Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Grand Prix PEPA Opava 2008 mýma očima

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Zdravím všechny čtenáře našich stránek i fanoušky a milovníky našeho krásného sportu u fotoreportáže z kulturistického svátku, kterým byl jubilejní 30. ročník největší a nejstarší soutěže v České republice Grand Prix PEPA Opava 2008!

Hned v úvodu celého reportu bych rád avizoval, že toto obrazové ohlédnutí je hlavně zprostředkování nejzajímavějších momentů a zážitků z celodenního průběhu akce, nikoliv rovnoměrná, oficiální a kompletní fotogalerie všech závodníků, o kterou se postaral fotograf Jarda Trnka a naleznete ji zde a zde.


Do opavského hotelu Koruna, kde probíhala dopolední prezentace závodníků, jsme dorazili lehce po desáté hodině dopolední.

Již první pohledy dávaly vytušit…

…že se bude jednat o mimořádný ročník doslova nabitý špičkovými formami závodníků!

Když pak ale přišel na vážení samotný absolutní mistr světa mužů Robert Piotrkowicz…

…nedalo se o takovém tušení již vůbec pochybovat!

Po skončení prezentace se mi podařilo vyfotografovat Roberta i v méně tradičním pohledu: absolutní mistr světa v kulturistice jako hlava rodiny se svojí ženou a malou dcerkou, kterou nevidíme v dnešním reportu naposledy.

Zatímco se většina závodníku odebrala připravovat na semifinálovou část závodu, nám již nic nebránilo v tom, abychom zavítali na seminář Mr. Olympia Dextera Jacksona!

Zatímco celý sál napjatě poslouchal…

…Dexter zodpovídal všechny dotazy. Mimo jiné prozradil, že vychovává 4 děti, které jsou všechny vyšší než on a vůbec prý neví, kde k takové výšce přišly. Dále reagoval na dotaz o comebacku Ronnieho Colemana slovy, že podle něj to není nejrozumnější rozhodnutí, protože každý by měl vědět, kdy jeho čas nadešel a kdy má odejít. Vzápětí ale dodal, že Ronnieho považuje za nejlepšího kulturistu všech dob. Mezi dalšími tématy zhodnotil své letošní vítězství jako přelomové v kulturistice, kdy konečně vyhrála symetrie a krása postavy. Jak sám dodal, většina cvičících lidí by podle Dextera chtěla vypadat jako on než jako někteří těžkotonážní kulturisté. Co se týče příštího ročníku Mr. Olympia, Dexter se bude připravovat celý rok, vynechá jarní soutěže, ale jak sám prozradil, výsledek je velmi otevřený i ve prospěch dalších závodníků jako např. Victora Martineze, Dennise Wolfa, Phila Heatha atd.

Po skončení semináře došlo na autogramiádu a prodej Dexterových fotografií, triček a tréninkových videí…

…na které se ihned vytvořila pořádná fronta.

Tím jsem ale získal čas fotografovat závodníky, kteří v ní stáli. Tomáš Mach předvedl svá stehna…

…a Pavel Fabók svou přítelkyni Kateřinu Měřínskou, která je reprezentantkou ČR v kulturistice. Katka mi prozradila, že jejich kulturistický pár vznikl díky seznamce na našich stránkách:-).

Před třináctou hodinou jsme se pak všichni přesunuli do prostor Slezského divadla, kde začínal celý závod plný špičkových forem a zvučných jmen závodníků. Jako první byla na řadě nejpočetnější kategorie klasických kulturistů…

…kde i přes lítý souboj s absolutním mistrem Evropy Zbyňkem Ceradským a polským charismatickým závodníkem Jerzy Pisulskim...

…jednoznačně dominoval prostějovský sympaťák Michal Sitter.

Před nástupem nejnižší kategorie sportovní kulturistiky do 80 kg jsem nahlédl do rozcvičovny, kde závodníci "pumpují" své svaly bezprostředně před nástupem na pódium a zachytil na fotografii Luboše Koumala ve společnosti chorvatského závodníka Danijela Miklečice…

…který ve finále obsadil třetí místo za druhým Peterem Kokoškou (vlevo) a prvním…

…domácím závodníkem, absolutním mistrem ČR, Markem Zatloukalem!

V následující kategorii bodyfitness žen jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit, co znamená slovní obrat "mít vlasy až po zadek".

Avšak o skutečný rozruch se v této kategorii postarala neuvěřitelná chorvatská závodnice Zrinka Korac (vpravo), která porazila jak úřadující mistryni světa a loňskou vítězku GP PEPA Opava Ingridu Blagusauskaite z Litvy…

…tak i vicemistryni světa ze Slovenska Natalii Lenártovou (vlevo)…

…a zaslouženě v této kategorii zvítězila.

Po vzpomínkovém defilé bývalých vítězů GP PEPA Opava s pořadateli (zleva František Bartoš, Stanislav Pešát, Eva Sukupová, Bogdan Szcotka, Oleg Zhur, Štefan Havlík a Jiří Patyk)…

…nastoupila kategorie do 90 kg.

Přestože elegantní Pavel Fabók (vpravo) byl pro slovenského reprezentanta Juraje Vrábela důstojný soupeř…

…po otočení zády k rozhodčím bylo o jednoznačném vítězství Juraje rozhodnuto. Posuďte sami jeho neuvěřitelnou hustotu zádového svalstva jak v uvolněném postoji…

…tak i přímo v zádové póze.

Juraj tak dokázal navázat na loňské prvenství a získat na této prestižní soutěži své druhé vítězství v řadě!

O tom, že nás v nejtěžší kategorii čeká pořádná podívaná, nebylo díky dopolední prezentaci závodníků pochyb. Avšak po jejich nástupu si divák nepřišel jak v hledišti pohárové soutěže, ale téměř jako na mistrovství světa!

O parádní souboj se postarali absolutní mistr světa Robert Piotrkowicz s obrovským Litevcem…

…Arvydasem Mickusem, který předvedl tak monumentální sestavu, že byla skutečně jednou z nejpůsobivějších, jaké jsem kdy viděl.

Bylo sympatické sledovat, jak se slovenský reprezentant Peter Tatarka (vlevo), který byl o více než 10 kg lehčí než první dva těžkotonážníci, v jejich blízkosti vůbec neztrácel a šel do každého souboje naplno!

O vítězi bylo ale samozřejmě jednoznačně rozhodnuto, po loňském druhém místě získal úřadující absolutní mistr světa Robert Piotrkowicz první místo i na této soutěži!

Jako vyvrcholení celého závodu se svedl souboj o titul absolutního vítěze. V úctě k ostatním závodníkům bych samozřejmě rád napsal, že to byl vyrovnaný boj, ale z následující fotografie mi dáte jistě za pravdu, že o absolutním vítězi GP PEPA Opava 2008 bylo rozhodnuto ihned po nástupu na pódium.

Stal se jím Robert Piotrkowicz, kterému pak přišla s předáváním cen pomoci jeho malá dcerka, která se nenechala vyvést z míry ani opravdu bouřlivým potleskem celého divadla!

Všechny kategorie byly vyhlášeny, všechny ceny rozdány a tak pořadatelům nezbylo nic jiného, než konečně uvést zlatý hřeb celého večera, Mr. Olympia 2008 Dextera Jacksona! Ačkoliv celé divadlo burácelo tak, že div nespadlo, Dexter se nechal vyvolávat téměř 5 minut za upřených pohledů všech diváků směrem k zákulisí…

…pak se ale rozsvítila světla a Dexter tam stál tak, jak ho známe…

…vyrýsovaný na kost a svalnatější než kdy dříve!

Dexter pak šel do hlediště mezi diváky, kde vylezl na panel oddělující první řady rozhodčích od hlediště, aby nad lesem rukou s fotoaparáty pózoval…

Celé divadlo hřmělo, hlediště praskalo ve švech, stejně jako zákulisí…

Dextera ihned zpovídali reportéři České televize, tak doufejme, že se dočkáme nějakého pěkného ohlédnutí i na televizních obrazovkách.

Těžko fotkami a slovy popsat tu atmosféru, ale bylo to něco neskutečného!

Na závěr exhibice Dextera Jacksona s ním ještě nastoupili na pódium i oba absolutní vítězové Robert Piotrkowicz a Zrinka Korac…

…a mám takový pocit, že se jim s takovou nezapomenutelnou atmosférou naplněného a bouřícího Slezského divadla neloučilo zrovna lehce.

Dexter Jackson nakonec dostal od Stanislava Pešáta pamětní pohár GP PEPA Opava.

Po tom, co jsme zabalili veškeré vybavení pro živý on-line přenos, jsme vyrazili na slavnostní banket.

Na dalším snímku manželé Sukupovi a Dexter Jackson…

…naši slovenskí bratia (zleva Peter Kokoška, Peter Tatarka, Marián Čambál, Štefan Havlík a Juraj Vrábel)…

…mistryně světa Ingrida Blagusauskaite…

…Dexter Jackson při výběru lahůdek…

…a ještě jednou se svou překladatelkou…

…a s autorem této reportáže:-).

Co říci závěrem? Vzpomínám si, jak jsem po loňském ročníku odjížděl se slovy, že to byla nejlepší soutěž, na které jsem kdy byl. Co tedy říci o letošním jubilejním ročníku GP PEPA Opava? Myslím, že soutěž, které se účastní česká, slovenská, polská, litevská a chorvatská kulturistická špička a závodníci z dalších zemí v soubojích s nádechem atmosféry mistrovství světa či Evropy, soutěž, na které exhibičně vystoupí nový Mr. Olympia Dexter Jackson a kde je o vše dokonale postaráno jak pro závodníky tak i pro diváky, opravdu nepotřebuje žádný dovětek. Jen doufám, že se mi povedlo alespoň malinko přiblížit atmosféru těchto velkolepých závodů, na které úvodní příměr "kulturistický svátek" není přehnaný, spíše by se totiž zasloužilo použít ještě více superlativů. Byl to nezapomenutelný zážitek a jsem moc rád, že jsem mohl být alespoň na jeden den v "centru kulturistického světa", který byl skutečně tuto sobotu právě v Opavě.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.11.21:21oakus - ač nejsem moc velkej fanoušek kulturistiky, tak tohle mě o..
25.10.13:35useyourhead - jako jó, Dex je tady z formy, ale kdyby ho s tím Piotrkow..-1
25.10.13:26Freimen - zase to Luboši nepřeháněj, ale jsem moc rád, že se Vám to ..
25.10.13:06MOOG - Lukas je proste talent*79*
25.10.10:56AxelX1 - Mam stejny nazor jako WildOrchid, nevim jak se to stalo ze..
23.10.14:22WildOrchid - jakoze vetsinou takovyto clanky nectu, od prvniho popisu f..
20.10.17:28VeRt3x - Super článek*79*
20.10.17:26jari - Super reportáž, super soutěž, super atmosféra, super Dexte..
20.10.16:09supporter - Skoro bych nepoznal, kdo je mistr světa a kdo MR.O...*24*..
20.10.15:08Peca - pekny report*79* piotrkowicz je silenej,myslim ze uz spln..
20.10.12:35Ronnie - Jinak video Dextera tu bude tak kolem páté šesté večer, dě..
20.10.12:04midloch - Skvela reportaz fakt sem si pocet a pobavil. Bouzel sem no..
20.10.11:52agnez - Tu fotku s Dextrem ti závidím,jak mě ro sere že sem nemoh..
20.10.11:45herza - Celkově se mi nejvíc líbí závodník Michal Sitter. Má vždyc..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 75 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra