. Chytlo ho to a po jednom mistrovském zápase za mnou přišel a řekl: "Končím." Tím se to vše otevřelo. Začali jsme chodit cvičit spolu. Viděl jsem, jak ho to baví. Jak přijímá tvrdé tréninky a rady o stravě a podobně. Dodělal školu (maturitu), našel si práci a tvrdě se připravuje. V loňském roce byl ve finále na mistrovství Čech a na mistrovství České republiky se do finále nedostal. Ale to měl 77 kg. A letos? Cíl je vysoko. Nechci však předjímat, je to na něm (připravuje ho Láďa Kurčík).

Ano, v poslední době spolu trénujeme docela pravidelně (hlavně nohy, ty má Vladimír mladší velmi dobré). Dává mi zabrat, nešetří mě (i když mi je již 64 let). Poslední věc, kterou chci zmínit pro čtenáře Ronnie.cz - letos se chceme s Vladimírem juniorem postavit vedle sebe v jedné kategorii. Na soutěži BFC Cup v České Lípě. Bylo by úžasné vidět tátu (64 let) a syna (22 let) vedle sebe na porovnání. Tak snad se to uskuteční. Mám povoleno od SKFČR odcestovat z mistrovství Evropy o den dříve (6. května) s tím, že 7. května je BFC Cup. Jsem s Vladimírem domluvený, že pro mne večer přijede na letiště, přespíme u něj doma a ráno vyrazíme na soutěž.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Ano, děkuji všem dobrým lidem v mém okolí. Děkuji rodině (ženě Blance, nemá to lehké, ale je to skvělá žena), všem dětem (Renátka, *Vladěnka - zemřela tragicky v roce 2005, Patrik, Hanička a Vladimír junior). Děkuji i Danovi Kraftovi a jeho ženě Vlaďce, kteří našli ke mně cestu zpátky. Můj dík patří některým kolegům, řidičům autobusů, kteří mi věřili a občas zaskočili na lince (Zdeněk Kasík a další). Děkuji Láďovi Kurčíkovi za společnou přípravu. Děkuji Tomáši Burešovi a jeho Olympii, že tam mohu pravidelně trénovat a mám VIP kartu (Tomáši, velmi jsi mi tím pomohl - velké díky). Děkuji lidem, kteří mi odpustili chyby, kterých jsem se dopustil (Eva Sukupová a Standa Pešát - děkuji i vám). Přeji všem přátelům kulturistiky vše dobré.

A na závěr mi dovolte vzpomínku. Psal se rok 1995. Byl jsem tehdy s Evou Sukupovou a Pavolem Jablonickým na Mr. Olympia v USA v Atlantě. A v tomto roce se při slavnostním ceremoniálu (který byl utajený, nikdo kromě pořadatelů o tom nevěděl) představilo do té doby všech devět vítězů Mr. Olympia. Pro mne nezapomenutelný zážitek. V temném sále hrála znělka Mr. Olympia, během několika vteřin se pódium nasvítilo a tam stáli vedle sebe Arnold Schwarzenegger, Lee Haney, Dorian Yates, Sergio Oliva, Frank Zane, Franco Columbu, Chris Dickerson, Samir Bannout a Larry Scott. Úžasné! Kdo dělal a dělá kulturistiku, tak mu přeji vidět Mr. Olympia naživo a v USA.


Vladimír Semerád na archivních fotografiích

Foto:
archiv Vladimíra Semeráda

Vladimír Semerád na mistrovství České republiky 2017

Zpět na přehled


Vladimír Dvořák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2017 - 3. místo v kult. mužů masters od 60 do 64 let
Mistrovství České republiky 2016 - 1. místo v kult. mužů masters od 60 do 64 let
Kulturistická soutěž o Putovní pohár časopisu Tréner 1978 - 1. místo v kulturistice mužů nad 179 cm
Mistrovství Čech 1978 - 7. místo v kulturistice mužů nad 179 cm

Vladimíre, IFBB letos na velkých mezinárodních soutěžích zrušila dvě kulturistické kategorie pro nejstarší závodníky a nahradila je dvěma hmotnostními kategoriemi nad 55 let. Předpokládám, že vám tato změna příliš vyhovovat nebude, je to tak?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Právě jsem se vrátil z dopoledního tréninku hrudníku (rozhovor vznikl 30. dubna - pozn. red.), při kterém jsme nafotili pár snímků mé aktuální formy. Dnes mám první den nulu sacharidů, takže jsem se těžko napumpoval na focení. Můj názor na zrušení nejstarších kategorií masters je, že to není nic příznivého pro nejstarší závodníky, kde je znát každý rok. Ale nic s tím nenaděláme, musíme se s tím poprat. Co se týče mne, budu startovat v kategorii masters nad 55 let nad 75 kg. Vloni jsem měl sice na prezentaci 77,7 kg, ale nabral jsem během roku asi 5 kg a shazovat těžce získanou hmotu nebudu.

Vladimír Dvořák 5 dnů před mistrovstvím Evropy 2017

S jakým cílem se i s ohledem na úpravu rozdělení závodníků do jednotlivých kategorií na šampionát do Španělska vydáte?

Mým cílem je uspět co nejlépe, proto na mistrovství Evropy jedu. Kolik bude soupeřů, to uvidíme na místě.

Mistrovství republiky, na kterém jste vstoupil do letošní sezóny, od mistrovství Evropy dělí dva týdny. Na jakých změnách ve formě se dá za tu dobu zapracovat a jakých konkrétních změn byste případně rád dosáhl vy?

Po mistrovství republiky v Lysé nad Labem, kde jsem skončil na 3. místě, jsem pokračoval v tom samém cyklu tréninků a stravy jako předtím, tj. 6 tréninků týdně. Mým cílem je udržet co nejvíce svalové hmoty při současném snížení tuku na minimum.

Odzávoděno byste měl mít už ve čtvrtek. Zůstanete ve Španělsku až do konce šampionátu?

Naše kategorie masters nad 55 let přijde na řadu asi stejně jako vloni až pozdě večer kolem 21:00. V Santa Susanně zůstávám až do konce závodů, hodlám si to užít a vidět toho co nejvíc.

Zaujaly mě vaše volné sestavy, které pro mě představují kulturistickou klasiku. Věnujete se nácviku volných sestav nějak speciálně, nebo při nich už čerpáte pouze ze svých zkušeností?

Letos jsem věnoval nácviku volné sestavy více času, umím ji zpaměti, nemusím improvizovat a také hudbu mám jinou než vloni.

Máte nějakého trenéra či třeba konzultanta pro závěr přípravy, nebo se v tomto ohledu spoléháte už jenom sám na sebe?

Závěr přípravy si určuji sám, ale letos mi výrazně pomohla kamarádka Zuzana (má značné znalosti o tomto sportu), které tímto moc děkuji. Poděkování patří i mému kolegovi Jirkovi Ohnoutkovi za asistenci na mistrovství republiky, synovi Tomášovi za výběr a nahrávku hudby na volnou sestavu.


Vladimír Dvořák 5 dnů před mistrovstvím Evropy 2017

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.05.12:38ripped - První prkna a hned ME?? Už není potřeba se kvalifikovat na..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 39 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra