Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020: výsledky a fotografie (I.)

13.082 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Neděle 15. listopadu v Bukurešti patřila jedné z největších profesionálních soutěží v kulturistice a fitness letošní sezóny, když se zde v rámci třetího ročníku Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro závodilo hned v devíti různých kategoriích! Ženy od pořadatelů dostaly prostor v kulturistice, physique, figure, bikiny fitness i wellness fitness, muži pak změřili síly v kulturistice open, kulturistice do 212 liber, classic physique a physique. Ve všech těchto kategoriích se bojovalo vždy o jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend 2021 určené vítězi, další členové prvních pětic si pak měli připsat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku, který představuje další způsob, jakým se lze k účasti na Olympii nominovat. Aby se Vám ve výsledcích klání, které Vám zprostředkováváme, lépe orientovalo, budeme se v tomto článku věnovat výhradně ženským kategoriím. Jak si vedli muži, mezi kterými se v kulturistice open představili také Slavoj Bednář s Tomášem Tabačiarem, se dočtete tomto článku.

Nepřehlédněte:
Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020: výsledky a fotografie (II.)
Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur 2020: osm nových profíků!
Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro očima Margity Zámolové

Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Gioiosa, Korableva, Poursaleh, Sanchez, Zámolová
2.Macaulay, Arellano Goy, Gioiosa, Hreapca, Korableva, Partenza, Raducu

Profesionální kulturistika žen díky úsilí Jakea Wooda, který od letoška vlastní také celý Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, chytá druhý dech. Kategorie se po pětiletém půstu vrátila do programu Olympia Weekendu, počet soutěží, na kterých je ženský bodybuidling vypsán, roste a spolu s tím se mezi profesionálními kulturistkami zvyšuje také konkurence. Bylo tak zřejmé, že jedinou naši kulturistku ve startovním poli letošního Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro Margitu Zámolovou nebude tentokrát čekat vůbec snadný úkol, a to ani přesto, že Margita má za sebou nedávné vítězství z říjnového European Pro. V kategorii s ní totiž tentokrát nastoupily třeba také pěknými tvary disponující íránská profesionálka závodící v barvách Kanady Mona Poursaleh anebo Italka Monia Gioiosa, která v Rumunsku obhajovala loňský triumf. Pozornost rozhodčích navíc poutala také Španělka Virginia Sanchez, u které bylo už od prvních okamžiků semifinále zřejmé, že si proti svému pátému místu z dnes už zmíněného European Pro výsledkově polepší.

Margita Zámolová na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.500 $
4. místo1.000 $
5. místo500 $
celkově9.500 $

V prvním semifinálovém vyvolávání, které je pro dobrý výsledek závodníků určující, dostaly prostor právě Margrita, Monia, Mona a Virginia, doplněné ještě o úctyhodnými objemy disponující Rusku Anastasiu Korablevu. Česká profesionálka po většinu doby pózovala uprostřed řady a zdálo se, že možná právě ji rozhodčí vedení Timem Gardnerem vidí jako vítězku. Bylo ale patrné, že síly jsou na pódiu vyrovnané, a Margita tak zdaleka neměla nic jisté. To ostatně ukázalo také finále, během nějž to pro změnu vypadalo, jako by k prvenství měly blíže Monia a Virginia. Vítězkou nakonec opravdu byla vyhlášena právě Virginia Sanchez, pro kterou se tak jedná o její vůbec první triumf v konkurenci profesionálek, mezi kterými působí už od roku 2014. Druhé místo brala Monia Gioiosa a výbornou třetí příčku si domů poveze Margita Zámolová, pro kterou se jedná o další cenný úspěch. Patří jí za něj prvních pět bodů do kvalifikačního žebříčku na Ms. Olympia 2021.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - kulturistika žen:

  1. Virginia Sanchez*
  2. Monia Gioiosa
  3. Margita Zámolová
  4. Mona Poursaleh
  5. Anastasia Korableva
  6. Claudia Partenza
  7. Oana Hreapca
  8. Raluca Raducu
  9. Cristina Arellano Goy
  10. Toks Macaulay

* kvalifikace na Ms. Olympia 2020


Kulturistika žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Virginia Sanchez Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Monia Gioiosa Itálie 6
2. Margita Zámolová Česká republika 5
3. Mona Poursaleh Kanada 4
4. Anastasia Korableva Rusko 3

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Ferenčuková, Halby, Johansson, Marinescu, Alves dos Santos
2.Opre, Boschero, Dvořáková, Gerboni, Lancaster, Übelacker, Wattel

Zatímco pro kulturistiku žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro představovalo první soutěž nového kvalifikačního cyklu, v ženském physique se před několika dny o postup na Olympia Weekend 2021 bojovalo už na British Grand Prix. Z tohoto souboje vítězně vyšla Lenka Ferenčuková, která se přesto, že díky tomu měla kvalifikaci na příští Olympii už jistou, rozhodla závodit ještě i v Rumunsku. Na pódiu ji tentokrát z našich doplnila také Ivana Dvořáková, celkem pak v Bukurešti v ženském physique závodilo dvanáct profesionálek.

Lenka Ferenčuková na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V bikiny fitness a welnes fitness žen se finanční odměny distribuovaly shodně.

Lépe z našich dvou želízek v ohni do soutěže vstoupila Lenka, které výborná forma pomohla nejenom do prvního semifinálového vyvolávání, ale také k tomu, že v něm po nějakou dobu pózovala uprostřed řady. Na pozici číslo jedna ji ovšem poté vystřídala Brazilka Caroline Alves dos Santos, a tak vůbec nebylo jasné, jak to nakonec dopadne! Na své první vítězství mezi profesionálkami ve finále přeci jenom dosáhla Caroline, a poté, kdy se před naši závodnici ve výsledkové listině vmáčkla ještě Oana Marinescu, Lence Ferenčukové patří třetí místo. S ohledem na množství i kvalitu soupeřek se pro ni samozřejmě jedná o vynikající výsledek. Je to potřetí, kdy v profesionální lize IFBB Jima Maniona dokázala dosáhnout na některou z medailí.

Ivana Dvořáková na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Čtvrté místo brala Švédka Jeanette Johansson, která před několika týdny na European Pro závodila mezi kulturistkami, kde se jí příliš nedařilo. Její volba zkusit to v Rumunsku ve physique, se jí tedy vyplatila. Jako poslední se do top 5 vešla Modesta Halby, velmi dobrou šestou příčku si pak ze soutěže odnáší Ivana Dvořáková.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - physique žen:

  1. Caroline Alves dos Santos*
  2. Oana Marinescu
  3. Lenka Ferenčuková
  4. Jeanette Johansson
  5. Modesta Halby
  6. Ivana Dvořáková
  7. Jekaterina Übelacker
  8. Maria Wattel
  9. Alida Opre
  10. Gemma Lancaster
  11. Deborah Gerboni
  12. Paola Boschero

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2021


Physique žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Lenka Ferenčuková Česká republika British Grand Prix 2020 1.
Caroline Alves dos Santos Brazílie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Oana Marinescu Španělsko 6
2. Corinne Ingman Velká Británie 4
2. Jeanette Johansson Švédsko 4
4. Priscila Reis Brazílie 3
4. Modesta Halby Dánsko 3

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Ayra, Banks, Gallego, Heerenveen, Baeza Diaz, Zavitsanou
2.Aston, Conte, Cucchia, Linhartová, Merz
3.Boyce, Djordjevic, Sylvester, Tingle, Yukhno

Ve figure žen se rozhodčím představilo šestnáct profesionálek, včetně Gabriely Linhartové, která v profesionální lize IFBB Jima Maniona v současnosti v této kategorii z Češek nastupuje jako jediná. Naše závodnice dostala šanci ve druhém semifinálovém vyvolávání, což značilo, že na ty nejvyšší příčky tentokrát budou moci pomýšlet jiné profesionálky. V prvním, pořádně dlouhém a vyrovnaném vyvolávání si to v boji o medaile rozdaly Bahar Ayra, Anna Banks, Veronica Gallego, Julia Heerenveen, Maria Luisa Baeza Diaz a Helen Zavitsanou, která tvoří pár s profesionálním kulturistou Chrisem Pistolasem.

Gabriela Linhartová na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově6.000 $

K vítězství se poněkud překvapivě, avšak jistě nikoliv nezaslouženě probojovala Nizozemka Julia Heerenveen, které se takovéhoto úspěchu podařilo dosáhnout hned při jejím profesionálním debutu. Další místa v první pětici si za touto celkovou šampiónkou Venice Cup Pro Qualifier 2018 rozebraly Anna Banks, Bahar Ayra, Veronica Gallego a Maria Luisa Baeza Diaz. Gabriela Linhartová vybojovala osmou příčku, což pro ni znamená umístění v první polovině startovního pole, a to už se mezi profesionálkami počítá!


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - figure žen:

  1. Julia Heerenveen*
  2. Anna Banks
  3. Bahar Ayra
  4. Veronica Gallego
  5. Maria Luisa Baeza Diaz
  6. Helen Zavitsanou
  7. Melinda Mercz
  8. Gabriela Linhartová
  9. Rahel Cucchia
  10. Flora Conte
  11. Kiera Aston
  12. Aksana Yukhno
  13. Jayne Tingle
  14. Megan Sylvester
  15. Stacey Boyce
  16. Una Djordjevic

* kvalifikace na Figure Olympia 2021


Figure žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Wendy Fortino USA Upper Midwest Pro 2020 1.
Julia Heerenveen Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Anna Banks Polsko 6
2. Bahar Ayra Německo 5
3. Ivana Ivusic USA 4
3. Veronica Gallego Španělsko 4
5. Rachel Shoemake USA 3
5. Maria Luisa Baeza Diaz USA 3
7. Catherine Lavoie Kanada 2
8. Rori Ross USA 1

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Escandar, Perez, Mahonen, Oczella, Stoico, Testu, Fratella
2.Ciobu, Frits, Purame, Tovar, Voldánová, Wolfenden, Ziv

Pro bikiny fitnessky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro bylo už čtvrtou soutěží, na které mohly bojovat o kvalifikaci na Bikini Olympia 2021. Na pódiu se prezentovalo celkem patnáct profesionálek, z nichž příležitost pózovat v prvním semifinálovém vyvolávání dostaly Ivanna Escandar, Elisabeth Perez, Noora Mahonen, Ester Oczella, Francesca Stoico, Allison Testu a Sara Fratella. Bylo zřejmé, že se mezi nimi skrývá i pozdější vítězka. Tou nakonec byla vyhlášena Francesca, za kterou se na dalších předních příčkách v uvedeném pořadí srovnaly Allison, Ester, Noora a Ivanna. Pro Francescu Stoico se přitom jedná už o její třetí vítězství mezi profesionálkami. Na osmé místo dosáhla Češka závodící v barvách Velké Británie Petra Voldánová.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - bikiny fitness žen:

  1. Francesca Stoico*
  2. Allison Testu
  3. Ester Oczella
  4. Noora Mahonen
  5. Ivanna Escandar
  6. Sara Fratella
  7. Elisabeth Perez Garden
  8. Petra Voldánová
  9. Laura Ziv
  10. Jade Kelsie Wolfenden
  11. Natasha Tovar
  12. Leonida Ciobu
  13. Patricia Frits
  14. Elodie Purame

* kvalifikace na Bikini Olympia 2021


Bikiny fitness žen na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2021 k 15. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Stine Hansen Dánsko British Grand Prix 2020 1.
Lucia Malavaze USA San Antonio Pro 2020 1.
Jourdanne Lee USA Iron Games Pro 2020 1.
Francesca Stoico Itálie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. listopadu:

p. jméno stát body
1. Svetlana Elina Rusko 8
2. Ester Oczella Maďarsko 6
3. Phoebe Hagan Velká Británie 5
3. Hannah Ranfranz USA 5
3. Allison Testu Francie 5
6. Alessia Facchin Itálie 4
7. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 3
7. Carla Garthwaite USA 3
7. Kaley Houdyshell USA 3
7. Noora Mahonen Finsko 3
11. Elizabeth Yisrael USA 2
11. Sethia Daigle USA 2
11. Ivanna Escandar Španělsko 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - wellness fitness


Semifinálová vyvolávání:
1.Ordonez, Pajulahti, Paulette, Machado

Pro wellness fitnessky rumunské závody po nedávném Musclecontest Nacional Pro znamenaly druhou příležitost k boji o kvalifikaci na historicky první ročník Wellness Olympia, který se odehraje v rámci Olympia Weekendu 2021. V listině účastnic soutěže původně figurovala pouze jména Mariy Paulette, Heleny Ordonez a Minny Pajulahti, po celkovém triumfu z připojeného Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur startovní pole ovšem ještě rozšířila Brazilka Giselle Machado. Ta před týdnem nedokázala profi kartu vybojovat na Musclecontest Nacional Pro Qualifier, rozhodla se pro ni dojet do Rumunska a její volba se jí vyplatila. A dokonce dvojnásob! Giselle totiž překonala všechny soupeřky i mezi profesionálkami a po krajance Francielle Mattos se stala druhou přímo kvalifikovanou závodnicí na Wellness Olympia 2021. Další tři závodnice v pořadí by si potom měly připsat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Protože v současnosti ale ještě nevíme, podle jakého klíče se v této kategorii budou body udělovat, žebříček Vám v článku zatím nenabízíme.


Výsledky Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020 - wellness fitness:

  1. Giselle Machado*
  2. Maria Paulette
  3. Helena Ordonez
  4. Minna Pajulahti

* kvalifikace na Wellness Olympia 2021


Wellness fitness na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.11.13:23jnerez - Díky za doplnění. *79* Paráda.+1
16.11.10:52dzordn2 - Doufám, že ano, jenom neumím říct kdy. Prozatím jsme dopln..
16.11.09:29jnerez - Budou fotogalerie nebo videozáznamy z kategorií?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:14) • Fakta: Coleman je verici clovek ktery veri v Jezise ve sveho Boha podle svych slov, nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie