Reklama:

Heroes Race: S traktorovou pneumatikou na Lysou horu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Spolek Hrdinové, organizátoři extrémního překážkového závodu Heroes Race 2015 v Hradci nad Moravicí, uspořádal předminulý víkend unikátní výšlap na Lysou horu. Unikátní? Ostatně posuďte sami. Už někdo někdy vynesl 70 kg vážící traktorovou pneumatiku na vrchol Lysé hory?

Cíl výšlapu byl jednoduchý - prožít skvělý sportovní den v dobré společnosti a propagovat poselství závodu Heroes Race. Jaké? No přeci: "V každém dřímá hrdina!" Zapomeňte ale na vyumělkovaného a vysportovaného hrdinu. Skutečný hrdina je někdo jiný.

Hrdina je ten, kdo se nebojí čelit výzvám a je připraven stokrát spadnout a stokrát vstát a jít dál. Tito hrdinové přišli na víkendový výšlap a takoví přijdou na závod Heroes Race. Výšlapu se nakonec zúčastnilo 15 lidí. Dorazivší odvážlivci se vydali z Ostravice po notoricky známé, avšak jednoznačně nejkrásnější, červené turistické trase. Červená měří 8,5 km a nabízí překrásné pohledy směrem k Radhošťskému hřbetu a Ondřejníku. Ostatně není divu oblíbenosti červené trasy mezi turisty.

Začátek dubna se na Lysé hoře stále nese v duchu zimy. Zatímco u úpatí hory panuje suché a slunečné jarní počasí, o několik stovek metrů výše stále leží souvislá sněhová pokrývka.

Úvodní třetina červené trasy vede po asfaltové cestě, což válení pneumatiky při cestě na vrchol usnadňuje. První úsek proto dostal za čest zdolat sličný čtyřčlenný dívčí tým.

Před začátkem kamenité horské cesty vyvstala otázka, jakým způsobem pneumatiku vlastně dostat nahoru? Pneumatika není batoh, který pohodlně dáte na záda. Velký hladký obloun, jako je pneumatika, se špatně drží a především člověk musí neustále bojovat s rovnováhou a koordinací. Avšak nikdo nečekal, že to bude snadné, a ani nechtěl, aby to bylo snadné!

Pneumatiky se zhostila první čtveřice borců, která si pryžový 70 kg těžký náklad položila na ramena. První stovky metrů šlo vše dobře, ale komplikace nastaly se začátkem sněhové pokrývky. Sníh, led a zužující se vyšlapaná cesta začaly výstup ztěžovat.

Ostatně nést pneumatiku ve čtyřech lidech (později z "organizačních důvodů" ve třech) na úzké cestě, šlapat ve sněhu a přitom sklouzávat, to není legrace. Na druhou stranu ten, kdo viděl spokojené a usměvavé tváře zúčastněných i přihlížejících, musel vlastně uznat, že legrace to byla.

Samozřejmě nesení traktorové pneumatiky neuniklo pozornosti procházejících turistů. Někteří si podivuhodnou skupinku fotili, někteří povzbuzovali, někteří se jen usmívali. Dobrá nálada se přelévala sem a tam a žádná trudomyslnost rozhodně nehrozila.

Každopádně uprostřed došlo ke zradě, ledová pokrývka v prudkém kopci neumožnila nést pneumatiku na ramenou. Bylo třeba použít popruhy a z pneumatiky udělat sáně. Led, kopec a nepohodlí nemohly rozhodně nikoho zastavit.

U konečné, nakolik stovek metrů dlouhé "cílové rovinky" se opět dostalo ke slovu nesení na ramenou. Jde přeci jen o důstojnější způsob. Na ramenou se přeci nosí vítězové, tahají se lidé, kteří nemohou! A na kopec šli samí vítězové!


Do konce dubna platí zvýhodněné vstupné na závod Heroes Race!

Aktuální informace najdete na oficiálních webových stránkách závodu Heroes Race nebo na oficiálních facebookových stránkách závodu Heroes Race.

Případní zájemci se mohou registrovat přes portál Ticketstream.cz.

Navštivte náš kanál YouTube, kde se můžete podívat na některý ukázkový trénink kondiční přípravy na Heroes Race.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra