Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Ms. Olympia 2022:
výsledky a fotografie

13.105 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Součástí Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera se v pátek 16. prosince v americkém Las Vegas už poosmatřicáté stala také vrcholná soutěž profesionálních kulturistek Ms. Olympia. Ke klání, které svou historii s pětiletou přestávkou v letech 2015 až 2019 píše od sezóny 1980, se letos kvalifikovalo jednadvacet závodnic, k nimž se na závodech připojila ještě šestapadesátiletá švédská veteránka Irene Andersen, aniž by předepsaná kvalifikační kritéria splnila. K události zřejmě tedy musela nastoupit na základě speciálního pozvání, které jí bylo uděleno asi hlavně díky tomu, že se vloni na Olympii umístila v top 5, což by jí před zpřísněním pravidel pro letošní sezónu k nominaci do Las Vegas stačilo.

Nepřehlédněte:
Mr. Olympia 2022 - výsledky a fotografie
Figure a Fitness Olympia 2022 - výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2022: schyluje se po semifinále k senzaci?
212 Olympia 2022: výsledky a fotografie
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2022
Olympia Amateur Las Vegas 2022: profi karta pro českou kulturistku!


Semifinálová vyvolávání:
1.Aycock, Barreto, Ivancik, Martin, Njegovec, Trevino, Yeo, Shaw
2.Andersen, Ash, Dion, Jin, Poursaleh, Salib
3.Barros, Boswell, Hadley, Kudrey, Montgomery, Willis
4.Aycock, Barreto, Dion, Ivancik, Jin, Njegovec
5.Martin, Trevino, Yeo, Shaw

Ze zdravotních důvodů účast na Ms. Olympia 2022 naopak musela vzdát Stephanie Flesher a na stagi se neobjevila ani Nadia Capotosto. Hlavní favoritkou nakonec tedy dvacetičlenného startovního pole byla šampiónka posledních dvou ročníků soutěže Andrea Shaw. Už od jejích prvních okamžiků na pódiu bylo zřejmé, že ačkoliv tato úspěšná Američanka nebude tou nejlépe připravenou závodnicí dne, budou jí její tradiční přednosti, kterými jsou pěkné tvary, vyváženost, elegance a ženskost, na další vítězství pohodlně stačit. Nic na tom nezměnilo ani večerní finále a poté, kdy byla znovu vyhlášena vítězkou, Andrea v počtu triumfů z Ms. Olympia překonala legendární Rachel McLish. A protože rozhodně nějaký odchod ze scény ještě neplánuje, bude mít v příští sezóně šanci vyrovnat se Kim Chizevsky, která z Ms. Olympia odcházela neporažena čtyřikrát!

Posedown účastnic Ms. Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Olympia Weekend 2022 očima Margity Zámolové

Pozitivním a pořádným překvapením soutěže se stala Angela Yeo, která se při svém teprve druhém startu mezi profesionálkami na Olympii senzačně probojovala ke stříbru! Závodnice, která své možnosti naznačila už při vítězství na letním Wings of Strength Chicago, sice neměla objemy třetí Helle Trevino ani eleganci Andrey Shaw, ale rozhodčím nabídla perfektní svalovou tvrdost, solidní vyváženost, stále poměrně pěkné tvary a výbornou prezentaci. Ženskému profesionálnímu bodybuildingu se v ní tak díky jejímu vydařenému vystoupení na Ms. Olympia 2022 zrodila nová velká hvězda. Zmíněné třetí místo pro Helle Trevino znamená, že už čtvrtý rok v řadě na vrcholných soutěžích profesionálních kulturistek vždy odchází s některou z medailí. Letos pro ni příprava na závody přitom vůbec nebyla snadná. V lednu utrpěla zranění ramene a bicepsu, musela podstoupit operaci a myslela si, že se na Olympii připravit ani nezvládne. V červnu odletěla do Dubaje s tím, že zde začne budovat objemy alespoň pro návrat v roce 2023, ale do formy se vracela tak rychle, že se rozhodla na Olympii přeci jenom představit. Udělala dobře a vypadala skvěle!

Posedown účastnic Ms. Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo12.000 $
4. místo7.000 $
5. místo6.000 $
celkově95.000 $

Čtvrté místo při své předem ohlášené poslední účasti na Ms. Olympia brala Margie Martin, za kterou se k pátému místu probojovala výborně připravená Branka Njegovec. Osmačtyřicetiletá Chorvatka při svém prvním vystoupení na Olympii profesionálních kulturistek předvedla špičkovou formu a svalovou vyzrálost a díky větší eleganci zaslouženě překonala neméně dobře vysekanou, avšak hůře poskládanou Michaelu Aycock.

Branka, která se Olympia Weekendu zúčastnila už v roce 2016, kdy ovšem ještě nastupovala ve physique, tak ukázala, že pro ni přestup do kulturistiky byl dobrou volbou.


Výsledky Ms. Olympia 2022

  1. Andrea Shaw
  2. Angela Yeo
  3. Helle Trevino
  4. Margie Martin
  5. Branka Njegovec
  6. Michaela Aycock
  7. Theresa Ivancik
  8. Alcione Barreto
  9. Chelsea Dion
  10. Michelle Jin
  11. MayLa Ash
  12. Mona Poursaleh
  13. Irene Andersen
  14. Donna Salib
  15. Leyvina Barros
  16. Reshanna Boswell
  16. Asha Hadley
  16. Lisa Kudrey
  16. Eva Montgomery
  16. Danielle Willis


Hvězdy ženské kulturistiky na Ms. Olympia 2022

Více fotografií z Ms. Olympia 2022
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff BinnsSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie