Reklama:

Anabolizéry - suplementy
s anabolickým účinkem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které větší část čtenářů považuje za kvalitní:
+3 hlasy vyttek - Dobrý den, Bylo by možné do tohoto článku (i do budoucích..
+3 hlasy EddieCz - ze prakticky zadna z uvedenych latek nema z hlediska vyraz..
+3 hlasy TIGR - jen jestli Ti tam nefunguje spíše to placebo jako mnohým d..
+2 hlasy RavenStalker - Obvykle bývají obdobné články na mnohem lepší úrovni a to ..
+2 hlasy vyttek - Sice děkuji za doplnění literatury, ale pokud autor publik..

Hodnocení: 0
Shadoww
Vloženo: 20:25:53, 08.11.2012 | profil autora
Je to dost možné, byť rád nakupuju z USA, ačkoli mě už jednou celníci vyfa*oval...kvůli melatoninu Byť letos jsem z nich čerpal převážně jen DAA, měli jsme s manželkou jiné plány. Úspěšné, už máme vybranou porodnici .

Hodnocení: 0
EddieCz
Vloženo: 23:01:19, 07.11.2012 | profil autora
Zda se, ze cerpame ze stejnych zdroju

Hodnocení: +1
Shadoww
Vloženo: 21:06:02, 07.11.2012 | profil autora
...pokud neco opravdu funguje, je to zakazany, nebo na predpis

...a nebo `research only` ale ps

Hodnocení: +1
Shadoww
Vloženo: 21:03:55, 07.11.2012 | profil autora
No, praxe je taková, že normální Brit se na tribulus vykašle a vezme AI ála formestan, arimistan nebo 6-bromoandrostenedion a přidá čistě přírodní doplněk typu DAA, bulbine, resveratrol a pod, klidně je použije jako plnohodnotnou PCT a ještě si to potvrdí krevním testem. Formestan se dá zpochybňovat asi jako anastrozol. Legální 4-DHEA zvýší hladinu tst klidně o 500-1000%, co mu jeho 3b-HSD a 17b-HSD dovolí, o kolik super tribulus, o 10-20%?. Nefunkčnost steroidů...ok, praxe viz superdrol, M1T, halodrol, epi rewievs(včetně ne vždy hezkých krevních testů).

A ano, pár suplementů stáhli z prodeje kvůli `efektivitě`. Třeba ultradrol kontaminovaný methyldrostanolonem po jeho srpnovém US banu...

V daném kontextu je zákaz tribulusu jako prohibice typu absinth a vodka povoleny/hroznové víno a obilí zakázáno(co kdyby zkvasily). Ale hádat se nebudu a přeju další úspěchy s tribulusem .

Hodnocení: 0
emarty20
Vloženo: 10:51:04, 07.11.2012 | profil autora
Největší význam z těch tady užívajícíh doplňku maj samozřejme proteinové doplňky, kreatin monohydrát a možná ZMA.Bcaa bych v objemové fázi treninku vůbec nekupoval, stačí koupit protein či gainer, kde je jejich spektrum dostatečné. Jiná věc je zase v konečné fázi připravy na závody.Kdy už je každý kilogram svalu těžko udržet a regenerace k vůli snižování sacharidu pomalejší. to bych bcaa nasadil. Tribulus a ostatní rostlinné výtažky bych viděl spíše u mužu nad 30 let , kdy už hladina testosteronu začína klesat. U mladého kluka zbytečná věc, stačí si zajet nějaký full body training nebo korteho a poznáte zvýšení testosteronu ne jen na růstu svalů .

Hodnocení: +2
Rostislaw
Vloženo: 09:17:14, 07.11.2012 | profil autora
Teorii mas zmaklou pekne, ale realita byva kolikrat nekde jinde, presne jak pise Pavel.

Neni nic jednodusiho nez zavrit odborne publikace a sam vyzkouset co funguje a co ne.

Netvrdim, ze tribulus funguje brutalne, ale sam jsem byl svedkem co dokaze se zenou, jak po fyzicke, tak psych. strance.

Kdybych se ridil vedeckymi studiemi, mam do ted 80kg a v hlave gulas.

Hodnocení: +1
vyttek
Vloženo: 23:57:56, 06.11.2012 | profil autora
A právě proto se sháním po dalších referencích, které uvádí jiné, než dosud mi známé výsledky. Nemůže se právě u těchto, najednou pozitivních výsledků, jednat o obdobu Vámi zmiňovaných `podezřelých` závěrů ohledně AS z kraje 90-tých let, pokud zbylá současná evidence ukazuje konzistentně a nezávisle výsledky opačné?

Dále právě proto, že ne každý reaguje nebo nereaguje na užívání Tribulusu - a tedy efekt není absolutní - používá se experimentální design studií a testová statistika k podpoření nebo vyvrácení teorie o vlivu užívání Tribulusu na kýžené vlastnosti.

Závěry o obecném efektu těchto látek však nelze stavět na kvalitativních závěr (že někomu to funguje), ale na závěrech kvantitativních (na dostatečně velkém vzorků osob dokazovat průkaznou statistickou evidenci o vlivu třeba právě Tribulusu).

U kvalitativního přístupu nelze prokázat, zda za uváděný pozitivní efekt skutečně může užívání Tribulusu, nebo jiný nekontrolovaný individuální faktor vyskytující se pouze u tohoto jednoho `šťastlivce`. Právě proto je nutné použít přístup kvantitativní, díky kterému tyto faktory `nehrají roli` - kýžený obecný efekt by se měl přeci dostavit u co největšího procenta uživatelů, a to bez ohledu na co nejvíce individuálních faktorů.

Současná věda jinak než takto empiricky a formou studií k těmto tématům přistoupit nemůže, a proto jsou jejich závěry zde relevantní. I když je nutné je přijímat kriticky.

Ve svém dnešním komentování tohoto článku se nesnažím nijak nabourávat, co je v článku uvedeno. Spíš autoru děkuji za zde publikovaný text. Pouze bych si rád rozšířil vědomosti o dané problematice z relevantních zdrojů, konfrontoval je s jinými dostupnými relevantními informaci a tedy nestal se nekritickým příjemcem nepodložených informací. Například právě proto, aby se nezačalo nekriticky přijímat cosi á la `studie` o AS z 90-tých let...

Hodnocení: 0
PavelV
Vloženo: 22:50:11, 06.11.2012 | profil autora
Tribulus je přesně ten typ produktu, který někomu funguje hodně, někomu málo a někomu absolutně vůbec. Každý má jinou toleranci na podobné látky a šmahem ho odsoudit coby nefunkční věc je absolutní nesmysl.

Pokud se zde někdo ohání studiemi, které nic neprokázaly, tak by si měl vzpomenout na četné studie zkraje 90-tých let, které vědecky vykazovaly neúčinnost anabolických steroidů.

Pokud je někdo s Tribulem spokojen, není tedy důvod mu nevěřit.

Hodnocení: +1
EddieCz
Vloženo: 22:03:40, 06.11.2012 | profil autora
Naprosto presne, jeste, ze ta UK je v EU.

Snad jen Armstrongovi fanousci jsou naivnejsi nez zastanci legalnich doplnku v Ceske republice.

Pamatujte si deti, ze pkud neco opravdu funguje, je to zakazany, nebo na predpis

Hodnocení: +2
Shadoww
Vloženo: 21:12:36, 06.11.2012 | profil autora
Představa zákazu tribulusu v UK kvůli účinnosti mi přijde naivní. Podívej, v UK zcela bez omezení koupíš steroidy typu methyl-1-testosteronu či methyldrostanolonu které u nás najdeš jen na seznamu zakázaných anabolik v příloze trestního zákoníku, v UK jsou k zvýšení produkce tst volně prodejné inhibitory aromatázy(ála formestan) nebo rovnou na testosteron konvertující 4-androsten-3b-ol-17-on a x účinných tst boosterů...proč by měli zakazovat jeden přípravek obsahující legální bylinnou látku? Koneckonců pokud by nebyla prokázána přítomnost zakázaných či škodlivých látek, tak by zakázání takového výrobku bylo legislativně nemožné, v UK neřádí FDA. Ale ok, klidně věř že ho stáhli kvůli brutální účinnosti .

Hodnocení: +1
Karesjan
Vloženo: 21:08:38, 06.11.2012 | profil autora
Právě,že já ho měl vždy málo,jinak bych se o to přeci nezajímal:)

Hodnocení: 0
vyttek
Vloženo: 21:04:27, 06.11.2012 | profil autora
A to je přesně sekundární literatura. Na celkovém počtu referencí v celé knize nesejde, ale zajímaly by mne přímo reference k nejdiskutovanějšímu tématu, Tribulusu. Pokud tady na fóru je nějaký vlastník zmíněné knihy, mohl by být tak laskav a napsat sem citované práce v sekci knihy věnující se vlivu Tribulusu, ideálně přímo té k nárůstů hladiny LH o 72 % a volného testosteronu o 41 %?

Citace referencí by neměla být nic proti autorským právům vůči zmíněné knize a neměl by tak být problém s jejich zveřejněním zde.

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 21:02:12, 06.11.2012 | profil autora
On taky nemusi fungovat, jestli ho mas v normalu.

Naopak , jestli ho mas malo, pomoct by ti mohl.

Bude to individualni.

Hodnocení: 0
Karesjan
Vloženo: 20:49:13, 06.11.2012 | profil autora
Nemůžu,sorry,živým se i prodejem doplňků a tyto firmy mi to dali jako dárek na vyzkoušení.Zajímalo je stejně jako mě a mají ke mě 100%důvěru.Rozhodně patří mezi VELMI důvěryhodné a ne laciné!

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 20:44:29, 06.11.2012 | profil autora
Znacka, davka?

Hodnocení: 0
Karesjan
Vloženo: 20:40:04, 06.11.2012 | profil autora
Ti co veri a rikaji,ze funguje,at si jako ja koupi udajne nejsilnejsi 2 vyrobky s tribulusem a udela si jako testy po mesici uzivani.Mezi vyrobkama byl mesicni odstup.Po prvnim vyrobku po presnych dennich davkach bylo zvyseni skoro rovno nule a po druhem,kdy jsem bral vecer i tabletu navic bylo testosteronu dokonce min nez na zacatku a je mi skoro 40,tzn.podle literatury bych mel byt idealni adept.Interni lekar mi rikal,ze to nefunguje,tak jsem mu to chtel vyvratit a mel bohuzel pravdu.Zkuste to schvalne i vy,kdo tu pise,jaky je to zazrak....

Hodnocení: 0
jim1282
Vloženo: 20:32:00, 06.11.2012 | profil autora
Pokud se někdo podívá do uvedené knihy, tak v ní najde 328 odkazů na literaturu,kterou autor - autoři použili při psaní uvedené knihy. Mimo jiné ing. Mach je jedním ze spoluautorů knihy.

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 20:19:42, 06.11.2012 | profil autora
Pochybuju, ze by zrovna Reflex neco takoveho delal, jestli to nebude treba tim, ze nabizel opravdu ucinnou formu bulharskeho tribilu, stejnou jako Vemoherb.

Samozrejme to jsou jenom domenky.

Jinak co se tyka ostatnich suplementu si nemyslim, ze by kdy, prekonaly klasicky monohydrat.

Hodnocení: 0
Acht
Vloženo: 20:06:22, 06.11.2012 | profil autora
DAA se da koupit ve vice produktech..myslim ze Amix to prodava i samostatne

Hodnocení: +1
EddieCz
Vloženo: 19:20:50, 06.11.2012 | profil autora
v Cesku se da koupit, a to ve vyrobku Formadrol od LG Science. je to michany v celkem zajimavem stacku. Celkem se divim, ze to ceskym predposranym strazcum cistoty sportu uniklo

Hodnocení: +1
Mablung
Vloženo: 18:49:12, 06.11.2012 | profil autora
Bohužel, úroveň tohodle článku je skutečně mizerná. Kdybych nevěděl že se na Ronniem lidem necpou suplementy bez rozmyslu (bez ironie), tak bych tento dojem po tomto článku získal. Kazí vám jméno.

Po jeho přečtení jsem okamžitě švihal do diskuze abych se podíval jak to vidí lidé kteří mají v tomto oboru větší vědomosti než já.

Pana Macha si ve svém soukromém žebříčku oblíbených autorů na tomto serveru řadím pod pana Smejkala.

Hodnocení: +1
Shadoww
Vloženo: 18:41:47, 06.11.2012 | profil autora
Nebude to třeba tím, že obsahoval něco co neměl?(což by nebyl první případ a navíc by to vysvětlovalo účinnost) Vzhledem k tomu, že tribulus je v UK nadále volně prodejný stejně jako celá řada anabolických steroidů, hledal bych problém skutečně někde jinde než v samotném tribulusu.

Hodnocení: +1
Acht
Vloženo: 18:29:22, 06.11.2012 | profil autora
Spíš bych velice rád viděl článek na téma Anabolizérů té `nové vlny` jako

D-asparagová kyselina(DAA)

AstraGin a Agmatin, hodně zahraničních výrobců to zařazuje do nových produktů tak o tom bych si rád něco přečetl.

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 17:40:18, 06.11.2012 | profil autora
Mohl by mi nekdo vysvetlit, proc v tom pripade, zakazali prodej tohoto tribulusu v UK, jedna-li se o neucinne placebo?

Udajne se tento produkt nezamlouval tamnejsim farmaceutickym firmam.

Hodnocení: +2
vyttek
Vloženo: 17:22:13, 06.11.2012 | profil autora
Sice děkuji za doplnění literatury, ale pokud autor publikace sám neprovedl výzkumy jejichž závěry jsou v tomto článku uvedeny, jedná se bohužel o literaturu SEKUNDÁRNÍ a tedy pouze to samé v bledě modrém (i když zvýšit prodej publikace by to mohlo...), neboli citovat někoho, kdo někoho cituje a nic víc nevíme.

Co se Tribulusu týče, mohu doporučit k nahlédnutí alespoň tyto odborné články (na Google Scholar většinou volně k dispozici, při nejmenším jejich abstrakta), které efekt tribulusu na změny hladiny TST, výkonu, kompozice těla a libida ověřují (avšak je dobré mít na paměti, že žádná studie není bezchybná):

Poprzecki, S., Zebrowska, A., & Cholewa, J. (2005). Ergogenic effects of Tribulus terrestris supplementation in men by. Journal of Human, 13, 41–50.

Milašius, K., Pečiukonienė, M., Dadelienė, R., & Skernevičius, J. (2010). Efficacy of the Tribulus food supplement used by athletes. Acta medica Lituanica, 17(1), 65–70. doi:10.2478/v10140-010-0008-6

Neychev, V. K., & Mitev, V. I. (2005). The aphrodisiac herb Tribulus terrestris does not influence the androgen production in young men. Journal of ethnopharmacology, 101(1-3), 319–23. doi:10.1016/j.jep.2005.05.017

Gauthaman, K., & Ganesan, A. P. (2008). The hormonal effects of Tribulus terrestris and its role in the management of male erectile dysfunction--an evaluation using primates, rabbit and rat. Phytomedicine : international journal of phytotherapy and phytopharmacology, 15(1-2), 44–54. doi:10.1016/j.phymed.2007.11.011

Saudan, C., Baume, N., Emery, C., Strahm, E., & Saugy, M. (2008). Short term impact of Tribulus terrestris intake on doping control analysis of endogenous steroids. Forensic science international, 178(1), e7–10. doi:10.1016/j.forsciint.2008.01.003

Rogerson, S., Riches, C., & Jennings, C. (2007). The effect of 5 weeks Tribulus terrestris supplementation on muscle strength and body compostition during pre-season training in elite league players. Journal of Strength, 21(2), 348–353. Retrieved from http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17530942

Antonio, J., Uelmen, J., Rodriguez, R., & Earnest, C. (2000). The effects of Tribulus terrestris on body composition and exercise performance in resistance-trained males. International Journal of Sport Nutrition, 10(2), 208–215.

Rogers, S., Marshal-Gradisnik, S., Weatherby, R., Cawley, A., & Noble-Jerks, J. (n.d.). The effect of a tribulus terrestris extract on plasma steroid hormone concentrations and the urinary testosterone/epitestosterone (TE) ratio.

Pokud to rychle shrneme, žádný z kýžených efektů užívání Tribulusu dosud nebyl experimentálně potvrzen.

Závěr děkuji redakci Ronnie za vůbec nějakou snahu literaturu doplnit, u které jsem se lehce obával, že nenastane. A už jen doufejme, že se do budoucna bude úroveň takovýchto článků dále zvyšovat. Chápu, že ne každý čtenář má takto hlubší odborný zájme na čteném textu a chce vědět na jakých datech jsou publikované informace postaveny, avšak pokud články píšou odborníci na danou tématiku, sami jsou z vlastní vědecké praxe zvyklý citace v textu uvádět. Takováto zdánlivá, ale zcela zásadní, maličkost odděluje důvěryhodné informace z důvěryhodných zdrojů od `jedna paní povídala, že po tribulusu *dosaďte si sami libovolný kýžený efekt`.

Proč tak například nenavázat na zajímavé kritické články o rozborech populárních proteinů z e-shopu ronnie?

Hodnocení: 0
Shadoww
Vloženo: 16:45:46, 06.11.2012 | profil autora
obvykle doplňované fotografie borců, kteří jsou na pár gramech (nejen)testosteronu týdně a věci ála tribulus by si nevzali ani v PCT...trošku to zavání taháním lidí za nos. Ale což reklama se tu může dělat holt jen na věci u nás volně prodejné

Jinak souhlas s Eddiem, měla by být zmíněna spíš přírodní a skutečně funkční DAA. Jen je škoda, že se u nás ještě neprodává, vždyť jde o cenově celkem dostupnou aminokyselinu a tak by s jejím zařazením na trh neměl být problém ani v našich sakra striktních podmínkách.

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 16:17:57, 06.11.2012 | profil autora
Odzkouseno zenou a naprosta spokojennost ve vsech smerech, nevim, jestli to povazovat u zen za pozitivni jev, ale zvysena chut k jidlu ve dne i v noci a nejen k jidlu byla permanentni

Hodnocení: 0
EddieCz
Vloženo: 14:59:37, 06.11.2012 | profil autora
tatika taky funguje, o tom zadna, jenze pro bodybuilding je to proste ... malo no

Hodnocení: +1
Rostislaw
Vloženo: 14:56:23, 06.11.2012 | profil autora
Jestli je to placebo, tak je to hodne dobry placebo

Je mi pres 30cet a na me funguje, otazka je, jestli to ma nejaky vliv na cviceni.

Hodnocení: +1
JoeC
Vloženo: 14:51:56, 06.11.2012 | profil autora
já můžu jedině doporučit Tribulus od VemoHerbu (ronnie to prodává). Byla to síla. Krom toho to má i jiné příjemné účinky:-)

Hodnocení: +3
TIGR
Vloženo: 14:00:56, 06.11.2012 | profil autora
jen jestli Ti tam nefunguje spíše to placebo jako mnohým dalším. To, že když někdo věří že má něco `šupa` tak se zlepšuje, je totiž opravdu již dávno známo, narozdíl od opravdu vědeckých studíií o fungování tribulusu. Nehledě k tomu, že co funguje v laborce nemusí u sportovce. Jediné, co je z toho opravdu dobré jsou BCAA a kreatin monohydrát, možná i ten arginin, díky kterému je ten pump efekt a vasodilizace opravdu obrovský(á).

Hodnocení: 0
Rostislaw
Vloženo: 13:05:06, 06.11.2012 | profil autora
Studie mě nezajímají, za mě, tribulus funguje.

Hodnocení: 0
Majka
Vloženo: 12:01:18, 06.11.2012 | profil autora
Byla doplněna jediná literatura, kterou mi zatím autor na naši žádost poskytl - Výživa sportovců a sportovní výkon.

Hodnocení: +2
RavenStalker
Vloženo: 12:00:37, 06.11.2012 | profil autora
Obvykle bývají obdobné články na mnohem lepší úrovni a to i tady na ronnie.cz. Nic nového pod sluncem, jen přibyl další nedůležitý článek do obrovského nepřehledného seznamu ;-)

Hodnocení: +3
EddieCz
Vloženo: 11:59:48, 06.11.2012 | profil autora
ze prakticky zadna z uvedenych latek nema z hlediska vyrazneho zvyseni hladiny TST vyznamnejsi ucinek. Napriklad ucinky Tribulu nepotvrdila zadna vyznamna studie.

Naopak latka, u ktere se jakys takys vyznam prokazal, DAA, ve vyctu chybi.

Vice info : http://examine.com/supplements/D-Aspartic+Acid/

Hodnocení: +3
vyttek
Vloženo: 11:44:56, 06.11.2012 | profil autora
Dobrý den,

Bylo by možné do tohoto článku (i do budoucích!) doplnit adekvátní citace, z jakých primárních zdrojů jsou informace čerpány? I přes zjevnou odbornost autora tyto články bez referencí na odbornou literaturu zcela ztrácí jakoukoliv důvěryhodnost...Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie