Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Margita Zámolová - rozhovor
před MS juniorů a masters 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2013 - 24. - 28. 10. 2013, Mongolsko
Češi před MS juniorů a masters:
Michal ŠidíkMarek VomáčkaMiroslav MrázJean Marc Schuttrumpf • Jana Bendová • Margita Zámolová
sraz odlet české výpravy

Info z MS juniorů a masters:
první zprávyprezentaceden 1 + foto - 2 medaile! den 2 + foto - bronz! banket

 


Daleký mongolský Ulánbátar o nadcházejícím víkendu bude hostit letošní ročník Mistrovství světa juniorů a masters. Na soutěž se chystá odcestovat také šestičlenná česká reprezentační výprava, k jejímž členům bude patřit i bodyfitnesska Margita Zámolová. S jakými pocity se na cestu do střední Asie chystá, Vám přiblíží následující krátký rozhovor.

Ten doplňujeme o fotografie z objektivu Josefa Adlta, které Margitu zachycují při jejím zatím posledním soutěžním vystoupení na amatérském Arnold Classic Europe.


Margito, letos za sebou mátě již dva starty na velkých zahraničních mezinárodních soutěžích. Jak na mistrovství světa žen, tak ani na Arnold Classic Europe to v nabité konkurenci nevyšlo a zůstala jste před branami finále. Věříte, že na Mistrovství světa juniorů a masters finálové umístění již přijde?

Margita Zámolová na Arnold Classic Europe 2013

Ano, věřit můžete, ale v tomto případě Vám to nepomůže. Před každou soutěží jsem udělala maximum, co jsem mohla, jak s výživou, tak v posilovně. Rozhodování je relativní a vždy záleží na lidech - na rozhodčích. Naštěstí existuje hodně fotografií ze všech soutěží, které ukazují formu a srovnatelnost či nesrovnatelnost se soupeři. Za tak krátkou dobu se víc nedalo stihnout. Umístění je někdy také k zamyšlení. Někdo třeba má v kategorii čtyřiapadesát lidí, jako se to stalo Slávkovi na Arnold Classic Europe (nás bylo dvaadvacet), někdo jenom třeba sedm nebo pět. Pak chutná finále trochu jinak. Důležité je vždy vědět, že jsem udělala maximum, co jsem mohla, aby forma byla co nejlepší!

Co vám vaše předcházející soutěže napověděly o tom, na čem musíte nejvíce zapracovat, abyste se ve výsledkových listinách posunula výše? A dají se některé změny udělat i během dvou týdnů, které od sebe Arnold Classic Europe a nadcházející světový šampionát dělí?

Tyto soutěže byly velice důležité a naznačily, že forma nebyla nejhorší, že jsem se neztratila mezi světovou špičkou. Určitě budu muset zlepšit do jara nohy a lýtka. Vršek možná bude potřebovat trochu dodělat symetrii a v některých partiích hlubší definici.

Za dva týdny se zázrak skutečně nedá udělat, ani to nikdo asi nečeká. Na mistrovství světa v Mongolsku budu soutěžit v kategorii masters, což bude poprvé, a proto to zase bude nová zkušenost.

Jak se vlastně těšíte do Mongolska? Myslíte, že si tam najdete čas, abyste si prošla město?

Moc času na velké prohlídky či túry tam asi nezbude. Pokud se nám povede rychlá prohlídka hlavního města a Národního muzea mongolských dějin, tak to bude až až. Hlavně se tam těší manžel, který se zajímá o historii. Něco tam stihneme určitě, Řím to není... (smích)

Máte už nyní další konkrétní soutěžní plány, nebo o nich budete uvažovat až po návratu z Mongolska?

Letos to bude poslední soutěž. Na jaře pravděpodobně začnu mistrovstvím republiky, a pokud se nominuji, tak Evropou. Záleží na tom, jak se bude vyvíjet celá příprava. Pokud to bude bez problémů, tak zkusím i něco v zahraničí.

Najdete si čas sledovat profesionální scénu? Máte mezi profesionálkami nějakou svou oblíbenou bodyfitnessku?

Kromě soutěží, na kterých se objevuji a koukám kolem sebe, moc času a možností na sledování dalších scén není. Líbí se mi například maďarská závodnice Zsuzsanna Toldi, která se stala absolutní vítězkou letošního Arnold Classic Europe. Měly jsme možnost krátce spolu mluvit maďarsky a kromě společného focení jsme si vyměnily kontakty. Pokud je někdo lepší, ráda se nechám inspirovat a poradit, pokud se mi to hodí do přípravy.

Je někdo, komu byste chtěla touto cestou poděkovat?

Především bych chtěla poděkovat své rodině, že to se mnou vydrželi a že tolerují moji "dietní náladu", což někdy není úplně jednoduché. (smích) Naštěstí je to letos poslední soutěž. Jinak děkuji všem, kteří mi pomáhají a podporují mě, ať už dobrou radou, nebo finančně.

Bajartaj. To je mongolsky na shledanou. (smích)

Margitě Zámolové děkujeme i touto cestou za rozhovor a přejeme jí, aby jí závody v Mongolsku vyšly podle představ!


Margita Zámolová na Arnold Classic Europe 2013 na fotografiích Josefa Adlta


Foto:
Josef AdltSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie