Reklama:
Akční slevy na fitness stroje!
Rotopedy, běžecké, veslovací a eliptické trenažery. Více zde.

Sacharidové vlny

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa
Tento článek je velmi starý, informace v něm tedy už nemusí být zdaleka aktuální.

Důležité upozornění. Článek, který máte před sebou, jsem napsal již v roce 2002. I přesto, že v něm uvedené principy samozřejmě platí dodnes, řada pasáží by zasloužila podstatnější rozvedení i faktické úpravy. Vřele doporučuji přečtení knihy Michala Kulštejna Sacharidové vlny, která problematiku velmi komplexně a fakticky bezchybně popisuje.

autor článku

Úvodem bych chtěl říci, že sacharidové vlny jsou to nejúčinnější, co se dá pro vyrýsování postavy (chcete-li, mohu říkat i pro zhubnutí) udělat. Zároveň se jedná ale i o jednu z nejnáročnějších metod a to především ve dnech s "nulou"... ovšem k tomu se teprve dostaneme. Celý tento článek píšu na žádost jednoho čtenáře, který má sice na svou výšku 183 cm odpovídajících 82 kg, ale chce jít o alespoň 5 kg dolů. Z těchto údajů budou vyplývat všechna následující čísla, tzn. pokud byste někdy chtěli podobný režim absolvovat, budou nejspíše nutné jisté úpravy, které budou tím zásadnější, čím více se těmto číslům vzdalujete. Také mě napadlo, že bych celý program mohl předělat i pro dívky, takže pokud se tu nějaká taková chtivá slečna či paní najde, stačí mi napsat...

Nepřehlédněte, že knihu Sacharidové vlny (1. i 2. díl) můžete zakoupit v našem e-shopu. Dvoudílná publikace Vám poradí, jak sestavit sacharidové vlny pro muže nebo pro ženy, nabídne Vám vzorové jídelníčky a hlavně podrobné informace k tomu, jak získané výsledky dlouhodobě udržet. Kniha Sacharidové vlny 1. a 2. díl (Michal Kulštejn) k dostání v e-shopu Ronnie.cz.

Nyní je na čase říci si, co to vlastně sacharidové vlny jsou. Představte si běžného člověka, který se snaží "zhubnout" a který ví o všech správných zásadách, jak toho dosáhnout, minimum. Co udělá? Jednoduše sáhne na svoje jídlo a to mnohdy velmi drastickým způsobem. Od teď již nebude jíst pět nebo šestkrát denně, jednou či dvakrát bohatě stačí a to ještě poloviční porce. Ano, proč ne. Tělo je v prvních dnech zmatené, nechápe co se děje a sáhne tedy do svých tukových zásob. Až potud vše správně. Ovšem po pár dnech stále stejného příjmu energie si na tento stav začne zvykat, adaptuje se. Přepne se do "šetřícího režimu", zpomalí si metabolismus a šetří energií, kde se dá. A je to, vystačí i s tím minimem, co mu dáváte a více do tuků nesahá. A jste tam, kde jste být nechtěli. Sice jíte zcela minimálně, dva knedlíky k obědu vám připadají až moc a večer po šesté si nedáte už ani piškot, ale ta potvora ručička na váze ne a ne ukázat méně. A tak kapitulujete. Někdo dříve, někdo později, ale každý to nakonec při takovém neúspěchu vzdá.

A alou se konečně pořádně najíst. A zase a znova... - jinými slovy, vracíte se zpět ke svému starému rytmu a to velmi rychle. Ovšem tělo to neví a je stále ve svém šetřícím režimu. Jeho metabolismus je krásně pomalý a co tedy dělá s veškerou v tu chvíli nadbytečnou energií? Ano, správně, ihned jí uloží! A máme tu onen častokrát popisovaný "jo-jo efekt". Sice jste během svého několikatýdenního hladovění dvě tři kila ubrali, ale nyní je během tří čtyř dnů získáte zpět a co víc, ono se to na původní váze nezastaví, ale překročí jí to zase o kousek výš. A to není můj výmysl, to vše jsou jen prostá a životem mnohokrát dokázaná fakta!

Dost ale řečí okolo, pojďme rovnou k věci. Jak jsem psal již výše, zaměřím se zde na mladého muže, který má při své výšce 183cm váhu 82kg a chce jít o kus dolu. Abychom zasahovali pouze do tuků a co nejméně do svalové hmoty, musíme držet bílkoviny na vcelku vysoké hodnotě, v tomto případě cca 160-170g denně. Sacharidy budeme cyklovat podle následujícího schématu: 50, 100, 200, 250, 300, 400, 500. První den bude tedy nejnáročnější, poté už bude po zbytek týdne vždy jenom a jenom lépe.

Den 1 - 50g sacharidů

Pokud se podíváte do nutričních tabulek (třeba zde), pak je vám jasné, že mít denně 100g sacharidů a k tomu 170g bílkovin bude pěkná dřina. Ono totiž 100g sacharidů odpovídá cca 150-ti gramům ovesných vloček a nebo třeba jednomu malému sáčku piškot! A dále nesmíte z jídel obsahujících sacharidy vůbec nic! Tady se pozná, kdo to s tím ubíráním váhy a rýsováním skvělé postavy myslí skutečně vážně a kdo je srab a povolí. Ono teď se mi to píše snadno, ale pamatuji si třeba, když jsem někdy před rokem a kousek trénoval před soutěží Ocelový muž a týden před ní jsem začal snižovat sacharidy, až jsem měl tři dny před soutěží skutečnou nulu, tzn. jedl jsem pouze maso, ryby a vejce a skutečně nic jiného a věřte mi, nic horšího (co se týče jídla) jsem v životě nezažil. Máte hlad jako pes a snědli byste absolutně všechno, ale vy chcete být nejlepší a prostě nesmíte! Buď a nebo, neexistuje výjimka, neexistuje jediné zaváhání. Nelze si říct, tak si něco malého dám, ono se nic nestane. Stane se! Stane se to, že prohrajete, nikdy pak nedosáhnete toho, čeho byste dosáhnout mohli! Na toto pamatujte předtím, než se pro tento jídelníček rozhodnete a především na toto pamatujte ve chvílích, kdy budete se slzami v očích sledovat své krmící se kamarády a kdy budete mít obrovské pokušení si s nimi něco dát. Jakmile ale toto uděláte, prohrajete!

Ale zpět k našemu prvnímu dni. Jídelníček se zde musí především skládat u masa, možná i mléka, vajec, rybího masa a tvarohu. Potom, pokud nám něco zbude, dáme něco málo sacharidů. Tento den (ostatně i všechny ostatní), bude trochu finančně náročný, ale tak už to prostě v životě chodí, peníze jsou potřeba ke všemu, tzn. i k získání perfektní postavy.

1. jídlo - Ráno bude nejtěžší. Jste zvyklí na svoje korýtko vloček a nebo čehokoliv jiného, co jen kypí sacharidy a najednou si musíte dát něco absolutně bez nich. Osobně mi zde zde nejvíce vyhovovala vajíčka na jakýkoliv způsob a to řekněme v počtu 6 kousků, z čehož 4 žloutky zahodíte. Pokud se podíváme, kolik toto "jídlo" obsahuje bílkovin, pak dojdeme k číslu někde okolo 35g (ono toto počítat je dosti těžké, protože doslova každá literatura udává u vajíčka jiná čísla. Já se zde držím následujícího: 1 celé vejce 8 g, 1 bílek 5 g). Zasytí vás toto jídlo? Já myslím že ne, ale obsahuje skoro 3 gramy sacharidů, tak buďte rádi alespoň za ně:o)

2. jídlo - Nejlépe kuře a to třeba 150g (27g bílkovin, sacharidů zcela zanedbatelné množství, někde okolo 0,5g). Aby vám to chutnalo ještě více, pak se držte pravidla: nesolit a nekořenit.;-)

3. jídlo - A co sem... Kuře a vajíčka jste už měli, tak třeba rybu. Ideální je třeba nějaké filé (třeba v Delvitě mají filé z Aljašské tresky, co docela dobře chutná) a když si ho dáte 200g, pak z toho vydobudete 32g bílkovin a skvělých 0,2g sacharidů;-)

4. jídlo - Tak třeba tvaroh. Klasické 250-ti gramové balení (28g bílkovin, 10g sacharidů) a k němu malý jogurt (tím "malý" myslím 150g, které má 6g bílkovin a cca 12g sacharidů). Tímto jsme z tohoto jídla udělali největší sacharidový nášup v celém dni, celých 22g!

5. jídlo - Dál ale už na výběr nic moc nemáme, takže opět si dáme 150g kuřecích prs, 27g bílkovin (0,5g sach.)...

6. jídlo - ...a zde opět rybu. Říkáte, že to není vůbec pestrý jídelníček? Já vím, ale chcete být vyrýsovaní a bez tuku, ne? Takže 200g filé, 32g bílkovin a 0,2 sacharidů.

A je to! 187g bílkovin a něco okolo 25g sacharidů. Už vás slyším, jak se nyní ptáte, kam jsem schoval zbývajících 25g, vždyť jich mělo být dnes celkem 50! Já vím, že mělo a nezapomněl jsem na ně. Těch 25 g sacharidů vám nechám pro chvíli, kdy s tím vším budete chtít praštit. V tu chvíli si vezmete sáček piškotů a vezmete si jich právě tolik, aby to těch 25g sacharidů dalo. Matematiku nemám rád, ale zde jsem pro zajímavost spočítal, že jeden piškot má cca 1,3g sacharidů, tzn. vy si jich (čistě matematicky) můžete dát 19,25... To je přesně to množství, co vidíte na obrázku vpravo... No tak dobře, dejte si jich 20, ale víc ani o jeden!!!

Den 2 - 100g sacharidů

Jak jsem již řekl, nejhorší máte za sebou, nyní bude už jenom lépe. Jídelníček moc měnit asi nebudeme, i když jisté odchylky zde budou...

1. jídlo - Zde bych nechal zase ta vajíčka... 6 kousků, z čehož 4 žloutky zahodíte (35g bílkovin, 3g sacharidů).

2. jídlo - Kuře, 150g (27g bílkovin, sacharidů okolo 0,5g). Nesolíme, nekořeníme. Ovšem nyní přijde chvíle, na kterou jste se od včerejšího rána těšili. Půl sáčku rýže. Více skutečně ne, ale půl sáčku, tzn. nějakých 62,5g vám nyní rozhodně udělá radost. Kromě asi 7-mi gramů bílkovin tak získáte skoro 50g sacharidů, po kterých vaše tělo v tuto chvíli skutečně prahne.

3. jídlo - Stejně jako včera, filé (třeba zase z Aljašské tresky), 200g (32g bílkovin a zanedbatelných 0,2g sacharidů)

4. jídlo - Tak třeba tvaroh. Klasické 250-ti gramové balení (28g bílkovin, 10g sacharidů) a k němu třeba malý jogurt (tím malý myslím 150g, které má 6g bílkovin a cca 12g sacharidů).

5. jídlo - Dál ale už na výběr nic moc nemáme, takže opět si dáme 150g kuřecích prs, 27g bílkovin (0,5g sach.)...

6. jídlo - ...a zde opět rybu. Říkáte, že to není vůbec pestrý jídelníček? Já vím, ale co se týče rýsování, pak je nejlepší... Takže 200g filé, 32g bílkovin a 0,2 sacharidů.

A jsme opět na konci... Bílkovin jsme dnes udělali asi o maličko více, cca 194g, sacharidů něco okolo 75-ti gramů. A co těch 25 co zbývá? Však vy víte, ale pamatujte, ani piškot navíc!

Den 3 - 200g sacharidů

Dnes už bude vše v pohodě, 200g sacharidů už je vcelku příjemná dávka, takže byste už konečně mohli přestat být tak nervózní...;-) Jídlo dáme stejné jako v den 2, ovšem s tím rozdílem, že zařadíme o něco více rýže... (od této chvíle budu psát rozdíly jinou barvou, ať to nepřehlédnete)

1. jídlo - Vajíčka... 6 kousků, z čehož 4 žloutky zahodíte (35g bílkovin, 3g sacharidů).

2. jídlo - Kuře, 100g (18g bílkovin, sacharidů okolo 0,3g). Nesolíme, nekořeníme. A co k ní? Včera to bylo půl sáčku rýže, dnes si dáte celý, tzn. 125g. Cca 10g bílkovin a především skoro 100g sacharidů se vám určitě hodí...

3. jídlo - Stejně jako včera, filé (třeba zase z Aljašské tresky), 200g (32g bílkovin a zanedbatelných 0,2g sacharidů)

4. jídlo - Tak třeba tvaroh. Klasické 250-ti gramové balení (28g bílkovin, 10g sacharidů) a k němu třeba malý jogurt (tím malý myslím 150g, které má 6g bílkovin a cca 12g sacharidů).

5. jídlo - Dál ale už na výběr nic moc nemáme, takže opět si dáme 150g kuřecích prs, 27g bílkovin (0,5g sach.) a k tomu půl sáčku rýže, tzn. 7g bílkovin a skoro 50 sacharidů.

6. jídlo - Ryby vás asi přestanou mít rádi, ale co naděláte... 200g filé, 32g bílkovin a 0,2 sacharidů.

Den třetí je za vámi, bílkovin máte 195g, sacharidů 175g. Piškotů opět 20 kousků...

Den 4 - 250g sacharidů

Opět jsem téměř na tom samém co včera, opět jen s minimálními rozdíly...

1. jídlo - Vajíčka... 6 kousků, z čehož 4 žloutky zahodíte (35g bílkovin, 3g sacharidů).

2. jídlo - Kuře, 100g (18g bílkovin, sacharidů okolo 0,3g). Nesolíme, nekořeníme. 1 sáček rýže, 125g. Cca 10g bílkovin a 100g sacharidů se vám určitě hodí...

3. jídlo - Stejně jako včera, předevčírem a předpředevčírem, filé (třeba zase z Aljašské tresky), 200g (32g bílkovin a zanedbatelných 0,2g sacharidů)

4. jídlo - Tvaroh, 250-ti gramové balení (28g bílkovin, 10g sacharidů) a k němu třeba malý jogurt (tím malý myslím 150g, které má 6g bílkovin a cca 12g sacharidů).

5. jídlo - 150g kuřecích prs, 27g bílkovin (0,5g sach.) a k tomu další sáček rýže, tzn. 10g bílkovin a skoro 100 sacharidů.

6. jídlo - 200g filé, 32g bílkovin a 0,2 sacharidů.

Tak co dělá vaše váha? No pokud jste v prvním týdnu, tak by opatrně klesat mohla, pokud jste v týdnu druhém a dalším, pak jsou výsledky již určitě znát... Každopádně dnes jste si dali 198g bílkovin a skoro 225g sacharidů. Aha, už zase saháte po sáčku piškot, že? Jenže ono jich tam je už jenom deset... Není? No doufám, že jste si v minulých dnech nedali někdy více!!! Každopádně teď dojíte, co vám v sáčku zbylo, ale v žádném případě ne více!

Den 5 - 300g sacharidů

V tento den byste měli přidat dalších 50g sacharidů, což bych osobně udělal ranní snídaní, kde bych k vajíčkům přidal 50g ovesných vloček...

Den 6 - 400g sacharidů

100g sacharidů navíc, tyto dostaneme nejlépe z těstovin, ať je nějaká změna, a můžete si jich dát 100g, nejlépe jako přílohu k některému z masitých jídel.

Den 7 - 500g sacharidů

500g sacharidů, to už si žijete jako králové. Ranní snídani zvedněte na 150g ovesných vloček, těstovin přidejte na 150g. A nyní mě ještě napadá, že jsem zapomněl na zeleninu, kterou v rozumném množství (!) můžete konzumovat ve všechny dny...

A jsme na konci. Nyní, když si to tak po sobě čtu a když vzpomínám na sebe a na některé své kamarády, kteří tímto prošli, je mi jasné, že se jedná o maximálně náročnou věc a to jak po stránce psychické, tak i po stránce fyzické a v neposlední řadě i finanční. Ovšem zároveň se jedná o tu nejúčinnější metodu odbourávání tuků, o metodu, která funguje vždy a na každého, o metodu, která z vašeho tukem zalitého těla udělá na kost vyrýsovanou svalnatou postavu. Díky tomu, že držíme bílkoviny na tak vysoké hodnotě se nemá šanci svalová hmota odbourávat, zatímco díky hodnotám sacharidů bude tuk pekelně trpět. Pokud toto vše dodržíte a pokud zařadíte vhodný trénink, zaručuji vám (!), že se vaše postava skutečně velmi výrazně změní a to rozhodně k lepšímu!

Co myslím "vhodným" tréninkem zde rozebírat nebudu, každopádně by se měl skládat jak z anaerobního posilovacího tréninku, tak také z aerobních aktivit, kterých by tam nemělo být málo. Ovšem ono poznáte sami, co vám omezené energetické zásoby dovolí.

Ve výše uvedeném jsem záměrně vynechával jakoukoliv suplementaci a to proto, že jsem se jí chtěl věnovat krátce zde, v závěru. V celém průběhu sacharidového vlnění byste měli brát vitamín C (dával bych 100mg při každém jídle), pangamin (4-6 tbl. při jídle) a antioxydanty (mimochodem až do dneška jsem si myslel, že se píše antioxidanty, ale kontrola pravopisu mi tam hlásí chybu:-), třeba selzink, jeden denně. Ráno bych dal ještě před všemi jídly nějaký multivitamín a také bych to doplnil multiminerálovým preparátem. Vše toto je nutné, protože ta strava není tak pestrá, aby v ní bylo skutečně všechno.

Pokud se vám některá denní jídla nehodí do vašeho časového rozvrhu, pak můžete použít proteinové koncentráty, třeba od Promilu Laktofit, ale zde pozor na počítání sacharidů, protože Laktofit 70 jich má ve 100g celých 16g! Proto použijte buď v omezeném množství tento a nebo ještě lépe koncentrát 90-ti procentní!

A máte stále hodně peněz a chcete odbourávání tuků ještě více podpořit? Pak zkuste buď karnitin nebo HCA. Oba jsou k sacharidovým vlnám maximálně vhodné a rozhodně vám ulehčí práci. Naopak se raději vyhněte kombinaci ECA (efedrin, kofein a aspirin), protože i bez ní toho budete mít plné zuby. A zapomněl jsem ještě na BCAA, které se na ochranu stávající svalové hmoty také výborně hodí.

A úplně poslední věc, o které se zmíním, je voda. Denní minimum jsou 3-4 litry a to vždy a bez výjimky! Ono to ale poznáte sami, až budete mít hlad a nebudete moc nic jíst, pak vám i sklenka vody přijde k dobru. Mléko pijte raději omezeně, protože byste museli počítat s obsahem 4,6g sacharidů na 100ml tohoto bílého nápoje.

A to je zcela vše. Pokud se sacharidové vlny rozhodnete vyzkoušet, rozhodně to nějdříve s někým konzultujte, ideálně přímo se mnou e-mailem (nejlépe), protože každý člověk je jiný a každý bude mít trochu odlišné požadavky. Jak jsem již psal, je tato metoda sice maximálně náročná, ale výsledky jsou skutečně ohromující. Jediné co mi zbývá dodat, je popřát všem, kteří se rozhodnou začít, mnoho pevné vůle a vytrvalosti...


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.10.15:35Warysko - Dobrý den, moc mě to zaujalo a určitě bych to chtěl zkusit..
26.01.12:00Lukas82 - Vezmi si, že to byl pouze první týden a že jsi sacharidy j..
25.01.17:41Sakhal - Dobrý den, mám za sebou první týden sacharidových vln a po..
19.11.08:09Amisska - Podle váhy, kterou máš aktuálně :)
17.11.11:31monjur - Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Množství denního příjmu ..
15.06.15:52Veronika.H. - Dobrý den, je mi 23 let, mám sedavou práci (od 9hod do ..
06.05.17:26zuzka-dietka - Zabývám se sestavováním jídelničku pro sacharidové vlny a ..
29.04.15:17Amisska - Dobrý den, budu akční :) měla byh ooobrovský zájem, také p..
26.03.21:09Dennised - Dobrý den , rád bych se zeptal jestli by jste mi byl o..
02.02.23:27zuzka-dietka - ***
22.01.13:16ivusa - Zdravím,o sach.vlnách jsem četla hodně článků a chtěla byc..
17.11.22:45Hanka62 - Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli tu někde nenajdu jí..
02.11.10:04Hutys - Dobry den, je vhodny zde uvedeny jidelnicek na zhubnuti cc..
16.10.17:56Daska8 - Zdravim jsem 21 leta holka ktera musi dodrzovat dietu kde ..
25.06.19:16petra.s - Dobrý den, mám předepsaný redukční jídelníček na tři měsíc..
13.06.06:17M.J. - Dobrý den, měl bych obrovskou prosbu. výška 178cm, váha 8..
03.06.15:09Džouseff - Proč tady všichni pořád píšete, když na toto tady všichni ..
02.06.21:27Sglundis - Zdravi, prosim o prepocet na tyto telesne parametry: 192 c..
27.05.12:50Kate - Dobrý den, chtěla bych požádat o sestavení diety-sacharid..
18.05.08:46kacik - ahoj ,jak mam zacit pri 162 cm a 75 kg vahy s vlnou a co r..
11.05.17:29Deltana - Dobrý den, chtěla bych poradit, jak začít se sacharidov..
06.05.21:35MrSnow95 - Dobrý den Je mi 18 let a vážím momentálně 75 kg Měřím 1..
04.05.16:51WeweD - Ahoj, chtěla bych poradit, jak mám začít - 177 cm/ 54 kilo..
29.04.01:35Marek N - Tento clanok mi zmenil zivot.Skusil som tieto vlny pred ro..
28.04.21:39domino1 - Dobrý deň, mal by som prosbu či ste mi to vedeli prepočíta..
28.04.21:35bijanceskaja - Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či ste mi vedeli prero..
28.04.17:31samicka.d - Ještě se chci zeptat musím ty piškoty nebo je mužů vynechat
28.04.17:28samicka.d - Dobrý den chci se zeptat když prerusim vlny kvůli nemoci m..
23.04.17:40Džouseff - Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám začít? S normální..
18.04.09:50Kota - Není to zlé, ale mi se osvědčila nejlépe bez tukový dieta.
18.04.07:37Pavla36 - Dobrý den,četla jsem o sacharidové vlně,měřím 165 cm a váh..
16.03.20:00narr154 - Ahoj, chtěla bych se zeptat na sacharidové vlny, které by..
12.03.17:47palba - Ahoj, chcel by som sa opýtať, či je možné nahradiť piškoty..
04.03.11:51Michaelafit - Ahoj,chtěla bych poradit sacharidove vlny,mám 40 let,58kg,..
21.02.18:45alenmeg - ahojky, chtěla bych poradit. Mám 50 lett, 177 cm a nyní 85..
11.02.19:45Žirafka - Ahoj.chtela jsem se zeptat jak by mel vypadat prijem pri m..
05.02.13:15Tonka - Dobrý den, jsem gymnastka 18let, před soutěží potřebuji zh..
03.02.20:35Vlaďka - Dobrý večer, od ledna jsem začala cvičit a běhat, ale jíd..
16.01.13:36tranquilla - Dobrý den, bylo by možné mi vypočíst gramáž potravin na sa..
10.01.04:37Sharkom - Když už takovou dietu začnu,jak dlouho má trvat? A když b..
04.01.14:53Lukas1993 - Zdravím je mi 20 let cvičim 4 roky a cele ty roky jedu v o..
30.12.20:08Petr Baťa - Dobrý den,posiluju beru protein mám 180cm a 95kg chtěl byc..
29.11.13:56vipermm - Nemas zaco! Ono je lepsi delat dve vlny pak tam mas jenom ..
28.11.13:52BarčaH. - Super, moc děkuju. Hlavně za ten nápad přidat ještě jednu ..
28.11.12:51vipermm - Tak vidis ze to funguje. btw stranka www.kaloricketabulky...+1
26.11.16:25BarčaH. - Ahojky, drzim druhy tyden sacharidove vlny s hodne jednodu..
16.11.10:44h2144 - Sacharidove vlny jsou opravdu vyborne, nekolikrat sem je p..
04.08.17:01lenkahubne - Ahoj, vážím už docela DOST, nechci tady rozepisovat detail..
25.05.14:29NecasovaAneta - Muzu poprosit o meil?Jedu sacharidove vlny uz delsi dobu,a..
18.05.14:36Blanche - Zdravím, mám prosbičku, mohla bych taky poprosit o jídelní..
18.05.12:32LegallyBlonde - Dobrý den, chtěla bych si daný jídelníček vyzkoušet, ale..
17.05.09:46katkav - Zdravím, je mi 23 let, měřím 170 cm a vážím 57 kg. S váhou..
15.05.11:19neuTral - Zdravím, chcel by som sa opýtať, či je vhodné, ak by som n..
10.05.06:28Peter Ustinov - chodis do skoly? zvladas trojclenku??? kdyz pro 82 kilo p..
08.05.15:31mychal - Zdravím a mohl bych poprosit o přibližné přepočítání či al..
22.04.18:25Peter Ustinov - a co kdyby sis to upravila sama??? je to na borce co vazi..
22.04.16:58baska616 - Pekný den prajem mohla by som aj ja poprosiť upravené sach..
22.04.12:37Peter Ustinov - na jakou soutez se mam divat???
22.04.11:23BARBAR7 - Dobrý den.Touto cestou bych Vás rád požádal o sestavení sa..+1
10.03.15:03petra123456 - ***
10.03.12:50buldam - Ahoj , chci se zeptat kdy je vhodné jít na úplnou 0 sachar..
02.03.19:05Smile04 - kazda/y kdo tuprosi o jidelnicek nikdy nezhubne...vim ze t..
08.02.20:11Petey - a kolko platis?
08.02.19:40Pussycat - Dobry, chcela by som poprosit o zostavenie jedalnicku na s..
03.02.18:37Pavel95 - Sacharidové vlny jsou velice účinné. Dlouho jsem něco tako..
28.01.10:54mrzout - Dobrý den, je možné v přežíracích dnech (pá-ne) nahradit č..
15.12.14:06Sue1 - Dobrý den, ráda bych se dostala na váhu, při které se c..
04.12.20:41Toka Činčila - Dobrý den chtěl jsem se zeptat když vážím 67kg měřím 168cm..
27.11.21:23boltn406 - zdravím chtěl bych se zeptat zda vyjde tak kniha o které s..
11.11.16:56petra123456 - dobrý den, našel by se tu někdo, kdo by mi pomohl se sesta..
08.11.20:58janona - Mohu poprosit o jidelnicek, nevim si rady, merim 160cm, 59..
30.09.19:03monika2277 - dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o jedálniček mám 35r..
01.08.07:54Dzitro - ja reagoval na komentare :) na nic jineho.. a clanku jsem ..
31.07.21:49guruhonza - Tehdy si to ještě mohl dovolit, teď by se nestačil omlouva..
31.07.21:41jari - Nejvtipnější je ta přeškrtnutá věta v článku *1*
31.07.21:19guruhonza - Původně jsem se ho chtěl zeptat, jestli si třeba přečetl j..
31.07.21:17jari - Sranda tady co? :)
31.07.21:13guruhonza - :D
31.07.20:43Dzitro - Dobry den, chtel bych poprosit taky onejaky pestrejsi jide..
19.06.21:52DAKY_77 - Rozhodol som sa, ze by som ra vyrysoval a tak by som rad v..
18.06.18:59Sarky - ahoj bude mi 18let mam 184cm a 95kg posiluju uz pres rok.T..+1
24.05.20:39tanyusik - Tiez by som rada poprosila o nejake rady a jedalnicek:-)ma..-1
21.05.12:48hanaH - Ahoooj, chcela by som poprosit o jedalnicek, ak je to mozn..-4
19.05.16:55wiolinka - Ahojky, moc prosím o zaslání jídelníčku - Sacharidové vlny..
14.05.15:31Tomáš Exner - Sacharidové vlny jsou pro mě největší zlo...Raději jedu ko..+3
14.05.14:47Bielda - Zdravím vás lidi kdo jste si přečetli tyto sacharidové vln..+2
25.04.23:27cacina - Ahoj, je někde ten jídelníček pro holky, jak píšeš v úvodu..
30.03.18:13freefall11 - Ahoj, článok ma dosť zaujal a chcela by som Vás pekne popr..
23.03.22:33uncc - Kdyby někdo potřeboval jídelníček, mohu poslat.. Mám v sac..
24.02.16:25Stela - Dobrý deň, čítala som váš článok a chcela by som vás popro..
11.02.18:08anazuz18 - Dobry den , citala som o vasej sacharidovej diete ( vlny)...
12.01.12:15Natali925 - Ahoj, píšeš že by si mohol zostaviť jedálniček aj ženám. C..
06.01.15:20Janenis - Ahoj, v článku píšeš, že ženám pomůžeš sestavit jídelníček..
22.12.13:20Milans94 - Zdar, chci se zeptat jakym spusobem ma byt to kureči maso ..
14.12.19:56Popol - Zdravim neviem ci je to este aktualne ale chcel by som tut..
21.11.22:50simcca - Ahojky:-)v textu píšeš, že kdo by měl zájem z žen o sestav..
07.10.13:59Monokini - Ahojky, chtěla bych poradit jídelníček abych zhubla tak c..+1
28.08.12:20M.o.K - pekny clanek ale o tukach tak neni nic napsane...me by zaj..
11.08.18:44zdrkam - Správný mail je: kamuska.zdravuska@seznam.cz ..
06.08.22:23zdrkam - Dobrý den! sice je to už dlouho co jste tento článek napsa..
09.06.20:12jandzis - dobry den chcel by som sa opytat, ci by som si tie sachari..
08.04.14:27TUM - Ahoj opravdu mě zaráží, jak chce každý sestavit jídelníček..
31.03.20:40Andraska - Dobrý den, mohl by mi někdo sestavit jídelníček? Mám 160 c..
08.03.09:57Redes - Ahoj, chtěla bych někoho poprosit o pomoc se sestavením jí..
03.02.18:50Lucie Fajn - luciefajn@seznam.cz
03.02.18:49Lucie Fajn - najde se prosim nekdo,kdo mi pomuze s jidelnickem sachar.v..
28.01.09:55Lucie Fajn - zdravím Vás, mohu Vás požádat o radu? Jak zjistím,nebo kde..
07.01.18:21eMPedokles - zabudol som pridat e-mail (orth.kristian@gmail.com)
07.01.18:12eMPedokles - Dobry den, pred rokom som siel sacharidove vlny a za mesia..
26.12.11:59Schwabel64 - Dobry den, chtel jsem se Vas zeptat, kdy a popripade kde j..
13.12.19:24chaarliiee - Jaký je rozdíl v množství sacharidů během sacharidové vlny..
15.08.00:04patres1 - Ahoj chcel bych zacat efektivne cvicit ale potrebujem neco..
10.08.12:16Jandas13 - Dobrý den. Je mi 38, před dvěma roky mi našli vysoký tla..
04.08.02:14scorpio87 - Zdravim, neviem ci je este stale mozne poprosit o zostaven..
01.08.15:43DAVID.B - Ahoj, zacal bych tim ze jsem chtel ocenit to jak tady pi..
30.07.23:29oli.26 - ahoj :) chtela bych taky skusit tuhle dietu nejsem tlusta ..
23.07.09:17Zenny - Pro všechny, co tady pod článkem píšou, aby jim byl sestav..
22.07.22:32lina1978 - Dobrý večer, poprosila bych o jídelníček cca na 4 týdny. M..
21.07.19:44deina - Prosím taktéž o sestavení jídelníčku na 2-3týdny.Mám 157cm..
18.07.23:24Yanus - Ahoj...Prosím Tě o sestavení jídelníčku je mi 25, 184 cm, ..
12.07.15:42Despirius - Ahoj tak jako většinu ostatních i mě zaujala tato dieta.. ..
01.07.16:43Katinka998 - ahojte...viem že každý by chcel zhodit pár kíl a ja nie so..
27.06.19:20Johny43 - Zdravím. Vím, že tu každý píše, že by po tobě chtěl pomoci..
22.06.13:47Kachny - Ahoj, je možné zaslať osobný program priamo od Teba? výška..
21.06.18:25Katinka998 - dobrý den..chcela by som poprosit o vlastný jedálniček nak..
15.06.17:48tomy72 - Chcel by som vás požiadať či by ste mi nemohli zostaviť je..
06.06.10:26LucinkaLadynka - Dobrý den, velmi mně zaujala tato dieta:)Mám 160 cm, a ..+1
30.05.21:09konky98 - Dobrý deň, ak by to šlo poprosil by som si poslať upravené..
07.05.21:10Gippo - dobry den, mohol by som poprosit o zostavenei jedalnicka p..
18.04.11:20nicolas851022 - Dobrý deň, nikdy som nemal skúsenosti so sacharidovou vlno..
12.04.20:32svanda.jirka - Dobrý den, zajímalo by mě, jeslti se může v dietě i cottag..
26.03.13:43lenkaaa - Prosím o zaslání jídelníčku, Lenka 40 let, okolo 65 kilo a..
25.03.09:37princezna - Prosím o zaslání jídelníčku. Lenka 27 let, 163 cm výška, v..
17.03.23:23Ivoza - Dobrý den je mi 39.let trenuji 3X tydně mám 98kg měrim 178..+1
18.02.14:06katka22 - Dobrý den volám sa Katka a chcela by som poradiť niaky dob..
14.01.09:321Netro1 - Nazdar mohol by som otázku? sú uvedené gramy sacharidov ..
09.01.00:25Hnizdo - Nějak nechápu proč nesolit nekořenit, týka se to všeho a p..
07.01.12:02hooliganko - Dobrý den , cvičím normálně 4-5x týdně , jedu objem ale do..
06.01.18:23Lumposlav - jo a ještě jedna věc doporučuju jestli to myslíte vážně se..
06.01.18:18Lumposlav - Jmenuju se Dominik 16 let měřim 182 a vážil sem 99,6 kg ro..+1
05.01.15:12janavit - Dobrý den, moc Vás prosím o sestavení jídelníčku, je mi 2..
27.12.14:47kudrlinka - prosím o pomoct s jídelníčke.Mám 41.let, 170 cm a bohužel ..
11.12.20:41Ronnie - Novější článek o vlnách spolu s trochu lepšími jídelníčky ..
11.12.20:34ratan - Dobrý den Tato dieta mě opravdu zaujala, ale nějak neví..
28.11.23:44Fotrond - Dobry den, Chcel by som vyskusat sach. vlny ale mam pr..
01.11.23:58Jalnies - Dobry den, chtela bych vyzkouset sacharidovou dietu. Je ..
14.10.09:07MilunkaJ - Ahoj, je mi 26 let, měřím 158 cm a vážím 65 kilo. Můj cíl ..
23.09.15:16strunca - Ahoj jmenuju se Veronika. Je mi 18 let, měřím 163 cm a váž..
06.08.14:20sonicamp - Zdravim ja mam vyšku 183cm a vahu 95kg cvicim makam stale ..+1
23.05.14:00horst23 - Super dieta!! 7,5kg za týden většina z toho byla voda a tr..+1
04.05.16:54stivenrambo - O takto perfektne vypracovanej CKD som nikdy pretim nepocu..
03.02.11:35maja*** - Dobrý deň,čítala som vašu radu, čo sa týka sacharidových v..
26.01.12:17CIZOPASNIK - zalezi jaky mas priority, dietu ti ta trocha cukru rozhodn..
26.01.12:07Balador - jsem sportovec,zavodne plavu a potrebuju trosku energie na..
18.01.12:25bigcrazy - Neuvedla jsem důležitou věc! Ráda bych se dostala na váhu ..
18.01.12:19bigcrazy - Ahoj právě jsem četla článek o sacharidové vlně. Hodně mě ..
08.01.21:14Tomi88 - to snáď nemyslíte vážne, že vám niekto bude posielať tréni..
06.01.17:09Veru - ahoj,mohla bych poprosit i jídelníček(sacharidové vlny),je..
05.01.07:56nanna - ahojte, mohla by som poprosit nejaky tyzdenny jedalnicek n..
04.01.20:59Kettysek - Ahojky, potrebovala bych poradit s treninkem a jidelnickem..
03.01.00:11obok - Ahoj Ronnie...chtel bych vyskouset tuhle metodu...je mi 18..
10.12.17:20jari - Nevěděl jsem, že je zde nějaká linka pomoci. Umí vůbec vši..
10.12.16:01Y0G1 - Ahoj som tu novy a rozhodol som sa ze zacnem cvicit..mohol..
14.11.20:58Peca - tak si mezi cekanim na mail precti par clanku tady a mozna..
14.11.19:41astra6 - Ahoj Ronnie,od známé jsem se dozvěděl o sacharidových vlná..
26.10.17:10Tijsverwest - Ahoj. Chcel by som ta poprosit o pomoc. Mam 76 kg a 180 cm..
19.10.19:50Petey - Nazdar,som Petey a cislo uctu ti poslem po PM *1*
19.10.17:58vladola - Nazdar, potreboval by som upravit plan namna mam 185cm 95..
03.10.12:34radika - Ahoj Martine, chtela bych Te poprosit o pomoc pri sestave..
17.09.21:37Tom444 - Ahoj, Potřeboval bych nutně poradit a upravit tento plán n..
12.09.13:10jarek10 - ahoj. Potřeboval bych toto upravit. Měřím 190cm a vážím 92..-1
09.09.17:36lenusska - ahoj ronnie :) ctem tu tvuj clanek, a moc se mi libi :)....
05.09.18:38dawsons.property - Ahoj, potrebovala bych zhubnout10-15 kg. Zena 168cm/80kg. ..-1
03.09.14:07Pavel42 - Začněte hned,nač to pořád odkládat. K obědu můžete jíst..-3
02.09.21:53paGe.fraNk - Čau Martine, děkuju za skvělý článek a chtěl bych prosím p..
26.08.10:20kiwis - čau martine, potřeboval bych pomoct se sestavením jídelníč..
05.08.17:13total.science - no nesmis drzet dietu, musis zmenit stravovaci navyky, pri..
05.08.15:07paraplicko - jaké je optimální množství sacharidů a bílkovin při výšce ..
05.08.15:07paraplicko - jaké je optimální množství sacharidů a bílkovin při výšce ..
04.08.21:37golemko - Prosim jake je optimalni mnozstvi bilkovin a sacharidu pr..
31.07.19:00Camo - ahoj, videl som rozne programy sach vln. Niektore rastu ce..
31.07.11:06Voluntary - Ahoj, chtěla bych poprosit o program Sacharidových vln ..
25.07.07:57golemko - Prosim kae mnozstvo sacharidov a bielkovin by ste pri tejt..
20.07.13:41Toga - Ahoj, předpokládám, že váhy, které u jednotlivých jídel uv..
26.06.22:47Grumlok - Prosim vás byl by někdo tak moc laskav a napsal sem nebo n..
26.06.13:34zbynek67 - má reakce na výše uvedený článek : Měl bych několik pro mn..
20.06.19:12Grumlok - prosim vás byl by někdo tak hodný a napsal mi na e-mail st..
19.06.18:15wenny79 - Ahoj.Chci te pozdravit a podekovat.Tvuj clanek jsem cetla ..
17.06.13:13beast323 - Zdravim ta. Vidim ze tu mas dost prispevkov takze neocakav..+1
06.06.11:15redvous - Dobrý chtěl jsem se zeptat jak je to s pitím tekutin jesli..
05.06.22:40rabia - poradte ako si zostavit jedalnicek pre zeny pri vahe 95 kg..
04.06.00:15eXtronix - Dobrý den ... chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl měhem ..
26.05.22:12hanina79 - Ahojky,chtěla bych poradit jídelníček abych zhubla asi 1..
23.05.23:33leona20 - no nevím jak bych to řekla tlustá slabý slovo mám 173 cm a..
22.05.21:06Grumlok - chci se zeptat jak dlouho by se tohle mělo dodřzovat abych..
21.05.09:18rabia - dobry den ,chcela by som Vas poprosit o vzorovy jedalnicek..
19.05.17:36hranolka - Prosím o pomoc pri zostavení jedálnička pomocou sach.vĺn. ..
16.05.22:05blueblue - Ahoj,158cm/55kg. Potrebuji par kilo dolu,myslis,ze bys mi ..
16.05.09:43mmmmaaatttyyy - Ahoj, chtěl jsem se zeptat je jedno jake sacharidy počitam..
13.05.18:32Yaromirr - Ahoj, chtěl bych se zeptat¨, co by se stalo, kdybych jel s..
10.05.01:48wkxxx - co hovorite na pozitie laktozy ako rychleho cukru po cvice..
10.05.00:41Majec - zdravím, chcem vyskúšať tie vlny, len neviem presne kolko ..
02.05.20:18Juice2 - Informaci tady mas prece plno. Sacharidove vlny jsou mozna..
02.05.16:46Broskvicka - Ahoj, mam 170cm, moje váha je bohužel 94kg. Ráda bych s tí..
01.05.11:32diamond01 - dobry den mam 183 cm a 81kg chodim cvicit do posilky 2 kra..
29.04.17:37metalrider - z toho tvarohu mám obavy,valil jsem ho do sebe před dvěmi ..
26.04.18:00jari - Ten tvuj \"proťak\", pokud to je protein, neni žadnej supl..
26.04.16:59toxos - prosim ťa chcem skusiť tieto vlny ale suplementujem proťak..
26.04.16:46Grumlok - vážím 75 kg měřim 182 cm ale chtěl bych mít svalnatou post..
26.04.16:44Grumlok - Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jak dlouho bych měl dodržov..
24.04.07:20metalrider - zdravím,je nutné při sacharidových vlnách vyloučit hypoton..
21.04.13:35greta - Ahoj, v článku jsem psal, že pokud to chce vyzkoušet nějak..
13.04.22:39J.a.m.e.s.o.n - Ahoj Ronnie. V článku jsi psal, že kdo by měl zájem vlny v..
10.04.20:47FRANKZANE - Chcem Ťa poprosiť o vypracovanie plánu sacharidových vĺn.M..+1
10.04.18:37Kefaragas - ahoj ronnie ja mam 90 kg a chcel by som schudnut na takych..
10.04.18:30Kefaragas - ahoj ronnie ja mam 90 kg a chcel by som schudnut na takych..
21.03.15:29KAPITANTB - Dobrý den, je mi jasné, že jste den co den zahlcen pod..
17.03.22:35resiro - Dobrý večer. Chcem vás poprosiť o vypracovanie programu. M..-1
12.03.10:04banik74 - dobrý den,vážím 117kg měřím 192cm,užívám Elite Whey Protei..
12.03.07:09bofc03 - dobry den vazim 105 a merim 189 poradite mi jak rozdelit s..
09.03.23:51kanda - Mam vysku 164cm,vaha100,som 50 zena *24*
25.02.14:48kudiny - Ahoj vazim 90kg vyska okolo 181, chcel by som zhodit aspon..
21.02.22:15Mardoc - Zdravim Ronnie, pises ze paty den si mam vzit pouze 50g ov..-1
10.02.17:14zbynce - zdravím mám po objemovce kdy jsem při 183 cm nabral na sko..
01.02.18:38kondyc - Dobry den Ronnie.Chci poradit jak by mely byt sacharidy u ..
10.12.15:11heglos - No ja som napr. dal sachry nevydrzal som to viacej ako 3 t..
26.10.15:55janahavelkova - Dobrý den. Pokud ještě reagujete na tu přehršel dotazů.., ..
04.10.22:4718934ever - Dobrý den! Chtěl bych moc poradit s tou vlnou mám 176cm 76..+1
18.09.13:45paralela - help, prosím doufam že ještě na tunu těchto žádostí reaguj..
30.08.22:22Simon_Sez - Dobrý den, četl jsem tu že vám už mnoho lidí psalo o radu ..
08.08.23:26katty - Dobry den, prave jsem si precetla Vas clanek o sacharidov..
27.06.20:45 - Zdravim Vas,mam jednu otazku,plati jedalnicek pri sacharid..
05.06.17:13babovka - A co bych tu měl psát kloudného? Třeba komentovat tvoje bl..
05.06.17:10babovka - Mr. komplex je podle mně ten, co nevystrčí hlavu z baráku ..
05.06.17:10babovka - Mr. komplex je podle mně ten, co nevystrčí hlavu z baráku ..
05.06.09:09Borg - Kašli na něj. Ten "mr.komplex", chce jen prudit,..
05.06.09:01Andrew - co ty si za mamlase to by me zajimalo, pod kazdym clankem ..
05.06.08:53Borg - Koukám, že tu máme nového "specialistu"... :-6 :..
05.06.06:01babovka - ostřílený hardcore kulturista promluvil. letos v přípravě ..
04.06.23:04Andrew - cykluju sachry jako vsechno instinktivne, pac jakmile telo..
04.06.21:28Micro41 - Jj, je to docela sranda po nadupanym sedmym dni jet zase n..
04.06.20:25freeman87 - Po siedmom dni to mam zas opakovat? ze zas zacnem od 50g..
04.06.15:09LenkaL. - ....neblázni to je hrozná podváha :-!
04.06.15:09Andrew - ono to takhle za chvili prestane fachat taky...jde o to ab..
04.06.14:00mala-vavrice - přijde ti to nesmyslný správně, v sacharidových vlnách jde..
04.06.06:56babovka - čoveče kdo tě nezná ten by si mol myslet, že něčemu rozumí..
04.06.06:50Borg - To je dost individuální... Někdo vlní pravidelně, praktick..
04.06.06:33Borg - Když se chceš zbavit tuků, tak jak moc logické ti příjde p..
03.06.22:13TeQuiero234 - Zdravim Te, je mi 17 let a cvicim uz asi 1,5 roku. A kedz..
30.05.16:31Micro41 - Jak je to s tuky? Uvedu příklad: v Lidlu prodávají Hamburg..
27.05.01:09Neolker - Můžu prosím požádat o "sach. vlnu" na míru? Moje čísla jso..
21.05.21:44Conan - ze vy si z Ronniho delate prdel schvalne :-6
21.05.21:23léblík - Takže čau Jmenuju se Petr .Je mi 16 let měřim 175 cm a váž..
19.05.12:42PetrSikora - http://www.ironfactor.com/viewtopic.php?t=251
29.04.00:57Topděfka - protoze ronnie nema nic lepsiho na praci nez delat vam jid..
28.04.23:19malond - ahoj, chtel bych poprosit o stravovaci program. jsem 184 v..
25.04.21:41Mardoc - Mohl bych take poprosit o stravovaci program na tyden nebo..
25.04.21:38anastacia - ja merim 170 a mam 50 kilo, ale chtela bych schodit 3-4 ki..
19.04.18:36peter149 - 5 mesiacov som bol v objemovke a dost som pribral aj na br..
11.04.18:26jaba - Dobry den,Ve vasem clanku sacharidove vlny pisete,ze je mo..
08.04.10:42richard lipnicky - Pomuze mi nekto s otazkou,jak mam pokracovat po tom sedmom..
01.04.18:14pajalka - ahoj,mohu tedy poprosit o divci verzi?? 178/60, trenink 2d..
30.03.18:58HAJTAUR - Tuk se odbourává z celého těla,musel bys vydržet hodně dlo..
30.03.17:38Micro41 - Kdybysi sem byl docela tlustej, pak se mi značně podařilo ..
07.03.15:48Tomíkk - a vadilo by kdybych to přeházel??
06.03.23:20ab - Tak to teda budes muset:-))
06.03.21:16Tomíkk - potřeboval bych vědět jestli se da sachridová vlna nejak o..
04.03.18:32Martin F - Jsem 195 cm vysoký a v současné době vážím 122kg Za posled..
03.03.00:09bob.s - Prosím o poslání jídelníčku zhubnutí 9kg sacharydovou vlno..
30.01.17:23Cubiq - Zitra zacinam SV pri 181/90 tak jsem zvedavy jak to pujde,..
26.01.22:45FilipJ - Chtel bych poradit merim 180 cm a vazim 78 kg,je mi 16 le..
20.01.08:25HAJTAUR - :-9 :-9 :-9 ,po čtrnácti dnech 10 kg dole,tak jedu dál,je ..
19.01.10:31Emperor - Zbavovať sa tuku pri začínaní cvičenia je p***** ako svet ..
18.01.21:42Montego - Ahoj Ronnie. V pondělí jsem začal s vlnama a musím říct, ž..
11.01.16:46Emperor - keby som nepotreboval úplne vyrisovať ale len odbúrať nadb..
11.01.16:46maria - Tú kávičku mám aj ja, mne pohoda obj.končí, tak aj fajnotk..
11.01.16:08Borg - Když myslíš... ;D Ale já si jdu dát kávičku s oblibenými B..
11.01.14:08rinaldino - No vysad konecne ten koks a o dobrou naladu a vitalitu ryc..
10.01.19:02Monsterbad - Nemusíš:-) Jídla mám dost a dost, proteinů i tuků, jsem no..
10.01.15:11maria - Tak to Ťa obdivujem a myslím to úprimne.
10.01.14:19Monsterbad - mám nulu (teoretickou) 2 měsíce v kuse a jsem vitální a má..
10.01.13:46maria - Tie dni keď sú nulky sú naozaj strašné, a ak je tam ešte t..
10.01.11:46Borg - Co vím tak, příliž soli zadržuje nadměrně vodu... A tím i ..
10.01.10:27HAJTAUR - Ahoj Ronnie.Je mi 28,měřím 188 a vážím 115,kolem pasu 105,..
27.12.23:54Radek Nováček - Chci skusit sacharidové vlny no ale moje osobní údaje sou ..
25.12.17:32FrankB - Mam zaujem vyskusat sacharidove vlny.Vaha okolo 70 kg,vysk..
18.12.17:26Gastor Troy - Dobry den. Chtel bych poradit ohledne sacharidovych vln. M..
05.12.21:11zajaja - zdravím,je mi 18 let,měřím 184cm a vážím 93kg.takže mám ce..
24.11.10:23Teech - ahoj ronnie,mám takový problém.Měřím okolo 173cm a vážím 7..
09.11.20:46Quck - Ahoj Ronnie, od známého jsem se dozvěděl o sacharidových v..
31.10.16:28mala-vavrice - ahoj ronnie, miluju fitko a sport a vsechno co se tyce spo..
29.10.11:02Churchil - Ahoj. začal jsem dodržovat vlnění ale zajímá mě jestli jé..
26.10.20:06freebull - Ahoj ronnie je mi 17let a uz kdysi jsem cvicil mel jsem su..
22.10.11:34CR3CK3R - ejste oprava k memu clanku cvicim neco pres rok a pul ne p..
22.10.11:33CR3CK3R - Ahoj ronni je mi 17let a cvicim neco pres pul roku za tu d..
18.10.20:40Sadalmelika - Hallo Ronnie, ja bych mela zajem o navod jak delat sachar..
15.10.18:09dorian - pritelkyne by chtela vyzkouset sacharidove vlny,tak bych t..
26.08.16:07Draperr - Mam 24,170cm,84Kg.Cvicim pravidelne 6 rokov. Este by som c..
25.08.20:52sona.bendova - Ahoj, mám dotaz. Měřím 159 cm a vážím 49 kg. Ráda lezu po ..
03.08.09:44Yggi - četla jsem článek o sacharidových vlnách. Měřím 164cm a vá..
19.07.17:47Pája K - na vašich stránkách jem našla článek o sacharidových vlnác..
17.07.21:09Draper - Bossicek: Tak nesed u toho complu a obcas vyvenci i zadek...
17.07.15:34riadok - komu presne mozem napisat nieco z mojich dotazov ohladov t..
17.07.11:16Topděfka - https://forum.ronnie.cz/search.php
17.07.09:48bossicek - Ahoj, dostal jsem tip na tento zpusob hubnuti... je mi 2..
16.06.22:31h2144 - jen me napada jak se ty vlny drzi - po prvnim tydnu jdu za..
04.06.21:13Palestra - zalezi od toho ci si spraseny alebo nie. musis vediet sam ..
04.06.16:56filip007 - Ahoj,tento clanok ma velmi zaujal...mam 4mesiace pred suta..
31.05.23:54collapse - Ahoj! Tenhle článek už je tu hodně dlouho.Před dvěma rokam..
20.05.13:36Biff - Ahoj, chtěl bych začít s vlnama, ale mám menší problém, je..
11.05.09:22hrki - pises ze hrozna dieta a neviem co, myslim ze kazdy co skus..
30.04.11:44Wreis - Ronnie...moc se mi tvoje tzv"dieta" libi, už dřív jsem cht..
12.04.22:28Dr.Buchec - Ronnie muzes mi prosim odpovedet na mail Dr.Buchec@seznam...
10.04.15:26Dr.Buchec - Může se brát k tehle dietě creatin? A chci se ještě zeptat..
17.03.20:13D.Dorota - Zdravím Vás, zaujal mě Váš článek a jak jste psal, že by j..
25.02.16:31Vita Kropjok - Ahoj ronnie ,cvičím už asi tak tři roku ,ale ještě nikdy j..
22.01.21:12FLY - Happaku, Já jím sacharidy hlavně ráno ve formě piškotů (ně..
22.01.11:37happak - no, popravdě asi nečekám zrovna nejrychlejší odpověd..ted..
07.01.10:56jojok - zda sa, ze si tu vymienaju skusenosti iba citatelia :) cit..
05.01.19:31Majka - Sekce pro dívky - článek Sacharidové vlny.
05.01.19:21Conan - smerujte spise do fora, sekce zacatecnici.
05.01.18:54kristina - Ahoj Ronnie...merim 175cm a vazim 66kg....kdysi jsem si dr..
21.12.17:46Pepko - Ahoj ronnie ja teraz trochu experimentujem pretoze chcem z..
16.07.07:22Missan - Končím. 7 kilo dole... Samozřejmě, i něco té hmoty padlo b..
23.06.12:44Missan - Mám se sacharidovými vlnami vcelku problém.Nějak mě přepad..
16.06.15:58Missan - Zaujalo mě to, navíc mi známý říkal, že se mu na tomto sys..
10.06.09:14Miki1 - Ahoj, chcem sa spytat ako by sa dal odburat tuk zo spodne..
01.06.10:09martin kosina - Cau Ronnie, rad bych vedel jestlli mi muzes poradit s pris..
29.05.09:57CitnaltA - Zdravím! Opravdu mě zaujal článek na sacharidové vlny a je..
23.05.17:05bla,bal - tenhle článek je dost zajímavej a popravdě tohle sem doost..
10.05.16:18moneta - Cetla jsem tvuj clanek a vzhledem k tomu,ze se pravidelne ..
31.03.13:39edulis - Zdar, zní to zajímavě. Mám tři dotazy. Co pít (mohu i n..
09.03.15:43Honza - no četl jsem jen kousek ale docela se mi to líbí a myslím ..
02.03.21:57Petr - AhojRonnie,měřím 172cm a váha se pohybuje mezi 71-72kg.A m..
13.02.18:05moll - "Kulturistika pod mikroskopem" se dá "rozumě" shodit první..
12.02.20:16VLK - Měřím 184cm a vážím 84kg. Chtěl bych se zeptat kolik týdnů..
10.12.14:47pet - otázky směřuj ronniemu ,ne sem.
08.12.17:46moll - Začal jsem v nízkokalirické dijetě už 3 měsíc (-17kg) a ta..
14.07.20:49Y2K - Hele nahore pises,ze nejhorsi to je ve dnech s nulou,ale v..
07.06.01:10tata Pospa - Proč nejsou vidět odpovědi na otázky v týhle rubrice? Poku..
07.06.00:59tata Pospa - Dobrý den, Měřím 191cm/108kg někdy i víc. Chtěl by sem zh..
29.05.18:29Ronnie - Pište prosím takovéhle obecnější dotazy do diskusního fóra..
21.05.22:55termix - je to blby ale tady asi nic nepomuze, :-) vrsek hubne prvn..
13.05.12:29Kačka - ahojky, z reakcí na článek mám smíšené pocity, jsem na tom..
11.05.17:19Jitka - Jo,ještě musím dodat,že cvičím různé partie,střídám aerobn..
11.05.17:17Jitka - cvičím 5x týdně v posilovně.Na začátek 30 min.kolo nebo bě..
09.05.07:24anonymní - Čau Ronnie, píšeš, že poradíš, tak to prosimtě zkus. Drží..
04.05.22:17Martini - TOM: PLS a jak u toho cvicis? :) a jidelnicek podle origin..
03.05.13:33Tom - Tak uz 3tydny jedu tuto dietku vazne to de schodil sem 8,5..
02.05.01:04sportmag - Da sa pocas toho ucit na skusky ???
28.04.21:47anonymní - Clanek "Sachridova vlna" me velice zaujal. Jiz 4 mesice pr..
23.04.20:53Looca - Ahoj Ronnie, se zájmem jsem si přečetla tvůj článek a mys..
11.04.15:24Gajditom - Chtěl bych na ně od pondělí nastoupit ale potrebuju vedet ..
11.04.08:34Marcela - nevypadá špatně.Taky to zkusím.
08.04.16:23DAREK - Hmm,tak jsem si vyzkoušel dva týdny téhle diety a je to fa..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie