Reklama:

Jak prožívala Jana Sládková závod Ironman v Klagenfurtu?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Jana Sládková se zúčastnila závodu Ironman v Klagenfurtu. Trénuje pod vedením Marcela Brože, je účastnice RunPremio tréninků a také se u RunPremio obouvá. Vy si nyní můžete přečíst rozhovor o náročném triatlonu Ironman.

Jani, obrovská gratulace za zdolání Ironmana v Klagenfurtu. Jaký z toho máš pocit?

Ahoj, zdravím všechny, kteří na mě mysleli a drželi mi palce. Mám obrovskou radost, atmosféra takhle velkého závodu je asi nesdělitelná.

Prozraď nám časy jednotlivých disciplín.

Plavání se povedlo za 1:08, kolo za 6:13 a běh za 4:43 + depa, celkem 12:08.

Jak vypadal tvůj den před Ironmanem, měla jsi tam nějakou podporu?

Přijeli jsme s manželem už v pátek. Večer jsem se snažila jít brzo spát, ráno šup do vody asi 20 minut, rozběhat se také asi na 20 minut, pořádně protáhnout a hurá na snídani. Potom začal předzávodní stres, rozprava byla už v deset a trvala skoro hodinu. Tam už byli všichni ve sportovním, jenom já v sukni a s kabelkou... Od dvou do tří jsem měla podle startovního čísla ukládat kolo a věci do depa. Potom procházka, večeře a asi v deset do postele.

Jak jsi na tom byla s psychikou před závodem? Bylo klidné spaní?

Hrůza, jsem plašan.

Kdy jsi měla při závodě největší krizi?

Při běhu krize přicházejí vždycky, ale největší byla na třicátém kilometru, tam jsem si připlácla na krk včelu a dostala žihadlo, chvíli asi fungoval adrenalin, ale pak se mi začalo dělat špatně a točila se mi hlava, to už jsem měla do cíle posledních pět kilometrů. Tam jsem se opravdu bála, že nedokončím. Na občerstvovačce jsem si dala na krk led a nějak jsem se i rozeběhla.

Kolik jsi spotřebovala výživových doplňků a které to byly?

Před závodem 2x Pre Sport od Enervitu další hned po plavání. Na kole od firmy Power Bar pytlík Gel Shots a energetickou tyčku, 2x Enduro Snack Nutrend a sušený ananas. Banány a pití jsem si brala na občerstvovačkách. Na běh gel od Enervitu a pak už byl trošku problém, protože jsem si nést svoje gely nechtěla a předpokládala jsem, že je dostanu. Na občerstvovačkách byla spousta gelů, ale všechny jen rychlé cukry s kofeinem (dobré tak na posledních pět až osm kilometrů). Tak jsem pila ionťák a vodu, zkoušela jsem banány i meloun, ale po tom mě bolel žaludek.

Bereš to jako největší sportovní úspěch v životě a motivaci pro zdolání dalších obdobných závodů?

Tak to v každém případě.

Jaký je tvůj další cíl?

Chtěla bych si ještě zlepšit čas na maraton.

Na facebookových stránkách RunPremio je tvoje fotka s nadpisem "vyjetí po závodě". Přicházely nám ohlasy typu "proboha, proč ta Jana ještě sedá po tak náročném závodě na kolo". Vysvětli fanouškům, proč a za jakým účelem se to provádí.

Po závodech je potřeba svaly zahřát a protáhnout, urychluje to regeneraci. Tohle byl trochu jiný případ, sice jsem se měla hýbat, ale takhle si to Marcel asi nepředstavoval. Den po závodě jsem plavala a protahovala a v úterý jsme se vraceli domů. Cestou jsme si udělali výlet na Grossglockner, je to úžasná, nádherná hora a stojí za to si ji vyjet na kole (i po závodech). Z Heiligenblut krásným údolím asi 20 km. A když si vezmete do kapsy mrkev, tak můžete nahoře krmit sviště.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra