Reklama:

10 otázek pro...
Veroniku Zieglerovou

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V dnešním rozhovoru jsem položil deset otázek naší reprezentantce v bodyfitness Veronice Zieglerové, která nás nechala nahlédnout i do svých kulturistických začátků.

Kolik ti je let, odkud pocházíš a v jaké kategorii soutěžíš?

V loňském roce jsem dovršila 30 let, pocházím z Olbramovic a soutěžím v kategorii bodyfitness do 160 cm.

Zavzpomínej na své dětství a prozraď našim čtenářům pár slov o sobě a co tě přivedlo k tomuto sportu?

Mám úžasné rodiče, odmalička mě vedli ke sportu. Dělala jsem gymnastiku a atletiku, ale obojí muselo skončit kvůli úrazu. Abych pravdu řekla, když jsem znovu začala cvičit, nebyli zrovna nadšeni. Zpět ke cvičení mě vlastně přivedly první časopisy Muscle&Fitness. Když jsem uviděla fotky vypracované postavy Cory Everson, cvičení mě začalo hrozně bavit.

Jak probíhá tvoje příprava, jak často trénuješ a jak dlouho před soutěží držíš dietu?

Moje příprava začíná asi tři měsíce před termínem závodů. Můj život se pak ”scvrkne” jen na přípravu, cvičení a práci, všechno ostatní musí jít stranou. Trénuji každý den a později i dvakrát denně, vyhovují mi spíše dva kratší tréninky za den než jeden dlouhý.

Jaké suplementy v dietě používáš a jaké aerobní aktivitě dáváš přednost?

Na in-line brusle je zima, takže běhám na pásu, využívám crossové trenažéry nebo steppery. Ze suplementů preferuji BCAA, L-glutamin, dále CLA, vitamíny a minerály, Alterted State. Nepostradatelné jsou pro mě tekuté aminokyseliny, ze spalovačů Turbo Fat Killer nebo Hydrox.max a občas zařadím i protein. Ale bílkoviny nejraději dávám v mase.

V juniorském věku jsi závodila v kategorii kulturistiky. Můžeš srovnat přípravu kulturistky a bodyfitnessky?

V kulturistice jsem závodila téměř před 10 lety a tehdy to bylo o mnoho jiné. Bylo více tréninků se železem, suplementů málo a zkušenosti vůbec žádné. Dnes je to úplně o něčem jiném. Navíc se výživa a suplementace stala mojí prací. Když se člověk k všeobecným znalostem naučí poznávat reakce svého těla, lépe regeneruje a nepřetrénuje se. Pro mě je v přípravě nejdůležitější kardio, nemám problémy s nabíráním svalové hmoty, spíše naopak. Proto tréninkům se železem moc nedávám, používám malé váhy a hodně opakování. Také mi vyhovují “pumpovací série” a budu se opakovat, opravdu hodně, hodně kardia.

Udržuješ si svoji formu i v mimosoutěžním období?

Samozřejmě, že si udržuji formu i v mimosoutěžním období, a to nejen kvůli focení a exhibicím...

Jakých úspěchů si nejvíce ceníš ve své dosavadní sportovní kariéře?

Obou vítězství na Mistrovství České republiky (2006 a 2007) a 4. místa na Mistrovství Evropy 2007 v Srbsku.

Máš nějaký sportovní vzor, případně ovlivnil tě někdo z hlediska sportu?

Hodně mě ovlivnili Pavol Jablonický a Ríša Čada, v podstatě mě k bodyfitness přivedli a díky nim jsem vlastně začala závodit.

Vedeš posilovnu, máš své klienty na osobní tréninky. Zbývá ti čas ještě na nějaké zájmy nebo koníčky?

Jelikož se fitness a posilovna staly mou prací i životním stylem, všechny ostatní koníčky, jako například vaření a in-line, s tím vlastně souvisí. Dalším mým velkým koníčkem je americký fotbal. 4 roky jsem dokonce dělala rozhodčí, ale vše muselo jít stranou kvůli závodům, přípravě, ale také kvůli nebezpečí úrazu (naštípnutá ruka). Velkou roli hrály také časové důvody, ale i teď, jak jen můžu, se jezdím dívat na zápasy a samozřejmě sleduji NFL. Je to opravdu úžasný sport.

Jaké máš plány do budoucna, jak v osobním životě, tak i v tom sportovním?

Teď jsem nasadila rok pauzu nejen se závoděním, ale i se cvičením vůbec. Nebyl prakticky na nic čas, bylo moc práce s výživou a také jsem podstoupila operaci loketního kloubu. Nyní už měsíc trénuji a jsem moc překvapená, jak mému tělíčku ta roční pauza prospěla. Nestačím se sama divit, takže co se závodění týče, nikdy neříkej nikdy. Také připravuji své dvě svěřenkyně na jarní sezónu, takže uvidíme.

Foto:
Jaroslav Trnka


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.03.22:54Langerinho - *89* *79* *32*
24.03.21:59Nika zieglerova - všem moc děkuji*2* ...a Peťce-kočko makej a vydrž!!!*79*
23.03.20:23mustang - Verča moc sympatická a zaroveň moc krasná fitneska *79*
23.03.16:09Bosorka - Obětavý človíček a velký dříč. Moc ji děkuji za celou příp..+1
23.03.14:00Mik.cz - a proto vyhrala ze?+3
23.03.12:07labrada007 - ***-7
23.03.11:57Flex24 - Veronika,aj ja Ti prajem vela,vela uspechov nielen v sport..+1
23.03.11:54mirus - Verunka moc hezká a hodná holka, přeju jí jen to nejlepší,..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra