Reklama:

Jak na smysluplný a efektivní trénink břicha

76.535 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které větší část čtenářů považuje za kvalitní:
+5 hlasů Majka - To se ta diskuze pěkně rozvinula. Mrzí mě, že na webu, kde..
+4 hlasy Bali - Článek jak tento, tak o mrtvém tahu velmi povedené*79* zná..
+3 hlasy gresht - Přidám i svůj názor. Nemyslím si, že by někdo kdo necvičí ..
+3 hlasy th.o.th - Teda kluci, vy mu dáváte sodu... Máte sice pravdu, ale zku..
+3 hlasy Geolupos - Chtěl bych zopakovat svoji myšlenku co níž asi zapadla v t..

Hodnocení: 0
jamenek
Vloženo: 21:14:19, 08.01.2018 | profil autora
Vývoj celé této debaty ukazuje, jak nedokonalý je prostor těchto diskuzí. Mimochodem já jsem snad nikdy nic do žádné diskuze nenapsal a už to zase dlouho neudělám. Pokud bych měl tady napsat každou variantu, aby mě nikdo nemohl chytit za slovo, tak tady napíšu román , na který nemám ani čas ani náladu. A vlastně by to ani nemělo smysl.

Pro Empora: Samozřejmě pokud má někdo vystudovanou vysokou školu v nějakém sportovním oboru, nebo medicínu a této problematice se nějaký ten rok věnuje, sem s ním, ať píše a všichni si to určitě rádi přečtou. Nebo pokud je někdo trenér s několikaletou praxí a desítkami spokojených klientů s výsledky, sem s ním. To jsou lidé , kteří sem samozřejmě také patří. Pokud bych stále na nějakou profesi zapomněl, doplňte si jí. Ale to, pokud se nemýlím, ani já, ani autor článku OPĚT nejsme. Pokud jste to Vy, hurá do toho.

Vše co jsem chtěl v této diskuzi říct, je to , aby na server typu Ronnie,který čtou zřejmě tisíce čtenářů, psali ODBORNÍCI a je jedno jestli to jsou úspěšní sportovci se základní školou (kterým článek někdo upraví do čitelné podoby:-)) a nebo odborníci v medicíně,zdraví a cvičení pro širokou veřejnost. A vždy bude platit, že i mezi těmito lidmi se najde někdo, kdo se na to, předat informace dál, nebude hodit.

Nechtěl jsem vyvolat vůbec žádný konflikt.

Napsal jsem taky, že se nechci autora dotknout a že si na druhou stranu vážím jeho snahy něco tvořit. Ale můj názor(člověka, který ho od vidění zná) je a zatím zůstává, ať ještě chvilku (nějaký ten rok) počká, aby to od něj bylo více uvěřitelné.

Pro Marczus: Díky.

A teď už opravdu konec. Tak nějak mi to celé vychází jako ztráta času. A vlastně, ať si každý dělá a píše co chce. Ale to platí oboustranně , tak mě nekamenujte :-)

Hodnocení: +1
Geolupos
Vloženo: 21:19:28, 08.01.2018 | profil autora
No mě by hlavně zajímalo jestli sis ten článek aspoň přečet, protože z něho je naprosto jasný, že autor prostě ví, o čem píše. Basta fidli.

Hodnocení: +4
Bali
Vloženo: 11:02:29, 08.01.2018 | profil autora
Článek jak tento, tak o mrtvém tahu velmi povedené . znám spoustu velmi kvalitních trenérů , kteří mají znalosti a techniku na té nejvyšší úrovni, ale nemají žádné tituly,ani rekordy a v tu chvíli jsou tedy horší? tady u nás se hodně hraje na umístění, ale spoustu mistrů kulturistiky neumí cvičit klienty, neumí předávat know-how(nebo nechtějí,těžko říct) To, že je někdo mistr světa amoleta neznamená, že je skvělý trenér, ale druhá strana mince je, kdy je spousta mladých trenérů ověnčených spousty kurzů, certifikátů a výsledek je tristní.

Hodnocení: +3
Geolupos
Vloženo: 14:16:11, 08.01.2018 | profil autora
Tohle by se mělo někam vytesat. Spousta závodníků má představu že jsou automaticky nejlepšími trenérmi jen proto že mají nějaký soutěžní výsledky. Nesmysl. O tom jestli je člověk dobrej trenér rozhoduje něco úplně jinýho a někdy jsou ti nejlepší mistři světa zároveň nejlepší tréninkový počítadla, který si klienta ani nezdiagnostikují a už mu plánují okopírovaný plány.

Hodnocení: +3
Poman
Vloženo: 15:03:29, 08.01.2018 | profil autora
Souhlas, loni byla v Brně jedna taková nejmenovaná odborná akce a tam to bylo úplně šíleně vidět na přednášejících. `Noname` doktor co nezná činku tam předvedl úžasnou přednášku. Vše logické, podložené, vysvětlené. No a pak se tam ukázali jistí slavní trenéři ověnčení tituly a vypadalo to jak besídka ve školce. Někteří posluchači těžko rozdýchávali aby se nesmáli.

Hodnocení: +2
Bali
Vloženo: 21:54:27, 08.01.2018 | profil autora
Přesně - tréninková počítadla, skvělý výraz :)

Hodnocení: +5
Majka
Vloženo: 10:09:12, 08.01.2018 | profil autora
To se ta diskuze pěkně rozvinula. Mrzí mě, že na webu, kde je tak velká komunita lidí, kteří sdílejí nadšení pro velmi úzký a sepjatý okruh sportů, neznamenají diskuze obohacení článku a další pomoc pro ostatní. Už roky nepamatuji, že by pod články přibývaly reakce, jak má sestavený trénink někdo z čtenářů, s tipy pro ostatní, co jemu osobně funguje, prostě rozvést dané téma, byť jen drobným příspěvkem se svou vlastní zkušeností. Přidat svou trošku do mlýna. Ať je klidně jiná, než jak popisuje autorský příspěvek. Znamená obohacení, přispění k obsahu, k tématu, pomoc pro ty, kteří o ni stojí. Mnohdy to, co se pod články objeví, jsou zlostné, nenávistné a často off topic reakce, případně jak kdo sype, jak má velký zadek apod.

Hodnocení: 0
Marczus
Vloženo: 13:57:39, 08.01.2018 | profil autora
Znovu jsem si pročetl celou diskuzi, zvláště pak příspěvky od jamenek. Napsal slušně, nevulgárně a neurážlivě pouze svůj názor. A navíc svůj názor podpořil i argumenty, nesouhlasím s tím a s tím a to proto a protože... A ještě k tomu nikoliv anonymně. A ještě navíc k tomu i s osobní zkušeností s autorem. Což spoustu místních přispěvatelů nedělá, pouze vyblijí své negativní, často sprostě formulované stanovisko bez jakékoliv argumentace. Na celé této diskuzi je krásně vidět onen všudypřítomný trend `politické korektnosti`. Jen nenapsat něco nesouhlasného, něco, co je mimo hlavní proud. Aby se autor, dítě, mládežník probůh neurazil, nenaštval, nebyl smutný a rozladěný a poté často útočný kvůli jinému názoru. Kritika, a nebo nesouhlasný pohled na danou věc by mohl mít neblahý, až devastující vliv na jeho psychiku, dospívání, dozrávání. Takže pokud, nemilý přispěvateli, nechceš chválit a opěvovat, raději nic nepiš, jinak budeš označen, že plodíš zlostné, nenávistné a často off topic reakce, prostě budeš typický hejtr. Bohužel, Bernard má ve své pivní reklamně pravdu. Svět se už zbláznil.... Tak, a teď do mně :-)

Hodnocení: 0
Geolupos
Vloženo: 14:11:04, 08.01.2018 | profil autora
Mně to spíš přijde, že Jemenek autora článku zná a naštvalo ho, že autor tu má článek a ne on a za každou cenu si musel kopnout. A tak si vycucal pseudoargument a začal to tu. Zbytečný, úplně zbytečný.

Hodnocení: +1
Kebab
Vloženo: 15:10:16, 08.01.2018 | profil autora
Marczus - mám pocit, že si pleteš nějak pojmy. Nezlob se, ale co je za argumentaci - tenhle kluk nic nedokázal, nemá žádný medaile, výsledky a nevím co všechno a PROTO si myslím, že nemůže psát články, protože na to z tohohle důvodu nemá. Psát můžou jenom ty, co jsou úspěšný a mají medaile a zvedají rakety a běhají nejrychlejc a dočúrají nejdál. Tomu říkáš `argument`? To není o tom, že by napsal něco nesouhlasnýho. To je o tom, že napsal něco ale úplně mimo a pěknou blbost. Jinak souhlasím s tím tvým povídáním ohledně dnešní společnosti a chození po špičkách kolem omladiny. Ale to není tenhle případ. Kdyby napsal `tohle a tohle je v článku blbě, podle mě by to mělo být jinak`, tak jo. Ale on napíše - ten kluk je mladej, nemá za sebou výsledky a neměl by PROTO psát. Dává ti to významně smysl? Tobě možná jo... Mně ne.

Hodnocení: 0
Marczus
Vloženo: 16:11:28, 08.01.2018 | profil autora
Kebab - v pohodě, nemám důvod se zlobit, jelikož spolu vedeme normální a slušnou diskuzi. S něčí s tebou souhlasím, s něčím ne, ale tím se nyní opravdu nechci zabývat. Napíši k celé této povedené taškařici ještě jednu poznámku. Myslím si, že tím skutečně zakopaným psem, proč toto všechno vůbec vzniklo, jsou dvě věty (zvláště ta druhá) z příspěvku jamenek Vloženo: 19:44:51, 05.01.2018. `Možná je můj názor špatný,Ale neměl by mit pisatel nejdřív za sebou nějaké výsledky ,nez začne psát odborné články a radit ostatním? Asi bych tohle sem nikdy nenapsal,kdybych neviděl jak cvičí.` Vůbec nechci hodnotit, jestli má tato citace nějaký reálný podklad, jestli se zakládá na pravdě, nebo ne, ale v širším kontextu mi to smysl rozhodně dává.

Hodnocení: +1
powerplateau
Vloženo: 17:22:19, 08.01.2018 | profil autora
Marczus: o jaké politické korektnosti se tu rozepisujete? Maže nebo opravuje snad někdo něčí příspěvky? Bylo zde pouze upozorněno, že namísto produktivní debaty k článku se zde řeší scestné poznámky na mou práci, výsledky a gramatiku u narychlo psaného příspěvku z mobilu. Přestože poznámky nebyly vyjádřeny vulgárně, nevedou k žádné konstruktivní diskuzi ale pouze za účelem konfliktu.

Hodnocení: -1
Marczus
Vloženo: 11:39:42, 09.01.2018 | profil autora
Opravdu zde nechci řešit aktuální význam pojmu politické korektnosti, tak jak je nyní všeobecně chápán, a to tvé mazání nebo opravování příspěvků, tedy cenzuru. Také jsem nikde nezaregistroval žádné scestné poznámky na tvou práci. Gramatiku raději nechme být. Nicméně by mne zajímaly (a asi nejen mně) ony výsledky, na které se výše odvoláváš. Můžeš zde, prosím, uvést nějaký ucelený přehled svých reálných výsledků? Děkuji.

Hodnocení: 0
Geolupos
Vloženo: 12:04:37, 09.01.2018 | profil autora
Dej s tím už pokoj.

Hodnocení: +3
Geolupos
Vloženo: 09:45:39, 08.01.2018 | profil autora
Chtěl bych zopakovat svoji myšlenku co níž asi zapadla v tom balastu, ČLÁNEK JE VELMI DOBREJ. A o to jde v první řadě. Všechno ostatní jsou jen plky vyvolaný nějakým škarohlídem, co má spíš osobní problém, to na mě působí. Doufám, že autor bude v psaní pokračovat .

Hodnocení: +2
powerplateau
Vloženo: 19:07:32, 08.01.2018 | profil autora
Děkuji, velmi si vážím pozitivních ohlasů (i těch negativních, pokud se znich mohu nějak ponaučit) :)

Hodnocení: +2
powerplateau
Vloženo: 20:45:19, 07.01.2018 | profil autora
Dovolím si tedy ještě zareagovat Článek je psaný pro běžného cvičence kterého můžete potkat ve fitcentru, třeba jako v tom našem. Dává mu rady, jak smysluplně posilovat komplex břišních svalů - četl jste ho vůbec, nebo jste se jen podíval na obrázky? článek o mrtvém tahu, který jste zmínil je rovněž psaný tímto stylem, samozřejmě že bych si nedovolil radit jak překonat světový rekord když na to sám nemám. Dále k vašim argumentům: 2 - ano, to byl jen uvedený příklad, nicméně jsou lidé, kteří píšou knihy o tom jak zhubli pár kilo - asi byste se s kritikou měl zaměřit spíše ne ně. A ano, také nemám rád když někdo s nadváhou radí lidem jak hubnout nebo někdo podvyživený jak nabrat svalovou hmotu. Já tu pouze radím jak dělat to, co já sám dělám nic víc nic míň. 3 - kde žijete? každý si nechává patentovat každou hloupost a vědomosti zadarmo vám nabídne málokdo, ať už prostřednictvím knih a studií za pár stovek nebo specializovanými kurzy za desítky tisíc. A na závěr - mám obrovský respekt k lidem co něco dokázali, ovšem to, že je někdo úspěšný ve sportu neznamená, že je úspěšný ve získávání a šíření vědomostí.

Hodnocení: -1
Marczus
Vloženo: 21:16:33, 07.01.2018 | profil autora
Opravdu mi to nedá a musím zareagovat. Ovšem nikoliv k obsahu, nýbrž k formě. Když někdo publikuje, tak by měl velmi dbát na svůj písemný projev. A je jedno, zda v dané publikaci, či v diskuzi. Tolik gramatických chyb už jsem dlouho neviděl. Co si má čtenář pomyslet o kvalitě autora, který nezvládá učivo češtiny základní školy? Napsat vlastní myšlenky vlastními slovy a navíc gramaticky správně je evidentně daleko těžší, než používat CTRL C a CTRL V. To, jakým pravopisem vládne spousta přispěvatelů, je opravdu tristní. Už aby se zrušila písmena, vždyť budou stačit smajlíci, že ano?

Hodnocení: +1
powerplateau
Vloženo: 21:39:13, 07.01.2018 | profil autora
Tak vidím, že asi máte spoustu věcí na práci, když mi v neděli večer opravujete příspěvek do diskuze. Doufám, že než jste příspěvek napsal, tak jste si ho ještě 10x zkontroloval, abyste tam náhodou neměl nějakou tu hrubku.

Hodnocení: 0
ygg
Vloženo: 23:22:03, 07.01.2018 | profil autora
No to jste tomu pomohl ....

Hodnocení: 0
Marczus
Vloženo: 23:37:25, 07.01.2018 | profil autora
Pro powerplateau: Vskutku duchaplná a logická odpověď. Přesně dle přísloví, že potrefená husa nejvíce kejhá. Nyní nic neopravuji a je půl dvanácté večer. Celkem se těším na opět inteligentní reakci.

Hodnocení: +3
th.o.th
Vloženo: 09:10:18, 08.01.2018 | profil autora
Teda kluci, vy mu dáváte sodu... Máte sice pravdu, ale zkuste to napsat tak, aby ho to inspirovalo a neotrávilo. Myslím, že teď už sem nic psát chtít nebude a to je škoda, každý nějak začíná a určitě by to bylo časem čím dál lepší.

Hodnocení: -2
jamenek
Vloženo: 19:56:08, 07.01.2018 | profil autora
Zdravím autora. Napíšu tedy odpovědi na otázky a pak už toho necháme. 1. Máš pravdu, za normálních okolností bych to nečetl, ale když tam na mě vyskočila tvoje Fotka, zvědavost mě opět přemohla. 2. Pojem `výsledky ` v silovem sportu nebo v kulturistice přece relativní není, naopak velmi lehce změritelny a posouditelny .a podle mě, když někdo zhubne 10 kilo nebo udělá shyb, tak ho to neopravňuje psát články a radit druhým.a bod číslo 3 je, promiň ,úplný nesmysl. právě od toho by měli být odborné servery, aby se tam publikovali novinky. Pokud by každý, kdo vymyslel něco revolučního to ututlal , tak jsme stále v pravěku. tak se tvoří pokrok. Jinak ja podle mych meritek nijak uspesnej nejsem. Cvicim cely zivot pro sebe , ackoliv relativne na urovni , a prave proto bych si nikdy odborny clanek napsat netroufl. Ale stále mám úctu k lidem, kteří něco v jakémkoliv oboru dokázali. Což dnešní mladé generaci většinou chybí. Určitě máš na psaní talent , tak přeju hodně úspěchů.

Hodnocení: 0
Geolupos
Vloženo: 09:46:24, 08.01.2018 | profil autora
Už radši mlč, nikdo o tebe nestojí.

Hodnocení: +1
jamenek
Vloženo: 19:44:51, 05.01.2018 | profil autora
Ahoj,cvičím asi déle než je tomuto klucinovi let. Opravdu nechci vůbec nikoho urazit, nechci zpochybňovat něčí vzdělání nebo zápalenost k tomuto oboru. Ale články od tohoto kluka mi přijdou poněkud úsměvné. Zvlast kdyz chodi do stejné posilovny jako já. Možná je můj názor špatný,Ale neměl by mit pisatel nejdřív za sebou nějaké výsledky ,nez začne psát odborné články a radit ostatním? Asi bych tohle sem nikdy nenapsal,kdybych neviděl jak cvičí. Každopádně zápal mu nechybí,protože to musí dát celkem dost práce,vypsat ty moudra od ostatních autorů. Omlouvám se pokud jsem autora urazil .

Hodnocení: +1
secret78
Vloženo: 19:53:06, 05.01.2018 | profil autora
Tak v tomto prípade má ale pravdu.

Hodnocení: -1
jamenek
Vloženo: 20:10:35, 05.01.2018 | profil autora
Ano autori ktere opsal mají zrejme pravdu, tak ať publikují, když to mají vyzkoušené. Ale tento kluk to nevi, jestli to funguje. Jen asi studuje nějakou školu, články pracně nastudoval, možná prelozil, budiž mu to opravdu ke cti , a vydává články. To uz teda muze kazdy kdo ma na to cas a energii. Podle me je to ale usmevne. Ted to napisu trochu zjednodušeně. Články o mrtvým tahu by měl dělat uspesnej trojbojar a clanky o brichu někdo, kdo ho mel na podiu vzdycky paradni břicho. On zatím není ani jedno.

Hodnocení: 0
Mravenec1
Vloženo: 20:27:09, 05.01.2018 | profil autora
jamenek: vtipne na tom je to, že to v anonymite pises na net, ale nereknes to primo jemu :D chodis-li do stejne posilovny, reknu mu to a, v cem je problem? ono se to na netu dobre kritizuje vit? odvaha holt :D

Hodnocení: -1
jamenek
Vloženo: 20:42:26, 05.01.2018 | profil autora
Aha, tak to jsme někde jinde. S tím problém opravdu nemám. Je to můj názor, že články na server který čte tisíce lidí by měl psát někdo, kdo něco dokázal. A takhle se to dozví víc lidí, než když se budu dohadovat někde v posilovne. Ale pro pana , který se rád pere se jmenuju honza mlejnek.

Hodnocení: +1
Kebab
Vloženo: 09:07:21, 06.01.2018 | profil autora
To je teda zas názor. Pěkně hloupej. Místo abys byl rád, že ti to někdo naservíruje daný dohromady pěkně pod rypák, aby obohatil vědomosti těch, co vědět chtěj. Už vidím třeba Petráše, jaký sesmolí hodnotný článek, aby měl hlavu a patu a něco přinesl. Navíc kdo má geneticky od boha daný břicho, neznamená, že zrovna tobě poradí, jak ho mít taky. Některý lidi jsou fakt vemena. Tipuju, že budeš mít s klukem asi nějakej osobní problém spíš.

Hodnocení: -2
jamenek
Vloženo: 10:20:55, 06.01.2018 | profil autora
Tak naposledy. S klukem problém žádný nemám. Jestli jsem s ním promluvil 2 věty tak je to hodně. A opravdu si vážím toho, že má ambice něco tvořit, lepší než by seděl po barech. Ale tak ať jezdí po sportovních, kteří opravdu něco dokázali a dneska po nich není ani vidu ani slechu . A nemusí to být ani tak dlouho co nejsou aktivní. Dělá s nima rozhovory , upraví je do čitelné podoby, protože ne každý to dokáže, a bude mít hodnotné články podložené osobní zkušenosti. Protože lidí, co mají opravdu co říct a předat mladým co cvičí máme plno , a vidět nikde bohužel nejsou.

Hodnocení: +2
Geolupos
Vloženo: 10:25:02, 06.01.2018 | profil autora
Pokud je článek dobrej, a to tenhle jednoznačně je, tak se tvůj postoj těžko chápe.

Hodnocení: -1
ygg
Vloženo: 11:24:20, 06.01.2018 | profil autora
`Protože lidí, co mají opravdu co říct a předat mladým co cvičí máme plno , a vidět nikde bohužel nejsou.` .... tohle vypadá jednoduše, ale ... Je totiž otázka, proč tomu tak je, a hlavně zda tomu tomu tak opravdu je. Takže by to chtělo dát příklady lidí, kteří by podle tvého názoru byli odborně kompetentnější, současně byli ochotni své názory adekvátně prezentovat, a taky to hlavně uměli. Teď mám na mysli to opravdu dobře, jasně a snadno pochopitelně popsat a vysvětlit. Pokud takové znáš, bylo by asi rozumné napsat do redakce a navrhnout jim spolupráci s nimi. Pokud ne, tak je tvá kritika bohužel tak nějak naprd. Nebrat nějak osobně nebo dokonce zle.

Jinak k článku ... jedinou výhradu bych měl k souladu textu s fotografiemi. U těchto chybí jednak popis/očíslování, jednak jasné vyznačení oblastí těla, na které se autor zaměřuje. Zejména u prvních dvou bude nezasvěcený čtenář dost tápat co je dobře, co je špatně, resp. proč. Že ten bílý útvar, co autor drží v ruce, jsou dva tenisáky v pytlíku rovněž není na první pohled zjevné, stejně jako v článku chybí doporučení je právě do toho pytlíku dát. Jsou to samozřejmě detaily a pokud člověk něco už ví, tak na to přijde sám, ale existuje nezanedbatelné množství lidí, kteří něco mohou pochopit blbě a výsledek tomu pak bude odpovídat. Jedna věc je prezentace někde na semináři, kde lze očekávat relativně znalé publikum, druhá článek na mainwebu masového nejpopulárnějšího webu u nás.

Hodnocení: 0
powerplateau
Vloženo: 17:04:27, 07.01.2018 | profil autora
Zdravím, bohužel vůbec nevím o koho se jedná, takže ve stručnosti:

1 - pokud opravdu cvičíte tak dlouho, máte jistě spoustu `zkušeností` a `výsledků`, nemusíte články `jak něco dělat lépe` tedy vlastně vůbec číst, že?

2 - pojem výsledky je velmi relativní. Pro někoho jsou výsledky zhubnout 10 kg, pro někoho udělat shyb a pro jiného zase umístění na soutěži. Nejprve byste měl tedy definovat jaké výsledky (namísto znalostí? ) jsou potřeba k tomu aby byl nekdo kompetentní o něčem psát.

3 - samozřejmě že čerpám z jiných zdrojů, které uznávám a cituji. Kdybych vymyslel něco svého a `revolučního` tak to neprezentuji veřejnosti, ne...?

Jinak všem ostatním děkuji za pozitivní ohlasy a uvítám jakoukoliv smysluplnou diskuzi k tématu.

Hodnocení: +3
gresht
Vloženo: 21:27:39, 07.01.2018 | profil autora
Přidám i svůj názor. Nemyslím si, že by někdo kdo necvičí tisíce let nemohl zkrátka udělat výtah z odborných publikací. Zkušenost je sice nejlepší učitel, ale je to ten nejpomalejší učitel. Nejlepší je učit se z cizích chyb a přebrat zkušenosti od ostatních než metodou pokus omyl se snažit na všechno přijít. Právě kvůli tomu 30-letej člověk, kterej přečetl 50 knih o daným tématu může vědět mnohem víc než někdo, kdo si na všechno přišel sám.

Hodnocení: +1
Geolupos
Vloženo: 09:47:08, 08.01.2018 | profil autora
gresht hezky napsáno .

Hodnocení: +2
empor
Vloženo: 19:11:18, 08.01.2018 | profil autora
Zdravím, mohl bych se zeptat pana Jamenka v čem konkrétně mu přijdou články ohledně mrtvého tahu a cvičení břišního svalstva úsměvné? A jak si myslíte že vznikly ty odborné články, které autor cituje? Každý takový odborný článek se opět odkazuje na desítky někdy i stovky starších odborných článků a zároveň se snaží hypotézu či závěr objektivně ověřit. Nicméně autor článku nemá možnost využít elektromyografii, posturografii či Qualisys a udělat studii na skupinách probandů a hypotézy ověřovat, jako to mohou dělat autoři odborných článků, protože ti pracují ve výzkumných centrech nebo na vysokých školách a dostávají na to granty. Dále bych se chtěl pana Jamenka zeptat, jestli zná úspěšného trojbojaře, který je schopen napsat článek o mrtvém tahu, který by byl nápomocný obyčejnému cvičenci, kterému nejde o jednorázový maximální výkon, ale o to, aby správným způsobem posílil vzpřimovače páteře a zlepšil stabilizaci trupu? Protože počet lidí, kteří mají problémy s páteří stále stoupá, a to hlavně kvůli nedostatku přirozeného pohybu a chybné stabilizaci páteře. Dále nevím, zda je vhodné předávat obyčejnému cvičenci osobní zkušenosti vrcholového sportovce a brát je jako správné. Každý člověk má trochu odlišnou biomechaniku pohybového aparátu a co je vhodné pro někoho, nemusí být vhodné pro druhého. Osobně si myslím, že je lepší předat ověřené zobecněné informace, které si může každý na sobě vyzkoušet a náležitě upravit, aby mu to vyhovovalo a zbytečně se nepřetěžoval a později nezranil. Děkuji Vám za odpověď.Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie