Reklama:

CrossFit: Reebok CrossFit Games 2016 - výsledky po WOD 16.3

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Třetí workout soutěže Open 2016 obsahoval kombinaci power snatchů a bar muscle-upů. Pro většinu atletů nebyla váha činky extra těžká, tři muscle-upy nepředstavují pro zdatné atlety také výraznější problém, ovšem udýchat celých 7 minut a k tomu vydržet s úchopem, to už nebyla sranda.

Workout 16.3 nejlépe "uchopil" mezi muži Devin Thaut, kterému se podařilo zvládnout 150 opakování, z žen si nejlépe vedla Samantha Briggs, která si zapsala 158 opakování.

Lídry celosvětového žebříčku jsou po WODu 16.3 Jamie Green, čtyřiadvacetiletá atletka z Nového Zélandu, jejíž sportovní minulost zahrnuje i gymnastiku a rugby, mezi muži vede žebříček průběžného pořadí Kyle Frankenfeld, šestadvacetiletý závodník z Austrálie.

Atleti s celosvětově nejlepšími výsledky po WODu 16.3
p. muži ženy
1. Devin Thaut - 150 opak. Samantha Briggs - 158 opak.
2. Kyle Frankenfeld - 146 opak. Michele Letendre - 147 opak.
3. Andrey Ganin - 146 opak. Jamie Greene - 147 opak.


WOD 16.3 v CrossFit New Park

Už jsme poodhalili, jak Open prožívají v gymu CrossFit Hradec Králové a také v Colliery CrossFit Ostrava, a nyní přijde na řadu Brno a CrossFit New Park. Jak nám prozradil Michal Merganič, jeden z trenérů, z jejich tělocvičny je do Open 2016 oficiálně přihlášeno 12 atletů, ale každý pátek se aktuální workout zkouší i na lekci. "Podle schopností lidem vždy určíme, jestli půjdou Rx, nebo scaled verzi, ale scaled moc nikdo nechce dělat, všichni si raději zkouší těžší verzi, pokud jim to cviky dovolí. To je ta soutěživost," říká Michal Merganič s úsměvem.

Profily českých crossfit atletů
Profily českých crossfit atletek
Slovník pojmů
a cviků

Soutěžení na lekci ale pravděpodobně ještě není takové, jako mezi přihlášenými závodníky, kteří se na první pokus workoutů Open scházejí vždy v pátek. "Většinou nás je 5 až 8, abychom se mohli pořádně hecovat, na 16.3 dorazil dokonce Erik Tóth ze Slovenska, takže to pak šlo ještě lépe," prozrazuje trenér New Parku jejich návod na maximální výkon. Zároveň k WODu 16.3 dodává: "Pro co nejlepší zvládnutí tohoto WODu bylo důležité udržet tempo a neunavit si předloktí. Každá chyba se projevila v závěrečných opakováních."

Některým závodníkům byla ale jakákoliv taktika k ničemu, jelikož WOD jim nedovolil absolvovat náročný gymnastický cvik - muscle-up. Ovšem ne každý muscle-upům ustoupil, někteří to vzali jako výzvu. A tak právě u příležitosti WODu 16.3 udělala svůj první muscle-up v životě jinak ostřílená závodnice Monika Tatíčková, stejný kousek se podařil i dalšímu atletovi z CrossFit New Park Jirkovi Lienerovi. Gratulujeme!

Jelikož závodníci New Parku berou Open velmi vážně, jsou i takoví borci, kteří pokud zjistí, že je někdo o pár opakování předstihl, zkoušejí workout znovu, a tak mají po týdnu na svém kontě třeba i 4 opakování. Michal Merganič přiznává, že WOD 16.3 si vyzkoušel celkem 3x. "Poprvé jsem se do toho pustil v pátek, ale napálil jsem to a brzy vytuhnul. V sobotu jsme šli proti sobě s Erikem Tóthem, ten den jsem ho porazil o celé kolo a to mě vždy mega potěší. :) V pondělním pokusu jsem skončil po 3. kole, kdy se muscle-upy silně znelíbily mému rameni."

Nejlépe si z tělocvičny CrossFit New Park při WODu vedl neregistrovaný závodník Tomáš Brázda, který dal celých 9 kol. Michal Merganič ale v rámci jejich tělocvičny soupeří nejvíce s Mirkem Holým. "Míra šel výkonnostně hodně nahoru a nyní se vždy přetahujeme o pár opáček. Zatím v gymu vedu, ale kdo ví, po 16.4," směje se Mergi, nyní druhý nejlepší atlet českého průběžného pořadí.


Nejlepší čeští závodníci WODu 16.3

Nejlepšího výsledku ve workoutu 16.3 na českém území dosáhl Renato Concolino, který zvládl 116 opakování, mezi ženami si nejlépe vedla Michaela Palová, která si zapsala 93 opakování. Míša si s přehledem udržuje i celkově první místo v Česku, jelikož od začátku soutěže nenechala prvenství nikomu jinému. Mezi muži je nyní v ČR na první příčce průběžného pořadí Filip Trojovský z CrossFit Destiny.

Velký potlesk si zaslouží také Jan Vantuch, sedmnáctiletý závodník, který je ve své kategorii momentálně na 8. příčce evropského žebříčku, výborně si vede i Zdeněk Weig, zástupce kategorie 45 - 49 let, který je v průběžném evropském pořadí šestý, naprosto skvěle bojuje v Open Marika Hudzíková, která je ve své kategorii 45 - 49 let desátá v Evropě, klobouk dolů se patří smeknout před Slávou Kovářem, který je nejstarším závodníkem z Česka a momentálně se může pyšnit 31. místem na evropském žebříčku v kategorii 55 - 59 let.

Nejlepší čeští muži a ženy ve WODu 16.3
p. muži ženy
1. Renato Concolino - 116 opak. Michaela Palová - 93 opak.
2. Michal Mička - 114 opak. Alexandra Pettersson - 87 opak.
3. Filip Trojovský - 114 opak. Karolína Minksová - 85 opak.

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 45 - 49 let ve WODu 16.3
p. muži ženy
1. Zdeněk Weig - 93 opak. Marika Hudzíková - 68 opak.
2. Dan Taylor - 45 opak. -
3. Josef Mika - 157 opak. (scaled) -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 50 - 54 let ve WODu 16.3
p. muži ženy
1. Jaroslav Thér - 49 opak. -
2. Petros Kalpakcis - 10 opak. -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 55 - 59 let ve WODu 16.3
p. muži ženy
1. Sláva Kovář - 70 opak. -

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 14 - 15 let ve WODu 16.3
p. chlapci dívky
1. - Tereza Zlámalová - 10 opak.

Nejlepší čeští závodníci v kategorii 16 - 17 let ve WODu 16.3
p. chlapci dívky
1. Jan Vantuch - 92 opak. Anna Budínská - 65 opak.
2. Lukáš Vojtek - 87 opak. -
3. Luděk Procházka - 62 opak. -


Průběžné pořadí závodníků v rámci ČR

Nejlepší čeští muži a ženy po třech workoutech
p. muži p. ženy
1. Filip Trojovský 1. Michaela Palová
2. Michal Merganič 2. Soňa Karásková
3. Jan Hanák 3. Mirka ZemanováSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZnáme umístění Jiřího Tkadlčíka na Ar...
ironfighter (00:22) • Je to CECH ! Slovaci maji vlastni stat ...
magazínZnáme umístění Jiřího Tkadlčíka na Ar...
ironfighter (00:21) • Famozni, je takovy soucasny Gustav Fristensky ! Velka gratulace a jiste ne posledni :-)...
magazínZnáme umístění Jiřího Tkadlčíka na Ar...
Cechoslovak (17:19) • Niečo neskutočné... Ale popravde - trochu mám strach z tej nedele... Keď nastúpi a pôjd...
magazínMistrovství Moravy a Slezska mužů a ž...
jr.e (16:00) • Mluvím o Moravě a ne o Republice ty troubo..:)..a kontrola nebrala,protože ji všichni u...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (02/20...
Sam Pasler (12:40) • V dalším videu Vám honza na otázku odpoví :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra