Reklama:
Silný 90% tribulus Extrifit 1+1!
Extrémní akce na oblíbený anabolizér. Více zde.

Yellow Games 2020 v podání Františka Heribána a Petra Schlegela

3.297 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ohlédnutí za crossfitovou soutěží Yellow Games 2020
Crossfitová soutěž Yellow Games 2020
- fotogalerie

Petrovi Schlegelovi se do týmové soutěže moc nechtělo. Ovšem nakonec souhlasil. Částečně možná díky tomu, že v letošním roce si kvůli koronavirové pandemii crossfitoví atleti příliš nezasoutěžili, a pak určitě kvůli tomu, že závodit v týmu s takovým závodníkem, jakým je František Heribán, to se snad ani nedá odmítnout. Nakonec určitě nelitoval ani jeden. František, že si pro závod vybral, koho si vybral, a Petr, že do toho šel. Oba si zase po čase vyzkoušeli závodní model a také to, jak příjemné to je stanout na stupni vítězů. Níže Vám přinášíme, jak závod ve Žlutých lázních viděli sami závodníci.

Jak se to tak stalo, že jste se dali pro týmový závod Yellow Games dohromady právě vy dva? A měli jste před závodem nějaký společný trénink, abyste se trochu synchronizovali?

Petr: Frantovi se zranil parťák a hledal náhradu. Chvilku mě musel přemlouvat, protože týmovky nejsou moje parketa. Ale těžko odmítat atleta s takovou formou. Společný trénink jsme žádný neměli, vše jsme ladili až na místě. Ačkoliv kvůli tomu vznikly nějaké chyby v průběhu, celkově spolupráce šlapala na jedničku.

Jak ty jsi byl, Františku, spokojený s parťákem, kterého sis pro závod vybral? Které jsou podle tebe Petrovy silné stránky, které tvoje a jak jste se v závodu vzájemně doplňovali?

František: S Petrem to bylo super. Sice mi dlouho trvalo, než jsem ho přemluvil, abychom na závody jeli spolu, ale nakonec to vyšlo a vše klapalo. Petrovou nejsilnější stránkou je podle mě klid a mindset, v tom si hodně sedíme. Když se řekne plán, tak se drží, ať se děje, co se děje. Ve workoutech Petr dominuje na strojích a kapacitě, já myslím, že jsem přispěl atletikou a prací s tělem. Na ose to máme tak padesát na padesát.

Který workout vám sednul nejvíc a se kterým jste se nejvíc potrápili?

Petr: Nejvíc nás potrápila silovka. Tam jsme věděli, že ostatní zvedají více na maximální lifty, a cílem tedy bylo "ztratit" co nejméně. Pak ještě 1000 metrů veslo, kde jsem zkazil předávku a stálo nás to několik míst. Úplně nejlépe se nám povedl gymnasticky laděný čtvrtý workout, který jsme jako jediný tým dokončili v "time capu".

Jak se pro vás závod průběžně vyvíjel?

František: Vyvíjel se líp, než jsme čekali. Po prvním dnu jsme vedli se čtyřbodovým náskokem na kluky Honza Hanák a Jakub Buček, kteří pro mě byli před závodem jasní aspiranti na celkové 1. místo. Do druhého dne jsme šli s vědomím, že určitě ztratíme na těžké ose, což se i stalo. Navíc se nám nepovedlo střídání na vesle a malá chyba nás odsunula na dělené 2. místo se ztrátou 6 bodů na vedoucí dvojici Buček - Hanák. Takže taktika na zbylé dva WODy byla jasná. Oba workouty vyhrát a doufat, že soupeř klopýtne nebo mu WOD nesedne. A to se povedlo. Oba workouty jsme vyhráli a o bod předběhli konkurenci.

Jak se vám závod celkově líbil?

Petr: Myslím, že za organizátory byl vidět hezký kus práce. Harmonogram seděl a podařilo se vytvořit dobrou atmosféru. Osobně si cením, že jsem po delší době závodil na domácí půdě se známými tvářemi českého CrossFitu.

Zaujal vás na soutěži výkon některých dalších atletů?

František: Musím říct, že mě zaujaly výkony některých atletů, a to bohužel i negativně. V ČR se pořád ještě najde spoustu lidí, co si chodí honit ego do nižších kategorií, než kam patří. Umísťovat se rok co rok již několik let na bedně v kategorii scaled a nezkusit elite mi přijde směšné a nefér vůči mladým závodníkům. Byl jsi 3x na scaled a umístil ses v top 5? Víc už tam nemáš co dělat, patříš do elite.

V tom pozitivním mě zaujali tři lidi. Áron Lisý - obrovský potenciál a všestrannost. Kluk, který není moc vidět, ale má na to být jeden z nej v republice. Soňa Karásková - odpadnul jí parťák? Šla za parťáka ona a prala se s těžkými váhami a těžkou vestou. No excuse. Chtěla závodit a závodila. Lenka Adamík - Dudiková - takové výkony tak brzy po porodu, jako předvádí tuhle sezónu, jsou fakt k obdivu.

A nakonec všichni, co byli na bedně v kategorii elite muž + muž. Kdo koukal na bio, viděl, že tam z 6 borců byli 4 masters a jeden ve věku 33 let. Myslím, že jsme mlaďochům ukázali, že s námi musí ještě pár let počítat. (smích)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie