Reklama:

Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020: výsledky a fotografie (II.)

33.863 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Celá neděle 15. listopadu v prostorách bukurešťského Face Convention Center patřila v pořadí třetímu ročníku profesionální show v kulturistice a fitness Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Na klání se v devíti kategoriích bojovalo o kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 a rozumí se samo sebou, že jsme pro Vás dění na takovéto události pečlivě sledovali. Jak to dopadlo v ženských kategoriích, v nichž nastoupily Margita Zámolová, Lenka Ferenčuková, Ivana Dvořáková a Gabriela Linhartová, jste se již mohli dočíst v tomto článku. Nyní se pojďme ještě ohlédnout za tím, co přinesly souboje v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, classic physique a physique mužů.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Bednář, Beyeke, El Emam, Grimes, Ivanov, Leguerrier, Sukhoruchko
2.Beckham, Bednář, Beyeke, Cielen, DeVis, Ivanov, Tabačiar
3.Bednář, Cielen, Cruz, DeVis, Pistolas, Tabačiar
4.El Emam, Grimes, Leguerrier, Sukhoruchko

Soutěží borců nastupujících v kulturistice mužů open letošní Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro vyvrcholilo a na pódiu se děly opravdu zajímavé věci! Už semifinále ukázalo, že kulturisté, kteří se v minulosti dokázali kvalifikovat na Mr. Olympia, dnes budou mít obrovské problémy s tím, aby se probojovali do top 5. V tomto případě ale zcela zaslouženě. Lionel Beyeke, Jeff Beckham a Clarence DeVis na pódium totiž nastoupili ve formách, které jejich atak na přední příčky vylučovaly, a to i přesto, že třeba právě takový Beyeke disponuje asi těmi nejúžasnějšími tvary na světě.

Slavoj Bednář na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Nemilosrdní rozhodčí byli i k českému profíkovi Slavojovi Bednářovi, ale nutno říci, zde se jejich počínání chápe už o něco hůře, a to proto, že tak trochu nese znaky nějaké středověké tortury. Když Slavoj vstoupil do semifinále, jeho svaly byly plné, měly potřebnou jiskru a to v kombinaci s jeho celkovou mohutností a připraveností našemu těžkotonážníkovi stačilo k tomu, aby se dostal do prvního semifinálového vyvolávání. To původně bylo šestičlenné, když v něm kromě Slavoje pózovali ještě Mohamed El Emam, Regan Grimes, Boyan Ivanov, Theo Leguerrier a Vladislav Sukhoruchko. Později do něj rozhodčí přizvali ještě Beyekeho, ale i tak v tu chvíli náš profík bojoval nejhůře o šesté až sedmé místo. Rozhodčí následně Slavoje nechali na pódiu také pro druhé vyvolávání, což se děje zcela běžně, a stejný osud potkal ostatně i Lionela s Boyanem. Když pak ale musel bez minutky oddechu ještě do třetího vyvolávání, nebylo úplně jasné, co od Slavoje v ten okamžik rozhodčí ještě čekají. Samozřejmě platí, že kulturista by měl soutěž dokázat odpózovat, ale tady už šlo o nepřetržitý patnáctiminutový intenzivní fyzický výkon, během kterého jako by svaly našeho kulturisty přeci jenom již trochu ztrácely na plnosti. Zároveň také bylo vidět, že zkrátka už nebylo v jeho silách jednotlivé pózy držet zcela precizně. To jej v souboji s čerstvějšími soupeři stavilo do nevýhody a nakonec to dopadlo tak, že se neprobojoval do top 10. Slavoj Bednář má jistě své slabiny, o kterých sám ví lépe než kdokoliv jiný. Ale tady v první desítce měl být. A pokud v tom, že v ní není, sehrálo roli třeba to, že mu rozhodčí na pódiu dali zabrat více než ostatním, tak to určitě není úplně fér.

Clarence DeVis, Tomáš Tabačiar, Jeff Beckham, Lionel Beyeke a Boyan Ivanov
na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Zpět ale k tomu, jak se závodníci poskládali do první pětice, a také k tomu, jak si při svém prvním startu mezi těžkotonážníky vedl slovenský profík Tomáš Tabačiar. Zvítězil Regan Grimes, slušně připravený kulturista s minimem slabin, který měl třeba proti nakonec třetímu Theovi Leguerrierovi, o němž lze hovořit podobně, tu výhodu, že působil o něco mohutněji. I přes dnešní první Reganův profesionální triumf v kulturistice mužů open se nicméně zdá, že v sedmadvaceti letech tento kanadský borec stále spíše patří mezi borce se slušným potenciálem než mezi závodníky, kteří by už nyní mohli pomýšlet třeba i na nějaký zajímavější výsledek z Mr. Olympia. Důkaz, že je tomu jinak, Grimes ale bude moci podat už za necelých pět týdnů, kdy se bude konat letošní Olympie, na kterou se kvalifikoval díky umístění v žebříčku.

Nepřehlédněte:
Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020: výsledky a fotografie (I.)
Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur 2020: osm nových profíků!
Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro očima Margity Zámolové
Patrick Johnson dnes v Rumunsku závodit nebude!

Kulturistou, který se ve výsledkové listině nakonec vmáčkl mezi Regana a Thea, je Vladislav Sukhoruchko, který představoval jednoho z nejlépe připravených členů startovního pole. Za pozornost stála zejména jeho nejsvalnatější póza a obecně platilo, že tento stále pouze čtyřiadvacetiletý ukrajinský profík byl o něco lepší v čelních postojích než v těch zadních. Pokud má Vladislav v něčem opravdu velké rezervy, tak je to pózing, na kterém do budoucna určitě musí pracovat. Čtvrtý skončil za Rusko závodící Mohamed El Emam a do první pětice rozhodčí nakonec přeci jenom posunuli i Lionela Beyekeho. Tomáš Tabačiar při své premiéře v kulturistice mužů open dosáhl na deváté místo a na jeho dnešní výsledek je potřeba nahlížet s tím, že se ještě na jaře chystal na závody do dvěstědvanáctky. Na některé své nové soupeře tak logicky objemy stačit zatím nemohl. Svou formou a koneckonců ani umístěním v žádném případě nezklamal. A to ve výsledkové listině ještě možná mohl figurovat alespoň o stupínek výše.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika mužů open:

  1. Regan Grimes*
  2. Vladislav Sukhoruchko
  3. Theo Leguerrier
  4. Mohamed El Emam
  5. Lionel Beyeke
  6. Jeff Beckham
  7. Boyan Ivanov
  8. Clarence DeVis
  9. Tomáš Tabačiar
  10. Marcelo Cruz
  11. Slavoj Bednář
  12. Chris Pistolas
  13. Kuba Cielen

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
1. Theo Leguerrier Francie 6
3. Mohamed El Emam Rusko 4
4. Marc Hector Velká Británie 3
4. Lionel Beyeke Francie 3
6. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Nunes, Sayed, Kolevski, Alhashmi, Frias, Angelov

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) původně mělo nastoupit osm borců. Na místo ale nedorazili Němec Steve Benthin ani Íránec Morteza Mashayekh, a tak startovní pole čítalo pouze šest jmen. Hlavní rozhodčí soutěže Tim Gardner z toho při nepočetné účasti nedělal žádnou vědu a všechny kulturisty si vyžádal do jediného semifinálového vyvolávání. V tom se do středu řady srovnali favorizovaný extrémně mohutný Angel Calderón Frias, a také Bulhar Radoslav Angelov, který za Angelem na nedávné British Grand Prix obsadil druhé místo.

Radoslav Angelov na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově6.000 $

Oba borci svá umístění z britské profesionální show v Rumunsku nakonec zopakovali a pro oba se jedná o velkou věc! Frias si připsal už své třetí vítězství ve dvěstědvanáctce za pouhých pět týdnů a vyslal tak jasný vzkaz svým soupeřům, se kterými by za dalších pět neděl měl změřit síly s Las Vegas na Olympia 212 Showdown. Všichni si na něj budou muset dávat opravdu dobrý pozor a s Angelem je asi potřeba počítat jako s borcem, který by na Olympii mohl atakovat top 5. Radoslav Angelov se pak díky dvěma listopadovým druhým místům celkem s přehledem ujal vedení v kvalifikačním žebříčku a položil tak opravdu dobrý základ k tomu, aby se na příští Olympii nominoval na body. Na pódiu poutal pozornost nejenom svými plnými kulatými svaly, ale také perfektní kontrolou břišních svalů, která jej opravdu zdobila. Na jeho formě navíc nebylo ani příliš znát to, že se v posledních několika dnech potýkal se žaludečními problémy.

Angel Calderón Frias na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Startovní pole lehčí kulturistické váhy sice na letošním Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro nečítalo mnoho jmen, ale soutěž má i přesto skutečně výborné medailisty. Vyvážeností, symetrií a parádní svalovou hustotou se mohl chlubit i třetí Kuvajťan Nasser Sayed, na jehož tváři po vyhlášení výsledků bylo znát, že pomýšlel ještě na vyšší příčky. Určitý výkonnostní odstup na medailisty si drželi čtvrtý Zoran Kolevski a pátý Diogo Nunes. U šestého Sayeda Alhashmiho se pak už přeci zdálo, jako by do dnešní konkurence ani nepatřil. Profík, který chce bojovat o slušné výsledky, toho zkrátka musí nabídnout po všech stránkách více.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Angel Calderón Frias*
  2. Radoslav Angelov
  3. Nasser Sayed
  4. Zoran Kolevski
  5. Diogo Nunes
  6. Sayed Alhashmi

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2021


Kulturistika mužů do 212 liber na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Radoslav Angelov Bulharsko 10
2. Nasser Sayed Kuvajt 5
3. Zoran Kolevski Makedonie 4
4. Steve Benthin Německo 3
4. Diogo Nunes Portugalsko 3
6. James Llewellin Velká Británie 2
7. Paul Latham Velká Británie 1

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Anderson, Badpey, Timoshin, Amine, Molnár
2.Anderson, Khakilin, Sommerfeld, Harouni, Bomert, Daboul, Zagarella
3.Kulczynski, Hinde, Aghayi Behjani, Batista, Azarneshin

V kategorii classic physique, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se pořadatelům sešlo vynikající startovní pole, což vedlo k tomu, že třeba i tak výborní závodníci, jakými jsou Giuseppe Zagarella nebo Mike Sommerfeld, tentokrát zkrátka neměli nárok a pózovali až ve druhém semifinálovém vyvolávání. Do boje o přízeň rozhodčích zasáhlo celkem šestnáct profíků a patřili k nim také nové tváře v profesionální lize IFBB Jima Maniona Peter Molnár a Adam Bomert, kteří profi kartu získali na připojeném Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur. Zatímco Adam na zmíněném amatérském klání uspěl právě v classic physique, Peter si pro profi kartu došel mezi kulturisty s tím, že ale už dopředu plánoval, že pokud mu vše vyjde podle představ, bude v konkurenci profesionálů nastupovat v klasice.

Peter Molnár na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Že osmatřicetiletý Molnár v Rumunsku prožije dokonalý víkend snů, začalo být na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro jasné už v prvních okamžicích semifinále, během kterého nejenom, že dostal prostor v prvním vyvolávání, ale také v něm pózoval uprostřed řady. Peter si svůj první triumf v profesionální lize IFBB Jima Maniona nenechal uniknout a díky své připravenosti, eleganci i zkušené prezentaci zvítězil a kvalifikoval se tak k účasti na Classic Physique Olympia 2021. Zajímavostí je, že dosud jediným dalším nominovaným závodníkem na příští Olympii v classic physique je Laszlo Kiraly, jenž má rovněž maďarský pas. Také druhé místo patří profesionálnímu nováčkovi, když jej bral šampión Olympia Amateur China 2019 Vahid Badpey. Do první pětice se dále vtěsnali Mikhail Timoshin, Mohamed Amine a Roman Khakilin. Na vzpomínaného Mika Sommerfelda zbyla až šestá příčka a Giuseppe Zagarella skončil dokonce jedenáctý!


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - classic physique:

  1. Peter Molnár*
  2. Vahid Badpey
  3. Mikhail Timoshin
  4. Mohamed Amine
  5. Roman Khakilin
  6. Mike Sommerfeld
  7. Masoud Harouni
  8. Dancovea Anderson
  9. Adam Bomert
  10. Michael Daboul
  11. Giuseppe Zagarella
  12. Hubert Kulczynski
  13. Kelvin Hinde
  14. Alireza Aghayi Behjani
  15. Paulo Batista
  16. Amin Azarneshin

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


Classic Physique na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Laszlo Kiraly Maďarsko British Grand Prix 2020 1.
Peter Molnár Maďarsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Mike Sommerfeld Německo 5
1. Vahid Badpey Írán 5
3. Michael Daboul Velká Británie 4
3. Mikhail Timoshin Rusko 4
5. Shane Cullen Irsko 3
5. Mohamed Amine Tunisko 3
7. Jonathan Lofthouse Velká Británie 2
7. Roman Khakilin Rusko 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Biolo, Gusev, Kunz, Leone, Parisi, Pietersz, Barbosa
2.Gusev, Kunz, Leone, Parisi
3.Camps Angel, Degila, Lukas, Paturot, Romanov
4.Bessala, Dokhy, Mikulshin Treichler, Chan

Pro physique mužů Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro bylo teprve první soutěží nového kvalifikačního cyklu. Na pódiu se v této kategorii sešlo sedmnáct profíků, z nichž rozhodčí při svém profesionálním debutu nejvíce zaujal celkový šampión nedávného Fitparade IFBB Pro Qualifier Abisai Pietersz. Klání má tak tentokrát hned dva nizozemské vítěze, když ze stejné země jako Abisai pochází také šampiónka kategorie figure Julia Heerenveen.


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Na další místa v první pětici dosáhli Luca Biolo, Rodrigo Barbosa, Thomas Kunz a Maxime Parisi. Nakonec bronzový Rodrigo Barbosa přitom startovní pole soutěže rozšířil na poslední chvíli, když profi kartu vybojoval nějakých čtyřiadvacet hodin před závody na připojeném Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur. Jen těsně se do top 5 nevešel zkušený ruský profík Denis Gusev, kterého mezi elitou na soutěžních pódiích můžeme vídat už od roku 2014.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - physique mužů:

  1. Abisai Pietersz*
  2. Luca Biolo
  3. Rodrigo Barbosa
  4. Thomas Kunz
  5. Maxime Parisi
  6. Denis Gusev
  7. Daniel Leone
  8. Denis Romanov
  9. Benedikt Lukas
  10. Philippe Degila
  11. David Paturot
  12. Joaquim Camps Angel
  13. Marcel Treichler
  14. Artem Mikulshin
  15. Richy Chan
  16. Antony Bessala
  16. Ahmad Adel Dokhy

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2021


Physique mužů na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Abisai Pietersz Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Luca Biolo Itálie 5
2. Rodrigo Barbosa Brazílie 4
3. Thomas Kunz Švýcarsko 3
4. Maxime Parisi Francie 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.11.17:27LeToucan - Prý má nějaké problémy se zákonem, resp jeho trenér, takže..
18.11.13:05Zodiak411 - Pochybuju, že by Beyekemu pomohl pobyt v Kuvajtu. On bude ..
18.11.12:46Quilty - Podobně mrhal talentem před lety i Brandon Curry a vypadá ..
17.11.18:36petrpolak - Taky jsem na to koukal, každopádně on tohle nenastupování ..
17.11.15:52Zodiak411 - Podle IG to má být Ahmad Ashkar.
17.11.11:58R_K - Na druhou stranu umístění v Portugalsku, Španělsku a teď R..+1
17.11.10:17LeToucan - Prý má nového trenéra a oba cítí že na profi podium není p..
17.11.05:21Patrick - Ten Illes to je fakt zly vtip ,nechapem co robi , Slavoj ..
17.11.00:08petrpolak - Nevíte někdo, jestli je to od Illése nějaká recese, že je ..
16.11.06:55Zodiak411 - Výsledku Slavoje je mi líto, jsem zvědavý na porovnání, al..
15.11.23:28seul - Tipovat výsledky soutěže kde závodí Beyeke je skoro nemožn..+2
15.11.21:36decarabas - A tipovačka v pytli. Dík Beyeke *24* Tabačiar hodne dob..
15.11.21:331boris - Slavoje jsem tipoval na 9-10 místo,na víc s tím svým pasem..
15.11.21:13Osiris- Lord of the Dead - tak zrejme si z toho co sem Beyekemu psal na FB neco vzal,..
15.11.20:55supros - Tak Petr bral úplně všechno profi kartu vítězství a postup..
15.11.20:33havlic - Grimes, to bylo jasný hnedka,ten si tu Olympii fakt vydupa..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie