Reklama:

Zapomenutí siláci (II.):
Fridolín Hoyer

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zapomenutí siláci (I.): Gustav Frištenský
Zapomenutí siláci: Úvod - silové sporty na přelomu 19. a 20. století
Historie světové kulturistiky: Úvod

Autorka projektu: Denisa Štěpánková

Ve druhém díle nového dokumentárního seriálu Zapomenutí siláci si představíme Fridolína Hoyera, který je považován za zakladatele těžké atletiky u nás. Stejně jako u Gustava Frištenského je i u Fridolína jeho životní příběh neuvěřitelný a v mnoha ohledech fascinující. Natolik se chtěl věnovat své lásce k činkám, že překonával jednu překážku za druhou, až si splnil své velké sny. Nejenže byl prvním, kdo v českých zemích začal vyučovat box, ale navíc založil i první těžkoatletický klub u nás a v Praze otevřel první fitness centrum v celé střední Evropě.

Cvičení miloval a důvěřoval mu natolik, že vymyslel sérii posilovacích cviků, díky kterým jeho syn Jiří narozený s křivicí dokázal nejen chodit, ale i vrcholově sportovat. Pokračovatelem fitness centra Fridolína a Jiřího Hoyerových je dnešní Tělovýchovná jednota Zdraví se sídlem v Praze-Karlíně. Najdete ji na adrese Malého 319/1 hned naproti hlavnímu vjezdu na autobusové nádraží Florenc. A teď už Vám přinášíme příběh průkopníka české kulturistiky Fridolína Hoyera!

Seriál vznikl ve spolupráci Ronnie.cz a Svazu kulturistiky a fitness České republiky.


Zapomenutí siláci (II.): Fridolín HoyerSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra