Reklama:

Dobročinná akce: Sportovci dětem - Bureš, Vaniš, Kubík a Vomáčka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

[Text: Zbyněk Bulava] Sobota 2. 7. 2011 byla dlouho očekávaným dnem - alespoň pro mne. Měsíc nervů a příprav a nyní je to tady. Celý týden pršelo a já měl v telefonu i na Facebooku tisíce dotazů, co se bude dít, když bude pršet, zda se akce bude konat, nebo nebude a mnoho dalších. Řekl jsem jednoznačně: "Akce bude za každého počasí!"

A teď k věci. Celá akce Sportovci dětem byla vymyšlena hlavně proto, že někteří vynikající sportovci - kulturisté seděli společně se mnou po mistrovství Moravy v kulturistice, které vyhrál náš kamarád Honza Kubík, v hospůdce U Toma v Bílovci. Již několik let pořádáme akce pro děti, které mají větší či menší hendikep a jsou i trvale upoutány na vozík. Nemají možnost a peníze na to, aby jezdily každý den do školy a školky v Novém Jičíně a my jim pomáháme peníze sehnat. Pořádáme plesy, z nichž jde celý výdělek v jejich prospěch a všichni pořadatelé i vystupující dělají vše dobrovolně.

V Bílovci se tehdy sešli Tomáš Bureš, Petr Vaniš, Marek Vomáčka, Jan Kubík a já, Zbyněk Bulava. Řekl jsem jim svůj záměr uspořádat akci pod širým nebem, která zatím neměla obdoby a která by byla jak s kulturisty, tak s ostatními sportovci, které se mi podaří zkontaktovat. Vytvoříme program a při něm uděláme sbírku pro postižené děti. Jak jsme řekli, tak jsme udělali. Bez smluv, bez závazků, prostě jen tak - na chlapské slovo.

Zařídili jsme reklamu v rádiu, vyvěsili jsme plakáty, pomohl i městský rozhlas, školy a uspořádaly se další a další propagace.

Pak konečně přišla sobota 2. července 2011 a za pomoci MM reality Nový Jičín se vyzdobila a připravila restaurace v Údolí Mladých a jen se čekalo, jak vše dopadne. Počasí nám přálo a ve 14 hodin začali chodit první hosté. Začali přijíždět známí i méně známí sportovci a přijížděli také ostatní lidé, kteří akci chtěli podpořit.

Vše začalo vystoupením malých karatistů z Fulneku, kteří byli skvělí. Následně přijeli kluci z Boxing Clubu Ostrava, kteří předvedli své umění ve svém profi vystoupení.

Pozvání přijal i bývalý hráč NHL Miloš Holáň a ukázal se jako opravdový profesionál. Při rozhovoru, který jsem s ním vedl, všem lidem řekl svůj příběh, kdy v Americe onemocněl leukémií, všichni již mysleli, že je konec jeho kariéry, a on se přesto dokázal díky své zarputilosti a houževnatosti vrátit zpět do profesionálního hokeje. Pro malé postižené děti, které chtějí sportovat, to bylo opravdu motivující.

Akce probíhala v příjemné pozitivní atmosféře, lidé se bavili a program pokračoval vystoupením trojnásobných mistryň republiky v tanci ze Studénky - opět úžasné vystoupení. Můžeme říci děti dětem. Poté proběhl krásný rozhovor s mým kamarádem, postiženým sportovcem Danielem Minstrem ze Studénky, který je upoután na vozík teprve několik let, ale přesto se zvedl, překonal všechno, co se dalo, a dělá na vysoké úrovni sledge hokej.

Mezitím se tančilo, lidé navazovali nové kontakty, přijely další celebrity našeho milovaného sportu. Kromě již zmíněných kulturistů přijela vicemistryně Evropy Lenka Tylová z Ostravy společně s Honzou Kubíkem. Samozřejmě již dávno předtím přijel Petr Vaniš s Tomášem Burešem a Markem Vomáčkou, kteří byli velmi halasně přivítáni všemi návštěvníky akce. Tomáš s Markem se totiž již několikrát účastnili charitativních plesů v Bílovci a lidé je brali jako své. A to ani nemluvím o miláčkovi Bílovce Honzovi Kubíkovi - to byl teprve aplaus!

Přišlo to hlavní, na co čekali hlavně nadšenci kulturistiky - vystoupení Petra Vaniše. K tomu ani není co dodat. Tato osobnost našeho sportu udělala úžasnou exhibici za potlesku asi 300 návštěvníků akce a díky úspěšnosti byla tato exhibice opakována ještě jednou ve večerních hodinách.

Během celé akce kluci (kulturisté) i ostatní sportovci rozdávali podpisy a plakáty, rady jak cvičit, jak se stravovat, no prostě, kdo se chtěl na cokoliv zeptat, dočkal se odpovědi.

Málem bych zapomněl, že během akce se na velkoplošné obrazovce živě sledoval wimbledon, kde hrála finále rodačka z Bílovce Petra Kvitová a samozřejmě vyhrála. Několik hodin po vítězství jsem se rozhodl, že jí zavoláme do Anglie, a ona opravdu zvedla telefon a provedli jsme krátký rozhovor přes mobil do mikrofonu. Byla to opravdu paráda! Petra totiž měla na této akci také být, kdyby nehrála finále. Poté jsem ještě udělal přes mobil rozhovor s mým kamarádem Zdeňkem Srstkou, který také pozdravil naši akci.

Akce pokračovala až do ranních hodin, kdy ještě Tomáš Bureš představil své překvapení, a to tím, že pozval hudební skupinu Kiss Revival, což byla také bomba a i pro mě příjemné překvapení.

Dost již o programu. Chtěl bych své povídání uzavřít zamyšlením. Ukázalo se totiž, že ještě dnes existují lidé, kterým není jedno, jak se mají děti, kterým nebylo dáno byt zdravé, což je nejdůležitější na světě. Všichni výše jmenovaní přijeli z daleka bez toho, že by chtěli peníze za vystoupení, ale ještě peníze dovezli a hodili do kasičky. Udělali to prostě jenom tak, protože chtěli. Chtěli pomoci - a to je to krásné. Jsem hrdý, že těžce zkoušený a zavrhovaný sport spojovaný hlavně s dopingem, jako je kulturistika, a osobnosti kulturistiky, dokázali ukázat cestu, kterou by se měla společnost vydat. Bylo mi opravdu krásně, když jsem viděl nadšení v očích všech přítomných a jejich dobrou náladu, a to hlavně proto, že zjistili, že dělají něco úžasného, neopakovatelného, skvělého. Jak jsem již řekl, "jen tak", protože je to potřeba.

Možná, že jsem na něco zapomněl, ale je to dodnes pro mě hodně emotivní. Nebudu psát, kolik se vybralo peněz - nevybralo se málo, ale nechci to říkat.

Všem chci strašně moc poděkovat. Nejen vystupujícím a kamarádům, díky nimž se akce mohla uskutečnit, ale opravdu všem, kdo přišel, kdo pomáhal organizovat... Nelze je všechny jmenovat, ale určitě zmíním alespoň Ctirada Kupku, Janu Bulavovou nebo Pavla Petrušku. Bylo jich opravdu hodně a byli vynikající. Ještě jednou velký dík!


Fotogalerie z dobročinné akce Sportovci dětem


Zdroj foto:
Vladimír Souček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.07.20:08Kolibr - Děkujeme, opravili jsme.
25.07.15:26Johncreasy - Onen fanoušek na fotce je právě Miloš Holaň.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 48 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra