Reklama:

František Huf - rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Celý seriál rozhovorů s letošními vítězi mistrovství ČR, které proběhlo ve dnech 16. - 17. května 2009 v Jihlavě, neodstartuje nikdo jiný než František Huf, absolutní mistr České republiky v kulturistice pro rok 2009, který po letitém „embargu“ na poskytování rozhovorů nyní svolil k rozhovoru exkluzivně pro naše stránky. František k místu tréninkového focení i rozhovoru vybral prostory zbrusu nově otevřeného Top Fitness v obchodním centru Haná v Olomouci, které zahájilo provoz teprve o den dříve 1. června a kde jsme měli ideální podmínky jak k nafocení tréninku, tak i k samotnému detailnímu vyzpovídání Franty. Zajímá Vás, jaké názory má absolutní mistr ČR na současnou kulturistiku, jak vypadá jeho trénink, předsoutěžní příprava, současná strava i aktuální forma a jaký má tip na letošního vítěze Mr. Olympia? Vše se dozvíte v následujících řádcích, i z přiložených tréninkových fotografií pod článkem.

Franto, k našemu rozhovoru jsme se sešli v Olomouci právě dva týdny po Mistrovství ČR mužů, žen a párů, kde ses stal absolutním mistrem ČR, takže první otázka se nutně musí k celému mistrovství vztahovat: jaké v tobě s odstupem 14 dnů od mistrovství ČR převládají pocity?

Mé pocity? Jsem nadšený, nevěřil jsem, že rozhodčí nechají vyhrát absolutní titul klasickému kulturistovi. Jinak jsem už opět zaběhlý v normálním životě, zase cvičím jen dvakrát, třikrát týdně a žádné velké prožívání.

Svoji kategorii klasické kulturistiky do 180 cm jsi vyhrál jednoznačně, co jsi ale prožíval při napínavém souboji všech vítězů o absolutní titul? Čekal jsi, že rozhodčí vyberou jako absolutního vítěze právě tebe?

Nečekal jsem to, ale hodně lidí za mnou v zákulisí chodilo, že by mi to podle jejich názoru mohli letos konečně dát, protože i když jsem klasik, tak symetrie těla je dokonalá. No a povedlo se to.

Jsi prvním závodníkem klasické kulturistiky, který kdy získal absolutní titul mistra ČR, vnímáš proto letošní verdikt rozhodčích jako nějaký signál závodníkům, že šampionáty se nevyhrávají pouze svalovými objemy?

Určitě, současná éra jedenadvacátého století směřuje úplně někam jinam, než je honba za velkou svalovou hmotou. Dnes je cvičení už i pro normální lidi, kteří chtějí vidět pěkná těla, ne masivní; pěkné obličeje, ne strhané ksichty; prostě závodník musí být motivací pro normální lidi. Pokud bude mít někdo 150 kilogramů a přes ruku 60 centimetrů, tak sice bude středem pozornosti, ale většina lidí si o něm pomyslí jenom, že… že je z vesmíru. (smích)

Na následující otázku jsi mi sice odpovídal již v Jihlavě, ale prozraď prosím i našim čtenářům, proč ses po vítězství na mistrovství Moravy a Slezska v kategorii do 82,5 kg rozhodl na mistrovství ČR startovat v klasické kulturistice, přestože jsi ještě ve videorozhovoru po vítězství na Moravě prohlásil, že za týden na mistrovství ČR budeš určitě také startovat v kulturistice sportovní?

Na mistrovství Moravy jsem se jen tak tak vešel do kategorie do 82,5 kilogramů, a jelikož v klasické kulturistice mohu vážit na svou výšku 175 centimetrů 79 kilogramů, tak jsem zkrátka nevěřil, že za týden mohu stáhnout necelá 4 kila. Ale povedlo se, takže těm, co startovali ve sportovní kulturistice, se trochu ulevilo (samozřejmě nemyslím těm prvním) a v klasice, bohužel, se jim trochu přitížilo.

Jak bys celý šampionát pořádaný v Jihlavě zhodnotil? Vyhovoval ti model dvoudenního mistrovství, jako je tomu na mezinárodních soutěžích?

Vyhovoval, na dvoudenní závody jsem zvyklý, i když je to utrpení, protože člověk musí vydržet bez vody o den déle. Jedno se mi ale u nás nelíbilo. Na mistrovství Evropy nebo světa se neoznamuje hned po semifinále, kdo postoupil a nepostoupil na druhý den do finále. Oznamují to až těsně před finále druhý den, takže trpí všichni do poslední chvíle. Tady to oznámili hned a lidi, kteří nepostoupili, mohli odjet. A když už jsem v tom, tak v diskusi na Ronnie.cz všichni kritizovali, že dvoudenní mistrovství bude stát závodníky více peněz a že se to dělá jen pro závodníky, kteří nikdy nestartovali na Evropě a na světě. Tak jim to měli opravdu udělat tak, aby trpěli všichni do druhého dne a vyzkoušeli si, jaké to je a nejenom ti nejlepší. Jinak po pořadatelské stránce byly závody povedené, žádné problémy nenastaly. Vlastně jen při sestavě, na kterou jsem donesl CD s mp3, se mi skladba nepřehrála... nenapadlo mě, že v dnešní době nemají automaticky mp3 přehrávač. Tak jsem zvukaři řekl, ať tam něco pustí, ale nevěděl jsem, že tam pustí house, takže byla hudba trochu rychlá a nestíhal jsem pózovat. (smích) Ale hodně lidí mi řeklo, že si ani nevšimli, že tam tato skladba neměla být.

Přestože jsi byl samozřejmě nominován do reprezentačního týmu, na mistrovství Evropy do Srbska jsi týden po mistrovství ČR neodjel, co tě k takovému rozhodnutí vedlo?

Nejel jsem, protože jsme si měli všechno hradit sami. Svaz mi dluží peníze za odměny ještě z loňské Evropy, vlastně už v roce 2001, kdy jsem měl dostat za mistrovství světa asi 50 000 korun, mi bylo řečeno, že bylo hodně dopingových nálezů a dostal jsem jenom 8 tisíc a to byl teprve začátek. Když jsem jim teď navrhnul, že by mi mohli náklady na letošní Evropu zaplatit z toho, co mi dluží, tak mi to bylo zamítnuto a vůbec se o tom se mnou nebavili. Pořád říkají, že nemají peníze.

Nemyslíš si ale, že takový stav je důsledkem chování samotných závodníků, kteří kvůli svému mnohdy krátkozrakému jednání způsobili zkrácení dotací od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na nulu a odliv sponzorů od mužské sportovní kulturistiky?

Ano, já si myslím, že by každý závodník měl před závody podepsat nějaký kodex nebo smlouvu mezi právníkem a svazem, že při případném pozitivním dopingovém testu uhradí 100.000 korun, to si myslím, že je dobrý nápad. Když jsem o tom mluvil s vedením, říkali, že by ale tyto smlouvy s právníky stály další peníze, že by to nic nevyřešilo, protože dříve už prý něco takového bylo, ale z lidí těch sto tisíc nikdy nedostali. Já si myslím, že pokud to je řešeno přes právníka, tak musí jít všechno. A to by si pak závodníci rozmysleli, jestli budou chodit na závody nastřelení. Víte, co si myslím? Ať si každý dělá v mimosoutěžním období, co chce, ale pokud člověk přijede na závody, ať je čistý a může poskytnout při antidopingové kontrole vzorek a nedělat tam machra, jak často u kluků vidím, nějaké zdržování čurání a různé machinace, to úplně nesnáším.

Pojďme nyní raději čtenářům prozradit nějaké bližší informace o tobě: kolik ti je let, jaká je tvá výška a jak kolísá tvoje hmotnost v mimosoutěžním a soutěžním období?

Je mi 27 let, jsem 3 roky šťastně ženatý a mám ročního syna, který se jmenuje Samuel František Huf…

…k synovi moc gratuluji…

…děkuji. Moje mimosoutěžní váha je 107 kilogramů a soutěžní váha v klasické kulturistice 79 kilogramů, což je skoro 30 kilo rozdíl. Výška je 175 centimetrů.

Pamatuješ si ještě na svoji první soutěž? Kolik ti tehdy bylo let a jak ses vůbec na pódiu kulturistické soutěže ocitnul?

První soutěž proběhla v roce 1997 v Jiráskově Hronově, kde jsem byl v 15 letech jako mladší dorostenec. Vyhrál jsem hned mistrovství republiky jako svoji první soutěž. Tenkrát jsem chodil pro rady k Romanu Vrábelovi. A jak jsem se k závodění dostal? Můj táta kdysi v osmdesátých letech také závodil a znal se se Stanislavem Pešátem, Romanem Vrábelem a s ostatními tady v Olomouci, která byla vždy takovým středem kulturistiky odjakživa. Táta pořád cvičil, cvičil a nakonec mi doma vyrobil podomácku benchovou lavičku, nějaké činky a jednoručky. Doma jsem tedy začal cvičit ve dvanácti letech a od čtrnácti let jsem začal dřít v posilovně u Romana, odkud už to na pódium nebylo daleko.

Mohl bych tě poprosit o malé shrnutí tvých největších úspěchů v dorostenecké, juniorské i seniorské kulturistice? Jakého umístění si sám za celou svoji soutěžní kariéru považuješ nejvíce?

Já už přesně nevím, kolik těch umístění mám. (smích) V mladším dorostu jsem vyhrál dvakrát republiku, ve starším dorostu také dvakrát, v juniorech jednou republiku a také mistrovství světa, to byl asi největší úspěch v juniorské kategorii. V seniorské mám dvě absolutní vítězství pohárové soutěže Nutrend v letech 2005 a 2007, absolutku z Pražského poháru. Teď v roce 2009 absolutní mistr České republiky, což je pro mě velký úspěch.

Nezapomněl jsi na loňské vítězství na mistrovství Evropy?

No, ta Evropa. Mě mrzí, že jsem nezískal i absolutní titul, že to nade mnou vyhrál Zbyněk. (smích) Letošním cílem bylo, že se chci nachystat až na podzimní mistrovství světa, ale jelikož strhávat ze 107 kilogramů 30 kg najednou je docela šok, řekl jsem si, že půjdu jen tak z legrace na jarní soutěže a nakonec to dopadlo takhle nečekaně dobře.

Tolik k úspěchům minulým, prozradil bys našim čtenářům i své další plány a cíle v kulturistice do budoucna?

Pořád řeším otázky, jestli zůstanu v klasické kulturistice nebo půjdu do sportovní. Vše je jenom o penězích. V klasice jsem dobrý, ale pořád vyhrávat, to není pro člověka další motivace. V klasice zkrátka vím, že jsem nejlepší. Vůbec nevím, co bude. Záleží i na financích. Nejbližší plány jsou být absolutním mistrem světa v klasické kulturistice.

Co je vlastně na celém závodění pro tebe tou největší motivací?

(smích) Já nevím, co mě žene kupředu, nevím. Po každých závodech si vždycky říkám, že na závody už nikdy nepůjdu, ale za 2 měsíce už zase přemýšlím, že bych se na něco mohl nachystat, a manželka ráda cestuje a baví se s lidmi na závodech. Ona má závodění ráda, tak možná i kvůli tomu, nevím. Asi si chci i sám sobě něco dokázat, chci být nejlepší…

Zaujaly tvoji pozornost vedle kulturistiky i jiné sporty, nebo se věnuješ celá léta výhradně tréninku s činkami?

Ve dvanácti letech jsem začal chodit na fotbalovou školu na Sigmu, kde jsem vydržel asi 4 roky a pak jsem se rozhodoval, jestli zůstanu u fotbalu nebo u kulturistiky. Nakonec vyhrálo cvičení, protože jsem v Sigmě nebyl nejlepší a vždycky mě stavěli, jen když potřebovali někomu zlomit nohy a podobně (smích), prostě vždy, když potřebovali někoho odstranit, protože jsem měl vždycky větší sílu.

Mohl bych tě poprosit, zda bys našim čtenářům ve zkratce popsal svoji přípravu na soutěž co do její délky, tak i složení? Řekněme například přípravu na letošní mistrovství ČR.

Letošní příprava byla úplně chaotická. Začal jsem s ní teprve měsíc a půl před závody, každý týden jsem nějak zhřešil, každý týden jsem griloval. Jinak ale na druhou stranu, když jsem shazoval těch, dejme tomu, až 30 kilogramů, tak za celý den opravdu nic nesním. Dám si půl kila masa a to je všechno. Opravdu to hrotím, cukry nijak nepotřebuji. Všechno funguje, i mozek, cítím se dobře. Vydržím klidně i 7 dní bez cukrů a nic mi není. Samozřejmě jsem unavený a tréninkové váhy nejsou takové, ale dávám si takové šoky. Takže i když třeba o víkendu grilujeme, tak jsem pak tři, čtyři dny úplně bez cukrů na nule. Možná právě to ale působí. Hodně jsem četl i články o anabolických dietách, které jsou tvořeny jen na tucích bez cukrů a něco na tom pravdy asi bude. I když si ale myslím, že kdybych to vše dodržoval dva měsíce v kuse, byl bych tvrdší. Pořád bývám docela měkký, svaly jsou zavodněné.

V nedávném rozhovoru na našich stránkách uvedl v rozhovoru žertem mistr ČR v klasické kulturistice nad 180 cm Jiří Wagner, že když je nyní v „klasice“, nemusí už zvedat takové maximální váhy. Jak jsi na tom se silovými výkony ty?

Na bench-press jsem dal nejvíce 197 kilogramů, na dřep 230 a mrtvý tah 250 kilogramů. Nejraději ze všeho, co cvičím, jsou ruce, kde jezdím biceps i s padesátikilogramovými jednoručkami. Ruce mě prostě baví. Lýtka třeba necvičím vůbec. Musel jsem je přestat cvičit, protože byly oproti stehnům příliš masivní.

Když už jsme narazili na téma klasické kulturistiky, neodpustím si moji oblíbenou otázku na závodníky v této kategorii. Co sis pomyslel o klasické kulturistice poprvé, když ses o této kategorii dozvěděl?

V roce 2007 jsem byl na závodech v Odrách na mistrovství Moravy ve sportovní kulturistice v kategorii do 82,5 kilogramů druhý a tam mě přesvědčovali, že bych byl dobrý mezi klasiky. Já jsem jim tehdy řekl: „Co to je za buzeranty? Do takové kategorie bych v životě nešel!“ A vidíte, už jsem tam 3 roky. (smích) Vždycky jsem chtěl být Pan kulturista a chtěl jsem vypadat třeba jako Flex Wheeler a mít svaly co největší, ale dnes už člověk vidí, že je to o úplně jiných věcech a hlavně o zdraví. A zdraví je důležitější než se hnát za nějakou svalovou hmotou.

Každopádně jsi v současné době jedním z nejestetičtějších závodníků v ČR, máš v tomto směru mezi kulturisty nějaký svůj vzor?

Vždycky se mi nejvíce líbil asi právě Flex Wheeler, to je i estetika: štíhlé klouby, úzký pas.

Pro mnohé mladé kluky jsi ale jejich vzorem právě ty, proto bych se tě rád zeptal, co bys vzkázal začínajícím mladým závodníkům, na co si dát pozor a jakých začátečnických chyb se vyvarovat?

Výchovná otázka? (smích) Každý si myslí, že bude za dva měsíce nabouchaný. Proto navrhuji, když k nim poprvé přijde člověk, který jim nabídne nějaké bobule, tak ať ho s tím hned pošlou do prdele. Hodně lidí za krátkou dobu cvičení sahá po těchto věcech, o nichž by vůbec neměli ani přemýšlet. Dobrá, jsme lidi, každý děláme chyby, oni budou dělat také, i když jim poradíte. Proto bych jim vzkázal, ať se pořád co nejvíce ptají na otázky týkající se cvičení, aby získali co nejvíce informací, a nemyslí si, že jsou nejchytřejší na světě, protože takoví lidé často v posilovnách jsou. Chce to hodně číst, teď i na internetu, na Ronnie.cz, tam se dozví hodně věcí.

Pokud mi dovolíš, nahlédněme lehce do tvého soukromí: není žádným tajemstvím, že jsi již ženatý, proto nám pověz, jak se ti daří skloubit rodinný život, práci a vrcholovou kulturistiku?

Daří, i když doma poslouchám řeči, že jsem pořád pryč. V objemové fázi to je jedno, tehdy chodím cvičit třikrát, čtyřikrát týdně jednofázově, tak to jde. Horší období přichází ke konci diety, poslední tři týdny chodím dvoufázově šestkrát týdně, a jelikož odcházím do práce na sedmou na ráno, jdu v šest ráno do fitka, pak následuje práce, ve čtyři končím, jdu znovu do fitka a večer dám ještě třeba spinningové kolo podle toho, jak vypadám. Zaléhám pak úplně mrtvý a ráno opět v pět vstávám, v šest do fitka a pořád dokola.

Na tvé kulturistické plány jsem se tě již ptal, co plány rodinné?

Aby byli všichni zdraví. Teď jsem koupil pozemek, příští rok začínám stavět, tak během dvou let snad bude druhé dítě. (smích) A je jedno, co to bude, hlavně ať je zdravé.

Sleduješ dění v kulturistice i prostřednictvím internetových portálů? Nezúčastňuješ se dokonce někdy i diskusí?

Sleduji všechno, ale nikdy se aktivně nepodílím na žádných diskusích. Akorát občas manželka a vždycky se tomu doma zasmějeme, ale já se vůbec nezapojuji.

Pakliže aktuální dění na internetu sleduješ, nedá mi to se nezeptat, jaký je tvůj tip na letošní Top 3 na Mr. Olympia?

Hm, ten Kai Greene teď vypadá fakt dobře! No, já bych i řekl, že bude první, druhý bude Jay a třetí bude nynější vítěz Dexter Jackson.

Komu bys chtěl prostřednictvím tohoto rozhovoru poděkovat za pomoc ve svých přípravách na soutěže?

Hlavně manželce, že toleruje výkyvy mé nálady a to, že nejsem tolik doma, a že mi vaří. Potom bych chtěl poděkovat za rady Gottvaldovi ve Vyškově, za kterého závodím. No a pak všem, kteří mě znají, že jsem v dietě takový bručoun, tak se jim za to omlouvám. (smích) Ze sponzorů bych chtěl poděkovat Standovi Vávrovi z Olomouce a americké firmě Protamin.

Děkuji ti za rozhovor a za všechny čtenáře našich stránek ti přeji pevné zdraví i nervy v průběhu dalších náročných příprav a hodně štěstí i v životě osobním a rodinném.

Děkuji moc.


Fotogalerie z tréninkuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.07.14:08kult - Závodníci si serou sami do vlastního hnízda.Sám mistr Huf ..
14.02.20:16herza - `Já jsem jim tehdy řekl: „Co to je za buzeranty?` *24* ..+1
14.02.20:01Eqip - Franta je prostě nejlepší. Myslíte že kdyby neměl motivaci..
19.06.21:23Bali - tak sem si to hezky pročet, a je to zajimavé, co se týče F..+1
19.06.19:04mr.kvadriceps - Jak není zas takový amatér???je amatér!!!Vy si myslíte že ..+1
19.06.17:17ShadowZuz - hele vzala jsem to jako příklad, tak hned neblázni, ano??t..-1
19.06.13:41mr.kvadriceps - Nemůžeš ale srovnávat profíka s amatérem...Ronnie ja král ..
19.06.13:04ShadowZuz - hele, když to tu tak sleduju. nevím co říct.. Pokud se je..
19.06.11:21Peca - razic mas pravdu a proto maji klasici vahove omezeni( aby ..+1
19.06.11:10ZdenekRazic - tak to si ted rekl pi..vinu vid? myslis, ze jako u klasick..+2
19.06.11:03mysH - Kusal: no vis, ono na kulturistiku narozdil od klasicky po..-2
19.06.10:56Ing. Milan Kusal - nikoliv nelogické! Svaz není schopen poslat závodníka, kte..+2
19.06.10:45mr.kvadriceps - Franta tady řekl vše jak si myslí a to je to lepší než si ..
19.06.10:01AdamHotous - a nejsi snad? ty jsi inteligent jak svine.. 50kg i s poste..+4
18.06.22:06Č174 - ***-6
18.06.21:44Peca - V rozhovoru pred par lety v mf rikal ze by chtel nekdy kol..
18.06.21:27ShawnRay - Jo Franta se me zda sympatak dobrej borec rika vsecko na r..+2
18.06.18:51Č174 - AdamHotous: Běž si pro pochvalu k mamince a né na kulturis..-2
18.06.18:21jr.e - Tak co jsem čekal jako první je, že se mu bude okamžitě zá..+3
18.06.09:47AdamHotous - no vidite to... ted to mate od vsech.. ale kdyz jsem to na..-1
18.06.09:34prochm - Souhlasím s pajdule.Nebýt té jeho dokonalé symetrie tak si..+1
17.06.22:41ShadowZuz - pardon za překlepy...ne že bych neuměla psát...ale v té ry..
17.06.22:40ShadowZuz - vzheldem k tomu, o čem je tu v článku řeč, bych řekla, že ..+3
17.06.20:39Aivosh - mno jest pravdou, ze napr. pozadavek, aby vsichni trpeli n..+1
17.06.19:17setny - Plne s tebou souhlasim je to zklamanim.
17.06.17:03pajdule - František mě docela zklamal svým přístupem ke kulturistice..+6
16.06.10:29AdamHotous - presne jsem vedel, ze jako prvni budes reagovat ty.. ty ma..+1
15.06.23:46Divoska - Asi Barbar Onan, nebo Conan? Vy hňupy*8*
15.06.21:09johnnyzlate - V jakém hrál filmu?*25* *88*
15.06.19:58mustang - Že se nikde nezmiňuje o tom jak byl hercem?*88* +2
15.06.18:5570mMyW!53 - tak podle rozhovoru mne vubec namysleny nepripada, jak pis..+1
15.06.18:37Marky V. - Že zrovna on se sám sebe ptá `co to je za buzeranty`? Ješ..+3
15.06.18:31danny1744 - tak tohle mu závidim: ` Lýtka třeba necvičím vůbec. Mus..+1
15.06.17:09Č174 - AdamHotous: Jako, protože je mistr světa, tak nemůže říct,..-1
15.06.17:01AdamHotous - sorry, ale po precteni rozhovoru mi prijde dost namysleny...
15.06.16:23TRICEPS 3M - presne taký tip na olympiu mam aj ja*79* *79* *79*
15.06.16:19fidosek - me ani neprijde ze by se zalil v obliceji Frei!!! jinak do..+1
15.06.15:31e4 - Freimen se nam hezky zalil v obliceji =)
15.06.13:38R.i.g.o.s. - Moc pekny rozhovor*79*
15.06.12:37Jimmy Rean - Pěkný rozhovor s dobrým borcem *1* pěkné *79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Zodiak411 (21:54) • Sám jsi potvrdil má slova z prvního komentáře a ani o tom nevíš :) Už radši nic nepiš....
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Paulie02 (20:40) • 70mMyW!53 ... jedna perla za druhou :D
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:34) • a pokud se bavime o zadech se vsim vsudy (whole siluet, kostra, separece,...) tak aspo...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:26) • ja za zada nepovazuju jen svalove partie jako laty, spodni zada a stredni zada...tedy t...
magazínKeone Pearson - naturální vítěz Arnol...
jari (16:48) • Nepodceňuju sílu genetiky, že se tu a tam objeví prostě hříčka přírody, ale léta zkušen...
NOVÉ INZERÁTYpráce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...
bazar Puzzle mats
Zdarma 6ks 1m x 1m puzzle mats / karate /, starší používané. K vyzvednutí: Praha 3 - 24.2. - 26....
seznamka parťák-parťačka na hory a skály
Ahoj všem, hledám někoho na společné akce v horách /skialp, ferraty, lezení, ledovec/ celá ČR a S...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra