Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

EVLS Prague Pro 2023
- výsledky a fotografie

104.413 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2023 - 18. 11. 2023, Praha
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Pavel BeranPavel ČervinkaPavel SzotkowskiJan TurekSebastian Gunčík • Miroslav Přibáň • Miroslav JuríčekOndřej Kmošťák • Gabriela Linhartová • Tereza Linhartová • Gabriela Hejná • Petra Voldánová •• SR: Michal Križánek • Peter Zembjak • Olívia Pohánková Kováč
Před EVLS Prague Pro:
infostartovkystream
tipovačka
Info z EVLS Prague Pro:
online reportvýsledky a foto
semifinále fotofinále foto
semifinále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo figure
finále: video openvideo 212video classic physiquevideo physiquevideo bikinyvideo figure

Po 385 dnech, které uplynuly od minulého ročníku EVLS Prague Pro, byl tento svátek profesionálního bodybuildingu znovu na programu v sobotu 18. listopadu, kdy jej stejně jako vloni hostily exkluzivní prostory pražského hotelu Hilton. Pořadatelé ze společnosti EVLS Fitness každoročně pro závodníky z profesionální ligy IFBB Jima Maniona připraví skvěle zorganizovanou soutěž, která díky tomu láká k účasti i ty nejvýraznější osobnosti současné scény. Fanoušci tak mají o mimořádně poutavou podívanou postaráno a na oplátku pravidelně vytvářejí v hledišti dechberoucí atmosféru. To vše platilo samozřejmě i letos, kdy bylo poměrně dlouho dopředu vyprodáno!

Na výsledky EVLS Prague Pro 2023 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Czech Virus v celkové hodnotě téměř 12.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

Nepřehlédněte
EVLS Prague Pro 2023 - fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2023 - fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2023 - online report

Profíci v atraktivním termínu dva týdny po konání letošního Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera v Praze dostali příležitost v šesti kategoriích, když kromě královské kulturistiky mužů open byla vypsána také kulturistika mužů do 212 liber spolu s classic physique mužů, physique mužů, figure žen a bikiny fitness žen. Ve všech kategoriích bylo kromě finančních odměn ve hře také jedno přímé postupové místo na příští Olympia Weekend určené vítězi a publikum mohlo těšit, že se do boje o kvalifikaci na zmíněný Super Bowl profesionálního bodybuildingu zapojil také početný zástup našich!


EVLS Prague Pro 2023 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.De Asha, Cannon, Dauda, Fritz, Križánek, Turek, Yan, Mosquera
2.Beran, Juma, Raydan, Zembjak
3.Bippus, Buonomo, Friedrich, Di Lorenzo, Sarhan
4.Brucher, Červinka, Koçak, Szotkowski
5.Cannon, Fritz, Turek, Yan
6.De Asha, Dauda, Križánek, Mosquera

V kulturistice mužů open o přízeň rozhodčích vedených zkušeným Stevem Weinbergerem usilovalo jednadvacet borců. Z kandidátů na přední příčky mezi nimi proti původním předpokladům chyběl Marcello de Angelis, jenž do Prahy přiletěl, ale na pódium ho nakonec nepustily zažívací potíže. Startovní pole naopak na poslední chvíli rozšířil impozantní celkový šampión v pátek pořádaného připojeného EVLS Prague Amateur Rubiel Mosquera, který měl posléze ukázat, že v něm profesionální liga získala novou velkou hvězdu! Dopolední semifinále mělo ve všech kategoriích jasně daný řád. Začínalo se porovnáváním podle startovních čísel, následovala individuální prezentace jednotlivých sportovců a pak už šlo do tuhého, když na řadu přišla semifinálová vyvolávání. Ta již určovala, kteří závodníci mohou pomýšlet na nějaký zajímavý výsledek!

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Rozhodčí:
EVLS Prague Pro 2023 rozhodovali Ildiko Buranits, Judit Kökény-Váradi, Claudia Czornitzek, Harald Schober a Steve Weinberger, který soutěž řídil v roli hlavního rozhodčího.

Za hlavního favorita na vítězství před letošním EVLS Prague Pro mohl být považován úřadující bronzový medailista Mr. Olympia Samson Dauda, jenž se svou formu z Olympie rozhodl zužitkovat i na seriálu následných profesionálních soutěží, podobně jako to před lety dělávali třeba Ronnie Coleman, Kevin Levrone, Nasser El Sonbaty, Chris Cormier, Paul Dillett, Vince Taylor a nebo jeho dnešní trenér Miloš Šarcev. Samson tak už minulou neděli závodil na Romania Muscle Fest Pro, kde bez výraznějších potíží zvítězil. V Praze se tento britský profík podle očekávání hladce dostal do prvního calloutu, do kterého si kromě něj rozhodčí vyžádali ještě Nathana De Ashu, Roba Cannona, Romana Fritze, Michala Križánka, Jana Turka, Lianga Yana a už vzpomínaného Rubiela Mosqueru. Dauda se rychle posunul na jedno z výhodných míst uprostřed této osmičlenné řady, a když na to druhé Steve postavil Michala Križánka, zdálo se, že právě tito dva těžkotonážníci na letošním EVLS Prague Pro svádějí bitvu o vítězství!

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Oba borci proti svým předchozím závodům na stage přinesli trochu jiné formy. Michal v Praze závodil podstatně plnější než na Olympii a vypadalo to zatraceně dobře! Samson pak byl určitě o něco ostřejší než na akci v Rumunsku a také jemu tento mírně pozměněný závěr přípravy svědčil. Vylepšenou fazónu proti svému vystoupení na Romania Muscle Fest Pro předvedl i Nathan. Publiku v hotelu Hilton nabídl lépe naplněné svaly, než tomu bylo před šesti dny, a zároveň také lépe pózoval. To všechno se De Ashovi pořádně hodilo, když patrně v bitvě o třetí místo měřil síly s napůl člověkem a napůl zvířetem Rubielem Mosquerou! Rubel sice stále představuje velmi nevyváženého závodníka, když masivní krk, trapézy a stehna zastiňují zbytek jeho postavy, ale zároveň se mu daří postupně tento jeho největší nedostatek přeci jenom odstraňovat. Když si ještě navíc do Prahy přivezl svou dosud nejlepší připravenost a svalovou vyzrálost, byl díky své celkové masivnosti zkušenějším profíkům pořádně nebezpečným soupeřem!

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Místo v prvním vyvolávání značilo, že z našich kulturistů si na soutěži nejlépe povede Jan Turek, který měl po prejudgingu nakročeno nejhůře k umístění v první osmičcce. Těšit Honzu mohlo nejenom to, že na EVLS Prague Pro dostal šanci měřit se s těmi nejlepšími, ale také že se domácímu publiku předvedl ve své nejlepší letošní formě! Ve druhém calloutu o umístění v top 10 bojoval Pavel Beran, který k pražským závodům nastoupil v o pořádný kus lepší fazóně než minulý týden při svém vstupu do sezóny na klání v Bukurešti. Pavel Červinka a Pavel Szotkowski se objevili až ve čtvrtém vyvolávání a pravděpodobně tak směřovali k dělenému šestnáctému místu. Po několikahodinové přestávce následovalo večerní finále, které se odehrávalo ve strhující atmosféře. Znovu k tomu přispěla skvělá práce pořadatelů, když všechno hladce odsýpalo, událost měla vynikajícího moderátora v Michalu Dusíkovi a na stagi se tu a tam objevily i některé legendy bodybuildingu, včetně charismatického Kevina Levroneho! Po volných sestavách, finálových vyvoláváních a bouřlivém posedownu, který si najednou s těžkotonážníky odpózovali také kulturisté z kategorie do 212 liber, bikiny fitnessky a spontánně i Urs Kalecinski, už vše směřovalo k vyhlášení výsledků!

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Začínalo se od šestého místa. Na něm byl vyhlášen nevysoký Číňan Liang Yan, jenž jako vždy nabídl parádní oblé kvadricepsy a na tak nízkého závodníka i vynikající tělesnou stavbu. Liang na EVLS Prague Pro závodil také nejdotaženější v sezóně, což je nepochybně něco, co po něm rozhodčí chtěli. Zároveň to ale vypadalo, že díky tomu ztratil něco z plnosti svých svalů a svého wow faktoru. Méně impozantně než obvykle ale také mohl působit už jen proto, že tentokrát poměřoval síly s mimořádně kvalitní konkurencí tvořenou opravdovými monstry! O několik chvil později Michal Dusík už oznamoval závodníka na pátém místě, kterým se senzačně stal... Jan Turek! Honza tak na letošním EVLS Prague Pro sestřelil i účastníka letošního ročníku Mr. Olympia Romana Fritze, když proti tomuto německému soupeři působil svěžeji a měl lepší záda. Navíc je potřeba ještě jednou vyzdvihnout, jakou fazónu byl český profík na stage v Praze schopen přinést. Na své páté podzimní soutěži se prezentoval vydařenou kombinací plnosti a ostrosti a bylo to patrné hlavně na dolní polovině těla, kterou takto dotaženou letos asi ještě neměl. Vybojovat umístění v top 5 v takové konkurenci je parádní úspěch a je to také určitě kus motivace do příští přípravy. Pokud sportovní kariéru Jana Turka sledujete, tak jistě nepochybujete, že do toho, aby byl příští rok zase o něco lepší než letos, dá úplně všechno!

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Když v souvislosti se čtvrtou příčkou padlo jméno Nathana De Ashy, bylo jasné, že bronz při profesionálním debutu na jeho úkor vybojoval kolumbijský freak Rubiel Mosquera. Osmadvacetiletý borec, kterého v přípravě vedl bývalý profík Khalid Almohsinawi, si celkovou mohutností nikterak nezadal s Michalem Križánkem ani Samsonem Daudou, ale kvůli své vzpomínané nevyváženosti a rezervách v separaci některých svalových partií na to, že by některého z nich snad překonal, pomýšlet nemohl. Ostatně i bronz bral jenom velmi těsně, když před ním po semifinále Nathan o bod vedl a o Rubielově triumfu posléze rozhodlo až lepší skóre ve finále. V Mosquerovi, jemuž v závěru přípravy svými radami pomohli také Chris Cormier a George Farah, se s ohledem na jeho věk a na to, jak krátce se kulturistice věnuje, stále skrývá solidní potenciál. Závodí teprve od roku 2018 a vyváženost a kvalita, které mu dosud chybějí, si jednoduše žádají svůj čas. Michalu Križánkovi lepší svalová plnost dodala proti jeho nedávné účasti na Olympii na wow faktoru, ale ani to mu na aktuálně třetího nejlepšího kulturistu světa stačit nemohlo.

Samson Dauda a Michal Križánek při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Fenomenální Samson Dauda v Praze vybojoval své čtvrté vítězství mezi profíky, když předvedl krásnou kombinaci elegance a objemů. Hlavně ve finále se navíc zdálo, že v Praze závodil nejenom ostřejší než na Romania Muscle Fest Pro, ale také ostřejší než na Olympii a dost možná to byl dosud ten nejlepší Samson Dauda, jakého jsme zatím mohli na pódiu vidět! Samson si byl toho, jak mu forma vyšla, dobře vědom a v závěru večera z něj vyzařovala jistota a zdravé sebevědomí. Předvedl originální volnou sestavu a bylo nesmírně sympatické vidět, že když byl posléze vyhlášen vítězem, tak jej triumf z EVLS Prague Pro přes všechny jeho letošní úspěchy opravdu dojal. Samson kulturistiku miluje, hodně mu dala, ale on jí ještě více vrací zpět. Rád závodí a umožňuje fanouškům, aby ho viděli v soutěžní formě v nejrůznějších koutech světa. Je perfektním příkladem profesionála, už teď je takovým, jakým by měl být šampión Mr. Olympia, a nejde mu nepřát, aby se jím jednou také stal. Třeba se mu to povede už za rok v Las Vegas! Pohled do výsledkové listiny, která byla zveřejněna několik desítek minut po soutěži, ukazuje, že si Pavel Beran umístění v top 10 nakonec utéct nenechal a patří mu právě desáté místo. Pavel Szotkowski s Pavlem Červinkou se umístili mimo klasifikované příčky.


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Samson Dauda*
  2. Michal Križánek
  3. Rubiel Mosquera
  4. Nathan De Asha
  5. Jan Turek
  6. Liang Yan
  7. Roman Fritz
  8. Rob Cannon
  9. Hameed Juma
  10. Pavel Beran
  - Anton Bippus
  - Kevin Brucher
  - Roberto Buonomo
  - Pavel Červinka
  - Dennis Friedrich
  - Ahmet Koçak
  - Gianluca Di Lorenzo
  - Sultan Raydan
  - Sarhan Sarhan
  - Pavel Szotkowski
  - Peter Zembjak

* kvalifikace na Mr. Olympia 2024


Kulturistika mužů open na EVLS Prague Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2024 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2023 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Samson Dauda Velká Británie Mr. Olympia 2023 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2024 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Ashkanani, Cnota, Garcia, Kryszpin, Zagarella
2.Adikashvili, Alliot, Cnota, Kryszpin, Vasilica
3.Ashkanani, Garcia, Zagarella

Kulturistika mužů do 212 liber (96,2 kg) se s osmi závodníky stala početně nejméně obsazenou kategorií soutěže. Bylo to dáno tím, že se v ní tento víkend souběžně závodilo ještě také na Sheru Classic v Bombaji a dvěstědvanáctka nemá natolik velkou základnu sportovců, jako třeba bikiny fitness žen nebo physique mužů, aby se v ní v závěru sezóny dala poskládat dvě početně nějak závratně obsazená startovní pole. Kde nebyla kvantita, nescházela ale kvalita. Favorizovanému Ahmadu Ashkananimu se důstojnými soupeři stali především Giuseppe Zagarella s Lucasem Garciou, a tak ani v lehčí hmotnostní kategorii nebylo na letošním EVLS Prague Pro o atraktivní podívanou nouze!

Lucas Garcia a Ahmad Ashkanani při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Ahmad sice neměl eleganci svých dnešních dvou největších soupeřů, ale sám jistě dobře ví, že jeho přednosti jsou jinde. Sázet totiž vždy může na obrovské množství hustých svalů, a když k nim i přesto, že toho v posledních týdnech hodně nacestoval, stále dokázal přidat pěknou formu, bylo o vítězi rozhodnuto! Ashkanani v Praze po zásluze vybojoval už své deváté vítězství mezi profíky a po vyhlášení výsledků se při krátkém interview, které s ním vedl Michal Dusík, ukázal být také dobrým řečníkem. Když byla řeč o eleganci, tak té měli oba borci, kteří se na klání srovnali ve výsledkové listině za Ahmadem, opravdu na rozdávání.

Lucas Garcia a Ahmad Ashkanani při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově7.000 $

Dnes stříbrný Giuseppe Zagarella, který v minulosti mezi profíky sbíral úspěchy i v classic physique, pražskému publiku předvedl mohutná oblá stehna, úzký pas i masivní paže a podobně jako při svém nedávném startu v Rumunsku ukázal, že přestupem do dvěstědvanáctky v žádném případě neprohloupil. Doslova chodící reklamou na kulturistiku je potom tentokrát třetí Lucas Garcia. Zmíněný brazilský profík se prezentoval uzoučkým pasem, masivními, oblými, napruhovanými kvadricepsy, skvělou kontrolou břišních svalů, pěkným "V" tvarem trupu i líbivými tvary. Kategorie do 212 liber v něm tak získala nového estéta a bodybuilding v Lucasově podání se fanouškům jednoduše musí líbit! Čtvrtou příčku si odnáší vynikající dolní polovinou těla disponující Dawid Cnota, jako poslední se potom v Praze do top 5 při profesionálním debutu vmáčkl celkový šampión loňského Muscleworlds Pro Qualifier Giorgi Adikashvili.


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Ahmad Ashkanani*
  2. Giuseppe Zagarella
  3. Lucas Garcia
  4. Dawid Cnota
  5. Giorgi Adikashvili
  6. Daniel Vasilica
  7. Damian Kryszpin
  8. Vincent Alliot

* kvalifikace na 212 Olympia 2024


Kulturistika mužů do 212 liber na EVLS Prague Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2023 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Keone Pearson USA 212 Olympia 2023 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Angel Calderón Frias Španělsko 212 Olympia 2023 3.
Kim Geon-woo Jižní Korea World of Monsterzym Pro 2023 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Romania Muscle Fest Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2024 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2023 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Daboul, Hollweck, Kalecinski, Marsal, Moisel, Pastor, Rogaczewski, Theurel, Westermeier
2.Hollweck, Marsal, Moisel, Pastor, Rogaczewski, Theurel
3.Acheampong, Hollweck, Reyes, Moisel, Pastor
4.Aljalabi, Gunčík, Khan, Margol, Milani, Taylor
5.Daboul, Kalecinski, Theurel, Westermeier

V classic physique se fanoušci mohli těšit na bitvu o vítězství v podání dvojnásobného bronzového medailisty Classic Physique Olympia Urse Kalecinského a letos na Olympii šestého Michaela Daboula. A taky že se jí dočkali! Mezi oběma borci to bylo až nečekaně vyrovnané, což bylo vidět především v posledním semifinálovém vyvolávání, kde oba uprostřed čtyřčlenné řady sváděli souboj o zlato. Vždy pozitivně naladěný Urs, který je považován za závodníka s potenciálem příštího šampióna Classic Physique Olympia, na stage přinesl pěkné linie, parádní břišáky i dobrý pózing, ale pozadu nezůstával ani Michael. Závodil pěkně plný, a přesto byl stále dost ostrý na to, aby favorizovaného Kalecinského nenechal ani na okamžik vydechnout. Ve stejném calloutu na okrajích řady pózovali Alexander Westermeier z Německa a letos překvapivě dobrý Francouz Sebastien Theurel. Mezi nimi se mělo rozhodnout o posledním medailistovi.

Michael Daboul, Urs Kalecinski a Alexander Westermeier při vzájemném souboji
na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.500 $
3. místo1.000 $
celkově4.500 $

Ve physique mužů, figure žen a bikiny fitness žen se finanční odměny rozdělovaly shodně.

Vítězem byl nakonec přeci jenom vyhlášen Urs Kalecinski, pro kterého byl tento úspěch speciální v tom, že na něj mohl dosáhnout před zraky svých přátel a rodiny. Jeho "Bear Army" byla v hledišti pořádně slyšet, ale dopředu tohoto německého sympaťáka hnali také čeští fanoušci. Při Ursově pátém triumfu mezi profíky stříbro tedy bral Michael Daboul před třetím Alexanderem Westermeierem a čtvrtým Sebastienem Theurelem. Top 5 uzavírá estetický Polák Karol Rogaczewski. V nabité kategorii do bojů na pódiu z našich zasáhl Sebastian Gunčík, který se přesto, že se od loňska o kus zlepšil, musel spokojit se čtrnáctým místem. Vypadal výborně, perfektně pózoval a přes výsledek mimo top 10 na soutěži udělal pořádný dojem!


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - classic physique

  1. Urs Kalecinski*
  2. Michael Daboul
  3. Alexander Westermeier
  4. Sebastien Theurel
  5. Karol Rogaczewski
  6. Jordi Romero Marsal
  7. Ruben Lopez Reyes
  8. German Pastor
  9. George Acheampong
  10. Matthias Hollweck
  11. Manuel Moisel
  12. Karar Aljalabi
  13. Chris Taylor
  14. Sebastian Gunčík
  15. Ali Khan
  16. Alberto Milani
  17. Fernando Gornals Margol
  - Miroslav Přibáň

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2024


Classic physique na EVLS Prague Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2024 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Fanni Fuadi Indonésie Moe's Muscles Pro 2023 1.
Chen Kang Čína Kim Jun Ho Classic 2023 1.
Antoine Loth Španělsko Iogenix Pro 2023 1.
Nathaniel Joiner USA Hurricane Pro 2023 1.
Everson Costa Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Damien Patrick USA Ultimate Warriors Pro 2023 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ramon Queiroz Brazílie Classic Physique Olympia 2023 2.
Urs Kalecinski Německo Classic Physique Olympia 2023 3.
Jihoon Bang Jižní Korea World of Monsterzym Pro 2023 1.
Gabriel Zancanelli Brazílie Musclecontest Fit Pira 2023 1.
Wesley Vissers Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2024 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2023 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Amato, Awoyemi, Er, Juríček, Kmošťák, Wachelka
2.Darko, Amato, Awoyemi, Crane, Wachelka
3.Panek, Ali, Almutawah, Cavagnola, Tarasevich, Tchorzewski, Boubaker
4.Awoyemi, Er, Juríček, Kmošťák

Ve physique mužů k soutěži v roli favorita na vítězství nastupoval Miroslav Juríček, kterého do této úlohy katapultoval jeho nedávný triumf z Romania Muscle Fest Pro. Fanoušci v této kategorii ale mohli držet palce i Ondřejovi Kmošťákovi, který si letošní EVLS Prague Pro vybral pro návrat na scénu po čtyřleté soutěžní odmlce. Oba čeští profíci od Steva Weinbergera dostali šanci v prvním semifinálovém vyvolávání, kde je doplnili ještě Andrea Amato, Adeyemi Awoyemi, Furkan Er a Dawid Wachelka. Uprostřed řady v tomto calloutu začali Miroslav a Adeyemi, Awoyemiho ovšem na jeho pozici následně vystřídal Ondřej a vypadalo to, že naši svádějí souboj o vítězství. To se v profesionálním bodybuildingu v jakékoliv kategorii často nestane!

Miroslav Juríček a Ondřej Kmošťák při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Miroslav Juríček na první vítězství mezi profíky, které minulý týden vybojoval na vzpomínané rumunské soutěži, čekal dlouhých 1981 dnů. To druhé nakonec přidal po pouhých šesti dnech, když i v Praze porazil všechny soupeře! Druhý za ním při svém comebacku skončil Ondřej Kmošťák, jenž s ohledem na to, jak dlouho nezávodil, před rozhodčí předstoupil v parádní formě. Překonal díky ní jak třetího Furkana Era, tak i čtvrtého Adeyemiho Awoyemiho či pátého Andreu Amata!


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - physique mužů

  1. Miroslav Juríček*
  2. Ondřej Kmošťák

  3. Furkan Er
  4. Adeyemi Awoyemi
  5. Andrea Amato
  6. Dawid Wachelka
  7. Dylan Crane
  8. Jeffrey Darko
  9. Viacheslav Tarasevich
  10. Mohammad Almutawah
  11. Alessandro Cavagnola
  12. Alexandru Panek
  13. Ramzi Boubaker
  14. Oskar Tchorzewski
  15. Aryan Zardasht Ali

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2024


Physique mužů na World of Monsterzym Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2024 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Riccardo Croci Itálie British Championships 2022 1.
Isai Kesek Indonésie Moe's Muscles Pro 2023 1.
Joven Sagabain Filipíny Philippines Pro 2023 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Hurricane Pro 2023 1.
Emile Walker Velká Británie FA Poland Muscle Fest 2023 1.
Mehdi Kabbadj Maroko Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Ryan Terry Velká Británie Men's Physique Olympia 2023 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2018 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2022 1.
He Juxian Čína World of Monsterzym Pro 2023 1.
Miroslav Juríček Česká republika Romania Muscle Fest Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2024 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2023 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Diaz, Godwin, Ivanov, Kochkar, T. Linhartová, Sandu
2.Azar, Bitiyeva, Graham, Hajjar, Ivanov, Kochkar, Silva
3.Happle, Hejná, G. Linhartová, Sharapova
4.Colombo, Gallego, Ranta, Reece, Denss, Yaman
5.Diaz, Godwin, T. Linhartová, Sandu

Kromě kulturistiky mužů open, classic physique mužů a physique mužů měla Česká republika na klání zastoupení také ve figure žen, a to rovnou trojnásobné! Možnost nastoupit před domácím publikem k profesionální soutěži si totiž nenechaly ujít Tereza Linhartová, Gabriela Linhartová ani Gabriela Hejná. Tereza na závody přijela v roli šampiónky čtyř profesionálních soutěží, což z ní před vstupem na pódium dělalo jednu z favoritek na vítězství. To ale ještě nemělo znamenat, že by jí na letošním EVLS Prague Pro snad měla čekat nějaká procházka růžovým sadem. Nebezpečnými soupeřkami jí v Praze byly zejména trojnásobná vítězka prestižního New York Pro Maria Luisa Baeza Diaz a dobře stavěná Španělka Rejoice Godwin, která na své poměry závodila ve velmi dobré formě.

Tereza Linhartová a Rejoice Godwin při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Tereza Linharová si ovšem s Mariou i Rejoice dokázala poradit a v závěru večera byla znovu vyhlášena vítězkou. Znamená to, že v profesionální lize IFBB Jima Maniona přemožitelku nenašla už popáté! Zatímco Tereza při své cesta za zlatem samozřejmě soutěž začínala v prvním semifinálovém vyvolávání, její sestra Gabriela spolu s Gabrielou Hejnou dostaly příležitost ve třetím calloutu, kde se rozhodovalo, jak se závodnice seřadí na dvanáctém až patnáctém místě. Pro Gabrielu Linhartovou je z toho třináctá a pro Gabrielu Hejnou patnáctá příčka.


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - figure žen

  1. Tereza Linhartová*
  2. Maria Luisa Baeza Diaz
  3. Rejoice Godwin
  4. Stefana Sandu
  5. Behnaz Nasrollahi Azar
  6. Zulfiya Bitiyeva
  7. Kamara Graham
  8. Karine Hajjar
  9. Tamires Silva
  10. Sonja Ivanov
  11. Anna Kochkar
  12. Natalia Sharapova
  13. Gabriela Linhartová
  14. Vanessa Happle
  15. Gabriela Hejná
  16. Alina Yaman
  - Pamela Colombo
  - Veronica Gallego
  - Paula Ranta
  - Jennifer Reece
  - Josephine Denss

* kvalifikace na Figure Olympia 2024


Figure žen na EVLS Prague Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2024 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Jennifer Zienert Německo Fitparade Pro 2023 1.
Christine Stearns USA Hurricane Pro 2023 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2017 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2023 2.
Lola Montez Kanada Figure Olympia 2023 3.
Tereza Linhartová Česká republika Romania Muscle Fest Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2024 najdete zde.


EVLS Prague Pro 2023 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Fedorenko, Marchisio, Nowak, Palamarchuk, Reith, Rogacsi, Toth, Punzetti
2.Cunarro, Dürr, Kováč, Katai, Scharli, Voldánová, Carro
3.Fedorenko, Marchisio, Palamarchuk, Toth

V patnáctičlenném startovním poli bikiny fitness žen nechyběly Alice Marchisio a Valerya Fedorenko, které minulý týden svedly bitvu o vítězství na Romania Muscle Fest Pro, z níž tehdy úspěšněji vyšla Alice. V Praze to během prejudgingu ovšem spíše vypadalo na to, že s Marchisio o zlato bude bojovat Violeta Palamarchuk, která v Rumunsku skončila až osmá. Jak v prvním, tak i v posledním semifinálovém vyvolávání totiž právě tyto bikiny fitnessky pózovaly uprostřed řady! Ve finále se ovšem do boje o první místo vrátila i Valerya Fedorenko a finálový callout, ve kterém rozhodčí porovnávali Valeryi, Violetu a Alice, trval pořádně dlouho. Vypadalo to, že to je mezi nimi opravdu těsné!

Petra Voldánová a Olívia Pohánková Kováč při vzájemném souboji na EVLS Prague Pro 2023 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Když o několik okamžiků později došlo na vyhlašovací ceremoniál, zůstala na pódiu jako poslední stát Valerya Fedorenko, která se tak probojovala už ke svému čtvrtému letošnímu vítězství! Po soutěži tato úspěšná závodnice naznačila, že zatímco letos si nechala start na Bikini Olympia ujít, protože se na něj výkonnostně necítila, v příštím roce by na Olympii už závodit měla. Stříbro brala Violeta Palamarchuk před třetí Alice Marchisio. V kategorii zkusila štěstí také slovenská profesionálka Olívia Pohánková Kováč, které patří deváté místo. Česká bikiny fitnesska nastupující v barvách Velké Británie Petra Voldánová dosáhla na desátou příčku.


Výsledky EVLS Prague Pro 2023 - bikiny fitness žen

  1. Valerya Fedorenko*
  2. Violeta Palamarchuk
  3. Alice Marchisio
  4. Dorottya Zoe Toth
  5. Renata Nowak
  6. Sara Punzetti
  7. Lisa Reith
  8. Lujza Rogacsi
  9. Olívia Pohánková Kováč
  10. Petra Voldánová
  11. Andrina Scharli
  12. Mara Carro
  13. Luca Katai
  14. Johanna Dürr
  15. Irene Iravedra Cunarro

* kvalifikace na Bikini Olympia 2024


Bikiny fitness žen na EVLS Prague Pro 2023

Více snímků z EVLS Prague Pro 2023 z objektivu fotografa Ronnie.cz
Jakuba Homolky najdete v semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2024 k 18. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Xinyi Chen Čína Vietnam Pro 2023 1.
Valerya Fedorenko Ukrajina Fitparade Pro 2023 1.
Wu Bi Čína Kim Jun Ho Classic 2023 1.
Jordan Brannon USA Hurricane Pro 2023 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Luciana Santos Brazílie Musclecontest Fit Pira 2023 1.
Xu Chanyu Čína World of Monsterzym Pro 2023 1.
Alice Marchisio Itálie Romania Muscle Fest Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2024 najdete zde.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.11.13:04ShDW - No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky ..
27.11.17:23torturer - Valasekjakub123: tak nepiš ptákovina experte. Jednoduchý &..
26.11.22:58Valasekjakub123 - Prosím nevyjadruj se pod moje komentáře! Nikoho to nezajím..
26.11.17:56torturer - Valasekjakub123: expert co jiným určuje jejich limity :D
25.11.10:39Valasekjakub123 - Hele tohle je prostě jeho strop. Může ještě pár kg nabrat ..
25.11.10:301boris111 - Za mě Turek taky 6 - 7 místo,5 místo byl dárek od pořadate..
25.11.00:50Paulie02 - Napsat o Trnkovi že je nejhnusnější kulturista, tak to je ..+4
24.11.23:36Valasekjakub123 - Turek tam má asi kamarády nebo nevím ale 5 určitě ne. Ten ..+1
21.11.19:58PeteSimek - rok 2018....EVLS Praha: 1. Roelly Winklaar 2. Nathan D..
20.11.18:37torturer - boris: Říkal jsem si proč se třeba o Szotkowskym smí mluvi..
19.11.12:46Mikuc - Má záda uplá vysoko jako Pavel, jak zvedne ruce nahoru, tr..
19.11.11:45fobo - záda nemá bůhví co, jinak velmi dobrej. Spíš mi ale vadí t..+2
19.11.11:27Tomis - Máš pravdu. Něco mi na něm nesedělo a hledal jsem chyby vš..
19.11.11:031boris111 - Líbít se mu to nemusí,ale psát že je hnusnej je dost přehn..+5
19.11.10:44torturer - moab: asi bys neměl někomu určovat co se má líbit. Ja si n..+1
19.11.10:22moab - Je to všechno přesně naopak (až na ten úzký trup). Prostě ..
19.11.09:06Tomis - Všechna čest,ale ten Trnka je tvarově naprosto nejhnusnějš..-2
18.11.23:11Mindandbody - Soutěž s velkým `S`, to je EVLS. Díky za fotky a těším se ..
18.11.22:431boris111 - Mě přijde Beran horší než loni,míň vyrýsovaný,levá noha a..
18.11.22:31Mikuc - Ta záda jsou holt dána geneticky, vysoce upnutá, hmoty už ..+1
18.11.22:19torturer - Arnold Strong: Tobě se nenačítají fotografie? :)+1
18.11.22:09Paulie02 - Oproti Rumunsku určitě. Forma velmi dobrá. Oproti minulé..
18.11.21:48Arnold Strong - A Pavel Beran je tam vidět nějaký progres?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie