Reklama:

Seznamte se s Josefem Šeflem: "Cvičení osvěží tělo i mysl"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Cvičení Vám pomůže oprostit mysl od starostí běžného dne, přestanete se zadýchávat, získáte ztracenou kondici… budete se zkrátka cítit skvěle. A nejen to, navíc budete za pár měsíců vypadat jako ze žurnálu. Zkuste to a uvidíte sami. Vyberte si z široké nabídky individuálních lekcí pro dospělé a pusťte se do toho.

"Hodně klientů si chodí zacvičit proto, aby si odpočinuli. Při cvičení skutečně vypnou, zrelaxují, a navíc se dostanou do formy. Chodí za mnou ale také lidé, kteří se už nechtějí zadýchávat třeba při chůzi do schodů. A pak jsou tu také ti, kteří by se v budoucnu rádi přihlásili do nějaké fitness soutěže," říká Josef Šefl, fitness trenér Aquapalace Praha.

Nechte si poradit

Profesi fitness trenéra se Josef Šefl věnuje třetím rokem. Klientelu má pestrou a každý trénink je trochu jiný. Záleží na přání a fyzických schopnostech klienta. "Pokud se někdo rozhodne cvičit a nikdy předtím to nedělal, měl by se nejdříve poradit s trenérem a alespoň několik lekcí cvičit pod jeho vedením," doporučuje Josef Šefl. Můžete se domluvit s ním nebo s některou z jeho kolegyň či kolegů. Poté se stačí objednat telefonicky nebo si hodinu rezervovat on-line. "První lekce probíhá tak, že si spolu s klientem sednu a povídáme si o tom, co od cvičení očekává, čeho chce dosáhnout. Každého si trochu vyzpovídám, abych věděl, jak na tom je, a to nejen fyzicky, ale i časově. Na základě toho pak navrhnu styl cvičení a tréninkový plán," dodává Josef.

Jídelníček na míru

Pokud byste měli zájem i o sestavení jídelníčku, pohovoříte si s trenérem o Vašich preferencích v této oblasti a on Vám poté stravovací program sestaví na míru. I to patří k práci dobrého fitness trenéra. "Sám na sobě mám vyzkoušené, co funguje a jak, protože se již tři roky účastním fitness soutěží. Výsledný stravovací program je samozřejmě individuální, protože na každého funguje něco jiného, nicméně princip je stejný," vysvětluje Josef a dodává: "Ještě bych rád zdůraznil, že sestavit jídelníček podle kalorických tabulek není nic složitého, to dokáže každý. Vtip je ale v tom, že stravovací program musí být poskládaný tak, aby klientovi vyhovoval, bavil ho, motivoval a zároveň přinášel výsledky. To všechno dohromady potom vede k tomu, že není tak složité stravovací plán dlouhodobě dodržovat, což bývá největší kámen úrazu. Pokud však někdo chce jít svou vlastní cestou, není to také žádný problém a rád poradím."

Nezahálejte ani doma

Na doma doporučuje Josef takové typy cviků, na které není v hodině čas, respektive které můžete cvičit sami a neubíráte si tím tréninkový čas, jenž je standardně nastaven na 60 minut. Jde především o cviky na protažení svalů nebo cviky zaměřené na úlevu od bolestí zad a podobně. Těm se můžete věnovat mimo tréninkové dny nebo třeba večer u televize. "Klientům také radím, aby přišli do fitka přibližně 15 minut před zahájením hodiny a rozcvičili se sami, například na běhacím pásu nebo s činkami. Totéž pak po ukončení tréninku, kdy jsou vhodné zase cviky na protažení, kardio na kole nebo na běžeckém páse. Ideální je, když si pak klient zajde ještě třeba do sauny nebo zaplavat."

Přijďte si zacvičit ve dvou

Chtěli byste cvičit individuálně, ale zase ne úplně sami? Přizvěte kamarádku nebo partnera. Přijít můžete také ve čtyřech, ale v tom případě si rezervujte raději rovnou dvě tréninkové hodiny naráz, aby cvičení mělo smysl. Vše záleží na Vašem přání a domluvě s trenérem. Pokud byste si chtěli přijít zacvičit s dospívajícím potomkem, měli byste vědět, že trénink dospělého a dítěte se liší. "Do našeho fitka chodí cvičit i děti od 12 let výše. Jedná se většinou o sportovce, kteří mají nastavený individuální tréninkový plán, jehož skladba je však samozřejmě jiná než u dospělých," říká Josef Šefl a dodává: "Pro děti mladšího věku nabízí Aquapalace Praha zajímavé pohybové aktivity, které probíhají v aerobním sálu." Podrobné informace najdete na webových stránkách.

Jak často cvičit

Berete-li cvičení jako relax, měli byste navštívit fitness centrum dvakrát až třikrát týdně. Ti, kteří usilují o nějaký cíl, například se v budoucnu chtějí zúčastnit soutěže, by měli cvičit pět- až šestkrát týdně. "Opět je to ale velmi individuální," upřesňuje Josef. "Zpočátku je potřeba získat kondici, nejde vlítnout do fitness centra a začít zdvihat těžké váhy. To si jedině zničíte tělo. Ale i to se stává. Občas tady vidím kluky, kteří přijdou, a je na nich vidět, že to mají okoukané, načtené, ale žádné zkušenosti, navrch třeba ještě špatné návyky. Sice možná mají dobrý pocit z toho, že zdvihli velkou váhu, ale to, jak za pár let bude tělo při tomto způsobu cvičení reagovat, jak na tom budou jejich klouby, to je druhá věc. Pokud začínáte cvičit, ať už jen dvakrát do týdne, nebo intenzivněji, měli byste určitě alespoň několik prvních lekcí, než se naučíte provádět cviky správně sami, cvičit pod dohledem trenéra."

Přijďte si zacvičit na Imoove

V Aquapalace Praha disponují unikátním strojem Imoove, který umožňuje cvičení lidem v každém věku. Cvičení na Imoove totiž nabízí přirozený 3D pohyb bez vibrací a nárazů, reguluje krevní tlak, zlepšuje integritu a podporu páteře a rozpohybuje 90 % svalů celého těla. Třicet minut cvičení na Imoove odpovídá šedesáti minutám běhu. Pravidelným cvičením na přístroji Imoove zrychlíte svůj metabolismus a nastartujete spalování nežádoucích tuků. K dispozici je více než 700 nejrůznějších kardio cvičení a efektivního zpevňování těla. Imoove je vhodný i pro starší lidi, například po operaci kyčlí či kolene. Cvičení na Imoove si rozhodně zamilujete.

Sníte o účasti v kulturistické soutěži?

Je dobré dávat si cíle, které stojí za to. Musíte však počítat s tím, že to chvíli potrvá, než se na nějakou soutěž jako závodník podíváte. Josef to odhaduje nejméně na tři čtyři roky. Mluví z vlastní zkušenosti. "Myslím si, že účastnit se soutěže dříve nemá smysl. Záleží zase na tom, jestli už člověk cvičil předtím, nebo je začátečník. V každém případě se jedná o běh na dlouhou trať. Ale ten pocit, když vytrváte...," vzpomíná Josef Šefl s úsměvem na svou první soutěž.


Seznamte se s Josefem Šeflem

Sport mě provází celým životem. Ve čtyřech letech jsem začal hrát hokej a vydrželo mi to do dvaadvaceti let. Začínal jsem na Slavii v Praze, později jsem hrál za Ústí nad Labem a nakonec čtyři roky na vrcholové úrovni za Liberec extraligu juniorů. Po zranění vazu v kotníku jsem však musel skončit. Přemýšlel jsem, co dál, protože jsem u sportu chtěl zůstat. A cvičení má k hokeji blízko. Hokejový trénink zahrnuje i každodenní cvičení v posilovně. Takže když jsem hledal za hokej, po kterém se mi velmi stýskalo, náhradu, rozhodl jsem se udělat si kurz na fitness trenéra a získat certifikát, abych se tomu mohl věnovat profesionálně. Kromě toho už tři roky soutěžím v kategorii men's physique, což je vlastně odlehčená kulturistika, u které se klade důraz především na přirozený vzhled. Závodí se v kraťasech, je to takový plážový styl. Nejde tam o žádnou přehnanou muskulaturu a každý, kdo se pro to rozhodne, může dosáhnout požadovaného vzhledu cvičením a vyváženou stravou. Cvičit by se mělo pro radost, a především pro zdraví. Žádné extrémy. Mezi mé největší úspěchy řadím medailové umístění na mistrovství Čech v minulém a letošním roce. Do budoucna mám v plánu se neustále zlepšovat a třeba jednou vyhrát mistrovství ČR a zúčastnit se nějaké mezinárodní soutěže.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra