Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

212 Olympia 2022:
výsledky a fotografie

40.087 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Už od roku 2008 je součástí Olympia Weekendu, vrcholné události profesionálního bodybuildingu, také soutěž kulturistů nastupujících v lehčí váze. V prvních letech této nové kategorie byl její limit stanoven na 202 liber (91,6 kg), ale už koncem sezóny 2011 byl navýšen na dnešních 212 liber (96,2 kg). V lehčí váze za patnáct let její existence vyrostla řada hvězd a platí, že konkurence ve dvěstědvanáctce je v současnosti obrovská. Nabito samozřejmě bylo i na letošním ročníku 212 Olympia, na který došlo v pátek 16. prosince v americkém Las Vegas.

Nepřehlédněte:
Mr. Olympia 2022 - výsledky a fotografie
Figure a Fitness Olympia 2022 - výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2022: schyluje se po semifinále k senzaci?
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2022
Olympia Amateur Las Vegas 2022: profi karta pro českou kulturistku!
Olympia Weekend 2022 očima Margity Zámolové

Na výsledky 212 Olympia 2022 jste mohli sázet v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Chevron Nutrition v celkové hodnotě téměř 10.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

Výjimečně dlouhý kvalifikační cyklus, který se tentokrát protáhl na čtrnáct měsíců, v kombinaci s tím, že se pořadatelé profesionálních show opravdu činili, pomohl k tomu, že se na 212 Olympia 2022 kvalifikoval rekordní počet šestatřiceti borců. A i když svou účast z nejrůznějších důvodů odřekli Derek Lunsford, David Henry, Robert Taylor, Noel Adame, Hossein Kalateh, Jafar Ghaffar Nezhad, Ayat Bagheri, Mazin Al Rahbi, Hameed Juma, Jang Sung Yeop i Nathan Epler, stále v proslulém městě kasín na pódium nastoupilo pětadvacet kulturistů. Také to je dosavadní maximum, když dosud nejpočetněji obsazeným ročníkem 212 Olympia byl ten pořádaný v roce 2015, na němž se představilo dvaadvacet profíků.


Semifinálová vyvolávání:
1.Ashkanani, Bajjo, Clarida, Elgargni, Frias, Kryvyi, Pearson
2.Angelov, Balzano, Sayed, Moraes, Long, White
3.Embaby, Coelho, Gonzalez, Lewis, Molnár
4.Al Saif, Albalushi, Connor, Correa, Fawzi, Ramassamy, Sticco
5.Ashkanani, Bajjo, Kryvyi, Moraes, Pearson
6.Clarida, Elgargni, Frias

Při neúčasti loňského šampióna Dereka Lunsforda, který na letošním Olympia Weekendu velmi úspěšně zkusil štěstí už mezi těžkotonážníky, mohl být za nejvýraznějšího favorita na vítězství považován Shaun Clarida. Pouze 157 cm vysoký čerstvý čtyřicátník na 212 Olympia triumfoval už v roce 2020 a vloni navíc prokázal, že je opravdu mimořádným závodníkem, když i při svém nevysokém vzrůstu na Legion Sports Fest Pro dokázal ve chvíli, kdy si jenom odskočil do kategorie open, porazit i Regana Grimese se Sergiem Olivou Jr.! Právě tento výsledek Shaunovi zajistil vedle kvalifikace na 212 Olympia, kterou má jistou doživotně, také nominaci na Mr. Olympia. Protože ale pravidla závodníkům neumožňují k Olympia Weekendu v jednom roce nastoupit ve více kategoriích, musel se tento novodobý "Zabiják obrů" rozmýšlet, mezi jakými soupeři ve Vegas vlastně zkusí štěstí. Nakonec se s tím, že chce titul z 212 Olympia zpátky, rozhodl pro dvěstědvanáctku.

Angel Calderón Frias a Shaun Clarida ve finále 212 Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo20.000 $
3. místo10.000 $
4. místo6.000 $
5. místo4.000 $
celkově90.000 $

Shaun před soutěží mluvil o tom, že je zase o něco mohutnější než naposledy, a nabízela se otázka, kam vlastně mohl na svou kostru další kila ještě nalepit. Zatímco vloni závodil s hmotností 80,5 kg, tentokrát odhadoval, že před rozhodčí předstoupí s 83,5 až 84 kilogramy. Už první okamžiky semifinále, které se konalo dopoledne v prostorách The Venetian Expo & Convention Center, ukázaly, že novými objemy Clarida svou postavu nikterak nezničil, ale také byste možná čekali, že tři kila další hmoty u něj způsobí větší rozdíl, než jakého se dalo na první pohled povšimnout. Nejpatrnější byl u něj jistý progres asi v zadních postojích, ve kterých byl lepší než kdykoliv předtím. Jeho kvadricepsy, to byl sval na svalu, a k tomu Shaun přidal obrovskou kvalitu a svalovou vyzrálost. V prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém rozhodčí dali prostor hned sedmi borcům, proto Clarida zaslouženě pózoval uprostřed řady. Po jeho boku na pozicích číslo dvě a tři nejprve stáli Kamal Elgargni a Kerrith Bajjo, Kerrith se ovšem posléze přesunul až na okraj řady a na jeho původním místě jej vystřídal Angel Calderón Frias.

Kamal Elgargni a Shaun Clarida ve finále 212 Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Tak už to zůstalo a bylo zřejmé, že medailové příčky si rozeberou Kamal, Angel a Shaun. Tito tři borci také prejudging uzavírali v posledním šestém calloutu. Shaun byl nejkompletnější, měl nejlepší stehna a pořádný wow faktor, kterým ale vynikal hlavně ve chvíli, kdy stál na stagi sám. Jeho dva dnešní největší soupeři měli proti němu totiž tu výhodu, že byli širší v ramenou, a tělesnou stavbou drobnější Clarida vedle nich v čelních postojích působil poněkud úzce. Svými přednostmi ale dokázal tuto jedinou slabinu, se kterou ovšem nemůže mnoho udělat, dostatečně kompenzovat na to, aby si došel pro jasné vítězství. Díky němu se stal vůbec prvním šampiónem 212 Olympia, který dokázal svůj titul získat zpátky poté, kdy už jej jednou ztratil! Při emotivním rozhovoru po soutěži s Flexem Wheelerem se svěřil, že pro něj je dnešní vítězství ještě sladší než to první. Měl dvojitou motivaci to letos dokázat, a to vrátit se na Olympii na vítěznou vlnu po loňské prohře a přinést domů zlatou medaili, kterou bude moci dát do pokoje své dceři, jejíž narození s přítelkyní očekávají příští týden. Tím, že titul šampióna 212 Olympia získal zpátky, splnil také slib, který dal svému zesnulému trenérovi Johnu Meadowsovi.

Pětice nejlepších účastníků 212 Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Druhé místo bral po poměrně vyrovnaném souboji s nakonec třetím Kamalem Elgargnim celkem překvapivě Angel Calderón Frias, který na pódium přinesl robustní horní polovinu těla, ale na vítězství mu chyběla lepší vyváženost a elegance. Jednapadesátiletý Kamal si před soutěží brousil zuby na to, že by v Las Vegas mohl navázat na vítězství z roku 2019, ale vybojovat bronz na 212 Olympia v takové konkurenci v jeho věku stále představuje vynikající výsledek. K boji o ještě vyšší příčky by potřeboval oblejší kvadricepsy i tvrdší, hlubší a vysekanější hamstringy. V jednu chvíli se zdálo, že by se do top 5 mohl dostat výjimečnou siluetou disponující Keone Pearson, ale i když závodil v na své poměry slušné formě, stále měl dost měkké hamstringy a hýždě na to, aby se před něj ve výsledkové listině dostali sice méně elegantní, ale zato lépe připravení Ahmad Ashkanani s Olehem Kryvyim. Výjimečnou připravenost na pódium při svém premiérovém vystoupení na 212 Olympia přinesl Felipe Moraes z Brazílie, který díky tomu zřejmě mohl dostat příležitost v prvním semifinálovém vyvolávání. Že se tomu tak nestalo, je škoda. Třeba by v tu chvíli mohl pomýšlet na ještě lepší výsledek než na osmou příčku, která mu nakonec patří. Nováčků k 212 Olympia 2022 nastoupilo hned čtrnáct a nad zkušenějšími borci tak měli početní převahu, což není úplně obvyklé. Ale zase je to dobrá zpráva z pohledu budoucnosti kategorie. Ostatně i Bryan Balzano, Dean White, Ping Yun Long a Radoslav Angelov, kteří se za Moraesem srovnali na devátém až dvanáctém místě, na Olympia Weekendu závodili poprvé.


Výsledky 212 Olympia 2022

  1. Shaun Clarida
  2. Angel Calderón Frias
  3. Kamal Elgargni
  4. Ahmad Ashkanani
  5. Oleh Kryvyi
  6. Keone Pearson
  7. Kerrith Bajjo
  8. Felipe Moraes
  9. Bryan Balzano
  10. Dean White
  11. Ping Yun Long
  12. Radoslav Angelov
  13. Nasser Sayed
  14. Lucas Coelho
  15. Peter Molnár
  16. Abdullah Al Saif
  16. Mohamed Khaled Embaby
  16. Anwar Albalushi
  16. Douglas Connor
  16. Eduardo Correa
  16. Ahmed Fawzi
  16. Oswaldo Gonzalez
  16. Dectric Lewis
  16. Romain Ramassamy
  16. Daniel Sticco


Hvězdy profesionální kulturistiky na 212 Olympia 2022

Více fotografií z 212 Olympia 2022
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff BinnsSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.12.08:20Acht - Já když dával tipovacku, tak frias byl ještě v open㈳..
17.12.13:32LOPO - Prvé dve miesta som v tipovacke trafil . Za mňa Clarida &#..
17.12.10:34hcetigol - Keone Pearson vypada super, ten pomer pas/ramena je bomba. +1
17.12.10:30amoresPE - S tym druhym tiez nesuhlasim...inac po semifin. Krizo vypa..
17.12.09:22tunerking - já také ne. Takový nemasntný neslaný..
17.12.09:17Pekami - Já se tedy předem omlouvám, ale to druhý místo prostě nech..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie