Reklama:

Chcete se zbavit nadbytečných kilogramů?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Když budete redukovat svou hmotnost tím nejjednodušším, ale poměrně brutálním způsobem (prostým hladověním), můžete se sice relativně snadno zbavit přebytečných kilogramů, jenže to nelze dělat donekonečna. Když začnete po čase normálně jíst, zpravidla přiberete více než předtím, protože Váš organismus se bude chtít připravit na příští hubnutí. Především ale drastické omezení kalorií může způsobovat zpomalení metabolismu, jojo efekt a celkové zhoršení Vaší kondice.

Z tohoto začarovaného kruhu vede jediná smysluplná cesta - urychlení látkové výměny. Tzv. termogenika (lidově nazývaná "spalovače tuku" nebo "spalovače kalorií") stimulují organismus k rychlejšímu využívání energie uložené v tukové tkáni. Výsledkem je zvýšení úrovně spalování tuků a celkové zrychlení metabolismu.

Co to vlastně je termogeneze?

Termogenika vděčí za svůj název schopnosti urychlovat termogenezi v lidském organismu. To je souhrn procesů, které mají za úkol tvorbu tepla a udržení stálé teploty těla. Termogenika zvyšují teplotu buněk, což zvětšuje energetickou spotřebu. Znamená to, že tuková tkáň je rychleji přetvářena na energii a počet spálených kalorií roste. V praxi může látková přeměna vzrůst až o čtvrtinu. Například je-li Vaše denní energetická spotřeba 2000 kcal, můžete při příslušném užívání termogenik při stejné fyzické aktivitě spálit až 2500 kcal. Efekty užívání termogenik jsou podobné jako výsledky fyzické aktivity. Díky nim lze rychleji získat kýženou váhu. Nemusíte už hladovět a vyhnete se jojo efektu.

Působení termogenik ocení i výkonnostní sportovci, kteří jsou vystaveni enormní zátěži, ale mají relativně krátký čas na regeneraci. Ta je nezbytnou součástí jakýchkoliv aktivit spojených s intenzivní fyzickou i psychickou zátěží. Nedostatečná regenerace snižuje obranyschopnost vůči infekčním onemocněním. To ale není všechno. Nezřídka se objevují i únavové zlomeniny či záněty kloubů, šlach a svalů. "Mohou se vyskytnout také žaludeční problémy nebo záněty v trávicím traktu a pálení žáhy. Zhoršené trávení doprovází i špatné využití přijatých živin," vysvětluje profesionální kulturista, trenér a fitness model Martin Mester. Je proto nutné prodloužit regeneraci, jinak dojde ke zhoršení situace. To se týká nejen sportovců, ale také pracovně přetížených osob.

Sám mám vyzkoušené, že nezregenerovaný člověk není schopen plnit ani standardní úkoly. V horším případě dochází k ohrožení zdraví - třeba rozvinutím vysokého krevního tlaku, syndromu vyhoření nebo deprese.
Martin Mester

Jak funguje Termodex?

Na český trh aktuálně zamířila novinka v podobě komplexního termogenika Termodex. Tento produkt podporuje využití tělesného tuku při tvorbě energie v rámci redukce tělesné hmotnosti i případné fyzické aktivity. Souběžně reguluje metabolismus sacharidů a přináší také další významný benefit, kterým je ochrana před volnými kyslíkovými radikály. Intenzivnější tvorba energie a regulace hladiny krevního cukru brání vzniku psychické i fyzické únavy a eliminuje nepříznivé důsledky omezeného příjmu energie (hypoglykémie), které se projevují při redukčních dietách. Termodex obsahuje směs účinných látek rostlinného původu ve formě výrazně efektivnějších extraktů a několik látek přírodně identických - především fenolické kyseliny a flavanoly. Účinné látky zvyšují využití tuků a omezují spalování sacharidů, čímž se docílí vyšší efektivity při tvorbě energie. Souběžně se sníží produkce kyseliny mléčné, což oddaluje vznik svalové únavy. Stabilizace hladiny krevní glukózy snižuje riziko vzniku hypoglykémie, která způsobuje pocit hladu. Antioxidanty chrání tkáně proti volným radikálům. Tím snižují riziko poškození genové výbavy a kardiovaskulárního systému a omezují rychlost procesu stárnutí. Velkou výhodou produktu Termodex je možnost jeho přímé konzumace bez dalších úprav.

Mechanismus paralelního působení aktivních látek obsažených v produktu Termodex:

  • Snižuje se absorpce ve stravě obsažených tuků a stimuluje se jejich využití při jejich přeměně na energii.
  • Stabilizuje se hladina krevní glukózy ovlivněním tvorby glukózo-6-fosfátu a omezením rychlosti vstřebání glukózy "posunutím" místa vstřebání do vzdálenějších úseků tenkého střeva (snížení glykemického indexu).
  • Redukuje se tvorba volných radikálů (snížení oxidačního stresu - tzv. "anti-aging" efekt).


Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLenka Strolená - trénink před mistrov...
cb490763 (16:00) • Tyhle sportovní podprsenky to je peklo... kdo se má soustředit pak na to co v tom videu...
magazínFyzioterapeut radí: Rameno (II.) - ar...
Skinn3r (11:32) • A co začít doplňovat ve vyšších davkach minerály jako je například Vincentka a další kd...
magazínFyzioterapeut radí: Rameno (II.) - ar...
powerplateau (20:33) • Hezký článek. Skvěle popisuje fakt, že artrotické změny v žádném případě nekorelují s b...
magazínJakub Prchal - trénink nohou
thaarm (23:18) • Hlas ako Karel Gott *1*
magazínRonnie Coleman o odložené operaci
Xavnajdak (22:04) • Bicepsova žila objemnejšia než nohy. Klobuk dole pred nim co v zivote dokazal, ale takt...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra