Reklama:

Soutěž Ms. Olympia se vrací!

7.599 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mr. Olympia 2019:
výsledky a fotografie
Olympia 212 Showdown 2019: výsledky a fotografie!
Přelom roku 2013 a 2014 přinesl ženské kulturistice ty nejkrušnější okamžiky v historii. V mezinárodní federaci IFBB tato kategorie de facto skončila, v profesionální lize IFBB Jima Maniona byla vyškrtnuta z programu Arnold Sports Festivalu a brzy se ukázalo, že od roku 2015 nebude ženský profesionální bodybuilding ani součástí Olympia Weekendu. Soutěž Ms. Olympia tak dopsala svůj příběh, který začal už v sezóně 1980. A zdálo se, že nadobro.

Dění na poli profesionální kulturistiky žen jsme pro Vás sledovali již v těchto článcích:
Kulturistika žen: je načase se s ní začít loučit?
Skončí kategorie ženské kulturistiky?
Věra Mikulcová o konci přípravy na Arnold Classic Amateur 2014
Arnold Sports Festival 2014: kategorie mužů do 212 liber nahradí kulturistiku žen!

Kategorii reálně hrozil zánik a kulturistkám, které mnohdy i desítky let budovaly své postavy, se začínaly hroutit jejich sportovní sny. Pomocnou ruku doslova v poslední chvíli podali Jake a Kristal Woodovi a jejich společnost Wings of Strength. Ve spolupráci s pořadatelem Timem Gardnerem se jim podařilo udržet ženský profesionální bodybuilding při životě. Resuscitace si vyžádala trochu jiný styl rozhodování a jakkoliv byla desetinásobná šampiónka Ms. Olympia Iris Kyle fantastickou a výjimečnou sportovkyní, tak na soutěžích začaly být více oceňovány ženštěji působící závodnice, které jsou z hlediska propagace svého sportu přeci jenom mnohem použitelnější.

Osminásobná vítězka Ms. Olympia Lenda Murray a úřadující šampiónka Wings of Strength's Rising Phoenix
World Championships Helle Trevino na letošním Olympia Weekendu (foto: Instagram)

Že se i za těchto okolností jedná o naprosto špičkové kulturistky, dokazuje úroveň vítězek pěti ročníků soutěže Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships, která v pozici vrcholné události sezóny Olympii nahradila. Alina Popa, Helle Trevino a Margie Martin patří k závodnicím, které se spolu se švédskou profesionálkou Irene Andersen a legendární šampiónkou Ms. Olympia Lendou Murray, každá jinak, ale každá svým dílem, na záchraně jejich kategorie podílely.

Na jaře letošního roku se společnost Wings of Strength, jejímž cílem je právě propagace a rozvoj ženské kulturistiky, stala významným partnerem Olympia Weekendu a začalo se spekulovat o tom, že by to mohlo znamenat začátek návratu soutěže Ms. Olympia. Součástí kontraktu o vzájemné spolupráci bylo i to, že ženský profesionální bodybuilding dostane na letošní Olympii znatelný prostor, a to především v rámci Olympia Expa. Včera během finálového večera Mr. Olympia pak moderátor Bob Cicherillo oznámil, co se vlastně tak trochu čekalo. V roce 2020 se Ms. Olympia vrátí do programu Olympia Weekendu!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.17:46jnerez - Super zpráva! Paráda.*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra