Reklama:
Zbývá už jen 65 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Závodníci v kulturistice - rozhovory před IFBB Diamond Cup Madrid 2019

4.171 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MADRID 2019 - 19. - 20. 10. 2019, Španělsko
Češi před Diamond Cup:
Petr Šulc • Michal Selmeczi • Denis Štěrba (video) • Petr Hrabal • Michal Hábl • René Blahovský • Martina Kůrková

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body

Z Diamond Cup očima závodníků:


O víkendu 19. a 20. října do španělského Madridu zavítá 6 českých amatérských kulturistů, kteří budou bojovat o co nejlepší umístění a Elite profesionální karty na mezinárodní soutěži IFBB Diamond Cup Madrid. S Michalem Selmeczim jsme Vám rozhovor přinesli již před jeho startem na IFBB Nordic Cup a Denise Štěrbu jste měli možnost vidět při tréninku zad a tricepsů v jednom z našich videí. Níže si můžete přečíst, jak si v přípravě vedou Petr Hrabal a René Blahovský. Oba mají za sebou několik startů na našich mistrovských i pohárových soutěžích a nyní je čeká první zkouška mezinárodního pódia.

Závodníkům děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štěstí při nadcházejících soutěžích!

jménokategorie
Michal Hábl kulturistika do 75 kg
Petr Šulc kulturistika do 90 kg
Petr Hrabal kulturistika do 100 kg
Denis Štěrba kulturistika do 100 kg
Michal Selmeczi kulturistika nad 100 kg
René Blahovský kulturistika juniorů

Petr Hrabal

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - 4. místo v kulturistice mužů do 90 kg
Mistrovství Moravy a Slezska 2018 - 4. místo v kulturistice mužů do 90 kg
Mistrovství ČR  2017 - 6. místo v klasické kulturistice do 180 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2017 - 5. místo v klasické kulturistice

Petře, můžete se čtenářům krátce představit? Jak probíhalo Vaše seznámení s posilovnou a posléze se závodními prkny?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a chtěl bych poděkovat za rozhovor. Jmenuji se Petr Hrabal, pocházím z vesnice nedaleko Lanškrouna a cvičím zhruba 10 let, i když ze začátku se tomu moc cvičení říkat nedalo. (smích) Je mi 27 let a živím se jako nástrojař CNC. Začínal jsem s kámoši ve staré vesnické posilovně na fotbalovém hřišti a poté na střední škole, kde už bylo fitko o dost lépe vybavené. Netrvalo dlouho a přešel jsem do nejlepší místní posilovny široko daleko - MD Fitness Martina Dajče. Pár let nato, když jsem viděl místní kluky, jak se připravují, tak jsem to chtěl také vyzkoušet.

Vy jste byl původně nominovaný už na letošní Arnold Classic Europe, kterého jste se však nakonec nezúčastnil. Prozradíte nám, co Vám přišlo do cesty?

Ano, byl jsem nominovaný, ale nebyly to závody, kam bychom to přímo směřovali, a nakonec po dohodě s trenérem jsme od toho odstoupili a nechali to na původně plánovaný Diamond Cup Madrid.

Jestli se nepletu, máte bohaté zkušenosti z mistrovských soutěží u nás. Co vedlo k tomu, že nyní zkusíte obstát v konkurenci na mezinárodních prknech? V čem se Vaše forma posunula?

Zase tak moc bohaté nejsou, závodím teprve třetím rokem, popravdě jsem se nechal trošku ukecat. Moc jsem si na to netroufal, ale prý se má vyzkoušet všechno. Myslím si, že se ve všech směrech forma trochu zlepšila, pár kilogramů se nabralo a zkvalitnilo. Ještě je samozřejmě hodně práce, ale pracujeme na všem systematicky.

Je podle Vás důležité mít trenéra? Jak to máte Vy sám, pomáhá Vám s přípravou někdo?

Myslím si, že je to potřeba, a já jsem za mého trenéra velice rád. Připravuje mě Martin Dajč, stará škola v mladém těle. (smích) Nemáme vše nalajnované, učí mě samostatnosti, poslouchat své tělo, a hlavně tvrdému tréninku, což si myslím, že je základ.

Ohlédněme se o pár měsíců zpět. Kdy jste zahájil přípravu na letošní podzimní soutěže a jak probíhala?

Jelikož jsem měl v červenci svatbu a poté hned svatební cestu, tak se příprava o kousíček zkrátila a zahájili jsme ji někdy zhruba začátkem srpna. Takže času nebylo mnoho, ale snažím se nenaplácat na sebe zbytečně moc tuku, i když nejsem v přípravě, takže si myslím že "forma" bude.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

V první řadě bych chtěl poděkovat mé manželce a dcerce Emince za maximální podporu a toleranci, dále Martinovi, bez kterého bych nebyl ani zdaleka tam, kde jsem. Naší rodině, přátelům, sparingům a další spoustě lidí, kteří mi fandí a budou držet pěsti. Díky!

Zpět na přehled


René Blahovský

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018 - 1. místo v kulturistice juniorů nad 77 kg
BFC Cup 2018 - 2. místo v kulturistice juniorů do 85 kg
Mistrovství Čech mužů a žen 2018 - 8. místo v kulturistice mužů do 90 kg
FitBalance Cup 2016 - 4. místo v kulturistice juniorů

René, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohl byste se našim čtenářům krátce představit? Jaké byly Vaše sportovní začátky?

Nejprve bych rád pozdravil všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se René Blahovský, je mi 21 let a pocházím z Prahy. Cvičení se věnuji od svých 16 let. Jelikož jsem dříve závodně boxoval a vážil jsem 61 kg, tak jsem chtěl nabrat nějakou sílu a hmotu. Začal jsem do toho aktivně posilovat, podařilo se mi nabrat nějakou svalovou hmotu a s boxem jsem postupně skončil. Zjistil jsem, že mě posilování uchvátilo natolik, že jsem se začal věnovat jen jemu.

Kdy Vás poprvé napadlo zkusit soutěže v kulturistice a která ze soutěží pro Vás byla zatím nejlepším zážitkem?

Poprvé mě to napadlo, když jsem poznal svého kamaráda Alexe, který se připravoval na svoje první závody. Viděl jsem tu vůli, odhodlání a dřinu, kterou pro to vše musel obětovat, tak jsem si řekl, že to taky chci zkusit. Vždy se mi líbili velcí kulturisté jako Jay Cutler, Roelly Winklaar, tak jsem se připravil na své první závody - mistrovství Čech juniorů v roce 2016, kde jsem skončil na 4. místě v klasické kulturistice juniorů. Byla to pro mě největší motivace v tom pokračovat dál. Mým největším soutěžním zážitkem a zároveň úspěchem bylo, když jsem minulý rok vyhrál mistrovství Čech juniorů nad 77 kg. Byl to úžasný pocit a určitě bych chtěl ten pocit ještě někdy zažít.

Jestli se nepletu, v Madridu se poprvé postavíte na zahraniční prkna. Jak se do Španělska těšíte a jaké jsou Vaše další plány pro tuto sezónu?

Ano, Diamond Cup Madrid je pro mě úplně první zahraniční soutěž. Abych řekl pravdu, mám z toho trošičku obavy. Jsem zvědav na konkurenty a zároveň se těším, až předvedu svoji formu na takto velkých závodech a porovnám se s mezinárodní úrovní. Další plán na tuto sezónu je o víkend později soutěž Grand Prix PEPA Opava, na kterou se velice těším, protože to má u nás velkou tradici a jsou to nádherné závody.

Od poslední soutěže jste měl zhruba rok a půl pauzu. Na co jste se v té době nejvíce zaměřil?

Ano, naposledy jsem závodil vloni na Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018. Mé plány směřovaly na letošní jaro, ale bohužel to nedopadlo, neměl jsem to v hlavě nastavené tak, že bych chtěl závodit. Když to není v hlavě, není to to pravé. Tak jsem podporoval svoji přítelkyni, která závodila letos na jaře na mistrovských soutěžích, kde se jí povedlo získat bronzovou medaili z mistrovství Čech. To byla pro mě taková první motivace letos závodit a hned od prvního května jsem začal objemovou přípravu na podzimní soutěže. Nějaký progres tam snad bude. To se vše dozvíme až na soutěžním pódiu.

Co Vám na kulturistice připadá nejtěžší a co naopak milujete?

Pro mě je určitě nejtěžší závěr přípravy, ta únava, když člověk nemá sílu pomalu ani chodit, ale na tréninku je jak zvíře. Zase na druhou stranu jsem za tyhle stavy rád, protože to znamená že forma graduje. (smích) A co miluji? Rozhodně tu odlišnost od ostatních, že každý den mám v hlavě ten stejný cíl, za kterým si jdu 24/7. Vážím si každého dobrého jídla, které je pro ostatní lidi normální a samozřejmostí, avšak pro nás, co děláme tenhle sport, ne. Takže je to určitě ten cíl a dělat pro něho maximum.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Rozhodně musím poděkovat své drahé polovičce, která to se mnou teď v závěru nemá vůbec jednoduché. Jsem moc rád, že mi tohle vše toleruje a pomáhá mi se vším, bez ní bych to těžce zvládal. Po závodech jí vše vynahradím. Poté chci poděkovat své rodině, mamce a tátovi, kteří mě v tomhle sportu podporují už od začátku. Chci jim dokázat, že jejich podpora má smysl. A naposledy svému trenérovi. Vše, co pro mě dělá, je to nadstandardní péče a já jsem mu moc zavázaný.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 25 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra