Reklama:

GP PEPA Opava - rozhovor
s pořadatelem S. Pešátem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ve dnech 22. - 23. října 2010 se v Opavě uskuteční 32. ročník nejstarší mezinárodní soutěže v ČR a v Evropě v kulturistice mužů a fitness žen GP PEPA Opava 2010. Oproti předchozím ročníkům se změnilo místo konání a za vstupné letos zaplatíte méně, jak jsme Vás již informovali.

Na programu budou kromě kulturistiky a fitness také thaibox, armwrestling, bench-press a strongman. Rozpis konání jednotlivých soutěží je Vám k dispozici zde a nyní Vám přinášíme rozhovor s pořadatelem Stanislavem Pešátem.


Proč jste se tentokrát rozhodl uspořádat GP PEPA dvoudenní formou a rozšířit jej o další sporty?

Myšlenku sportovního víkendu PEPA Opava jsem v sobě nosil dlouho. Nechal jsem se inspirovat Arnold Classic v USA, kterého jsem se letos také účastnil. Ale hlavním důvodem, proč jsem to rozšířil o dva dny a o další sporty, bylo to, že Slezské divadlo, ve kterém Grand Prix PEPA Opava léta probíhala, je v rekonstrukci, takže jsem musel hledat jiný prostor. Zvolil jsem víceúčelovou halu, ve které jsme již v roce 2004 uspořádali mistrovství světa juniorů a masters. Uvidíme, jak se nám celá akce podaří, protože plán do budoucna je sportovní víkendy PEPA rozšiřovat o další sporty. Samozřejmě, že hlavním tahákem vždy zůstane Grand Prix PEPA v kulturistice a fitness.

Proč jste zvolil právě tyto sporty?

Tento výběr vznikl z asi 12 sportů. S jednotlivými sporty jsem projednal technické podmínky, jejich zájem a možnosti a z toho vykrystalizovaly tyto 4 velmi atraktivní sporty. Jsem přesvědčen, že tato skladba bude pro všechny diváky velmi zajímavá.

Jak je náročné a o kolik náročnější oproti jednodennímu kulturistickému svátku GP PEPA je uspořádat dvoudenní akci takového rozměru?

Náročnost dvoudenního pořádání je samozřejmě několikanásobně větší. Začíná to vlastní halou, kde je v podstatě jen holá plocha. Musím zabezpečit stavbu pódia, ringu, osvětlení, ozvučení, to všechno je daleko náročnější oproti divadlu, kde je všechno na profesionální úrovni. Dále je potřeba zajistit logickou návaznost jednotlivých sportů, přesné instrukce organizačnímu týmu, soutěžícím, vystupujícím. Zařízení ubytování, dopravy a hlavně cen, to všechno se násobí množstvím sportů v letošním roce.

Jaké známé osobnosti přijedou posílit řady závodících v thaiboxu, strongmanech, bench-pressu či armwrestlingu?

To je velmi dobrá otázka, protože i tady jsme si vymysleli takzvané „patrony“ jednotlivých sportů. V prvé řadě v bench-pressu by měl být hlavním rozhodčím předseda svazu silového trojboje. Patronem této soutěže bude Jiří Kati, který je opavským rodákem a vynikajícím, mezinárodně uznávaným závodníkem této disciplíny. Hlavním rozhodčím v armwrestlingu bude předseda svazu tohoto sportu v České republice. Tady by měl být patronem mnohonásobný světový šampión ze Slovenska Jan Germanus. U strongmanů by měl být patronem a současně hlavním rozhodčím v současnosti nejlepší český závodník Jan Šalata a co se týká thaiboxu, patronem je Josef Pröschl, mnohonásobný mistr České republiky a český reprezentant. V jednání je také účast profesionálních boxerů Rudolfa Kraje a Lukáše Konečného.

Jaký je rozpočet takové velké akce s účastí profi hvězd?

O rozpočtu bych se raději moc nebavil, protože to je vždycky noční můra každé akce. Projekt, který tady předvádím už 32 let, je, co se týká tohoto sportu, unikátní. Máme stálé partnery, významně nám pomáhá město Opava. Vždyť je to největší mezinárodní akce v Opavě a okolí. Rozpočet se v podstatě blíží rozpočtu menšího MS, a to je okolo 2 miliónů korun. To si mnozí asi neumí ani představit. Taky proto si moc přeji, aby byla plná hala jak v pátek, tak v sobotu. Každý divák v podstatě svou účastí přispěje na část rozpočtu a my mu samozřejmě připravujeme velmi kvalitní podívanou, čímž pomůžeme zajistit všem skvělou atmosféru a zážitky.

Na jaké ceny se mohou těšit vítězové jednotlivých sportovních klání?

Ceny dopředu přesně nikdy neříkáme. Ty se řeší až těsně před soutěží podle naplnění rozpočtu, zajištění hmotných cen atd. Letos máme v plánu rozdělit ceny v celkové hodnotě 1 000 000 Kč. Jedná se o finance i další ceny. Všichni, myslím tím závodníky, vědí, že takové ceny, jaké jsou na Grand Prix PEPA Opava, nejsou na žádné jiné soutěži, a to mluvím téměř o celé Evropě. Silně si uvědomuji tradici a prestiž Grand Prix PEPA Opava a chci udržet vysokou kvalitu i minimálně pro letošní rok. Také v ostatních sportech bude pro absolutního šampióna určena motivující finanční částka.

Jak to bude vypadat v hale?

Hala je relativně nová, veliká, vzdušná, skýtá hodně možností a prostoru pro vystavovatele. Takže očekávám, že letošní Grand Prix PEPA Opava bude v podstatě i fitness výstavou. Byl bych velice spokojen, kdyby se i toto fitness expo stalo prestižní pro všechny firmy, které se zaobírají výživou, posilovacími a kardio přístroji, oblečením apod. Určitě se všichni mohou těšit na autogramiádu Rolleyho Winklara. Proběhne v hale, čas bude ještě upřesněn. Celý den bude otevřena restaurace a bufet a co je skvělé, je parkování okolo celé haly, které je zdarma.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.11:14Seva98 - diky to jsem nejak prehlidl
10.10.10:40Ronnie - Info o vstupenkách je v tomto článku: GP PEPA Opava 2010 -..
10.10.10:16Warren Branch - vzhledem k prostotram haly bych rekl ze to bude pekne nama..
10.10.09:32Seva98 - Hledal jsem, ale nenasel: Daji se koupit uz listky online?..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 43 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra