Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Samson Dauda za sebou má
další cestovatelskou odyseu

3.748 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


O Mr. Olympia 2023:
V pořadí devětapadesátý ročník Mr. Olympia se bude konat ve dnech 3. a 4. listopadu v prostorách floridského Orange County Convention Center.

Britský profesionální kulturista Samson Dauda se vloni při svém prvním startu na Mr. Olympia blýskl šestým místem, a když k němu letos v březnu dokázal přidat ještě vítězství ze severoamerického Arnold Classic, zařadil se před účastí na letošní Olympii už mezi kandidáty na titul. Úspěchy z posledních měsíců přitom Samsonovi nejde nepřát, protože mnoho závodníků oddanějších bodybuildingu nenajdete. Dokládá to především jeho cesta na závody do Jižní Koreje před třemi lety, kdy Samson v době covidové pandemie musel posledních čtrnáct dnů před soutěží strávit v izolaci na hotelovém pokoji, aniž by jej mohl na okamžik opustit. Monsterzym Korea Pro, ke kterému se zde v těchto spartánských podmínkách připravoval, později navíc bylo nejprve odloženo, poté zrušeno a nakonec se uskutečnilo potají, což pro něj po psychické stránce byla pořádná zatěžkávací zkouška.

O tři roky staré korejské odysee Samsona Daudy jsme psali v těchto článcích:
Výstřednosti letošní sezóny neberou konce. Monsterzym Korea Pro 2020 proběhlo potají!
Monsterzym Korea Pro se o víkendu nekoná, Samson Dauda to pro letošek ale ještě nebalí!
Odysea Samsona Daudy pokračuje. Monsterzym Korea Pro bylo odloženo!
Samson Dauda tráví posledních 14 dnů přípravy uvězněn v hotelovém pokoji

Poslední dny v izolaci přitom Dauda trávil už s vědomím, že mezitím doma ve Velké Británii přišel o práci. V zaměstnání si sice vzal čtrnáct dnů volna, ale v době mnoha restrikcí si netroufl říci, že ho chce proto, aby odletěl na závody do Asie. Jeho příběh o dvoutýdenní přípravě v jediné maličké a pro trénink zcela nevybavené místnosti ovšem vzbudil takový mediální ohlas, že se zpráva, kde se Samson ve skutečnosti nachází, dostala až k jeho zaměstnavateli, který mu následně dal padáka.

Forma Samsona Daudy 8 týdnů před startem na Mr. Olympia 2023

V současnosti je pro něj tak o to důležitější spolupráce se suplementovou společností Hosstile bývalého profesionálního kulturisty Fouada Abiada, která ho v jeho přípravách na soutěže podporuje. A tak když se o tomto víkendu na poslední chvíli naskytla příležitost něco si v zámoří pro sponzora odpracovat, Dauda neváhal a na otočku se za Fouadem v doprovodu manželky vydal. V sobotu ráno vyrážel z Heathrow s tím, že to přes newyorské Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho vezme do Pittsburghu, kde se měl s Abiadem setkat. Zároveň s myšlenkami na to, že jej dělí jenom osm neděl od startu na Mr. Olympia 2023, si ale hned na pondělí naplánoval návrat domů. Že to všechno nepůjde tak hladce, jak se původně zdálo, se ukázalo, když jeho letadlo přistálo v New Yorku. Všechny lety odsud do Pittsburghu byly totiž až do pondělka zrušeny a Samson se tak ocitl doslova v pasti. Každý měl podobný nápad jako on, pronajmout si nějaké to auto a zbytek cesty absolvovat na čtyřech kolech, a na něj v tu chvíli jednoduše už žádné vozidlo k pronajmutí nezbylo. Aby toho nebylo málo, na letišti zůstalo spolu s ním uvězněných tolik lidí, že si tu nebylo ani kde sednout, a tak s manželkou seděli na invalidních vozících, které tam jako jediné zůstaly volné.

Samson Dauda s manželkou Mel na letišti Johna F. Kennedyho (foto: Instagram.com/samson__dauda)

Na záchranou misi se tedy musel vydat Fouad, který sedl do auta a v noci vyrazil z Pittsburghu na sedmihodinovou jízdu do New Yorku, aby tam Samsona vyzvedl a do pensylvánského města ho dovezl. Ve chvíli, kdy britský profík do Abiadova auta nasedal, byl už nějakých čtyřiadvacet hodin na cestě a přiznával, že se sotva drží na nohou. Až dorazí do Pittsburghu, má Samson v plánu většinu dne prospat a až večer se vydat na trénink, který se, jak se dá předpokládat, bude pro Hosstile natáčet. Štěstím pro něj je, že měl na cestu samozřejmě navařeno a během přesunu do Pittsburghu dokonce měl příležitost si na jedné z čerpacích stanic jídlo ohřát v mikrovlnce, kterou tu pro podobné případy mají k dispozici. Nezbývá než mu držet palce, aby to byla poslední nepříjemnost, která ho v přípravě na listopadovou vrcholnou událost sezóny potkala. Jak na tom Samson Dauda je s objemy a formou v těchto dnech, můžete posoudit prostřednictvím videa přiloženého výše v článku. Vzniklo v tomto týdnu ještě doma ve Velké Británii a přibližně 180 cm vysoký profík v době jeho pořízení stále vážil přes 300 liber (136 kg)!

Na výsledky Mr. Olympia 2023 si budete moci vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností Amix!
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie